Evladıma kıydım ben

Bu dediğinizi ben de duydum, geri çekilme yöntemi yüzde yüz korumuyor. L Limonlu Su ya katılıyorum, yüzeysel denilince penetrasyon olmadığı anlamı çıkıyor. Bu şekilde hamilelik de milyonda bir falan değil mi? Bir de linçlemeyin intihar edebilirim demesi vs bilemedim. Sahte konu diyeceğim, doğru çıkar diye ödüm kopuyor.
Hiç bir yöntem yüzde yüz korumuyor zaten . Linclemedim ki bu konu burada dursun ki surtunenler okusun demek ki gebelik ihtimali varmis oluyormuş yaşamış 🤷

Başı açık olan insanlara saygım sonsuz, düşüncem bağnaz yapıda değil. Önceden bende açıktım fakat tesettüre giren bir bireyin seçtiği bu yolun gereklerini uygulaması taraftarıyım ve yaşadığımız din de bunu söylüyor.
Dini yorum yasak 🤐

Nasil ? Bası acik biri rahatlikla cinsel iliski yasayabilir yani.Yanlıs anlamis olayim lutfen.
Olayı çok başka tarafa çekiyorsunuz.
Iste bunun kapalilik ve aciklikla alakasi yok inan aciklar da iffetini koruyor.
Kimi açıklar kimi kapalılardan daha çok iffetini koruyor, ona sözüm yok. Benim demek istediğim baş örtülü kadınların bir dini temsil ettiği ve ona göre davranması gerektiği...

Açık olup dinini yaşayan çok insan var elbette ki

Başı açık olan insanlara saygım sonsuz, düşüncem bağnaz yapıda değil. Önceden bende açıktım fakat tesettüre giren bir bireyin seçtiği bu yolun gereklerini uygulaması taraftarıyım ve yaşadığımız din de bunu söylüyor.
Böyle derseniz size katılabilirim.
Dediğim gibi ben özelikle bir cümleniz için yorum yaptım.
Ki eminim okuyan başı örtülü, başı açık farketmeksizin diğer arkadaşlar da şaşıracaktır.
Belki olayın heyecanı/sinirinden bir hışımla öyle yazdınız.
Okuyunca biraz tuhaf oluyor 🙃

Herkese merhaba. 5 gündür yasamak ve ölmek arasında gidip geldiğim, yola nasıl devam etmem gerektiği konusunda kafa karışıklığımla karşınıza geldim.

Hikayeme başlamadan önce lütfen kürtaj karşıtları, ya da biz hamile kalmak icin ne çileler cekiyoruz diyenler okumasın , herkesin imtihani çok farklı ve öyle bir noktadayım ki sürekli kendimi suçluyorum ve birinden gelebilecek suçlayıcı bir yorum hayatımı sonlandırmam icin aradığım yanıt olarak kapabilecek psikolojideyim,

25 yaşındayım, kariyer adına iyi bir mevkide tek basına ayakları uzerinde durabilen biriyim. 3 aylık bir iliskinin içindeyim

Bu iliskimde cok inişler çıkışlar oldu . Cok kavgalar oldu. Birlikte çok güldük, çok gezdik , çok eğlendik.

Hikaye şurada başlıyor . bu 3 aylık sevgilimle iliskinin daha çok basında olduğumuz icin, yaşadığımız ilk yuzeysel iliskide hamile kalmışım . Bende polikistik over var ve doktorum zor hamile kalacağımı belirtse de ileri yönlü bir iliskide tabii ki korunmayı tercih edecek bilinçteyim , fakat bu inanın çok yüzeyseldi.

Reglimin gecikmesi benim için anlam dahi ifade etmiyordu. Çünkü ortada tam anlamıyla bir iliski vs yoktu , bu yüzden bu gecikmeyi rutin adet düzensizliğime yordum

Fakat zamanla garip belirtiler başlayınca 2 tane test yaptım ve ikisi de pozitif çıktı

Dünya basıma yıkıldı sandım, anında kan testi yaptırdık, değer 8000lerde. Muayene olduk bebek sağlıklı mi kalp atışı var mi ya da dış gebelik gibi bir durum olabilir mi diye

Bebek sağlıklı ve 6+2 haftalık.

Allqh biliyor her ne kadar hazır hissetmesem de , böyle yüzeysel yaşanan bir iliskide hamile kalmanın şokunu yaşamış olsam da ben bu bebeği çok istedim.

Aile yapıları olarak ise ;sevgilimin babası yıllar önce vefat etmis ve annesi ve kardeşini geçindirmekte sorumlu kişi sevgilim . Kariyeri noktasında da tam kırılma noktasında ne cok iyi ne kötü bir mevkide

Benim ailem ise aşırı muhafazakar, babam yaşadığı birkaç olay sonucunda psikolojik açıdan darmaduman oldu, ve biz bile tanıyamiyoruz artik. Annemle evlilikleri son birkaç yıldır sürekli kavga gürültü ve boşanma üstüne. Bu yaşımda tayt giymem bile onun icin bir mesele olabilirken , etraf ne der psikolojisiyle belki boyle bir haberi duysa beni öldürebilecek potansiyelde birine dönüştü .

Sevgilim bebeği bu şartlar altinda doguramayacagimi , bütün sorumluluğun kendisinde olduğunu , bu bebeği aldırmak icin kendisinin beni ittiğini benim bunu hic istemediğimin farkında olduğunu , fakat bakmakta zorunlu olduğu bir ailesinin olduğunu, hem kendi ailemin hem onun ailesinin böyle bir haberle mahvolup , zamanında hayal ettiğimiz o muhteşem dugun hayallerimize veda edip herkesin bizi dışlayacağı bir psikolojiye soktu beni ve sonunda bende kendi ailemin son zamanlardaki kavgalarını , sıkıntılarını düşündükçe böyle bir haberin abilerim dahil olmak üzere , en çok annemi mahvedecigini düşünerek

Pazar günü öğrendiğim hamilelik haberimi , dün kürtaj olarak sonlandırdım

Sevgilimi kürtaj fikrinden Vazgeçirmek için çok çabaladım , arabamı satmayı teklif ettim , evlilik adına hiçbir şey beklemediğimi söyledim. Fakat onun da çok canının yandığını gördüğüm icin çok üstüne gidemedim. Muayenelerde de kürtaj icin gun alınırken de her göz göze gelişimizde ağlıyorduk, farkındaydım anlık bir zevk sonucu ,sonuç böyle çıkınca yan çizen bir adam olmadığından. Çünkü anlık bir zevk denilecek bir iliski boyutunda dahi değildik ve benim erken bir cinsel birliktelik yasamak istememe kararımı da sonuna kadar destekleyen biriydi. Su anda da her dk yanımda olmak icin cabayalan psikolojimi düzeltmek adına sürekli makaleler Kitaplar okuyan bir insan kendisi

İnanılmaz bir suçluluk hissi var en başta kendime , sonra sevgilime , ve sonrasinda bizi buna iten ailelerimize.

Bütün hayatım tersine döndü. İşe gidemiyorum , ailemin karşısına çıkamıyorum , hiçbir şey icin sağlıklı düşünemiyorum. Uyuyamıyorum artik onu yalnız bıraktım diye.

Elim hep karnımda bunu ona nasıl yaptığımı sorguluyorum sürekli , bir katil olduğumu düşünüyorum , bebeğimin bizi affetmesi için çok dua ediyorum. Mezarlik önünden geçemez oldum insan kendi yavrusunun canına nasıl kiyabilir ve bunu ben nasıl yapmış olabilirim .

Yolda yürürken arabanın arasına sıkışan bir kedi gördüğümde, cekici çağıran, kurtulduğu an ne acılar cekti diye oturup ağlayan bir insandım ben. Ben kendi canımdan kanımdan bir meleğe nasıl bunu yapabildim aklım almıyor

Bir yandan da bu bebeği ogrendigimiz andan beri sürekli ağladığım icin, bebeğe haksızlık ettiğimi düşünüp ,zaten onu kürtajda yıkacağım icin en azından karnımda geçirdiği sayılı zamanlarda parça parça yıkmayayım diye, hamileliğimi öğrendiğim an süt içmeye başladım, sigarayı alkolü anında kestim. Bebeği rahatlatacak müzikler dinledim sürekli , kendimi ağlamamak icin zorladım . Kafa dağıtmak icin sürekli bir yerler gezdim ki bebeğe bu negatif elektriği hissettirmeyeyim daha fazla diye ve onun adına bu dünyada somut bir sey kalması adına ona bir oyuncak ve kıyafet aldım. Kürtaja gideceğimin gecesi karnıma sarıp sarmaladım o kıyafet ve oyuncağı .

Şimdi elimden düşüremiyorum. Gece tek bir an koynumdan çıkaramıyorum

Kimseye anlatamıyorum , çünkü bu haber duyulmaması icin ben o cana kıydım ve birine söylediğim zaman , ben o bebeğin canına kıydıktan sonra bu haber yayılırsa ben buna dayanamam .

Yüreğim aciyor, dünya dar geliyor . Daha kokusunu alamadığım, dokunamadığım bebeğime bunlari yaptığım icin pişmanım. Ben kendimi Allah’a da bu yavruya da nasıl affettireceğim

İlerde bir evlat verilse dahi bana, ben o evladı severken suçlu hissetmeyecek miyim

Bir presin altinda zaman geçtikçe daha fazla eziliyor gibi hissediyorum

Onu en ufak unuttuğum an ya da güldüğüm an kendimi suçlu ve acımasız hissediyorum

Dün kürtaj sonrası hastane odasında bu bizim basımıza nasıl geldi diye kafa kafaya ağlarken , bugun ; “beni bu duruma o soktu” diye ,sevgilimden uzaklaştığımı farkettim. Hergun garip bir ruh haline bürünüyorum. Bebeğimizi istemedin diyorum , kendi ailenin refah seviyesi düşmesin diye bizi hic ettin diyorum . Çok mu yükleniyorum ona da bilmiyorum . Onunla bunlari konuştuğumda yüklen bana , beni suçlu bul hic önemli değil ama desteğimi de kendini de benden itme yeterki diyor

Kimseye anlatamıyorum hıçkıra hıçkıra ağlayıp anlatmak isteyip susmaya itildigim bu hikayemi sizinle paylaşmak istedim

Ve son olarak ne olursunuz kınamayın . Ben böyle bir sey yaşayacağımı asla ama asla düşünmezdim. Rabbim kimseyi böyle sınamasın , bu darlığı yaşatmasın ve bu derdimi unutacak daha büyük bir dert göstermesin . Sizlerden ricam lütfen bana dua edin ki babamla çırpınan anneme evlat acısı yasatmayayım.

Bebeğimin canına kiymisken, bir de kendi canıma kıyıp kendi ailemi de peşimde yakmayayım
İnsanoğlunun başına her şey gelebilir, insanız beşeriz.
Duygu yoğunluğunu anlayabiliyorum, ama bir an önce üzerinden at ve yoluna devam et.
Evli olup aldırtanlarda var ki senin zorunluluk olmuş.
Doğruydu/ yanlıştı onu tartışmıyoruz.

Destek olsaydı o adam böyle olmazdı, ilişkini tekrar gözden geçiren mi?

Böyle derseniz size katılabilirim.
Dediğim gibi ben özelikle bir cümleniz için yorum yaptım.
Ki eminim okuyan başı örtülü, başı açık farketmeksizin diğer arkadaşlar da şaşıracaktır.
Belki olayın heyecanı/sinirinden bir hışımla öyle yazdınız.
Okuyunca biraz tuhaf oluyor 🙃
Büyük ihtimalle öyle oldu çünkü ben açıklar istediğini yapsın, onlar ne yapsa normaldir, kapalılar yapamaz manasında yazmadım. Sevgiler 🌸

Olayı çok başka tarafa çekiyorsunuz.

Kimi açıklar kimi kapalılardan daha çok iffetini koruyor, ona sözüm yok. Benim demek istediğim baş örtülü kadınların bir dini temsil ettiği ve ona göre davranması gerektiği...

Açık olup dinini yaşayan çok insan var elbette ki
Yine cok bıcak sirti konular sevgili Arya umarim konu sahibide ic huzura erip yaşamina uygun hareket eder.

Sizin acilen bir psikiyatrist ile görüşmeniz lazım, dışarıda görünen ile içerideki insan çok farklı.

Bakın daha önceki konuklarınızda birşey dikkatimi çekti. Şuana kadar tesettürlüydüm, lise birde kapanmıştım yazmışsınız Mart 2021'de 🍂
Bu konuda ise daha önce uzun, 6 yıllık bir ilişkim vardı, onda da cinsel hayatımız olduğu için doğum kontrol hapı kullanıyordum fakat bu ilişkim çok yeni olduğu için ve olay ani geliştiği için kontrol edemedim, kondom da yoktu demişsiniz...

Tesettürlü iken bu yaptıklarınız normal mi? Neden tesettürün adını kirletiyorsunuz? Madem gözünüz kapalılıkta değil, açılıp ne halt yiyecekseniz öyle yeseydiniz 😡 elle tutulur hiçbir yanınız yok
Pardon Allah mısınız? Bu hesap sorma haddini nerden aldınız?

Yüzeysel ilişki yaşıyorum diyince bakireliğinizi korumaya çalışıyorsunuz sanmıştım. Bakire değilsiniz böyle bir konu açtığınıza göre. Beni ilgilendirmez ama yüzeysel bişey yaşamak ne alaka öyleyse? Hayır ne gerek var yüzeyselliğe böyle bi durumda? Demem o ki, kusura bakmayın ama pek yüzeysel olduğunu düşünmüyorum yaşadığınız şeyin, ki hamile kalmışsınız o derece. Olan olmuş malesef. O herif sizin arkanızda durmazdı zaten. Çocuğunuzun sorumluluğunu tek başına üstlenerek yalnız kalmaktansa böylesi daha iyi olmuştur belki. Bu arada o herifi sepetleyin en kısa zamanda . Hiç bahsettiğiniz kadar masum biri değil. Bu kararı almaya sizi iten o olmuş. Zoru görünce topuklamış. Vicdan temizliyor şuan sadece. O sizden daha suçlu. Zor zamanlardan geçiyorsunuz. Allah kimsenin başına vermesin diyebileceğim bir durum tam olarak. Fakat kimin ne yaşadığını kimse bilmez umarım atlatabilirsiniz mutlaka destek alın.

Baş örtüsü ve türban dini bir simgedir. Baş örtüsü takan bir insanın da o dinin gereklerini bilerek ve uygulayarak yaşaması gerekir.

Şuan ortada 25 yaşında, ailesi muhafazakar olduğu için ailesinden çekinen ama cinsel birliktelik yaşamaktan da geri durmayan bir kadın var.

Bende diyorum ki madem yapamıyorsun ozaman acilen bir psikiyatrist ile görüşüp bir terapi al çünkü bu normal bir durum değil. Ayrıca eski konularına bakarsanız konu sahibinin ne yapmak istediğini bilmeyen biri olduğunu net şekilde görürsünüz
Başörtülü kadınların üzerine bu kadar ağır yükler yüklemeyin yahu.
Onların da hata yapma, yanılma, yanlışa düşme ihtimali var herkes gibi.
Başörtü taktı diye kimse melek olmuyor, kendinden başkalarının sorumluluğunu da yüklenmiyor. O da herkes kadar insan.

Burda eleştirildiğiniz eylemi de savunmuyorum ama başörtülü isen bunu nasıl yaparsın demek dar bir bakış açısı.

yorumları okuyamadım. yazdıysanız affola peki sevgiliniz bu bebeği isteseydi doğuracak mıydınız? çünkü sizin aileniz çok muhafazakarmış ve bunu yapamayacakmışsınız yazdığınıza göre. şu an duygu yoğunluğundan karşı tarafı suçluyorsunuz gibi geldi. kürtajı asla onaylamıyorum tabi ama olan olmuş bir kere, bence acilen bir psikologla görüşün. belli ki tek başınıza aşamayacaksınız

Şu an her şey çok yeni olduğundan duygularınızla düşünüyorsunuz vicdan azabınız sizi kıvrandırıyor, zamanla mantığınız devreye girecek ve belki de “iyi ki” diyeceksiniz..Belki ilişkiniz bitecek ve “iyi ki doğurmamışım” diyeceksiniz. Yurtdışında staj yaparken orada 16-18 yaşında gencecik bekar annelere rastlıyordum, kimisine ailesi destek olmuştu okuluna devam ediyordu kimisi bırakmıştı vs. Çünkü orada “abooo şuna bak evlenmeden çocuk yapmış tüüüühhh rezil” diye ahlak bekçiliği yapan ahlaksız elalem yok, bu ahlaksız elalemin lafına bakıp kızını,kardeşini katledecek zihniyette aileler de yok..Ama burası maddi manevi şartları ve toplum yapısı belli bir ülke,ailevi durumlarınızıda kendiniz belirtmişsiniz. Yalnız intiharın eşiğindeyim tarzı söylemleriniz hiç doğru değil, belli ki tek başına atlatabileceğiniz bir olay değil bu gidip uzman yardımı almaktan çekinmeyin.

Başörtülü kadınların üzerine bu kadar ağır yükler yüklemeyin yahu.
Onların da hata yapma, yanılma, yanlışa düşme ihtimali var herkes gibi.
Başörtü taktı diye kimse melek olmuyor, kendinden başkalarının sorumluluğunu da yüklenmiyor. O da herkes kadar insan.

Burda eleştirildiğiniz eylemi de savunmuyorum ama başörtülü isen bunu nasıl yaparsın demek dar bir bakış açısı.
Tabi ki hata yapma, yanılma ve yanlışa düşme ihtimali her insanın var fakat burada sürekli devam eden bir eylemden bahsediyoruz.

İslam'ı dar bir bakış açısı olarak görüyorsanız, bu düşüncenize üzülürüm. Sevgiler 🌸

Başında örtüsü olan bir insanın başındaki örtü neyi temsil ediyorsa ona göre davranmalı...

Tesettürlü bir insanın birileriyle cinsellik yaşamasını da normalleştirmeyin lütfen.

Yapan yok mu? Evet var ama bence bu insanlar hayatta ne yapmak istediklerini net olarak bilemeyen insanlar oyüzden terapi şart
Tesetturluler artik sembolik olarak takiyor canim.. eskidendi o manasiyla kapanmayi becermeyi calisanlar.. artik gayet normal herseyi yasamak

Hanımlar tartışmayın, üsluplara dikkat edin ve rica ediyorum dini yorumlar yazmayın.
Hem sonuçta insanız değil mi? Yaşadıklarımızı değerlerimiz, giyimlerimiz üzerinden değil de hiçbirimizin kusursuz ve hatasız olmadığı yaklaşımıyla değerlendirirsek belki daha objektif olabiliriz 😌

İnsanların yatak odası beni ilgilendirmez ama yüzeysel bir şeyler yaşayıp oraya da öyle bir işlem olmaz. Erkek kişisi ya da hanım kardeşimiz önlem alır zaten hani yüzeysel ya.
Evet bir kızım var büyük konuşmadım zaten kimsenin başına gelsin istemem.
Buraya konu açılıyorsa ya gerçeği yazacak ya da konu açmayacak. Eğer konu gerçekse (ki bence değil) kürtaja iten de sevgili kişisi hastane odasında kafa kafaya verip ağlamak falan. Ne bileyim 🤷🏻‍♀️
Midem kalktı gecenin bu saati kim nereye ne yaptıysa yaptı.
Sende haklisin kardes

X