evde kedi-köpek besleyenler

hayvan sevmek başka onlara zarar vermek başka evde beslemek başka ben çok seviyorum zarada vermem bakarım onlara ama dışarıda herkesin duygusu başka saygı göstermek lazım

kediler köpekler tuvaletlerini yaptiktan sonra nasil temizleniyorlar acaba ???? yalayarak, sonrasinda agzindan nasi bisey yenirfeci midem bulandi öggggg

kedilerin tükürüğünün antiseptik olduğunu bilmiyorsunuz demek ki. ööö demeye devam edin siz çocuk gibi hey allahım....
"Kedilerin tüy temizliklerini yapabilmeleri için öncelikle suya ihtiyaçları vardır. Zira temizliğin ana öğesi tükürüktür. Kedi tükürüğü kedi için antiseptik özellik taşır. Yaraların yalanması bir anlamda pansuman bir anlamda tedavidir." alıntı

Son düzenleme:

Sizin tercihiniz evde kedi beslemek yada beslememek.

Benim eşimde muhabbet kuşlarını çok sever bir ara besliyorduk fakat ben muhabbet kuşu sevmiyorum ve çırpınıp kafesten her yere yem döküyordu sevmediğim için onun döktüğü yemleri süpürmek bana işkence gibi geliyordu.Fakat kedileri çok seviyorum ve kum kabını temizlemek yada tüy olmasın diye evi sık sık süpürmek bana zor gelmiyor.Eşimde kedileri çok seviyorum ben istemesem dahi eşim asla göndermez kedimizi çünkü o bizim çocuğumuz gibi oldu.

evimde 2 kedim bahçemde 10 olmak üzere toplam 12 kedim
2 köpeğim var
sokakta beslediklerimin sayısını bilmiyorum

açtığınız konuda bir hayvandan tiksinmekten hayvan sahibinin elinden yemek yiyememekten daha önemli şeyler var

sokakta gördüğün uyuz bir köpekten tiksine bilirsin bu kolaydır
ama sokakta uyuz bir köpek görürürüm de ona ilaç veririm diye çantanda ilaç taşımak zordur

sokak ortasında araba altında kalmış kedi yavrusunun yanından tiksinerek yada öğürerek yada acıyarak geçmek kolaydır
ama onu bir veterinere götürmek zordur

susuzluktan dili bir karış dışarı çıkmış bir köpeğin yanından geçmek kolaydır
ama onun için kapı önüne su koymak zordur,yada en yakın büfeden su alıp vermek (hayvan sevmeyenler için çok zordur evet )

Yaradan sen onları illa sev yada tiksin diye yaratmadı
saydığın tiksindiğin her hayvanın doğada ki görevini kavraman gerek önce,

temizliğe gelince
benim evime kedim var köpeğim var diye gelmeyecek kişi gelmesin
elimden yemek zorunda da değiller lokanta işletmiyorum
zaten bu zihniyette birine de hizmet etmem

canım çok güzel yazmışsın. ben de kedileri çok severim, hele severken mutluluktan gurrrlamıyorlar mı motor gibi bu sıcak günlerde bir köşeye bir kap su koymalıyız kediler, köpekler, kuşlar içinnnn

bayılıyorum onların herşeyineee daha bu akşam oturdum kapının önüne hepsini topladım kemik dağıttım gözlerindeki ifadeyi anlayabiliyorum o kadar masum bakıyolarki.. çok sakin biriyimdir, hayatım boyunca sadece kedilere zarar verenlerle ciddi kavgalar ettim
bir de nolur çocuklara hayvan sevgisini öğretelim, her gördükleri kediyi tekmeleyen, çöp kovalarına kapatan, kovalayıp korkutan çocuk görmekten bıktım

canım bi arkadaş köpeğinin ağzından çıkanı yiyormuş birlikte?
köpeğin tükürüyüde mi antiseptik?
ki kedinin tükürüyü öyle olsa bile yiyormusunuz gerçekten

niye eczanede antiseptik mi kalmadiki , ayrica buda benim düsüncem neden hemen bu hayvan severler saldiriya gecer anlamiyorum, düzeyli tartisamiyorsunuz
tercih meselesi tatlım yapıcak bir şey yok..
çinliler bile yemiyordur sanırsam

cinliler direk hayvani yiyor zaten

Evet bu çok doğru kesinlikle katılıyorum...

hayvanlara yapılan eziyet benide çok üzüyor anneler babalar bu konuda daha duyarlı olmalı ama nerde

insanlar çok bencil bu sadece hayvanseverlikte değil
biri birşeyi seviyorsa diğeri sevmiyorsa sevmeyene hemen saldırıya geçerler zaten
ben hayvanseverlere saygı duyarım herzaman
ama o hayvansever evine gelen misafirede saygı duymalı alerjisimi var astımımı var önemsemeli
ki kimse hayvan sevmiyor diye birine beddua etmemeli
o arkadaşımın ailesinden birini sokakta kuduz bir köpek ısırsa Allah korusun kuduzdan ölse ya da başka birşey olsa ne diyecek duruma acaba

arkadaşlar herkes evinde hayvan beslemek zorunda değil.
lütfen saldırıya geçmeden seviyelice fikrinizi paylaşın.(seviyeli arkadaşları tenzih ediyorum)

Kedinin tükürüğünün antiseptik olduğu doğru fakat bu onun ağzından çıkanı yememiz gerektiğini göstermez ben çok severim kafasını öperim hatta yanağını ısırırım bazen ama ağzından çıkanıda yemem.

Köpeğe gelince köpeğin tükürüğüün antiseptik olup olmadığını bilmiyorum fakat antiseptik dahi olsa köpek kendi dışkısını yer bu yüzdende evde beslemeyi doğru bulmuyorum heleki ağzından yemek yemeyi asla doğru bulmuyorum bu onu yazan kişinin tercihi onada saygı duyarım o her nekadar bize duymasada...

kedi köpek seviyorum ,ama evde beslenmelerini doğru bulmuyorum açıkçası.....

tuvaletini yaptıktan sonra elini yıkamayan pislik mi yoksa köpek mi deseniz köpek derim en azından hayvanları eğittiğinizde iyi baktığınızda hijjen açısından tereddütünüz olmaz.

ööögg mööög de demeyin arkadaşlar benim köpekte aynısı yapıyor ağzıyla

yok canım daha neler. arkadaş biraz agresif olduğu için muhattap olmak istemedim. köpeklerin tüyünün ansiteptik olduğuyla ilgili bi bilgim yok. çünkü evde köpek beslemediğim için araştırmadım. ama kedilerle hem evde hem sokakta iç içe olduğum için bu gibi şeyleri araştırmıştım parazitler, aşılar vs. ama sokakta köpekleri kedileri dayanamayıp seviyorum. sonra elimi yıkarım veya ıslak mendille silerim. çünkü parazit varsa evdekilere geçebilir...

bak yazini deistirdin yani kedinkinki kediye antiseptik insana degil

alintinizi düzgün okuyun bana cocuk demeden önce

yazdıklarında son derece haklısın ki yapılan ayrım havan sever ve hayvan sevmezler gibi bir ayrım olamaz, hayvan sevmeyen ve onlara işkence etmekten çekinmeyen "insan" sıfatlı asıl hayvanlar hakkında konuşmaya bile gerek yok!
evlerinde hayvan besleyenler, buna karşı olan insanları saymalı, onların tercihlerini de gözönünde bulundurmalı ,çok doğru.. ama şöyle birşey de var ki biz o insan tarafından pis, elinden birşey yenmeyecek hatta evine girilmeyecek insanlar olarak adledilmemeliyiz.. biz de herkes gibi temizliğimize düşkünüz ve en temiz şartlarda o canlara evimizde bakıyoruz, herkesten önce kendi sağlığımızı tehlikeye atmak istemeyiz öyle değil mi??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…