Arkadaşlar köpek yüzünden….

Aslında hiç dediğiniz gibi yapmadı oğlak kadını
Tam tersi ben linçlendim klimam yok diye, beni savundu
Lütfen şikayet etmeyin 🙏🏻 arkadaşça beni destekledi.
bana haksız yere beğenmedim attı ama. ben de ciddiye alıp klima önerisi vermiştim tamamen iyi niyetimden
olmamak lazım demek ki iyi niyetli.
ayrıca üslubu da gayet yanlıştı, kinaye mi yapmak lazım birini desteklemek için ?

Yukarda 4-5 yerde aynı cevabı yazdım balkonlarımızın arası 10 adım çocuktan dolayı habire sokaktayım
Kendi gözümle şahitim zaten
Ayrıca bütün mahalleli aynı şeyi söylüyor
Üstünde çocukları oturuyor onlar bile baş edemiyorlar
Kadın açlıkla bazen terbiye ediyormuş yoksa zavallı hayvanlar durup dururken niye havlasınlar sabahtan akşama kadar
anladım
ben gerçekten saldırgan olduğu onaylanmış cinslerin dışında köpek saldırganlığı konusunda direkt hayvanları suçlamıyorum
mutlaka biz insanlar bişey yaptığımız için hayvanlar içgüdüsel olarak karşılık veriyorlar
bu hikayede hayvanların aç bırakılması var
komşunuz ruh hastası manyağın teki belli ki, açlıkla nesini terbiye edecekmiş hayvanların ?
bence hayvanseverlerin olduğu platformlara yazın, video falan çekebilirsiniz
yetkili birimleri aramak istemediğinizi barınağa götürebilecekleri için onlara başvurmak istemediğinizi söyleyebilirsiniz
belki yardımcı olurlar
zira şuan hayvan konusunda ortalık çok karışık, yetkililer direkt kurtulma yolunu seçebilirler
bu köpeklere özel olarak mama falan almayın ama evde kalan artık yemekleri verme imkanınız var mı peki ?
tamamen vicdani olarak soruyorum
mecbur değilsiniz yanlış anlamayın

Selamlar direk konuya giriyorum bilgi sahibi olanlar lütfen beni aydınlatsın
Balkonlarımız çapraz yan tarafımda çok yaşlı bi teyze oturuyor 2 köpeği var
Ama köpekler hem aşırı saldırgan cinsinden kaynaklı
Hemde bakamıyor köpeklere
Yemek su vermiyor mahalleli olarak biz veriyoruz
Bu köpeklerin yeri kızımın odasının hemen yanı
Kızıma başka yere oda yapacak yerim yok zaten orası çocuk odası 3 katta da
O kadar ağlar gibi havlıyorlar ki hani 1-3 kere değil ki köpek bu havlar diyeyim
Teyzeye insan gibi söyledik bakamıyorsun teyze bu hayvanlara yazık dedik taşa anlattık sanki
İçim acıyor su bile vermiyor bazen hayvanlara
Ben evin dış kapısına köpek yemi kedi yemi su hep koyuyorum kuşlar içinde cam kenarlarına koyarım hayvanlara karşı çok duyarlıyım
Ama tahammülüm kalmadı bu köpeklere
Daha öncede komşumun 2 kızına saldırdı köpekler
Gelen geçen herkesi kovalıyorlar hoş bizi tanımasına rağmen yapıyorlar
Bugün teyze balkondaydı çok erken uyanıyordu
Dedim ki hakka giriyosun teyze bakamıyorsun nolursun bakabilecek birine ver köpekleri
Yazık hayvanlara
Bana çok saygısızca sanane sana mı kaldı sen önüne bak tarzında konuştu
Zaten üslubu bu herkesle böyle konuşuyor

Ben nereyi aramam lazım köpekleri ondan gelip almaları için?
Ne tür prosedür uyguluyorlar?
Kimi aramam gerekiyor bir akıl verin ne olursunuz
Kızım son 1 haftadır köpek sesinden neredeyse 2-3 saat uyuyor yaz sıcak camı bile kapatıyorum sesleri gelmesin
Ama hayvanlar aç ya
İçim acıyor
Yol gösterenlere şimdiden teşekkürler
Yorumları okumadım belki söyleyen olmuştur ama ben belediyelerin herhangi bir kolunu karıştırmamanızı tavsiye ederim şu günlerde özellikle. köpekleri aldırmayı başarşanız da gidecekleri yer ancak barınak olur malum yasayı biliyorsunuzdur yerinizde olsam sosyal medyadan stk lara ulaşıp yardım isterim

Sıcaksa klima alın bu arada.
Sıcaga ragmen camı kapalı tutmak zorunda kalıyoruz fılan falan, dramatıklestırmeyın
Bunun neresi dramatikleştirme? Klimaların sebep olduğu hastalıklara veya maddi yüküne katlanmak istemiyor olabilir bu kendi bileceği iş. Her odaya klima taktırmak istemiyor da olabilir.
Her insan evinin camını gece vakti huzurla açabilmelidir. Dağ başında ıssız bir yerde yalnız yaşamıyorsa, ses gürültü özgürce yapamaz, başkalarının özgürlük ve huzurunu kısıtlayamaz.

Son düzenleme:
Saldırgan köpek yoktur, nasıl terbiye verirseniz köpek de öyle olur. Demek kadın köpeklere terbiye de vermemiş, köpekler aç, ama sadece aç değil huzursuz aynı zamanda. Benim de tanıdığım böyle bir teyze vardı. Yalnız yaşıyor, bahçeli bir evde, evi de bahçesi de çöp ev gibiydi. Kadın bakamıyor. Kadın normal değildi, huzursuz biriydi, köpek de huzursuz dolayısıyla. Köpek gelene geçene havlıyor bir de bazen ısırıyordu. Köpeği elinden almak gibi bir düşüncemiz olmadı, kadının herşeyi o köpek. Sonra kadın öldü, kızı aldı köpeği. O köpek süt dökmüş kedi gibi oldu, çıtı çıkmıyor, uysal bir köpek oldu. Çok zor bir durum sizinkisi. Hani siz ya da siz ve bir komşunuz kadının evine gitseniz bir tatlı alıp, tatlı dille dostane bir şekilde konuşsanız, bir çözüm olur mu acaba?
Burada, hiç bir saldırı emaresi göstermemiş terier dane mit bir köpek evdeki annenin aniden öksürmesinden korkup saldırdı ve bebeğin yüzünü parçaladı. O kadar ani olmuş ki anne baba hiç bir şey yapamamış. Hiç bir eğitim sevgi ilgi yaradılışın önüne geçemiyor. İç güdülerinde olan bir şey için o canlıları suçlayamayız. Tedbir almayan kişiler suçlu.

Burada, hiç bir saldırı emaresi göstermemiş terier dane mit bir köpek evdeki annenin aniden öksürmesinden korkup saldırdı ve bebeğin yüzünü parçaladı. O kadar ani olmuş ki anne baba hiç bir şey yapamamış. Hiç bir eğitim sevgi ilgi yaradılışın önüne geçemiyor. İç güdülerinde olan bir şey için o canlıları suçlayamayız. Tedbir almayan kişiler suçlu.
Geçmiş olsun, ani korku gibi bir şey olmuş orada. Benim anlatığım kadının köpeği sürekli öyleydi, herkesin izerine saldırgan bir tavırla havlayarak koşardı. Yoldan geçen insanları ısırması durumları da azımsanmayacak sayıdaydı. Beni bile bir keresinde bacağımdan ısırdı, ki beni tanıyan bir köpekti. Bizim başka bir yerde yine bir komşumuz, gitmiş yasalara aykırı olduğu halde dövüş köpeği almıştı iki tane ve maalesef çiftleştirip satıyordu, tanesi 2bin dolar mıymış neymiş. Onları eğitmek için kedi parçalatıyordu. Köpekler yoldan geçen kedi, başka köpek, kuş, insan ne geçse saldırıyordu. Sonra onların yavrularından birini bir bahçeli kafeye satmış. Kafede köpek büyümüş yetişkin olmuş ama aşırı uysaldı. Müşterilerin küçük çocukları hayvanın kulağını kuyruğunu çekiyor, sırtına binip oynuyorlardı, muhakkak bilmeden canını da yakıyorlardı, asla tepki vermiyordu. Oysa hayvanın genleri saldırgan, eğitim de önemli.

X