Evladıma kıydım ben

Madem karşınızdaki insan evlenmeye yanaşmamış, en mantıklı kararı vermişsiniz, ne kadar acı da olsa türk toplumunun bazı gerçekleri var, normları var, her aile bunu kaldıramaz, kabullenemez ve genç bi bayan olarak bu yükle yaşamak, bu yükle dünyaya bi çocuk getirmek yanlış bi karar olurdu bence

Asıl cinayet bu işte. Resmen ölüme terketmiş bebeği. Kanlı canlı eli ayağı olan kalbi atan kocaman bir bebek, bir insan. Konu sahibi de parmak ucu kadar hücre topağının vicdan azabını çekiyor. Vicdan denen olgu kiminde gereksiz derecede var, kiminde hiç yok.
Sorma katip, anakucagina oturtmus bebegi, basmis gitmis, asil kiyilan evlat o iste.

Inşallah kurgudur. Üzüldüm çok.

3 aylık ilişkide hangi düğünün hayali o kısmı hiç anlamadım zaten.

Keşke adamı postslayıp kendiniz sahip çıksaydınız.
Merve buradaki izlenimimde görüyorum ki çok gerçekçi birisin ve hayran kaldım böyle bir arkadaşımın olmasını çok isterim inanki banada haddimi bildirmiştin aslında yanlış fikirlerin gerçekliğine o kadar inanmışız ki bazen öyle değil olamaz kardeşim olmamalı diye doğru yolu görmek lazım görüyorum bunu net gören bir insansın bizlerde aslında deyip doğru yolu buluyoruz insan elestiriye açık ve öz eleştirisini yapabiliyor olmalı.

Merve buradaki izlenimimde görüyorum ki çok gerçekçi birisin ve hayran kaldım böyle bir arkadaşımın olmasını çok isterim inanki banada haddimi bildirmiştin aslında yanlış fikirlerin gerçekliğine o kadar inanmışız ki bazen öyle değil olamaz kardeşim olmamalı diye doğru yolu görmek lazım görüyorum bunu net gören bir insansın bizlerde aslında deyip doğru yolu buluyoruz insan elestiriye açık ve öz eleştirisini yapabiliyor olmalı.
Beni övme. Ben şımarırım. :rolleyes:

Laktozsuz Laktozsuz , rica ederim kendinize gelin. Siz katil olmadınız, o bebek değil, bir hücre yığını. Gereksiz bir ruh hali içindesiniz, kendinize bunu yapmayın, daha ilişkiniz yapılanma aşamasında, 3 aylık ilişkiden çok şey beklemişsiniz oralara zaten girmiyorum. Adamdan evlilik beklentiniz yoksa muhafazakar ailenize, yaşadığınız topluma bebeği nasıl anlatacaktınız eğer doğurmaya karar verseydiniz? Kocanız olmayan adam sizi ailenizden ve çevrenizden nasıl koruyacaktı?

Laktozsuz Laktozsuz , rica ederim kendinize gelin. Siz katil olmadınız, o bebek değil, bir hücre yığını. Gereksiz bir ruh hali içindesiniz, kendinize bunu yapmayın, daha ilişkiniz yapılanma aşamasında, 3 aylık ilişkiden çok şey beklemişsiniz oralara zaten girmiyorum. Adamdan evlilik beklentiniz yoksa muhafazakar ailenize, yaşadığınız topluma bebeği nasıl anlatacaktınız eğer doğurmaya karar verseydiniz? Kocanız olmayan adam sizi ailenizden ve çevrenizden nasıl koruyacaktı?
Hücre yığını lafına katılmıyorum. Hiç hoş bir tabir değil

Hala ayni seyi yaziyorsun ama.. bilimsel
Olarak isminin bi onemi yok, onu demek istiyorum… psikojik olarakta dedigim gibi
Kiminde travma etkisi olusturdugu dogrudur.
E gerçekleri bilseler oluşturmayacak insanlar da bunun için açıklamaya uğraşıyor. Acı çekmediğim bilmek rahatlatıcı gayet. Daha acı duyacak bir sinir sistemi bile yok zaten

E gerçekleri bilseler oluşturmayacak insanlar da bunun için açıklamaya uğraşıyor. Acı çekmediğim bilmek rahatlatıcı gayet. Daha acı duyacak bir sinir sistemi bile yok zaten
Inancli bir insan demistim satirlarimda ayni zamanda..ana rahmine dustugu andan itibaren denmis.. konu sahibi rahatlayacaksa bunlarla guzel tabii.. ama zor gozukuyor

Kurtaj kesin bir dille hafam kilinmistir, denmiyor 40 gune kadar aldirabilirsin
120 gün diyen de varmış bu arada. Kürtaj yasak çünkü insan olacak ruh kazanacak bir canlıyı engellemiş oluyorsun diye geçiyor açıklamalarda. Helal demiyorum zaten ama öldürme olarak da geçmiyor aynı kefede yine değerlendirilemez. "Evladıma kıydım" noktası çok abartı sanki doğmuş yaşayan bir bebek ihmal yüzünden yaşamını yitirdi falan sandım başlığa tıklamadan. Herkesin değerleri kendine tabii ama bakamayacağın bir insanı dünyaya getirmek daha da günah geliyor valla.

Yazık...kendine bedenine psikolojine kiydigin cana çok yazık yüklenmek adına söylemiyorum kesinlikle zaten mahvolmuşsunuz dusunmekten fakat bu yüzden nikahsız birliktelikler (yüzeysel,sürtünme vs.)dahi olsa böyle insanın başına bela açıyor....😑😐

X