Arkadaşlar köpek yüzünden….

Köpekler zaten "tehlikeli" diye geçen gruptaysa ömür boyu izole barınakta kalırlar. Son yasadan sonra tabi ne kadar kalırlar o da meçhul. Ufacık yerleri taştan kafeslerin içinde, kendi pislikleri üzerinde tek başına ömür boyu yaşıyorlar bu cinste olanlar eğer barınağa düştülerse.
Konu ile ilgili teyzeyi ikna edip köpeklerin sahiplendirilmesi konusunda adım atabilirseniz çok daha iyi olacaktır. Bir de durumunuz kısıtlıyken kedi almak istiyorsunuz ama kediler (umarım hiç olmaz) hastalandıklarında veteriner masrafına hazır olun. Aşısı, kaliteli maması (market maması çok zararlı) ve gerektiğinde veteriner bakımları da az para değil.

He şimdi diyenler olacak siz bakın yemek su verin sürekli
Benim öyle bir bütcem yok olsa zaten eve kedi almak istiyorum kızım çok seviyor
Yiyebileceği yemekleri vs su bazende hazır köpek mamalarından alıp kapıya koyuyorum ama diyorum ya öyle bir durumum yok her gün bakacak kadar
Mamaların fiyatlarını hayvanseverler biliyordur
Alo 153 arayıp bildirin

Sıcaksa klima alın bu arada.
Sıcaga ragmen camı kapalı tutmak zorunda kalıyoruz fılan falan, dramatıklestırmeyın
pardon hanımefendi de herkesin durumu bir mi sanki klima bu ülkede hemen alınabilecek bir şey. Lütfen böyle saçma sapan noktalara takılıp konuları baltalamayın. Klimayı alamamak için bir çok sebep var. Kiracıyım ben ev sahibi duvarı delmeme izin vermiyor mesela ?

pardon hanımefendi de herkesin durumu bir mi sanki klima bu ülkede hemen alınabilecek bir şey. Lütfen böyle saçma sapan noktalara takılıp konuları baltalamayın. Klimayı alamamak için bir çok sebep var. Kiracıyım ben ev sahibi duvarı delmeme izin vermiyor mesela ?
Evet benimde ev sahibim çivi bile çakmamı istemiyor
En başından sözleşmeye bile not düştü
İnsanlar malesef her şeyi dramatize etmeye yoruyor
Çocuğu olmayan insan anlamaz; çocuğu 7-8 gün doğru düzgün uyumasa kendi de uyumasa hiç kimse böyle konuşamaz…

Köpekler zaten "tehlikeli" diye geçen gruptaysa ömür boyu izole barınakta kalırlar. Son yasadan sonra tabi ne kadar kalırlar o da meçhul. Ufacık yerleri taştan kafeslerin içinde, kendi pislikleri üzerinde tek başına ömür boyu yaşıyorlar bu cinste olanlar eğer barınağa düştülerse.
Konu ile ilgili teyzeyi ikna edip köpeklerin sahiplendirilmesi konusunda adım atabilirseniz çok daha iyi olacaktır. Bir de durumunuz kısıtlıyken kedi almak istiyorsunuz ama kediler (umarım hiç olmaz) hastalandıklarında veteriner masrafına hazır olun. Aşısı, kaliteli maması (market maması çok zararlı) ve gerektiğinde veteriner bakımları da az para değil.
Zaten kedi alamam çünkü bakamam korkusu çok büyük ben çok ankisiyeteye sahibim hayvana bir şey olur korkusundan eve alamam
Bakacak durumum olsa şu dibimdeki hayvanlara devamlı mama alırım

Belediyeyi ararsanız onların ölümüne sebep olursunuz, sizden de kızınızdan da çıkar zaten vebali.
Madem duyarlısınız internette yüzlerce duyarlı insan bulabilirsiniz birkaç video fotoğraf çekip onların oradan güvenli bir yere alınmasını sağlayın lütfen.
Sahipli 2 köpeği kadından kim gelip alabilir ki belediye harici
Biz sahiplenecek birini bulduk ama teyze asla vermem diyor
Bi arkadaş bahçe kapısını açık bırakın kaçıp giderler demiş, öyle yapsam mı?
Hiç bilgim yok belediye de ne yapıyorlar hayvanlara?
Çok teşekkürler

Kadin normal degil beyni erimis belli ki. Hayvan derneklerine yaizn sorun, gelip kurtaranlar oluyor. Ya da en temizi bahce kapisini acin kacsinlar, kacacaklarini tahmin ediyorum.
Bu mantıklı geldi ama başıboş sokak köpekleri uyutulacak, benim yüzümden ölsünler istemem 🥹 acaba toplayıp bu köpekleri de başıboş diye uyuturlar mı sokakta buldular diye

Çok teşekkürler
bilginiz yoksa bilin ; öldürüyor

Evet benimde ev sahibim çivi bile çakmamı istemiyor
En başından sözleşmeye bile not düştü
İnsanlar malesef her şeyi dramatize etmeye yoruyor
Çocuğu olmayan insan anlamaz; çocuğu 7-8 gün doğru düzgün uyumasa kendi de uyumasa hiç kimse böyle konuşamaz…
Benim klimam var ama ben bile sürekli açmıyorum, hava esiyorsa tüm camları açıp serinliyoruz. Bu da normali zaten. Kimse 7/24 klima açıp altında oturmaz zaten. Hem cebe hem sağlığa zarar. Çözüm klima değil sizin içinde zira çocuk varmış,açıp yatıramazsınız ki.
Hayvan dernekleri var,onlara hayvanların iyi bakılmadığını gösteren video atın alırlar hayvanları ordan. Daha evvel balkonda bakılan bir köpeği almışlardı yine şartları kötüydü hayvanın.

Nasıl yani balkonda mi köpekler? Oradan da hiç çıkmıyorlar mi?
Hayır canım benim teyzeyle balkonlarım karşılıklı
Aramızda on adım bile yok
2 köpeğide bahçesinde yani bahçesinde bakıyor baya da büyük bahçesi
Ama bakıyor demeye bin şahit lazım
Az önce teyzeye yine söyledim arkadaşım sahiplenmek istiyor ver bak belediyeyi aramayayım dedim ama yok
Onları arkadaşı olarak görüyor sanırım
Çocukları da üst katlarında oturuyor hiçbiri bu teyzeyle görüşmüyor biraz patavatsız
Herkeste acıyor köpeklerinden başka kimse ona arkadaşlık etmiyor diye
Mahallede de arkadaşı yok
Çünkü herkes köpeklerinden şikayetçi (düzgün bakmıyor diye)

Çok teşekkürler
Bırakırsanız köpekleri toplayacaklar hayvanlar yine barınağa gider sonrası malum iyilik yapmaktan ziyade kötülük yapmış olursunuz.

Selamlar direk konuya giriyorum bilgi sahibi olanlar lütfen beni aydınlatsın
Balkonlarımız çapraz yan tarafımda çok yaşlı bi teyze oturuyor 2 köpeği var
Ama köpekler hem aşırı saldırgan cinsinden kaynaklı
Hemde bakamıyor köpeklere
Yemek su vermiyor mahalleli olarak biz veriyoruz
Bu köpeklerin yeri kızımın odasının hemen yanı
Kızıma başka yere oda yapacak yerim yok zaten orası çocuk odası 3 katta da
O kadar ağlar gibi havlıyorlar ki hani 1-3 kere değil ki köpek bu havlar diyeyim
Teyzeye insan gibi söyledik bakamıyorsun teyze bu hayvanlara yazık dedik taşa anlattık sanki
İçim acıyor su bile vermiyor bazen hayvanlara
Ben evin dış kapısına köpek yemi kedi yemi su hep koyuyorum kuşlar içinde cam kenarlarına koyarım hayvanlara karşı çok duyarlıyım
Ama tahammülüm kalmadı bu köpeklere
Daha öncede komşumun 2 kızına saldırdı köpekler
Gelen geçen herkesi kovalıyorlar hoş bizi tanımasına rağmen yapıyorlar
Bugün teyze balkondaydı çok erken uyanıyordu
Dedim ki hakka giriyosun teyze bakamıyorsun nolursun bakabilecek birine ver köpekleri
Yazık hayvanlara
Bana çok saygısızca sanane sana mı kaldı sen önüne bak tarzında konuştu
Zaten üslubu bu herkesle böyle konuşuyor

Ben nereyi aramam lazım köpekleri ondan gelip almaları için?
Ne tür prosedür uyguluyorlar?
Kimi aramam gerekiyor bir akıl verin ne olursunuz
Kızım son 1 haftadır köpek sesinden neredeyse 2-3 saat uyuyor yaz sıcak camı bile kapatıyorum sesleri gelmesin
Ama hayvanlar aç ya
İçim acıyor
Yol gösterenlere şimdiden teşekkürler
Bulunduğunuz ilçenin belediyesini arayın, hatta herkes ararsa daha çabuk ilgilenirler...

Valla biz alamadık yaa ikimiz de memur maaşından fazla alıyoruz eşimle ama çok istiyorum da nasip olmuyor bir türlü. Kliması montajı derken 50 bini buluyor. Bir öneriniz var mı böyle fiyat performans ürünü diyebileceğiniz ödemede kolaylık sağlayabilecek bir yer filan oblnerirseniz çok mutlu olurum. Dua ederim size.
Biz gecen sene Baymak marka 25 bine aldık, A sınıfı ve orta boy , gayet memnunum, bebeğim için de çok iyi oldu ferah ferah uyuyor kuzum , size de öneririm ...

Sunu tam anlayamadim. Kadinin buyuk bahcesi var dediniz kopekler bahcede mi duruyor yoksa balkonda mi? Bahcede duran kopegi sikayet ettiginizde barinaga alinmasi cok kotu bir senaryo bunu yapmanizi tavsiye etmem asla.

Hayır canım benim teyzeyle balkonlarım karşılıklı
Aramızda on adım bile yok
2 köpeğide bahçesinde yani bahçesinde bakıyor baya da büyük bahçesi
Ama bakıyor demeye bin şahit lazım
Az önce teyzeye yine söyledim arkadaşım sahiplenmek istiyor ver bak belediyeyi aramayayım dedim ama yok
Onları arkadaşı olarak görüyor sanırım
Çocukları da üst katlarında oturuyor hiçbiri bu teyzeyle görüşmüyor biraz patavatsız
Herkeste acıyor köpeklerinden başka kimse ona arkadaşlık etmiyor diye
Mahallede de arkadaşı yok
Çünkü herkes köpeklerinden şikayetçi (düzgün bakmıyor diye)
canım benim anladığım kadarıyla kadının psikolojisi de çok normal değil. Aman dikkat et sana çocuklara bir zararı olmasın. Köpekler için de saldırgan cinsler için devlet çok kötü hepsi için öyle ama bu yavruların sonu belediyede iyi olmaz.. Şu anda en azından yaşıyorlar. Kadın da ne vermeye ne bakmaya gönüllü ama en iyisi onların sahiplendirilmesi olur (doğru kişiye). Dikkat edin köpek dövüşünde de hayvancağızları kullanabilirler. Kadınla direkt çok tartışmayın bence biraz huyuna gidip sahiplendirmeye ikna edebilirseniz harika olur...

Selamlar direk konuya giriyorum bilgi sahibi olanlar lütfen beni aydınlatsın
Balkonlarımız çapraz yan tarafımda çok yaşlı bi teyze oturuyor 2 köpeği var
Ama köpekler hem aşırı saldırgan cinsinden kaynaklı
Hemde bakamıyor köpeklere
Yemek su vermiyor mahalleli olarak biz veriyoruz
Bu köpeklerin yeri kızımın odasının hemen yanı
Kızıma başka yere oda yapacak yerim yok zaten orası çocuk odası 3 katta da
O kadar ağlar gibi havlıyorlar ki hani 1-3 kere değil ki köpek bu havlar diyeyim
Teyzeye insan gibi söyledik bakamıyorsun teyze bu hayvanlara yazık dedik taşa anlattık sanki
İçim acıyor su bile vermiyor bazen hayvanlara
Ben evin dış kapısına köpek yemi kedi yemi su hep koyuyorum kuşlar içinde cam kenarlarına koyarım hayvanlara karşı çok duyarlıyım
Ama tahammülüm kalmadı bu köpeklere
Daha öncede komşumun 2 kızına saldırdı köpekler
Gelen geçen herkesi kovalıyorlar hoş bizi tanımasına rağmen yapıyorlar
Bugün teyze balkondaydı çok erken uyanıyordu
Dedim ki hakka giriyosun teyze bakamıyorsun nolursun bakabilecek birine ver köpekleri
Yazık hayvanlara
Bana çok saygısızca sanane sana mı kaldı sen önüne bak tarzında konuştu
Zaten üslubu bu herkesle böyle konuşuyor

Ben nereyi aramam lazım köpekleri ondan gelip almaları için?
Ne tür prosedür uyguluyorlar?
Kimi aramam gerekiyor bir akıl verin ne olursunuz
Kızım son 1 haftadır köpek sesinden neredeyse 2-3 saat uyuyor yaz sıcak camı bile kapatıyorum sesleri gelmesin
Ama hayvanlar aç ya
İçim acıyor
Yol gösterenlere şimdiden teşekkürler
Wallaha üzüldüm bide yeni yasa varmış şimdi uyutularak öksürüyorlar ötenazi yaptıracaklar hayvanlara çok üzülüyorum evde bakmıyorsa biri dışarıdaki neler etmez istediğin yeri ara bu hayvanlar bu yeni yasaya mahkum sanki üzüldüm gerçekten dışarıdan birinin eline geçerse onlarda uyutularak öldürülür diye korktum şimdi profesyonel bir yere söylemek lazım eğitmeleri ve bakmaları için açıkçası hayvan beslenmiyorum evde ama çok bilgim yok ama veteriner felan varsa oraya bilgilendirme yapsanız belki birilerini yollarlar ?

Sosyal medya üzerinden hayvansever sayfalarına video atabilirsiniz. Kocaman bahçesi olan bir yerde duran hayvanı lütfen belediyeyi arayıp daha kötü hale getirmeyin. Belediyeler özellikle tehlikeli ırk sınıfındaysa , küçücük alanlarda aç susuz bırakıyorlar. Üzerine yeni yasa gereği muhtemelen öldürülürler. Belediyeyi aramak yerine hayvansever dernekleri arayıp çözmeye çalışın. Bir de olayı ilk perdeden görmediğim için sormak istiyorum, aç susuz kalıyor dediğiniz hayvanlar için belli bir besleme saati vardır belki onun dışında köpeklere ne verseniz aç gibi yerler 🥴 susuzluk konusunda ise bu sıcakta bahçede sürekli su olmalı. Hayvanlara aşık biriyim evimde kedim ve köpeğim var ama ben gece 12den sonra parkede yürürken aşağı ses gidiyor diye bile o saatte uyku eğitimi verdim. Yani ne bir insanın hayvanının sesini ne bir insanın çocuğunun sesini çekmek zorunda değil kimse. Keşke biraz duyarlı olunsa

X