Evlendikten sonra ailesine yakın oturmak istemiyorum

Bende trakyalıyım hemen hemen aynı seyleri yasıyoruz desem?
Bg. göcmeniyiz ve annem, babam hep kendi cevremizden biriyle yuva kurmamı istiyor.. İstiyor dedigim, sen gene iyi cesaret edip acılmıssın babana benim babam bu konularda serttir cocuklugumdan beri, erken evlenenlerin yanında ne evliligi 30' da evlilik vs. der. Kendileri de gec evlenmisler zaten. Benim bu konuda da bir sıkıntım yok tek sıkıntım erkek ark. karadenizli olması ve özellikle babamın en ufak birseyde sürekli dillendirdigi memleketten olması..!
Simdi en ufak seylerde böyle olumsuz konusuyor ya ben günü gelince baba, ben bu adamla evlenecegim bizim 5 yıllık bir iliskimiz var nasıl derim? bilemiyorum..

İkincisi, erk. ark. ailesiyle tanısma konusunu; bende tanıstım hata demiyorum ama yürekten inandıgım sey, erken tanısınca ve fazlaca gidip gelince insanı yönetmeye calısıyorlar hani sen gönül koyuyorlar demissin ya, aynen öyle iste.. Kendileri hic birseye önem vermez, düsünmezken senden cok sey bekliyorlar, mecbur bırakıyorlar.. Mesela sen aramazsan, gitmezsen kırılırlar, altında birsey ararlar. Ama kendileri hic böyle ugrasılara girmez.. Sen yasadın ya da yasayacaksın demiyorum kesinlikle olabilecek seyleri söylüyorum hatta,

birebir kuzenime sahit oldum, süt limandı eltisiyle arası kadın o kadar cok üzerine düsüyordu ki, ben bile demistim '' bide yakın olma, mesafe koy, '' derler diye.. Meger, ne kadar haklılarmıs! Sonra yavas yavas sorunlar cıkmaya basladı kuzenimi sallamamaya basladılar mesela, ilk tanıstıkları zaman Ramazan ayın' da iftara davet etmisken, bu sene yine es, dost, akraba iftara almısken kuzenimi hatırlamadı bile! Cok üzüldü direkt, '' ben ne kadar aptalmısım '' dedi. Aslında iyi oldu yüzlerini görmüs oldu. Kuzenim, yemek meraklısı degil tabiki bu davranıslarından cıkardıgı sonuc; kuzenimi ne kadar önemseyip, deger verdikleriydi. Hatta bu davranısını ayıbını bildigi halde eltisi, hic birsey olmamıs gibi, '' neden gelmiyo, ne oldu da gelmiyo '' vs. diye konusuyormus.. Bu cümleleri herseyi acıklıyor zaten..

Ben İst.' da yasıyorum sevgilimde öyle Ailen' den ayrı kalmama istegini anlayabiliyorum ama İst.' da Trakya tarafına cok uzak degil aslında orta yolun bulunabilecegine inanıyorum yeter ki inada binmesin.

Son düzenleme:
Annenizin fikirlerini çok önemsiyor ve ciddiye alıyorsunuz demek ki sabırsızlanıyorsunuz onunla konuşmak için. Demek ki annenizin kararları ve tesbitleri çok doğru. Ne güzel ve ne şanslısınız ki, hayatta sizi yönlendirebilecek kişi size asla zarar vermeyecek olan kişi.
O halde annenizle tanıştıktan sonra, kayınvalidenizin yaptığı gibi direkt söylemeyip laf çarptırmak yerine ciddi ciddi konuşur anneniz onunla.

erkek arkadaşının hali hazırda bir işi var ve sen daha öğrencisin.erkek arkadaşın işini bırakıp senin olduğun yerde işe mi girecek.bu konuda yanılırsın canım.ya senin olduğun yerde isteiğdi imkanlarda iş olmazsa.istediği maaşı alamazsa.asıl sorunlar oarada başlayacak.sen erkek arkadaşının orda iş bulman daha mantıklı
bak benim tanıdığım bir aile vardı.kızını n,işanladılar.damadın büyük şehirde çok iyi bir işi vardı ama aile kızları yanında olsun istediler.düğünden sonra kızlarını yanlarına getirdiler.damada iş buldular ama damat işte başarılı olamadı.sürekli başka işlere girdi.maddi olarak kızın ailesi sürekli destek olmak zorunda kaldı.huzursuzluklar başladı ve en sonunda damat geldiği şehre döndü.arkadaşının işi iyiyse kesinlikle değiştirmesini isteme

Hanımlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim öncelikle.
Tamiri imkansız durumlar oldu ve umutsuzca ayrıldık artık, öyle mutsuzum ki.. İçimden hiçbirşey yapmak gelmiyor, elimden de birşey gelmediği gibi. Çok yalnız hissediyorum kendimi. Güzel şeylere, güzel geleceğe yormak istiyorum ama bir dönem epey kötü olucam sanırım, karamsarlığı üzerimden atamıyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…