Evlilik hayatım için yardım

Canm benim yazdiklarini uzulerek okudum.keske zaman denen sey geri alinabilseydide sende enbastan bu hatayi yapmazdin eminim.ama insan bilemiyo bastan.az degil 9 sene sevgililik yasamissiniz.ailesi bozmus herseyi.ailesi kotuymus esinizde nasil bi karaktersizse uymus onlara.
Rabbim yardimcin olsun.
Ama gec bile kalmissin.
Neden kendine bu kotulugu yapiyosun.ailende arkandaymis.bosan bu pisliklerden kurtul.yazik degilmi sana.omrun boylemi gececek
Niye bukadar bekledinki.pismansin bastan beri ama hala bu pismanligi surduruyosun.
Biliyorum bosanmak zor ama bu yasadiklarin dahada zor.
Kac kurtar kendini

Sen kimsinki köylüleri küçümsüyosun!!!!’
Ben okudum ama koyluleri kucumsedigi bi yer goremedim.
Yahu kadin neler cekmis azicik empati yapin.pskolojim iyi degil diyo.sende kalkmis koyluler bla bla diyosun.bumu onemli suanda bukadar yazilan sey arasinda.jadin kendinden vazgecmis koylulerimi dusunecek.goruyoruz o bahsettigi koyluler neler neler etmis kiza....birazcik destek olun birilerine birazcik empati yapin nolur yani.hep bi kirma hep bi uzme cabalari

Eşinizin ailesi en baştan beri şimdiki yüzlerini göstermiş aslında..Baştan iyi sonradan kötü olmamışlar ki..şuanki durumu yaşayacağınıza dair o kadar çok ipucu vermişler ki siz hep gözardı etmişsiniz..ve üzülerek söylüyorum ki bundan sonrası için de hiç olumluya gideceğine dair benim bir öngörüm yok anlatıklarınızı baz aldığımda..düzelir, eskiye döner diye boş ümitlere kapılıp hem kendi hem de evladınızın ömrünü tüketmektense bir an evvel bu duruma son vermelisiniz..daha radikal kararlar almak için ne bekliyorsunuz? Boşanma kararını almanız için son kırılma noktası ne olmalı ki? Lütfen bunu ne kendinize ne de o masum ilgiye muhtaç evladınıza yapmayın..kimse bu kötü muameleyi hak etmiyor..evet eeennn baştan yanlış kararlar almışsınız..Ancak zararın neresinden dönülürse kardır..hayatınızı daha fazla mahvetmeyin..Allah yardımcınız olsun..

Hayretler içinde üzülerek hepsini okudum. Şimdi bırakın 9 sene sevgililikte nasıl tanıyamadim, ailesini kendini göstermişti ama aşktan göremedim diye pismanlik yaşamayı. Koca olacak koca musvettesi ve ailesi olacak aile musvetteleri ile ayni havayı bile solumayin. Aileniz destek olur size ve çocuğunuza. Hemen o evden kurtuluş planı yapın. Derhal boşanin Allah korusun, sağlığınızı kaybetmeden yapın bunu. Aksi halde onlar sizi zaten birakacak, o zaman daha fazla aci cekersiniz. Zamanla toparlarsiniz. İlk adımı atın yeterki sizin ve çocuğunuzun hayatı vereceğiniz karara bağlı. Kaçın...

Yahu ne yaptın kendine böyle neeee!???? Silkelen kendine gel.Düzelmez bunlar.Kocasızlıktan mı korkuyorsun nedir ya bu ? Ah yarabbim o çocuğun günahı neydi? Neler geçiyor aklımdan da yazmak istemiyorum daha fazla.Kurtulun bu insanlardan.

hakimin boşanma davasını sizin lehinize sonuçlandırmasına yetecek kadar çok şey yazmışsınız.
hadi bekarlıkta gençmişsiniz, toymuşsunuz, safmışsınız vs vs de şimdi, bunca şeyden sonra canınıza nasıl bir kastınız var ki kendinize böyle bir yaşamı reva görüyorsunuz?

Her yerde “çünkü ben çok kibarım”, “sizli bizliyim saygımı bozmuyorum” falan yazmışsınız.

Ya buralarda eksik bişi var ya da neden? Neden bu kibarlık susmak vs.

Annen baban arkandadır illa ki. Çekmeye değer mi?

Arkadaşım neyi bekliyorsunuz kapıyı vurup çıkmak için?
İğrenç bir aile,daha ağır kelimeler de kullanırdım da, ben de kibar bir insanım!

Çok acele çocuk da yapmışsınız, yaa aslında balık baştan kokmuş kokmuş ama siz ille yaşamak istemişsiniz.
Bazen önüne geçilmiyor demekki.
Ama ayılın artık, çekin kapıyı çıkın, vallahi arkaya bakılacak zerre kadar bişey yok.
Sağlığınız gitmiş yahu, daha ötesi yokki.

Yazınızı okurken çok kederlendim sizin için.

İyi bir insan olabilirsiniz, üstelik kibar; muhteşem bir şey bu. Ama hakeden insana. Anlattıklarınız o kadar dehşet verici ki, işin cılkı çıkmış resmen. Kaynana sokak çocuğu gibi laflar edip durmuş, görümce desen ayrı bir dünya. Gerçekten böyle insanlar var mı ya hayatta?

Ayrıca asla yargılamıyorum fakat 9 yıllık bir ilişkide hiç karşınızdaki kişi ile mutlu olamayacağınızın sinyallerini almadınız mı? Ufak da olsa? Benim de uzun iliskim vardı (4 yıllık) son 1 senesinde ben o sinyalleri fazla fazla almıştım.

Hiçbir şeye mecbur değildiniz. Keşkelerin hiçbir faydası yok, ama bu anlattığınız şeylere daha fazla katlanma zorunluluğunuz hiç yok. Bak depresyondayım, panik bozukluğum var demişsiniz. Tuz biber olmuş yaşadıklarınız da. Bundan önceki senelerinizi yaktınız, bari bundan sonra kendinizi toparlamak için doğru seçim yapın. Zararın neresinden dönseniz kar.

Bi insanın kendine yaptığını bir ordu gelse yapmazmış. Evlenmezsem ölürüm deneyecekseniz az acı çekerdiniz ama bundan kötüsü olmazdı

Bence ne yapayım diye sormayın artık boşanın böyle hayat mı geçer. Neden ayrılmadığınızı anlamadım çünkü ortada bir evlilik Yok.

Yorum yapmak için sonuna kadar okurum.

Üzüldüm hayatınıza, çok çekiyorsunuz. Bunun düzelmeyeceği belli. Bu dünyaya bir kere geliyorsun, neden ölene kadar bunu çekmek zorunda kalasın ki?

Oooyyh.İçim şişti okudukça burada.Siz yaşarken nasıl katlanıp yaşıyorsunuz bunları bilemedim vallahi.Tam kramponlu sağlam bir tepik hakediyor eşiniz olacak adam.Canınıza kastınız mı var?Karar verip uygulayacak olan sizsiniz.Allah yardımcınız olsun.Kurtarın kendinizi bu saçma insanlardan.

Çok üzülerek okudum normalde kimseye boşan demedim bu sayfaya ama arkanızda dağ gibi babanız var belli Bence boşanın bu pis insanlara babanızın harcadığı paraları da haram edin

Neden ama?
Bu kadar işkence varken neden hala bekliyorsunuz?
Gerçekten anlamiyorum, sizin adınıza çok ama çok üzüldüm.
Boşanmak için daha ne bekliyorsunuz?

O yavrum zaten özel bir çocuk,
Bir de eşinizin ve ailesinin sözlü ve görsel şiddeti ile nasıl konuşsun nasıl açılsın.
Kadınların kendilerine reva gördüklerine diyecek bir şey bulmakta zorlanıyorum.
Bırakın aşkı sevdayı tüküreyim sizin saçma sapan evliliğinize de kendinize zorla koca yapmaya çalıştığınız öküzünüze de yapmanız gereken belli çocuğunuza bakacaksınız ve diğer herşeyden vazgeçeceksiniz.

Ailen herşeyi yapmış evlenirken muhtemelen şimdi de bakacak durumları vardır neden çekiyorsunuz böle insanları?Boşanmama sebebiniz ne?Eğer çocuk çar diye boşanmıyorsanız o çocuğa bu piskoloji ile ne kadar destek verebileceksiniz?

Geçen zamana üzüldüm be...O kadar yıl...İnsanlar çok acımasız nasıl can verecekler bunlar ya...Ailenin yanına dön bence en sağlıklısı bu...

Erinmedim hepsini okudum siz kibarlık değil eziklik yapıyorsunuz bana gelip kapimda o küfürü edecek kv de çocuğumu zorla almaya calisanida aldatip bide hakaret edecek o adamida parcalarim bunun kibarlikla filan alakası yok bende normalde sorsan melek gibi derler ama bunlara varya öyle bi olurum ki, kusura bakmayın aileniz okadar destek olacağına size sahip ciksinda bosanin neyi bekliyorsunuz allah aşkına ya nekadar gurursuzsunuz açlıktan sürünün ama o aileye boyun eymeyin

Boşanmalısınız. Nişan a bile gelmeyen adamı eş etmişsiniz kendinize hata sizde de çok

Usenmedim okudum.
Nisanina gelmeyen adami, haftaya neden kabul edip nisan yaptiniz.
Birde, sanki zorla evlendiriyoruz demissiniz kusura bakmayin ama resmen zorla evlenmissiniz.

Beni istemeyeni ben hic istemem, vur totosuna tekmeyi.
He bide bazilari saygidan anlamiyor.
Kufur edecekler, bnde saygimi bozmicam hii oldu, ayni seviyeye inmem lakin gerekli cevaplari verir gecerdim.
Ondan size es olmaz, duzelir diye bi 7 yil daha heba etmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…