Arkadaşlar köpek yüzünden….

Biz gecen sene Baymak marka 25 bine aldık, A sınıfı ve orta boy , gayet memnunum, bebeğim için de çok iyi oldu ferah ferah uyuyor kuzum , size de öneririm ...
Cok teşekkür ederim. Kendi evim kirada ben de kiradayim. Biraz da o yuzden taktiramiyorum.

Asıl niyetim öneri almak değildi mesajı yazan için bir kinaye idi ama size teşekkür ederim.

Cok teşekkür ederim. Kendi evim kirada ben de kiradayim. Biraz da o yuzden taktiramiyorum.

Asıl niyetim öneri almak değildi mesajı yazan için bir kinaye idi ama size teşekkür ederim.
Çok pardon , kinaye olduğunu anlayamadım geç uyandım, uyku mahmurluğu ile okumuştum

Yaşlı teyzeyle balkonlarımız yan yana çok yakın
Bahçesinde kulubesi var orada bakıyor
Büyükte bir alanları var yani köpekler hapis değil
Diğer öneriler için teşekkür ederim
Belediyeye haber vermek 112 yi aramak bana göre çözüm değil ,çünkü yapacakları çözüm hayvanları oradan alıp barınaklara götürecekler,orada da zaten hayvanseverler biliyorlar uygulanan şartları..Sonrasında da ölme ihtimalleri çok yüksek..Bu yüzden Instagram Facebook gruplarında sokak hayvanları için uğrasan gönüllülere bildirmek daha yararlı olur diye düşünüyorum.

Sosyal medya üzerinden hayvansever sayfalarına video atabilirsiniz. Kocaman bahçesi olan bir yerde duran hayvanı lütfen belediyeyi arayıp daha kötü hale getirmeyin. Belediyeler özellikle tehlikeli ırk sınıfındaysa , küçücük alanlarda aç susuz bırakıyorlar. Üzerine yeni yasa gereği muhtemelen öldürülürler. Belediyeyi aramak yerine hayvansever dernekleri arayıp çözmeye çalışın. Bir de olayı ilk perdeden görmediğim için sormak istiyorum, aç susuz kalıyor dediğiniz hayvanlar için belli bir besleme saati vardır belki onun dışında köpeklere ne verseniz aç gibi yerler 🥴 susuzluk konusunda ise bu sıcakta bahçede sürekli su olmalı. Hayvanlara aşık biriyim evimde kedim ve köpeğim var ama ben gece 12den sonra parkede yürürken aşağı ses gidiyor diye bile o saatte uyku eğitimi verdim. Yani ne bir insanın hayvanının sesini ne bir insanın çocuğunun sesini çekmek zorunda değil kimse. Keşke biraz duyarlı olunsa
Keşke her hayvansever sizin gibi olsa
Altın gibi kalbiniz var

Sıcaksa klima alın bu arada.
Sıcaga ragmen camı kapalı tutmak zorunda kalıyoruz fılan falan, dramatıklestırmeyın
İroni yaptın değil mi? Kesin ironiydi.

İnsanların evlerinde bahçelerinde köpek beslemelerine kimse karışamaz, bu durum NORMALDİR.

Başkalarının ilgilenmediği köpeklerin sesi yüzünden komşuların uykusuz kalması NORMAL DEĞİLDİR.

Komik komik argümanmarla gelmeyin ya. Hayvan düşmanları sizin gibi tipleri örnek gösteriyor haklı çıkmak için.

Amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Hayvanlar da mutlu yaşasın, insanlar da. Konu sahibi mecbur mu ses çekmeye? Zaten hayvancağızların bakımsızlığı yüzünden üzülüyor. Sahibi köpeklere bakmasın, komşular uykusuz kalsın öyle yaşayıp gitsinler. En büyük hayvansever siz mi oldunuz şimdi?

köpekleri gerçekten aç bıraktığını nereden biliyorsunuz ?
yani yemeklerini düzensiz mi veriyor ?
tam olarak neye şahit oldunuz bu konuyla alakalı ?
yardımcı olabilmek için soruyorum

Valla biz alamadık yaa ikimiz de memur maaşından fazla alıyoruz eşimle ama çok istiyorum da nasip olmuyor bir türlü. Kliması montajı derken 50 bini buluyor. Bir öneriniz var mı böyle fiyat performans ürünü diyebileceğiniz ödemede kolaylık sağlayabilecek bir yer filan oblnerirseniz çok mutlu olurum. Dua ederim size.
montajı 50 bini neden bulsun ki, montaj ücretsiz. klima markasının yetkili servisi gelip montajlıyor . ücret falan almıyorlar .
50 bin falan da değil klima fiyatları. 20-30 bin arası bir sürü model var
o kadar pahalı bişey değil bence . verdiğiniz paraya kesinlikle değiyor hiç o sıcağı çektiğinize değmez
senelerce de kullanırsınız dayanıklı bir alet sonuçta
ödemede kolaylık için, kredi kartına taksit yapılıyor. alışveriş kredisiyle de alabilirsiniz
ama senetle sepetle elden satan yerler var mıdır, e--kur falan oluyor oralara bakabilirsiniz

Selamlar direk konuya giriyorum bilgi sahibi olanlar lütfen beni aydınlatsın
Balkonlarımız çapraz yan tarafımda çok yaşlı bi teyze oturuyor 2 köpeği var
Ama köpekler hem aşırı saldırgan cinsinden kaynaklı
Hemde bakamıyor köpeklere
Yemek su vermiyor mahalleli olarak biz veriyoruz
Bu köpeklerin yeri kızımın odasının hemen yanı
Kızıma başka yere oda yapacak yerim yok zaten orası çocuk odası 3 katta da
O kadar ağlar gibi havlıyorlar ki hani 1-3 kere değil ki köpek bu havlar diyeyim
Teyzeye insan gibi söyledik bakamıyorsun teyze bu hayvanlara yazık dedik taşa anlattık sanki
İçim acıyor su bile vermiyor bazen hayvanlara
Ben evin dış kapısına köpek yemi kedi yemi su hep koyuyorum kuşlar içinde cam kenarlarına koyarım hayvanlara karşı çok duyarlıyım
Ama tahammülüm kalmadı bu köpeklere
Daha öncede komşumun 2 kızına saldırdı köpekler
Gelen geçen herkesi kovalıyorlar hoş bizi tanımasına rağmen yapıyorlar
Bugün teyze balkondaydı çok erken uyanıyordu
Dedim ki hakka giriyosun teyze bakamıyorsun nolursun bakabilecek birine ver köpekleri
Yazık hayvanlara
Bana çok saygısızca sanane sana mı kaldı sen önüne bak tarzında konuştu
Zaten üslubu bu herkesle böyle konuşuyor

Ben nereyi aramam lazım köpekleri ondan gelip almaları için?
Ne tür prosedür uyguluyorlar?
Kimi aramam gerekiyor bir akıl verin ne olursunuz
Kızım son 1 haftadır köpek sesinden neredeyse 2-3 saat uyuyor yaz sıcak camı bile kapatıyorum sesleri gelmesin
Ama hayvanlar aç ya
İçim acıyor
Yol gösterenlere şimdiden teşekkürler
Belediyeyi arayın

montajı 50 bini neden bulsun ki, montaj ücretsiz. klima markasının yetkili servisi gelip montajlıyor . ücret falan almıyorlar .
50 bin falan da değil klima fiyatları. 20-30 bin arası bir sürü model var
o kadar pahalı bişey değil bence . verdiğiniz paraya kesinlikle değiyor hiç o sıcağı çektiğinize değmez
senelerce de kullanırsınız dayanıklı bir alet sonuçta
ödemede kolaylık için, kredi kartına taksit yapılıyor. alışveriş kredisiyle de alabilirsiniz
ama senetle sepetle elden satan yerler var mıdır, e--kur falan oluyor oralara bakabilirsiniz
oglak_kadini oglak_kadini beğenmedim'i yanlışlıkla attınız herhalde. size yardımcı olmaya çalışıyorum, beğenmedim bırakmak aşırı saçma oldu şu an .

Ac susuz birakiyorsa doğalari geregi tabii ki saldirgan olurlar ramazanda oruc tutan ama nefsini terbiye edemeyen koskoca insanlar bile ac kaldi diye canavarlasirken hayvana sasirmamak lazim.Siz bence belediyeyle iletisime gecin kadin hayvansever biri olsa ac susuz birakmazdi canlari sahiplenmedigimiz sokakta gördüğümüz kedi kopek ac susuz kalsa üzülüyoruz o nasil ac susuz birakabiliyor psikoloji mi kalir o köpeklerde yazik

burası dalga geçme yeri değil ama. forum kurallarına aykırı davranıyorsun
ben de seni ciddiye alıp cevap yazdım, geldin bi de beğenmedim attın.
haksız yere beğenmedim atmak yasak.
insanları yanılttığın için, gereksiz yere meşgul ettiğin için seni yönetime şikayet ediyorum.
kadın burada derdini anlatmış sen kinayeydi bilmem neydi bahanesine sığınıp konusunu sabote ediyorsun. ayıp.

pardon hanımefendi de herkesin durumu bir mi sanki klima bu ülkede hemen alınabilecek bir şey. Lütfen böyle saçma sapan noktalara takılıp konuları baltalamayın. Klimayı alamamak için bir çok sebep var. Kiracıyım ben ev sahibi duvarı delmeme izin vermiyor mesela ?

Evet benimde ev sahibim çivi bile çakmamı istemiyor
En başından sözleşmeye bile not düştü
İnsanlar malesef her şeyi dramatize etmeye yoruyor
Çocuğu olmayan insan anlamaz; çocuğu 7-8 gün doğru düzgün uyumasa kendi de uyumasa hiç kimse böyle konuşamaz…
bu ev sahiplerinden bu kadar korkmayın çekinmeyin yahu
bi araba kira ödüyorsunuz o evlere
gereksiz yere tabi ki duvar delmek, çivi vs çakmak olmaz ama klima gayet gerekli bir eşya
ve bunun için delinen alan zaten çok ufak. taşınacağınız zaman bu deliği alçıyla vs kapatıp gidersiniz
ben de kiracıyım, taşındıktan 1 sene kadar sonra salona klima taktırmak istedim. ev sahibine durumu bildirdim
adam da bana, taktırın tabi ki bu sıcakta evlerde nefes bile alınmıyor, hayırlı olsun dedi
sökeceğiniz zaman da o deliğini alçıyla kapattırıverirsiniz dedi

köpekleri gerçekten aç bıraktığını nereden biliyorsunuz ?
yani yemeklerini düzensiz mi veriyor ?
tam olarak neye şahit oldunuz bu konuyla alakalı ?
yardımcı olabilmek için soruyorum
Yukarda 4-5 yerde aynı cevabı yazdım balkonlarımızın arası 10 adım çocuktan dolayı habire sokaktayım
Kendi gözümle şahitim zaten
Ayrıca bütün mahalleli aynı şeyi söylüyor
Üstünde çocukları oturuyor onlar bile baş edemiyorlar
Kadın açlıkla bazen terbiye ediyormuş yoksa zavallı hayvanlar durup dururken niye havlasınlar sabahtan akşama kadar

burası dalga geçme yeri değil ama. forum kurallarına aykırı davranıyorsun
ben de seni ciddiye alıp cevap yazdım, geldin bi de beğenmedim attın.
haksız yere beğenmedim atmak yasak.
insanları yanılttığın için, gereksiz yere meşgul ettiğin için seni yönetime şikayet ediyorum.
kadın burada derdini anlatmış sen kinayeydi bilmem neydi bahanesine sığınıp konusunu sabote ediyorsun. ayıp.
Aslında hiç dediğiniz gibi yapmadı oğlak kadını
Tam tersi ben linçlendim klimam yok diye, beni savundu
Lütfen şikayet etmeyin 🙏🏻 arkadaşça beni destekledi.

Ne çok klima alın meraklısı varmış arkadaş. Konu bu mu yani. İnsanlar sesten uyuyamıyor diye klimanın altında mı yatmak zorunda. Ne kadar tuhafsınız ya. Ben klimadan rahatsız olmuyorum mesela ama eşim klimalı odada uyuyunca sabah sırtı boynu kilit uyanıyor. Onu geçtim temiz hava alarak uyumak bir lüks mü? Ciddi ciddi klima fiyatları falan paylaşılmış sjsjsjs

Sosyal medya üzerinden hayvansever sayfalarına video atabilirsiniz. Kocaman bahçesi olan bir yerde duran hayvanı lütfen belediyeyi arayıp daha kötü hale getirmeyin. Belediyeler özellikle tehlikeli ırk sınıfındaysa , küçücük alanlarda aç susuz bırakıyorlar. Üzerine yeni yasa gereği muhtemelen öldürülürler. Belediyeyi aramak yerine hayvansever dernekleri arayıp çözmeye çalışın. Bir de olayı ilk perdeden görmediğim için sormak istiyorum, aç susuz kalıyor dediğiniz hayvanlar için belli bir besleme saati vardır belki onun dışında köpeklere ne verseniz aç gibi yerler 🥴 susuzluk konusunda ise bu sıcakta bahçede sürekli su olmalı. Hayvanlara aşık biriyim evimde kedim ve köpeğim var ama ben gece 12den sonra parkede yürürken aşağı ses gidiyor diye bile o saatte uyku eğitimi verdim. Yani ne bir insanın hayvanının sesini ne bir insanın çocuğunun sesini çekmek zorunda değil kimse. Keşke biraz duyarlı olunsa
Evimizin arkasinda galiba birileri bahcede besliyor. Agaclardan kopeği göremiyorum ama ne zaman arka balkona çıksam havlıyor. Gece havlama zaten hiç kesilmez. Ha yanlış anlaşılmasın hayvan konusacak degil tabii ki havlayacak ama simdi düsümdüm aç mıdır diye. Sizi de tebrik ederim. Cok düşüncelisiniz

Köpekler açlıktan ağlıyor belki... Dernekler daha mantıklı geldi. Valilik sivil toplumla ilişkilerden hangi hayvan derneğinin aktif olduğunu öğrendiğip konuşabilirsiniz. Zayıf bakımsızlarsa fotoğraflayın

X