Ev arkadaşın kedilerine kim mama verecek sorunsalı

Kusura bakmayın da ucuz etin yahnisi bu kadar olur. Kira çok ucuz olunca mutlaka var değil mi bir falsosu. Kontrat ev arkadaşınızın arkadaşı üzerine. Sorumsuz temizlik bilmeyen biriyle aynı evde yaşıyorsunuz. Nedeni de ayrı eve masraf yapamam. Koy eşyalarını kapının önüne, kilit değiştir, odana kilit taktır diyenler var ama bunların hiç birine hakkınız yok. Durduk yere başınızı belaya sokmayın, kıyın paraya da güvenli huzurlu bir evde yaşayın. Kontrat sahibi gelip neyiniz var neyiniz yok sokağa atsa hiç bir şey diyemezsiniz. Ben yokken sevgilisini getirdi diyorsunuz, teknik olarak siz de eve gelen birisiniz. Yeni kontrat yapalım, kimin söz hakkı var belli olsun, ev arkadaşı olacaksak şu bu şekilde iş bölüm yapalım dediniz mi?

Arkadaşınız Avrupa'da kedileri böyle bıraksa büyük ceza alır. Kediyi bütün gün eve kapatmak dışarı çıkmasına izin vermemek bile suç. Kedi kapısı vs olacak ve hayvan girip çıkacak. Benim gördüklerimin hepsinde kedinin tasmasındakiyle eşleşen çip var, sadece ona açılıyor kedi kapısı. Tatile gideceksiniz ve kedilere ne olacağı belli değil. Evcil hayvanını düşünecek ve ona göre plan yapacak sorumsuz bencil kadın. Bari hayvan dernekleriyle iletişime geçin gelip alsınlar kedileri. Evet sizin sorumluluğunuzda değil ve vicdan sahibi olduğunuz için bakıyorsunuz ama kum almakla bitmiyor iş. Sıcak havada evde susuz mamasız kapalı kalırlarsa ölürler.

ben olsam kumu alırdım. odamdan da çok şüpheye düşüyorsam bugün hemen kapıya bir kilit yaptırırdım basitinden. bence. gerçi bir insan kötü niyetliyse o kilidi de kolayca açar. o yüzden çok da takmayın.

gizli kamera falan tam anksiyeteli insan kafası bişey olmaz kumuda cebınden al kiradan kesersın vermezse azıcık uyanık olun ya

ne zamandan beri o evde yaşıyorsun bilmiyorum ama kedileri hiç sahiplenmeyen bi konuşma tarzın var
beraber yaşıyorsan senin de kedilerin aslında onlar. neden bu açıdan düşünmüyorsun ?
kum parasını kitledi diye düşünmek çok saçma değil mi ?
kızın kendisine ya da sevgilisine harcamıyorsun o parayı, zavallı hayvanların ihtiyacı için harcıyorsun
bence sevgilisi gelsin ilgilensin kedilerle. mama su versin, kumları da kontrol etsin temizliğini vs
yani senin içine saçma sapan kurt düştü diye hayvanlar aç mı kalacak anlamadım
sen bu tatile çıkarken ev arkadaşın evinde olsa ve sen yokken sevgilisi eve gelip gitse ya da kalsa, bu dediğin şeyi o zaman da yapabilir yani
ama kimsenin kimseye bu kadar meraklı olduğunu sanmıyorum adam senin evine gizli kamera koyup seni izleyeceğine
1000 tane ücretsiz p..no sitesinden birine girip manken gibi kadınları zaten seks yaparken izleyebilir

Kız kedi kumu dediğin nedir al başının gözünün sadakası olsun ayrı çok değişik düşüncelerin var ya elin adamı ne yapsın senin kıyafetlerini ayrıca çok söyleniyorsun şikayetin var ayrı eve çık sende kurtul

Valla on numara yazdın ne kadar haklısın anlatamam gel kız gel alnından öpücem seni

Üç katı fazla maaş alıp niye bunları çekiyorsunuz ?
ben de anlamadım
arkadaşı minimum asgari ücret almak zorunda. 3 katı ise konu sahibi 40-50 bin lira maaş alıyor.
niye bunun ağız kokusunu çekiyor ?
40-50 bin lira maaş alan birisi kiralar uçmuş olmasına rağmen çok rahat bi şekilde eli yüzü normal bir evde oturabilir yani

Valla on numara yazdın ne kadar haklısın anlatamam gel kız gel alnından öpücem seni
ahaha
kedilerin lafı olmamalı bence beraber yaşadığı için
kum da pahalı değil zaten hatta kum temizliği doğru biçimde yapıldığında kum daha uzun ömürlü gidiyor
benim de kedim var
hayvanlara yardımcı olmak sevaptır, ağzı var dili yok onların
arkadaşına fayda sağlıyor gibi değil hayvanlara fayda sağlıyor gibi düşünsün
lakin diğer yorumları okuduğumda kedi konusundan bağımsız , ev arkadaşı sahiden tırt biri
en kısa zamanda bu ev arkadaşıyla yolları ayırması lazım

Kesinlikle katılıyorum

Ben mi yanlış biliyorum, kontrat kimin üstüneyse kiralık evin hakları o kişiye ait değil midir? Aileysen başka tabi, kardeşin eşin çocuğun, annen baban o evde kalabilir. Ben bir eve yerleşicem, o evde arkadaşım olacak ama ev aslında başka bir kişiye ait olacak. Bu kadar riske adrenaline gerek var mı, çok ucuz çok az kirası deyip o evde nasıl huzurla kalınabilir? Kapısı bile tahtaymış. Ev sahibi kiracı ilişkisi yok, kontratta ismin yok, faturalar senin adına değil ne diye kalırsın o evde? Arkadaşın kiralamıştır, sen de kiraya ortak olur kalırsın ama ev arkadaşım dediğinin ismi de yok kontratta. Bir gün biri çıkıp gelir aniden, başkalarının kaldığını tespit eder, attırır bütün eşyaları. Bu zamanda millet evi olduğunu unutacak değil heralde.

Kilit değiştiremezsin, odana kilit taktıramazsın hatta geri döndüğünde belki eve bile giremezsin. O kadar gayri ciddi bir durum ki kedilere bile biri gelir bakar işte deniyor. Evde 2 kedi açlıktan susuzluktan havasızlıktan öleceğine ben eşyalarımın karıştırılmasına razı gelirim. Kamera taktırılsa bile konu sahibi nasıl şikayetçi olabilir orasını da ayrı merak ettim.

orası öyle tabi canım ben hayvanlar mağdur olmasın diye çözüm önerdim
adam gelsin baksın yani şu an için başka çare yok çünkü
ağzı var dili yok zavallı hayvanları düşündüğüm için

ev arkadaşlığı bana ters bir konu
kontratta kimin adı yazıyormuş ki ? ben görmedim o kısmı

Eşyalarda bile ortaklık yok. Ev başkasına, eşyalar da diğer başkasına ait. Tıpkı yatılı misafirliğe gitmiş gibi. Bana göre evcil hayvanla çocuk aynı şey. Nasıl çocuğu aç susuz bakımsiz ilgisiz bırakamıyorsan hayvanı da bırakamazsın. O kumu alınca bitmiyor her şey. Konu sahibi vicdanlı biriymiş, o konuda suçlamıyorum, şimdiye kadar bakmış kedilere. Kendisine de yazdım hayvan derneklerine haber verin gelip alsınlar kedileri diye.
Kontrat onun arkadasının üstüne
Kira çok ucuz. Eşyalar onun. Aynı semtte ev tutsam cok daha fazkaya gelirdi. Anahtar yok malesef

ya işte belli ki konu sahibi evde diye bırakıp gitmiş kedileri ama yazık yani
nasıl içi rahat ediyor anlamış değilim. ben 3 gün tatile gittim annemle yaşıyorum, gözüm asla arkada kalamaz kedim konusunda
ama çok özledim mesela eve döndüğümde hasret gidermeye doyamadık

Ben yarın tatile gidiyorum şu an param yok bana gönder kedinin kumunu alayım suyunu mamasını koyarım erkek arkadaşında gelip baksın ben yokken deyin, evde maddi değeri olan özel eşyanız varsa saklayın kapınızı da kapatın gidin sizin sorununuz değil kedilerin bakımı kumu vs sahibi kimse onu düşünecek olan da kendisi.

Bence sevgilisi ilgilensin. Hem kamera falan koyma olayı da çok uç. Film mi çekiyoruz sanki skjxjz hem koyarsa da koysun onun terbiyesizliği olur senin bilgin dışı gerçekleşen bir çekim olur yani olay senlik değil senin ayıbın da değil

Ben su ve mama veriyorum. Bakıyorum kedikere. Sevgilisi gelecekmiş ne diyebilirim

Ben en çok ev arkadaşının kedilerini 4 ay bırakmasına takıldım. Yılın 1/3'ünde yok resmen. Bu nasıl kedi sahipliği? Hadi bir hafta birine emanet ettin iki hafta emanet ettin. Olağanüstü bir hal olsa 1 ay emanet ettin. 4 ay hiç mi özlemiyor? Ben arkadaşımın kedisini bile özlüyorum 2. haftada

Kadrolu nobetci kedi bakicisiyim Kim nereye gitse anahtari bana birakir. İclerinden biri bile boyle dusunduyse cok uzulurum. Banane canim milletin evinden,kedi bakmaya giden insan evi ne diye karistirsin hirsiz mi bu... Tum tanidiklarim kedilerini bana emanet eder çunku tam bir pati annesiyim. Bayiliyorum kedilere&köpeklere...

Erkeklerden ne kadar zarar geldiğini biliyorsunuzdur, Türkiye de yaşıyoruz. Hepsi tabiki aynı değil ama tereddut etmem normal bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…