Evliliğim ve Hamileliğim..

uzumlukek_96

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2021
33
-1
Herkese Merhaba,

8 aylık hamileyim. 5 yıllık evliyim. Özel bir kurumsal şirkette çalışıyorum. Bu zamana kadar herşeyim oldu çok şükür herşeyin farkındayım. Eşimle severek evlendik. Geçen sene anlaşamama krizimiz oldu ama bi şekilde kapattık ya da kapatmaya çalıştık. Terapiye gitmek istedim eşim istemedi kendi aramızda çözdük. Ağır laflar vardı ortada bu şekilde sustum. böyle geçti günlerimiz..

Şimdi ise doğurmama az kaldı eşim dönem dönem beni üzdü ağlattı hem ağır laflar hem de hamile iken davranılmayacak hareketler olunca ama ben de artık doldum ve ufak olayları aileme anlatıp onlardan yardım istedim. Onlarda saolsunlar yanımda durdular il dışında cıkıp geldiler. eşimin ailesi çağırıdlar ve görüşme yapıldı.

Aslında çok büyük laflar var ama eşim benim konuşmamı istemedi o gün konu hep yeni ve basit olan konulardan geçti.. Ben de konuşamadım sustum susturuldum.
Tabii ailem anlıyordu az çok cunku ben hep ağlamaklı ve üzgümdüm de ailem de bu böyle olmaz diyip çıkıp geldiler. Biraz tartışma olsa da ailerler arasında sonrasında güzel ayrıldılar. Ve asla eşimin ailesi hakkında kötü bir şey diyemem onlar bana ıyı davranır ben iyi davranırım onlarlık bir sorunum yoktu. Benim sorunum eşim idi. Onlar da çok uzuldu sen bizim kızımızsın uzulme etme dediler şok halince gittiler.

Ama şimdi olaylar tam tersi oldu eşim bana hiç olmadığı kadar iyi davranırken herşeyin onun yuzunden olduğunu bılıyorken sana evet ılgısız davranırdım derken kayınvalimlder beni arayıp sormuyorlar bile.. Olaylardan sonra çok kötü oldum ve serum falan aldım bi arayıp sormadılar.. üzerinden 1 hafta geçti biricik gelinimiz dedikleri insanlar oğulları yuzunden bu duruma gelmiş hamile torunlarını olan kızlarını ne aradılar sordular..

Halen de dusuncem aynı onların haklarını yıyıemem yaptıkları ıcın allah razı olsun yuzlerıne derim o gün de dedım. Benım derdım oğlunuz ıle idi ama beni şuan aramıyorlar aileme ve bana tavır yapıyorlar.

Eşim de aileme tavırlı..

olan bana ve bebeğime oldu.. Çok üzgünüm her gun ağlamak ıstıyorum ama bebeğimi düşünüyorum. İnsanlara iyi oldukça herkes seni ezmeye üzmeye hakkını oluşturuyorlar. Tabi kimse gerçek sebepleri bilmiyor eşim dışında. Eşim de son dk anladı durumun ciddiyetını ama aileme karşı tavırlı sinirli.. Ben se onun ailesi aramıyor diye üzülüyorum ama artık kötü düşünmeye maruz bırakılıyorum. Ve bunları hak edecek bir şey yapmadım onlara karşı.

1 hafta içinde aramazlarsa onlarla konuşmayı düşünmüyorum. ama olanları da kabullenemıyorum ya da o ağır lafları anlatıp herşey daha kötü duruma getireceğim.

Allahım sen yardım et

Aileler işin içine girdiği zaman kötü oluyor. Ama anladığım kadarıyla siz sonuna kadar direnmişsiniz aslında olay onlara duyulmasın diye. Ağır laflara karşı susmanız kötü olmuş. Eşiniz terapiyi kabul etmeliydi... Ya da ağzına sahip çıkmalıydı çünkü hamilelik süresince de sizi kırmış sanırım. Şimdi eşinizin ailesi ne kadar iyi de olsalar sizin aileniz değil onun ailesi. Size bence çok sahip veya arka çıkmalarını maalesef ki beklemeyin. Doğru yahut yanlış genelde işler bu şekilde işliyor. Eşinizin ailenize diş bileme sebebi sana sahip çıkmaları sanırım. O tavrı hiç sallama bile. Kadının ailesi arkasında durduğu zaman zoruna gidiyor bazı erkeklerin. Baktı ki istediği gibi hırpalayamıyor. Bir de neden aileler toplanmışken her şeyi anlatmadınız? Ben olsam madem çamura girdim herkes bulansın diye ne var ne yok anlatırdım. Beni üzen adamın önünü arkasi mi koruyacağım banane. Bence ailenize anlatın her şeyi.

Görücü, aile zoru tarzı evlenmediysen eşinle yaşadığın olayları böyle aileleri çağırıp, onu oturtup konuşturarak çözemezsin. İkinizin arasında olan ilişki maşallah iki tarafın sülalesine yayılmış.

Kocanın annesine gidip "eşim bu aralar çok huzursuz, pek eskisi gibi değil ben çözemedim belki derdi vardır sen bir konuşsan" demek var birde tüm aileyi eve toplamak var. Bundan sonra tüm yaşadığınız sorunlarda aileler karışacak. Kocan senle ne yaşasa olayın ailelere gideceğini bilecek. Evliliğiniz artık iki kişilik değil, sülalece yaşanacak.

Eşinin ailesi sana kötülük yapmamışlar. Sana karşı mesafeli davranmak istiyorlar ve bu kavgalarınıza karışmak dahil olmak istemiyorlar diye anladım ben. Önceden sana gayet iyilermiş. Kimse doğurup, yetiştirip evlendirdiği oğlunun/kızının eşiyle sorunlarına dahil olmak istemez. Sen onların kızları değilsin elbette lafta öyle diyecekler. Sana o kadar iyiliği dokunmuş insanlara şimdi "beni aramıyorlar" diye onlara konuşmamazlık edemezsin.

2 yetişkin insan, kendi ilişkinize ve evliliğinize neden ailelerinizi karıştırdınız ? Sizin yerinize onlar mı konuşacak, karar verecekti ?

Eşinizle şimdi iyi olunca; sizin ısrarınız ve çağırmanızla gelen aileleriniz mi suçlu oldu ?

çünkü susturdu beni yapma etme cocuğumuz olcak dedı sustum.Evimizin her şeyi kimse bilmesin dedi.
Ama sonrasında kayınpederimi aradım. Baba anlatacaklarım var konuşamadıklarım var size dedım konuşalım dedım tamam dedı ama aramadı bile..

Kocamın ailesini 2 ay önce aradım beni üzdüğünü ağlattığını söyledım. Bir şey yapmadı.. Aradan 1 hafta sonra sordu ben de kendi aramızda halletim dedim. Yani öncesinden o yolu da denedim.

Onlar oğullarından çok korkarlar ve ben ne desem bir şey demezler ikimiz birbiriniz altan alıp derler dururlar. Çünkü eşimin kimseyi dinlediği yoktur.

Cunku gercekleri saklayip eften puften meseler icin aileleri toplamis durumuna dusmussunuz, onlarda can ogullari dunurlerine sizin tarafınızdan rezil edildi diye dusunmusler.

Madem ailelerin isin icine girmesinden gocunmuyorsunuz ve kayin ailenizin ilgisini istiyorsunuz, o zaman kayınvalidenize neden aileleri topladiginizi tum ciplakligiyla aciklayin.

Çünkü eşim beni dinlemedi ana yollar çözümler sundum. Terapiye gidelim dedim he deyip geçiştirdi. Ama sonuç aynısı oldu.. Eşimin kimseyi dinlediği yok. Ailesi ondan korkar. Aileler araya girerse belki akıllanır dedım ki şuan hiç olmadığı kadar iyi. Ne yapabilirdim sizce

Çocuğu ailesi olacak adam ağzına sahip çıkacak. Taa saygısızlık hamile kalmadan başlamış.

Of çok yanlış bir bakış açın var. Umarım bu halin hamileliğin verdiği duygusallıktandır. Bir daha aileleri karıştırma işin içine. Kimse gelininin oğlu hakkında şikayeti dinlemek istemez. Ne bekliyorsun yetişkin evlenmiş insanlara ne desinler, kocanın kulağını mı çeksinler elinden oyuncaklarını mı alsınlar.

İlişkiler iki kişiliktir. Ortada kumar olur, şiddet olur, üçüncü kişiler olur başa çıkamazsın eşinin ailesine gidersin. Ama bu durumda sülaleyi toplayamazsın. Ayıp bir şey bu. Hem kendi ailene hem eşinin ailesine ayıp.

Kocanın bu yaştan sonra ailesinin uyarısıyla sözüyle değişeceğini düşünmende ilginç. Böyle olmayacağını zaten biliyormuşsun. Adam kimseyi dinlemiyormuş.

Bu şekilde devam ederseniz bu işin sonu boşanmakla biter. İnsanların eşinin düzeltmesini beklemek yerine "eşim düzelmezse ben bundan ayrılayım, evladımı huzurla büyüteyim" diye kafa yorman gerekir.

Şu ayrıntı bıle kocanızın ne densız oldugunu nasıl bırı oldugunu bellı eıdyor.
Anne baba bır evlattan korkmamalı annesının babasının korkutugu bırı nasıl bm kocam olur

bana göre suçlu değiller ama eşime karşı ailem suçlu bakıyor. Beni arasalar ben zaten olan oldu dy,p eskisi gibi davranacağım. Ama onlar da tavır yapıyorlar.. ve hastanelik oldum serum aldım arayıp sormadılar bile eskiden olsa hemen ararlardı. Ben de bu durumda farklı algılarım aradan 7 gün geçti. Ben uzatma derdınde değilim zaten..

ertesi günü aradım sizinle konuşamadığjm konular var dedım konuşalım dedım. Tama dedıler ama aramadılar benı daha

ne yaşadıysak hepsini sineye çektim ne kendi aileme ne eş ailesine anlatmadım. çünkü biz yarın anlaşıp balım canım oluyoruz ama aileler unutmuyor. kimse kızının veya oğlunun esi ve onun ailesi tarafından eleştirilmesine gonul rizasi göstermez. ne olursa olsun asla kimse evladını atıp karşısındakini tutmaz. ağzınızla kus tutsanız canım ciğerim de deseler sana sen ayrıldıktan sonra onlar için yedi kat yabancıdan farklı değilsin ya da ben veya bir başkası... o yüzden ben hep sessiz kalma taraftarıyım. anlaşamıyorsam bosanirim ana baba çağırıp medet ummam çünkü onlar bu olayları asla unutmuyorlar...örnekte olduğu gibi

Eşinizin kulağını çekmeleri için ailesini aramak yerine; sorunlarınızı 2 yetişkin insan gibi kendiniz çözmeyi deneyebilirdiniz.

iyi de eşim tarafından değer görmuyorum ne desem umursamıyorsa insan ne yapabilirdi. Terapiye gidelim dediğimde tama deyip sonra olmaz dıyorsa ben daha ne kadar uğraşabilirrim. Kendime zarar vermeyi düşünüyordum bunu eşime dediğim de umursamıyordu bıle.

Eşinizin kulağını çekmeleri için ailesini aramak yerine; sorunlarınızı 2 yetişkin insan gibi kendiniz çözmeyi deneyebilirdiniz.
Bakın ben cahil biri değilim. 3 yıldır bi şekilde çözmeye susmaya unutmayı çalışmışım. Artık aynı sorunlar oluyorsa ne yapabilr insan ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…