evde kedi-köpek besleyenler

Bende kedi,köpek sevdiğimde mutlaka ellerimi yıkarım-yıkamazsam rahatsız olurum.Ne kadar temiz olursa olsun ellerim kirlenmiş gibi hissederim.Ayrıca kedi tüyü yuttuğumuzda bazı organlarda kist falan oluşturabiliryormuş.O yüzden evde besleme taraftarı değilim.

evet canım aynen..
birde düşünün onun ağzından yemek yiyorsun ay midem bulandı ya..
kocasını düşünemedim şimdi o arkadaşın

canım tabi ki haklısın. herkes benim kadar sevmeyebilir kedileri...mesela bize gelen misafirler içinde her ne kadar bana garip gelse de (yani benim görüşüm bu) kedilerden korkan oluyor. o zaman bir odaya kapatırım, maması suyu olur. misafirler gidince çıkartırım. onlar da misafirlerin oturduğu yerleri heyecanla koklarlar, tanımaya çalışırlar (yabancı kokulara çok hassaslar da)

evet maalesef öyle bir tehlikeleri var ama bunun için yapılan aşıları da var

Allah sizden razı olsun sizi çok taktir ettim.Benimde evimde bir kedim var.Annemlerin evi bahçeli onların bahçesindede 30 tane kadar kedimiz var.Her gün annemlere giderim ve kedilerin küçük olanların gözlerinde çapaklanma kapanma varmı diye kontrol ederiz annemle çapaklı olanların gözlerini çayla silip ilaç süreriz.Herhangi bir yerlerinde yaralanma vs. olursa pansuman yaparız.Anne kedilere doğurmalarına yakın bahçeye küçük yuvalar yaparız.Bunları yapmaktan büyük keyif alıyorum.Heleki onları yemek yerken izlemek ve sonrasında herbirinin ayrı bir köşede temzilik yaptığını görmek benim için paha biçilemez bir duygu.

Balkonumada kıştan beri gelen bir çift kumru vardı.Bir ay kadar önce biri geldi kumrulardan ve balkona bir sürü ağaç dalı getirmişti.Bende yuva yapmak istediğini düşündüm.Ve onun için kartondan bir yuva hazırladım onun getirdiği küçük ağaç dallarınıda bu kutunun içine koyup yüksek bir yere astım balkona.Bir hafta sonra kututnun içine baktığımda 2 yumurta vardı.Şuan yavrular yumurtadan çıktı ve hızla büyüyorlar yakında uçup gidecekler.Ben balkonumda kısa sürede olsa onları misafir etmekten çok mutlu oldum umarım diğer sene yine benim balkonuma yavrular.

cucumm adlı arkadaş çok komksin güldürdün beni gece gece... şu mesajı sen yazmıştın diimi???? :

bence uslübuna dikkat et burası mahhalle kahvesi değil seviyeli bir form toplum ıcerısınde saygılı olmayı ögrenınız lütfen!! he olmam kımene dersenız buda sizin etiketınız.

arkadşm kaç yüzün var senin... kendndemisn? ben hayvanlara bayılıyorm ama sevmeynlere de saygı duyuyorm...iğreneblrler yani sanane... bende hamster beslemem evmde mesela beni tiksndiriyo çünkü. insanları sen pissn öylesn böylesn die yargılamk sana mı düştü.. kimse hayvanları sevmem görünce bir tekme atasm geliyo.. buldğm yavru kedileri köpkleri denize atıyorm demiyoki.. bu ne şiddet bu celal

bizim de evde çücücük bir köpeğimiz var... terbiyesi halledildikten sonra kakasımış çişiymiş problemi hiç olmuyor, ki biz sokağa atılmış bir hayvanı aldık.. gerektiği kadar terbiyeli ve evde benden daha temiz desem yeridir :s siz kendiniz terbiye etmeye çalışmakla hata etmişsiniz sanırım... bizim köpeğimiz kesinlikle mutfağa girmez, yataklara koltuklara çıkmaz, çişi geldiği zaman kapıyı tırmalar tuvaleti geldiğini belirtir biz de dışarı çıkarırız... mide kanaması geçirdiğinde bile eve yapmadı ne çiş ne kaka... ya eğitemediniz ve saçma bir durum içindesiniz, ya da köpek konusunda şanssızdınız...
ha biz ellemiyor muyuz hayvanı, tabi ki elliyoruz, seviyoruz... hijyene ayrıca bir özen gösteriyoruz o geldiğinden beri o kadar... köpeklerin çok yıkanmaması gerekmesine rağmen biz doktorundan aldığımız özel şampuanıyla haftada 1 yıkıyoruz, pire muayenesi diş muayenesi ayda 1den fazla oluyor... başta annem ve ben olmak üzere ellerimiz kurudu aşırı yıkanmaktan, çünkü hiç atlamayız, ben yüzüme bile dokunmamaya dikkat ederim bazen ki bir de yemek :s daha sayamadığım bir çok şey... bayramda bayramlık bile alıyoruz ona :))) bu kadar dikkat ettikten sonra istemeyen gelmesin bizde yemek yemesin diyebilirim çok rahat açıkçası...

Birincisi konu gayet normal bir konu ve her konuda olduğu gibi aksi fikirlerde olacaktır.Kendi düşüncemizi hakaretlerle kabul ettirmeye çalışmanın kimseye bir faydası yok.

Konuya dönecek olursak ben hayvanları seviyorum ama uzaktan. =D Korkuyorum ve bu benim elimde olan bir şey değil.Evde beslenmesini de doğru bulmuyorum.Bir kere doğaları bu değil kim ne derse desin.Temizlik açısında da konu sahibi arkadaşımıza katılıyorum.Sokakta gördüğümde her zaman olmasa da arada yemek veririm hayvanlara ve asla onlara zarar verilmesini istemem.Ancak evde beslemek bana göre değil,yakın çevremde de besleyen biri yok zaten.​

http://www.kadinlarkulubu.com/dostlarimizin-kosesi/336866-nazar-yeni-ev-arkadasim.html

Nazar 2 hafta once dogurdu artik 10 kisiyiz ! (su anda yavrularin gozleri kapali acilsin fotograflari paylasacagim)

Su bir gercek hayvalarin yeri bahcedir. Bu gercegi hicbirsey degistiremez. Ne kadar egitimlide olsa dogasi geregi dostlariniz dogal yasam ortamlarinda buyumeliler.

Keske onlara olan sevginizi az da olsa insanlara da gosterseniz !

tamam herşeyi anladım da..
bi kaç sorum olucak..
öncelikle benden daha temiz demişsiniz..köpekler dışkısını yer bunu bana açıklarmısınız?
köpeği eğitememişimdir doğrudur hata etmişim keşke almasaydım o pisliği görmeseydim ama niye saçma bir durum içindesiniz diyosunuz evde beslemek zorundamıyım?
mesela hayvanları çok seviyor ama korkuyorum diyor yada şakayla karışık ellerini yıkadın dimi diye takılıyor size misafir istemiyorsan gelme mi diyceksiniz?

Evde Beslemiyorum Fakat; Mahallemizde O Kadar Çok Kedi Var ki..
Gece Evimize Geldiğimizde Balkonumun Işığını Açık Gören Kediler Gelip Miyavlıyor..
Gece Yemek Yerken Onlarıda Doyuruyorum..
Alüminyum Folyodan Kap Yapıyorum, Kabı Buzdolabı Poşeti İçerisine Oturtuyorum..
Et Vermediysem O Gece O Kaba Ekmek İçi Doğrayıp Süt Dolduruyorum..
Doyuruyorum Mahallenin Kedilerini..
Genelde Gece 3'ten 4'ten Sonra Yapıyorum..
Çünkü O Saatlerde Yemek Yiyoruz..

Çok Mutlu Oluyorlar..
İlk Günler Yanıma Yaklaşmazlar Eti Alıp Kaçarlardı, Artık Gelip Kendilerini Sevdiriyorlar..
Çok Cilveli Hayvanlar Ya...

2 Miyavlasın Yemin Ederim Dayanamıyorum..
Dolapta Ne Var Ne Yok..
Mikrodalgada Çözüp Veriyorum..

Balkonumun Işığı Sönene Kadar Gitmiyorlar Balkonun Altından

Aslında konu gayet açık ve net başka yerlere çekmeye hiç gerek yok hayvanları herkes seviyor.Şuana kadarki mesajlarda ben nefret ederim diyen çıkmadı.Ama kimsede seviyor diye kedisinin yada köpeğinin ağzından çıkan yiyeceği yemek zorunda değil.İsteyen evinde hayvan besler isteyen bahçesinde isteyende sadece dışarıda bir kap yemek bir kap su koyar sever sonrasındada elini yıkar.

Yani konu hayvanları seviyormusunuz sevmiyormusunuz değil.Evde hayvan bezlemeyi uygun buluyormusunuz bulmuyormusunuz.

Benim yada sizin ve bir çok kişinin yaptığı bir ayrıcalık değil aslında öncelikle bir görev
yaradan onları daha fazla nitelikle de yaratabilirdi
ama bize onlara yardım etme imkanı sundu ve bunu yaptığımızda ki huzuru ve onların minnet dolu bakışlarını dostluğunu bize hediye olarak verdi
bu hediyeyi saklayıp kollamaya kararlıyım,sizde hediyelerinizle çok mutlu görünüyorsunuz :)

Temizlik nedir diye düşündüğüm de
acaba zamanında inek,koyun besleyip onların anızlarını temizliyen,sütünü sağıyan ninelerimizden çok mu temiziz

ki bu zaman da antibakteriyel diye bişey var
evinde hayvan besleyen kişi zaten temizliğine ayrı bi önem verir
gelen misafirden daha az değer vermez kendi sağlığına

Döndüğünüzü bilmiyordum dönmenize sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…