Evlilik hayatım için yardım

Olan sana çocuğuna olmuş.
Zaten psikolojik olarak iyi değilsin.
Iyo olamadigin icin ekstra ilhi veremiyorsun evladina...

Boşan.
Kendine yatırım yap. Zayıfla

Tedavi gör.
Sosyalleş.
Oğluna odaklan.
Emin ol çocuğun iyileşir..
Sen iyilesirsin.
Daha iyi biri girer hayatına.
Seni burada ne tutuyor ki.
Iyi bir baba olsa neyse.
Baba değil.
Koca değil.
Eee ne bu

Uzun olsada hepsini okudum ve gerçekten çok şaşkınım 9'lik sene az bi süre değil, ben 9 sene evliliğimi bitirdim, siz bu kadar sene çok güzel sevgililik dönemi geçirmişsiniz ve hiç bişey anlamamışsınız, bunları insan okuyunca cidden korkuyor.

Asıl meseleye gelecek olursak, arada sevginin saygının kalmadığı bir ortamda neden kendinizi tüketip duruyorsunuz.
Nasıl ki, sevgiliyken görememişsiniz, şimdide boşanmanın en doğru karar olduğunu göremiyorsunuz.

Tamamen okudum kesinlikle boşan bir ümit diyip çocuk var arada diyip bahane üretmeyin ayrılın hala aşk vardı sevgi vardı diyorsunuz.
Canınızın hiç mi kıymeti yok ya ! En kisa surede boşan için hiç acımasın.

Nişana gelmedi ve seni sonra nasıl ikna etti onu hiç anlamadım neyse meselenin başında baya sinyal vermiş ama biz kadınlar seviyosak her şeyi görmezden geliyoruz . Tek bi yol var evde yaşadıklarınızı hakaretleri vs kanıt toplayın boşanın tazminat davası da açın . Böyle saçma salak insanların sizi ezmelerine izin vermeyin sağlığınızdan olmuşsunuz psikolojik ve fiziksel sagliginizdan ama hala ne yapmalıyım diyorsunuz bi çözüm var boşanın

Canım benim sen neler yaşıyormuşsun öyle O kadar üzüldüm ki acaba gerçek mi diye düşünmedim değil Neden bu kadar pasif kaldın ki her şeyde ? Sen pasif kaldıkça üstüne gelmişler Anladığım kadarıyla melek gibi bir insansın
Ama bence sende de suç var Neden bu kadarına dayandın Neden sessiz kaldın Boşansan ailen mi arkanda durmayacak NEDEN?

annen babanın yerinde olsam nişana gelmeyen adama ev tutacağıma, kızımı alır odasına kilitler, vazgeçene kadar da çıkarmazdım.
herkes adamın ne mal olduğunu anlamış da sizi nasıl ikna edememiş?

bir de bunca şeyi yaşayıp ne yapayım demişsiniz de sanki kıyafet rengi hakkında fikir alıyorsunız, yeşil mi, bordo mu diye.
yapacak şey belli ve açık degil mi?
adam sizi istemiyor ki süründür belki değişir diyelim...
bir insanın kendine yaptığını 9 koy bir araya gelse yapamaz derler, aynen ondan.

tek üzüldüğüm yavrunuz.
inşallah sis iyileşirsiniz de ona da faydanız olur.

Bosanabilirsiniz? Bu adamdan düzelmeyi beklemeyin ailen kabul etmedi nolcaklari belli diye hic mi farketmedin? Keske evlenmeseydin adamin ailesi rizasi yoksa evinizde hic huzur yoktur

Boşanmaya karar vermeniz için daha ne olması gerekiyor. Siz bu kadar kötü bir durumdayken, eşiniz ve ailesi böyle tutumlar takınırken çocuğunuza bu ortamın iyi geldiğini mi düşünüyorsunuz gerçekten? Çocuğunuzun sıkıntılarında sizin bütün bu yaşadıklarınızın etkisi olmadı mı sanıyorsunuz. Çocuk için önce anne baba sağlıklı, sevgi dolu olmalı ki sağlıklı bir insan olarak yetişebilsin. (Burda anne ve babanın birbirlerine karşı sevgi dolu olmasından bahsetmiyorum, en azından saygı olmak zorunda ama)
Sırf annesi birazcık stres oldu diye hiç ağlamayan bebeğin gecelerce ağladığını gördüm ben. Kendinize ve çocuğunuza yapmayın bunu lütfen. Kendi sağlığınız oğlunuzun sağlığı için boşanın.
Göreceksiniz siz mutlu oldukça sağlıklı bir hayat kurdukça oğlunuz da bunun olumlu etkilerini yansıtacak size.

Yazış şeklinizden, olaylara bakışınızdan belli ki siz de aileniz de zarif insanlarsınız. Aileniz size uygun görmemesine rağmen kararınıza karışmamış bunun için gönül de koymamış hep sizi desteklemiş. Eşiniz ve ailesi sizin değerinizi anlayamayan sığ ve kaba insanlar gibi gözüktü gözüme. Denginiz değil, düzeleceğini sanmam. İnsanlara boşan demeyi pek sevmem fakat sizin için en uygun seçenek bu gibi. Aileniz yine arkanızda olur diye tahmin ediyorum. Size böyle davranan insanlara mecbur değilsiniz. O yüzden kendinizi üzmeyin. Hatta bu davranış şeklini doğru gördükleri için onlara üzülün. Onların bir kurtuluşu yok. Hayatı kötü yaşamaya ve bunu iyi sanmaya mahkumlar. Ama siz onlardan ayrılıp kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz. Allah yardımcınız oldun. Umarım doğru bir karar verirsiniz.

Ben bu konunun aynısını başka bir üyeden de okumuştum. Bu sizin ikinci üyeliğiniz sanırım. dalgalandirandeniz diye bir üye de aynı yazdıklarınızı yazmıştı sanırım aynı kişisiniz. Olaya gelince tabiki bosanin. Önceki konuda da birçok insan boşanmanın gerektiğini söyledi zaten. Neden bosanmiyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…