Evliliğim ve Hamileliğim..

dedım ben ayrı kalmak ıstıyorum sana bana ıyı gelır dedım odada ağlama başladı. Ama bu görüşme olduktan sonra aklı başına geldi.

Düne kadar umrunda değildim.

Ağır laflar var evet.. ama aralarında en basiti şöyle diyim evim yolu hep köpekler vardır. beni almasını rica ettiğim de 1 dk yol için seni alamam yorgunum köpekler bi şekilde başa çıkarsın dıyen bır ınsan kendisi..

bu kadar umursamıyorken benı artık ne yapablirdim..

Abla şaka mısın? Ağır laf mu bu? Sülaleyi toplayıp bunu mu diyecektin? İnsan ağır laf diye aklına "namusuna, ahlakına" laf edildi diye düşünüyor. Kumar oynar, şiddet gösterir, üçüncü kişileri ilişkinize dahil eder olay artık karı koca dışındadır o zaman sülaleye açarsın bu konuları. Ama sözlü tartışmalar için bu yapılmaz. Bence sen hamilesin diye duygusallaşmışsın.

Bakın ben cahil biri değilim. 3 yıldır bi şekilde çözmeye susmaya unutmayı çalışmışım. Artık aynı sorunlar oluyorsa ne yapabilr insan ???
3 yıldır çözülmemiş sorunlar,kaale bile alınmayan bir kadın ama durumda bile olmazsa olmaz çocuk.......

22 yaşında evlendim 10 yıllık evliyim.buyuk konuşmak istemiyorum ama eğer bir gün aileleri ararsam demekki o iş bitmiştir.esimle 10 yılda sorunlarimiz kavgalarimiz oldu ne o ne ben asla bunu üçüncü bı kişiye heleki ailelere asla anlatmadık.anlatirsak demekki o evlilik bitmiştir artık biz öyle düşünüyoruz.sizde yanlış yapmışsınız madem aileleri araya koydunuz eşinizle ilgili herşeyi anlatmaliydiniz.

Ben yolları ayırmayı kalkıştım ama herşeyin ciddiyetıne varınca eşim susturdu beni. Suç ben de bılmem ne haklısın olayına döndü..
Kimse kimseyi susturamaz hanımefendi, bir şeyleri kökünden halletmek isteyen halleder.

Suç sende ya da bende olayı değil ki sorun .
Sorun koca koca insanların sorunlarını çözmek için anne babalarını çağırıp birbirini şikayet etmeleri.

Sizin amacınız eş ailesinin oğullarını kızıp bağırıp sizi el üstünde tutmalarıymıs, istediğiniz reaksiyonu da alamayınca eş ailesiyle konusmayacagım diyorsunuz.

Sizin sorununuz eşinizle ailesiyle değil farkında mısınız ?

Ne güzel prenses gibi gelinler var. Ben sizde kusura bakmayın ama bi şımarıklık hissettim bulmuşsunuz iyi eş ailesini de biricik gelinimizin biricik şehzadesi tabi. Bizde neler yaşıyoruz halâ çok ağız laflar etti demiyoruz :) acaba serumluk olmadığım için mi böyle oluyor

Ne güzel prenses gibi gelinler var. Ben sizde kusura bakmayın ama bi şımarıklık hissettim bulmuşsunuz iyi eş ailesini de biricik gelinimizin biricik şehzadesi tabi. Bizde neler yaşıyoruz halâ çok ağız laflar etti demiyoruz :) acaba serumluk olmadığım için mi böyle oluyor
Bilip bilmeden konuşmak kolay

dedım ben ayrı kalmak ıstıyorum sana bana ıyı gelır dedım odada ağlama başladı. Ama bu görüşme olduktan sonra aklı başına geldi.

Düne kadar umrunda değildim.

Ağır laflar var evet.. ama aralarında en basiti şöyle diyim evim yolu hep köpekler vardır. beni almasını rica ettiğim de 1 dk yol için seni alamam yorgunum köpekler bi şekilde başa çıkarsın dıyen bır ınsan kendisi..

bu kadar umursamıyorken benı artık ne yapablirdim..
Bakın duygusalsınız, anlıyorum. Ama doğumdan sonra ilk 2-3 ay yoğun olmak üzere neredeyse 9 aya kadar bundan kat be kat fazla duygusal olacaksınız. Birazcık otokontrol lazım.

Eşim ağır laf söyledi deyince benim aklıma çok ahlaksızca, sizi örneğin aldatmakla itham eden, ağza alınmayacak küfürler eden bir eş profili canlandı.

Söylediklerine kırılmış olmakta son derece haklısınız. Ama bu ağır bir laf değil. Aileleri toplamaya sebep, toplayıp da toplum içinde söylenemeyecek, bir şey söyleyeceğim deyip deyip gerginliği yükseltecek bir laf hiç değil.

Tavsiyem bir şeyleri içinize atacağınıza yakın ve tercihen mantıklı bir arkadaşınızla konuşup rahatlamanız. Eşinize karşı da duygu ve düşünceleriniz konusunda susmak yerine dile getirmeniz.

Yıne cevap veremeyınce uyelık dondurma. Agır laf dedı denılcegıne yazıcaktınız o lafları. Ne dedı sıze o. Mu dedı. Soylettırıyosunuz zorla
Anası babası cekınıyo korkuyo laf edemıyo ama masllh sız baba ediyorsunuz, koca edıyorsunuz. Üatune hızmetcılık ve odalık ediyorsunuz.
Madem bu kadar kotu bırı ise bosanacaksınz yok kotu degılse sız abarttınız ozmn

Herkese Merhaba,

8 aylık hamileyim. 5 yıllık evliyim. Özel bir kurumsal şirkette çalışıyorum. Bu zamana kadar herşeyim oldu çok şükür herşeyin farkındayım. Eşimle severek evlendik. Geçen sene anlaşamama krizimiz oldu ama bi şekilde kapattık ya da kapatmaya çalıştık. Terapiye gitmek istedim eşim istemedi kendi aramızda çözdük. Ağır laflar vardı ortada bu şekilde sustum. böyle geçti günlerimiz..

Şimdi ise doğurmama az kaldı eşim dönem dönem beni üzdü ağlattı hem ağır laflar hem de hamile iken davranılmayacak hareketler olunca ama ben de artık doldum ve ufak olayları aileme anlatıp onlardan yardım istedim. Onlarda saolsunlar yanımda durdular il dışında cıkıp geldiler. eşimin ailesi çağırıdlar ve görüşme yapıldı.

Aslında çok büyük laflar var ama eşim benim konuşmamı istemedi o gün konu hep yeni ve basit olan konulardan geçti.. Ben de konuşamadım sustum susturuldum.
Tabii ailem anlıyordu az çok cunku ben hep ağlamaklı ve üzgümdüm de ailem de bu böyle olmaz diyip çıkıp geldiler. Biraz tartışma olsa da ailerler arasında sonrasında güzel ayrıldılar. Ve asla eşimin ailesi hakkında kötü bir şey diyemem onlar bana ıyı davranır ben iyi davranırım onlarlık bir sorunum yoktu. Benim sorunum eşim idi. Onlar da çok uzuldu sen bizim kızımızsın uzulme etme dediler şok halince gittiler.

Ama şimdi olaylar tam tersi oldu eşim bana hiç olmadığı kadar iyi davranırken herşeyin onun yuzunden olduğunu bılıyorken sana evet ılgısız davranırdım derken kayınvalimlder beni arayıp sormuyorlar bile.. Olaylardan sonra çok kötü oldum ve serum falan aldım bi arayıp sormadılar.. üzerinden 1 hafta geçti biricik gelinimiz dedikleri insanlar oğulları yuzunden bu duruma gelmiş hamile torunlarını olan kızlarını ne aradılar sordular..

Halen de dusuncem aynı onların haklarını yıyıemem yaptıkları ıcın allah razı olsun yuzlerıne derim o gün de dedım. Benım derdım oğlunuz ıle idi ama beni şuan aramıyorlar aileme ve bana tavır yapıyorlar.

Eşim de aileme tavırlı..

olan bana ve bebeğime oldu.. Çok üzgünüm her gun ağlamak ıstıyorum ama bebeğimi düşünüyorum. İnsanlara iyi oldukça herkes seni ezmeye üzmeye hakkını oluşturuyorlar. Tabi kimse gerçek sebepleri bilmiyor eşim dışında. Eşim de son dk anladı durumun ciddiyetını ama aileme karşı tavırlı sinirli.. Ben se onun ailesi aramıyor diye üzülüyorum ama artık kötü düşünmeye maruz bırakılıyorum. Ve bunları hak edecek bir şey yapmadım onlara karşı.

1 hafta içinde aramazlarsa onlarla konuşmayı düşünmüyorum. ama olanları da kabullenemıyorum ya da o ağır lafları anlatıp herşey daha kötü duruma getireceğim.

Allahım sen yardım et
Olan size ve bebeğine olmadı. Siz kendinize ve bu adamı baba yaparak bebeğinize haksızlık ettiniz. Eşten göremediğiniz işgiyi kaynanadan görmeyi beklemek bile abuk subuk ama konudaki tek abukluk bu değil. Bile bile böyle adamları baba yapıp sonra olan bebeğime oldu demek bana çok acımasızca geliyor.

Yaaa pöpekler mi kovaladı seni ? Kız bunlar için aileler aranır mı Allah aşkına ? Aile ne zaman aranır biliyor musun bakın biz boşanıyoruz gelin size anlatalım. Bunun dışında kimse evi yolu ayrı evladının sorununa karışmak istemez. Ha karıştırıyorsan seni neden eskisi gibi sevsinler çocuklarını rezil ediyorsun. Bu konuları okudukça nasıl böyle kafalar olabiliyor diyorum ya.

Herkese Merhaba,

8 aylık hamileyim. 5 yıllık evliyim. Özel bir kurumsal şirkette çalışıyorum. Bu zamana kadar herşeyim oldu çok şükür herşeyin farkındayım. Eşimle severek evlendik. Geçen sene anlaşamama krizimiz oldu ama bi şekilde kapattık ya da kapatmaya çalıştık. Terapiye gitmek istedim eşim istemedi kendi aramızda çözdük. Ağır laflar vardı ortada bu şekilde sustum. böyle geçti günlerimiz..

Şimdi ise doğurmama az kaldı eşim dönem dönem beni üzdü ağlattı hem ağır laflar hem de hamile iken davranılmayacak hareketler olunca ama ben de artık doldum ve ufak olayları aileme anlatıp onlardan yardım istedim. Onlarda saolsunlar yanımda durdular il dışında cıkıp geldiler. eşimin ailesi çağırıdlar ve görüşme yapıldı.

Aslında çok büyük laflar var ama eşim benim konuşmamı istemedi o gün konu hep yeni ve basit olan konulardan geçti.. Ben de konuşamadım sustum susturuldum.
Tabii ailem anlıyordu az çok cunku ben hep ağlamaklı ve üzgümdüm de ailem de bu böyle olmaz diyip çıkıp geldiler. Biraz tartışma olsa da ailerler arasında sonrasında güzel ayrıldılar. Ve asla eşimin ailesi hakkında kötü bir şey diyemem onlar bana ıyı davranır ben iyi davranırım onlarlık bir sorunum yoktu. Benim sorunum eşim idi. Onlar da çok uzuldu sen bizim kızımızsın uzulme etme dediler şok halince gittiler.

Ama şimdi olaylar tam tersi oldu eşim bana hiç olmadığı kadar iyi davranırken herşeyin onun yuzunden olduğunu bılıyorken sana evet ılgısız davranırdım derken kayınvalimlder beni arayıp sormuyorlar bile.. Olaylardan sonra çok kötü oldum ve serum falan aldım bi arayıp sormadılar.. üzerinden 1 hafta geçti biricik gelinimiz dedikleri insanlar oğulları yuzunden bu duruma gelmiş hamile torunlarını olan kızlarını ne aradılar sordular..

Halen de dusuncem aynı onların haklarını yıyıemem yaptıkları ıcın allah razı olsun yuzlerıne derim o gün de dedım. Benım derdım oğlunuz ıle idi ama beni şuan aramıyorlar aileme ve bana tavır yapıyorlar.

Eşim de aileme tavırlı..

olan bana ve bebeğime oldu.. Çok üzgünüm her gun ağlamak ıstıyorum ama bebeğimi düşünüyorum. İnsanlara iyi oldukça herkes seni ezmeye üzmeye hakkını oluşturuyorlar. Tabi kimse gerçek sebepleri bilmiyor eşim dışında. Eşim de son dk anladı durumun ciddiyetını ama aileme karşı tavırlı sinirli.. Ben se onun ailesi aramıyor diye üzülüyorum ama artık kötü düşünmeye maruz bırakılıyorum. Ve bunları hak edecek bir şey yapmadım onlara karşı.

1 hafta içinde aramazlarsa onlarla konuşmayı düşünmüyorum. ama olanları da kabullenemıyorum ya da o ağır lafları anlatıp herşey daha kötü duruma getireceğim.

Allahım sen yardım et
Seni çok üzerler güzelim, hangi eş ailesi gelinine ve ailesine hak vermiş ki seninkiler de versin, şimdi bütün faturayı sana ve ailene kesmişler, halaa daha arayıp konuşacağım diyorsun, bu isler öyle değil işte, aileleri dahil etmeyeceksin , ailenin her zaman arkanda olduğunu hissettireceksin ve kesinlikle eş ailesine dert anlatmayacaksın anlatırsan içten içe sana da ailene de kinlenirler , sakın kimseyi arayıp bir taraflarını kaldırma, hiçbirşey olmamış gibi davran ve bir daha da aileleri karşı karşıya getirmeyin, boşanma falan olmadıkça yüz göz olmanın bir anlamı yok, çocuğuna ve kendine odaklan , ağlamayı drama yaratmayı da bırak, kimse senden ve çocuğundan önemli değil...

Eşinin ilgisizliğinden şikayet için her iki aileyi arayıp çağırıp eşinin azarlanmasını isteyip sonra da istediği ilgiyi dikkati çekemeyip istediği olmayınca eş ailesine tavır almanın bilimsel filimsel duygusal karşılığı =şımarıklık

Dünyanın belirli bir yörüngesi var cnm.
Ve sizin etrafınızda dönmüyor dünya.

X