Evliliğim ve Hamileliğim..

eşiniz şuan neden iyi biliyor musunuz
üzgünüm ki sizi idare ediyor doğuma az kaldı diye
sonra yine aynı olmaz inşallah

siz aileleri toplayıp sadece eften püften şeyleri anlatırsanız onlar da dünürlere rezil olduk diye düşünüp
elin kızı olan size tabiki tavır yaparlar

çünkü kızları değilsiniz unutmayın

ee birde çocuklarına gücü yetmiyor tavır vs yapmaya gücü yeten size yapıyorlar

Eşinin ailesinin yapabileceği bir şey yok. Sana her zaman gayet iyi olmuşlar. Sadece aranızdaki sorunlara dahil olup, taraf olmak istemiyorlar. Neden sizin özel yaşantınıza müdahale etsinler? Neden sizin evinizde dört duvar arasında kalması gereken tartışmaları duysunlar. Belki seni dinleyip, "boşan o zaman" diyecekler. İnsanlar sana haklı olarak mesafe koymuşlar.

Eğer evliliğinde mutsuzsan, çözüm yolların tıkalıysa maalesef öyle şikayet ederek bir yere varamazsın. Ya boşanırsın, evleri ayırırsın ya da şikayet etmezsin bu durumla yaşayıp gidersin.

Eşinin annesi babası ne yapabilirler kocana? Kocanı değiştiremezler. Adamın karakteri böyleyse üç gün iyi olur sonra kötü olur. Üç yıldır zor, kötüyse bu adam neden çocuk yaptın derler yani kusura bakma. Hem şikayet edip üç yıl boyunca sonra çocuk yapılmaz. Evliliğin kötüyse çocuk yapmazsın. Senin evliliğinde sorunların var, ama evliliği sürdürüp, çocuk yapıyorsun o zaman insanlar "bu kadın şikayet edip duruyor ama halinden mutlu" demekki derler.

Maalesef ailelerin dahil olması hiç bir zaman iyi olmuyor yanlış yapmışsınız ki Allah'tan eşinin ailesi iyi insanlarmış ben şimdi düşünüyorum da resmen birbirlerine girerlerdi çünkü herkes kendi çocuğunu düşünür savunur birde böyle büyük bir mesele değilmiş tamamen sizin özelinizde bir konuymuş

Bu arada ağır laflar dediğiniz nedir ?

Bakın ben cahil biri değilim. 3 yıldır bi şekilde çözmeye susmaya unutmayı çalışmışım. Artık aynı sorunlar oluyorsa ne yapabilr insan ???
Kendi sorunlarınızı kendiniz çözmelisiniz. Bir insanın, kendisinin ve eşinin anne babasını çağırarak; eşini şikayet etmesinin mantığı nedir ?

En son kimi anne babasına şikayet etmiştiniz, bir düşünün. İlk okul sıralarında mıydınız mesela ? Sizi anne babanıza şikayet eden veya sizin anne babasına şikayet ettiğiniz arkadaşlarınız oldu mu ? Olduysa, bu arkadaşlarınızla arkadaşlığınıza devam ettiniz mi ?

Kocanız size ne dedi bunu da yazabilirseniz daha iyi olur. Eşiniz hem kendi ailesini hem sizi sindirmiş. 2 tarafı da toplamışken (bence yanlış), bir şekilde konular tartışılacakken sizi de sindirmiş. Özeliniz açılmasın istiyorsa sizi de bunu acacak duruma getirmeyecekti. Terapiye yanaşmıyor, ailesini sallamıyor, sizle ortak çözüm bulamıyor? Biz ne diyebiliriz ki?

Gece kocanızın rüyasına ak sakallı dede olarak girip hayat dersi mi verelim?

Ben de ağır lafların ne olduğunu merak ettim.

Eğer bu ağır laflar çok ağırsa alttan almazsınız. Siz sineye çekmişsiniz. Biraz ayrı kalalım da sen ne kadar çirkin bir şey yaptığını anla, diyerek aile evine de gidebilirdiniz veya evin içinde mesafeli durabilirdiniz. Özür sonrası tekrarlanan şeylerde, düzelmiyorsa, sizi çok rahatsız ediyorsa ve hatta şiddet potansiyeli varsa çok daha net ve ciddi adımlar atmanız gerekirdi.

Aileleri bu aşamada dahil etmeniz ve olayları net bir şekilde anlatmamanız sizin adınıza kötü olmuş, üzgünüm. Hamile ve alıngan gözüyle bakmışlardır. Veya daha kötüsü eşini şikayet edip duran ama evliliğine devam eden kadın gözüyle. Bu tarz durumlarda daha mantıklı olmalı ve her cepheden düşünmelisiniz olayı.

İnsanlara da alınıp kırılmayın boş yere. Biri sürekli bana dert anlatsa, çocuk gibi daha kötüsü var ama henüz anlatmadım anlatacağım falan dese ben de aramam, sormam. Niye moralim bozulsun ki...

Siz de bundan sonra eşinize karşı daha net olun. Terapiye ikna etmeye çalışın. Olmuyorsa o zaman başka yollar düşünün. Aileye söylemek son çare olmalı. Siz yarın düzelince unutursunuz, onlar unutmaz.

Kocanızla problemlerinizi onunla çözmeliydiniz, aileleri neden karıştırdınız? Madem karıştırdınız olanı biteni anlatsaydınız. Susturuldum ne demek? Eşiniz ağzınıza kilit mi vurdu?

Ben yolları ayırmayı kalkıştım ama herşeyin ciddiyetıne varınca eşim susturdu beni. Suç ben de bılmem ne haklısın olayına döndü..

dedım ben ayrı kalmak ıstıyorum sana bana ıyı gelır dedım odada ağlama başladı. Ama bu görüşme olduktan sonra aklı başına geldi.

Düne kadar umrunda değildim.

Ağır laflar var evet.. ama aralarında en basiti şöyle diyim evim yolu hep köpekler vardır. beni almasını rica ettiğim de 1 dk yol için seni alamam yorgunum köpekler bi şekilde başa çıkarsın dıyen bır ınsan kendisi..

bu kadar umursamıyorken benı artık ne yapablirdim..

Dinlemiyorsa çocuk yapmamayi düşünebilirdiniz mesela.
Çocuk mu bu adam aileler laf edince akillanacak ?
Ben sizin düşünce yapınızı pek sağlıklı bulmadım malesef.
Eşinizin ailesi için 1 hafta içinde aramazlarsa şöyle şöyle yaparım diyorsunuz.
Böyle büyük büyük cümleler kurmaya ne gerek var ?
Büyükler de kendi iclerinde bir şeye kırılmıştır belki biraz rahat bırakın zaman verin insanlara.
Yakında bebek doğacak güzel hisler taşıyın içinizde her şeyi büyütmeyin derim.

onları ailesine karşı hiç bir zaman olayımızı belli etmedim hep dışardan mutlu olduğumuzu söyledım. hatta onlar şaşırdı böyle şeyler olduğuna.. Eşime hep net olmaya çalıştım ama aynı terane oldu. Artık hiç bir şeye kabullenmeyince çaresiz kaldım. Belki akıllanır diye.. Ben herşeyı göze almıştım çünkü.. Yani aslında ben en son çareyi düşündüm hep ama o korktu ve 365 derece döndü..

iyi de 4 senedir istemedim zaten bi şekilde uzattım cocuk meselesini. Ben istemedim eşim istedi millet sonra cocuğu olmuyor gözüyle baktı ettı.

iyi de 4 senedir istemedim zaten bi şekilde uzattım cocuk meselesini. Ben istemedim eşim istedi millet sonra cocuğu olmuyor gözüyle baktı ettı.
İşte millet öyle dedi diye çocuk yapılmaz sadece eşiniz istedi diye de yapılmaz.
Siz sürekli sustum ettim alttan aldım diyorsunuz.
Bu zihniyetiniz baştan yanlış zaten.
Susup susup sonra aileleri toplayıp şikayet etmek ne kadar mantıklı sizce ?
Aileler de şok olmuştur kolay değil kendi evlatlarını şikayet ediyorsunuz sonuçta.

Eşler arasındaki sorunun çözümünü ailelerden beklemeyi hiçbir zaman anlayamayacağım. Ne yapabilirler ki? Oğullarına mi kizacaklar? Eşiniz onlardan mi korkacak? Eger ailelerin duyacağı kadar büyük sorunlarım varsa boşanma zamani gelmis demektir. Şu an gereksiz beklenti içindesiniz.

Su an ben de bunu düşünüyorum. Ben mi anlayamıyorum diye. Çünkü burda birçok kez okudum bu durumu. Saçma geliyor.

Neden aileleri kattinizki onlar sizin velinizmi sorunlarini çözmelerini bekleyerek anlatmissiniz sonucunda siz onun ailesinden oda sizin ailenizden sogumus. Esiniz terapi kabul etmiyorsa cocuk yapmayip ayrilmayi dusunebilirdiniz kendinize zatar vermektense. Hem aileleri cagirmis hemde derdinizi anlatamamissiniz e ne ise yaradi esiniz konusmaniza musade bile etmiyor bu kadar olumsuzlugun icinde birde ustune cocuk

Bakın ben cahil biri değilim. 3 yıldır bi şekilde çözmeye susmaya unutmayı çalışmışım. Artık aynı sorunlar oluyorsa ne yapabilr insan ???
Öncelikle üç yıldır sorunlarını çözemediği bir adama evlat vermekte acele etmez, sonra da boşanma seçeneğini düşünür o insan.

İki tarafın ailesini de başınıza toplayıp evliliğinizi masaya yatırınca sorunların çözüleceğini mi düşündünüz gerçekten?

Kusura bakmayın ama işleri bu noktaya siz getirmişsiniz biraz da.

Serumlu kol fotosu attınız mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…