Evladıma kıydım ben

Hanımlar tartışmayın, üsluplara dikkat edin ve rica ediyorum dini yorumlar yazmayın.
Hem sonuçta insanız değil mi? Yaşadıklarımızı değerlerimiz, giyimlerimiz üzerinden değil de hiçbirimizin kusursuz ve hatasız olmadığı yaklaşımıyla değerlendirirsek belki daha objektif olabiliriz 😌
Evet haklısın Munecim, uyarı için teşekkürler 🌸

Başında örtüsü olan bir insanın başındaki örtü neyi temsil ediyorsa ona göre davranmalı...

Tesettürlü bir insanın birileriyle cinsellik yaşamasını da normalleştirmeyin lütfen.

Yapan yok mu? Evet var ama bence bu insanlar hayatta ne yapmak istediklerini net olarak bilemeyen insanlar oyüzden terapi şart
Hiç müge anlı veya esra erol izliyor musun veya denk gelmedin mi 🤦🏼‍♀️

Tabi ki hata yapma, yanılma ve yanlışa düşme ihtimali her insanın var fakat burada sürekli devam eden bir eylemden bahsediyoruz.

İslam'ı dar bir bakış açısı olarak görüyorsanız, bu düşüncenize üzülürüm. Sevgiler 🌸
İslam'ı değil de insanı kadın erkek diye ayırıp, başörtüsü üzerinden kadına ekstra yük yüklemesini dar ve yanlış bir bakış açısı olarak görüyorum.
Hürmetler. 🥴

Baş örtüsü ve türban dini bir simgedir. Baş örtüsü takan bir insanın da o dinin gereklerini bilerek ve uygulayarak yaşaması gerekir.

Şuan ortada 25 yaşında, ailesi muhafazakar olduğu için ailesinden çekinen ama cinsel birliktelik yaşamaktan da geri durmayan bir kadın var.

Bende diyorum ki madem yapamıyorsun ozaman acilen bir psikiyatrist ile görüşüp bir terapi al çünkü bu normal bir durum değil. Ayrıca eski konularına bakarsanız konu sahibinin ne yapmak istediğini bilmeyen biri olduğunu net şekilde görürsünüz
burada dini yorum yasak esasen

ama siz baş örtüsü dini bir simgedir diye girerseniz ben de "o zaman benim vergimle maaş alan kamu görevlileri baş örtüsü takmasın arkadaş ben istemiyorum dini simgeli devlet memuru" derim ve dibine kadar da haklı olurum. hani laik bir ülke ya burası! devlet ve devlet görevlisi dine göre ayrım yapmamalı filan ya....

çok tehlikeli sular buralar. ve böyle örtüm dinimdir simgemdir şerefimdir konularını geçtik artık memleket olarak sanıyordum ben....

başörtüsünü dini bir simge olarak bir bayrak gibi, bir nişan gibi takmıyor kadınların büyük kısmı. zaten neden yapsın bunu? neden bir dinin bütün yükü ve temsil sorumluluğu 20 yaşlarında bu genç kadınların omuzlarında olsun. erkeklere neden yine yine yine hava hoş olsun? üstelik, x günahı işleyebilirsin ama y günahı işleyemezsin demek bizim haddimize mi? insanlara neye nasıl inanıp neyle nasıl amel edeceklerini siz mi söyleceksiniz? inanır ama günahkardır, onun dünyası da öyledir....

cinsel hayatın kadın ruhu ve bedeni üzerine getirebileceği yükü taşıyamayacak olan sevişmesin derim. demeliyiz de. ama dini kısmı bizi ilgilendirmez. ilgilendirmemeli. çünkü bu kadınların zaten zor olan hayatını daha da zorlaştırıyor sadece başka bir işe yaramıyor.

Rica ederim sizin veya diğerlerinin gitmesi için yazmadım, konuları dinen tartışmak hem yasak hem de uygun değil çünkü insan kusursuz bir canlı değil, hata yapar bu hata yalnızca kendine zarar veriyorsa, ki bu konuda üyenin kendisinden başka kimseye zararı yok, değerleri ve kıyafeti üzerinden yargılamak bizlere düşmez, bunun hesabını bize vermek zorunda değil.

Yüzeysel ilişki yaşıyorum diyince bakireliğinizi korumaya çalışıyorsunuz sanmıştım. Bakire değilsiniz böyle bir konu açtığınıza göre. Beni ilgilendirmez ama yüzeysel bişey yaşamak ne alaka öyleyse? Hayır ne gerek var yüzeyselliğe böyle bi durumda? Demem o ki, kusura bakmayın ama pek yüzeysel olduğunu düşünmüyorum yaşadığınız şeyin, ki hamile kalmışsınız o derece. Olan olmuş malesef. O herif sizin arkanızda durmazdı zaten. Çocuğunuzun sorumluluğunu tek başına üstlenerek yalnız kalmaktansa böylesi daha iyi olmuştur belki. Bu arada o herifi sepetleyin en kısa zamanda . Hiç bahsettiğiniz kadar masum biri değil. Bu kararı almaya sizi iten o olmuş. Zoru görünce topuklamış. Vicdan temizliyor şuan sadece. O sizden daha suçlu. Zor zamanlardan geçiyorsunuz. Allah kimsenin başına vermesin diyebileceğim bir durum tam olarak. Fakat kimin ne yaşadığını kimse bilmez umarım atlatabilirsiniz mutlaka destek alın.

Yüzeysel diyince ben ilişki 3 aylık olduğu için ciddi bir ilişki değil, bağlayıcılığı yok yüzeysel olarak anladım. Herkes bekarete takılmış anlamadım.Yüzeyselden anladığım ciddi olmayan ilişki.

birseyler ogrenirsen banada haber ver ama once gebeligimi engelleyen su amelytlari olayim ayh gercı rezervım baya dusuk benım caremm tup bebek ... of gıdıp bır aglayayım .
ulan konu sahıbını tesellı etmeye gelmıstım su dakıka ben tesellı edılecek vazıyetteyım
Veririm arkadaşım Veririm. Şimdiden geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah ameliyat sonrası tüpe gerek kalmadan kendi olur bebişin🤲

Laktozsuz kusura bakmayın ama erkek arkadaşınız kürtaja yönlendirirken çok güzel bağlama çekmiş, sorumluluk benim, muhteşem düğün yapacağız, bakmakla sorumlu olduğum ailem laflarıyla süreci güzel yönetmiş ve istediğini yaptırmış, bu ilişki yürümeyecek demişti dersiniz.

Yüzeysel diyince ben ilişki 3 aylık olduğu için ciddi bir ilişki değil, bağlayıcılığı yok yüzeysel olarak anladım. Herkes bekarete takılmış anlamadım.Yüzeyselden anladığım ciddi olmayan ilişki.
Konu sahibi hamile kalması konusunda yüzeyselliği çok vurgulamış bu yüzden herkes buna takıldı sanırım. Bana göre 3 aylık bir ilişkide ne ciddi ne yüzeysel hiç bi şekilde cinsellik yaşamam ama herkesin hayatı kendine. İnsanın başına herşey gelebilir. Sevgilisi olacak adam biraz arkasında dursaydı, konu sahibini yüreklendirseydi, konu sahibi istemediği bi gebelik olduğu halde dünyaya getirme niyetindeymiş zaten. Adama kıyasla sorumluluğu üstlenme konusunda daha cesaretli en azından. Konu sahibini yakan bu adam olmuş. Netice olarak sonuç çok yıkıcı olmuş. Dilerim atlatır en kısa zamanda.

X