Eşler birbiri olmadan kök aileleri ile tatile gitmeli mi?

Evett, yine fikrinizi merak ettiğim bir konu ile geldim.
Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)
Kendim bu konuda ne düşünüyorum henüz emin değilim :KK70: :KK70: :KK70:
O sebeple sizlerin fikirlerini merak ettim.

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??

(Kızlar bir güncelleme yapayım. Ben karşıyım, asla olmamalı vs gibi bir şey demiyorum. "Eşin bir şey demiyor mu?" sorusu da Eşin kızar, izin vermez anlamında değildi. Ben kendim özellikle "ay gitsin eşim ya da ben gideyim" demezdim. Mümkünse beraber gidip gelelim isterim iki tarafın ailesiyle de fark etmiyor. Biz hem sevgililik hem nişanlılık dönemini uzak mesafe olarak yaşıyoruz ve sürekli bir özlem duygusu sarmış dört yanımızı :KK70: evlendiğimizde artık uzak kalmak istemem ve evin içerisinde hissederim direk yokluğunu. Yoksa vay efendim evlendik köle olduk, izin mi alacağız, ne demek gidermiş!! gibi bir düşünce de kimse değil zaten bence. Herkesin kendi düşüncesi, aile yapısı. İsteyen istediğini yapmakta özgür zaten. Kısıtlanma açısından bakmadım ben hiç olaya. )
Neden olmasın.. insanlar birbirine güvenmeli ayrıca ailesiyle yani bence bir sıkıntı yok gitsem ne eşim bana bişey der ne ben eşime bişey demem. Bazı sıkıntılar yaşadık bi kaç şartlar dışında herhalde çok sıkmazdım onu bide yurtdışındayız doğal olarak özlüyor ailesini o yüzden insan bişeyde diyemiyor ama kesinlikle ayrı ayrı zevkli olmuyor tabi ki insanın bi yanı eksik kalır

Tabi ki zorunda değiliz, öyle bir şey düşünmüyorum. Özellikle tercihim olmazdı sadece. Gidebiliyorsam yine beraber gitmek isterdim.
Her yere eşle gidilmez. Mesela kuzenler kız kıza tatil ayarlarsa ya da bekar kız arkadaşlarınız davet ederse eşimi de getireyim mi diyeceksiniz? Ben kız kıza ortamlardan ve bekarlardan kendimi tamamen soyutlayacağım evlendiğimde diyorsanız tabi kendi kararınız ama çok sıkılırsınız bence. Biraz mola vermek iyidir evliliklerde.

Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??

(Kızlar bir güncelleme yapayım. Ben karşıyım, asla olmamalı vs gibi bir şey demiyorum. "Eşin bir şey demiyor mu?" sorusu da Eşin kızar, izin vermez anlamında değildi. Ben kendim özellikle "ay gitsin eşim ya da ben gideyim" demezdim. Mümkünse beraber gidip gelelim isterim iki tarafın ailesiyle de fark etmiyor. Biz hem sevgililik hem nişanlılık dönemini uzak mesafe olarak yaşıyoruz ve sürekli bir özlem duygusu sarmış dört yanımızı :KK70: evlendiğimizde artık uzak kalmak istemem ve evin içerisinde hissederim direk yokluğunu. Yoksa vay efendim evlendik köle olduk, izin mi alacağız, ne demek gidermiş!! gibi bir düşünce de kimse değil zaten bence. Herkesin kendi düşüncesi, aile yapısı. İsteyen istediğini yapmakta özgür zaten. Kısıtlanma açısından bakmadım ben hiç olaya. )

10 senelik evliyiz.
Bende giderim, oda gider.

Eşimle beraber sürekli gidiyoruz baş başa senede bir kaç sefer.

Eşimin ailesi Türkiyede yaşıyor senede 2 defa bir hafta gider onlarla tatil yapar vakit geçirir.

Benim ailem bana yakın senede 1 gideriz beraber bir kaç gün ailem kardeşlerim eşsiz.

Arkadaşlarımla giderim bi hafta sonu kız kıza takılırız oda arkadaşlarıyla gider mesela senede 1.

Bizde ayrı kaldık ama evlendikten sonra sürekli sadece eşimle kalmak beni bunaltırdı.

Onu çok seviyorum ama ayrı bi birey olarak kendi çevrem ve arkadaşlarım var.

Aileylede tabi vakit geçiriyoruz ama klasik Türk ailesindeki gibi sürekli birbirimizi sürüklemiyoruz ailelerimize. Çokta rahat oluyor kavgasız🤣🤣

Her yere eşle gidilmez. Mesela kuzenler kız kıza tatil ayarlarsa ya da bekar kız arkadaşlarınız davet ederse eşimi de getireyim mi diyeceksiniz? Ben kız kıza ortamlardan ve bekarlardan kendimi tamamen soyutlayacağım evlendiğimde diyorsanız tabi kendi kararınız ama çok sıkılırsınız bence. Biraz mola vermek iyidir evliliklerde.
Gidebiliyorsam dedim zaten :) Şartlar, ortam, kişiler uygunsa eş ile tatile gitmeyi tercih ederim demek istiyorum. Çok zannetmiyorum öyle birileriyle tatile gideceğimi. Özel sektör çalışanıyım. 14 gün iznim var. Evlendiğimde çalışıyor olacağım. 14 günün yarısı acil durumdur, ölümdür, özel durumdur vs gider zaten. Kalan izinlerimi de eşimle değerlendiririm. Kız kıza kahveye çıkarız, sinemaya gideriz, gezeriz. Beraber tatile gitmedim diye soyutlanmış olacağımı sanmıyorum.
Kuzenlerimin hepsi evli, çocuklu ama aynı zamanda çalışıyorlar. Günlük hayatlarında eşlerinin yüzlerini zor görüyorlar. Akşamları çocuklarla ilgilenmekten birbirleriyle kaliteli zaman geçirememekten şikayet ediyorlar. Hatta çocuklarını annelere bırakıp baş başa tatile gidiyorlar. Ben çocuğumu da bırakamazdım sanırım yaşı küçükse.

Gidebiliyorsam dedim zaten :) Şartlar, ortam, kişiler uygunsa eş ile tatile gitmeyi tercih ederim demek istiyorum. Çok zannetmiyorum öyle birileriyle tatile gideceğimi. Özel sektör çalışanıyım. 14 gün iznim var. Evlendiğimde çalışıyor olacağım. 14 günün yarısı acil durumdur, ölümdür, özel durumdur vs gider zaten. Kalan izinlerimi de eşimle değerlendiririm. Kız kıza kahveye çıkarız, sinemaya gideriz, gezeriz. Beraber tatile gitmedim diye soyutlanmış olacağımı sanmıyorum.
Kuzenlerimin hepsi evli, çocuklu ama aynı zamanda çalışıyorlar. Günlük hayatlarında eşlerinin yüzlerini zor görüyorlar. Akşamları çocuklarla ilgilenmekten birbirleriyle kaliteli zaman geçirememekten şikayet ediyorlar. Hatta çocuklarını annelere bırakıp baş başa tatile gidiyorlar. Ben çocuğumu da bırakamazdım sanırım yaşı küçükse.
Tabi insanın çevresi ve alışkanlıklarıyla da alakalı durum. Benim de kuzenlerimin hepsi evli çocuklu, farklı şehirlerde yaşıyoruz ama senede bir kez bir araya gelmeye çalışıyoruz. Yukarıda da yazdığım gibi yıl içinde çok tatil imkanı var aslında, evde oturmaktansa bunları değerlendiriyoruz uygun olan zamanlarda. Tabi ki kimse ailesini ihmal etmiyor ama eşten çocuktan uzak 2-3 gün tazelenmeyi de sağlıyor. Dinlenmiş, sağlıklı anne sağlıklı çocuk, dinlenmiş mutlu eş mutlu aile demektir.

Olaya bide anne gözüyle bakmak lazım... daha çok küçükler ama ileride evlenince kızlarım bizimle tatile hiç mi gelmeyecek:KK43: özleriz bizde , gelsinler isteriz... bu yüzden toleranslıyım ben isterse eşimde gidebilir bende zaten gidiyorum.

Yıl içinde pek çok tatil imkanı var. Bunları değerlendiriyoruz daha çok. Öyle uzun uzun tatil yapmaya gerek yok ki, 3-4 gün zaman geçirmek yetiyor. Önümüzde 29 ekim var mesela, salıya geliyor. 28 ekim pazartesi de yarım gün tatil. Yarım gün izin kullanıp 4 gün tatil yapmak mümkün. Resmi tatilleri takip ederseniz siz de 20 günlük izinle kalmazsınız
Bu bizim tercihimiz. Yıl içinde diğer tatilleri takip etsem de çekirdek ailemizle olmayı istiyoruz kısa tatillerde de. Herkesin hayatına kimse karışamaz 😒

Ben esım ve ailemle hep beraber de gidiyorum eşim olmadan ailemle de gidiyorum
Arkadaslarımla da gidiyorum

Bı sorun goremıyorum çok özlemekten Baska🥹🩷ama cocuk varken bazen ozleyecek bı Aralık kalmayabılıyor
Anca basını yastıga koyabıldıgınde özledıgını anlıyorsun cogu zaman

Ben gidiyorum tabiki de hatta beni götürmezlerse ağlıyorum bilen bilir bu sene hamile olduğum için katılamadım onlara, seneye ama oğlumu da alıp giderim.

Ha şey olabilir bak sebep, sallıyorum ikinizde çalışıyorsunuz. Sen iznini ayarlayamadın iş yerinden, eşin diyor ki "Hayatım ben gideyim".
kv,kp,kaynın, elti, görümce vs topluca gittiler. Sen kalakaldın böyle :KK70: :KK70: Ay ben delirirdim galiba :KK70:
Bence kocama para harcatacaklar dıye deliriyor olabılırsınız 🤭

Bu bizim tercihimiz. Yıl içinde diğer tatilleri takip etsem de çekirdek ailemizle olmayı istiyoruz kısa tatillerde de. Herkesin hayatına kimse karışamaz 😒
Karışmadık zaten yahu, nasıl karışabiliriz. Kolunuzdan tutup farklı tatil beldelerine atacak halimiz yok. 😂 Herkesin çok izni var bizim 20 gün dediğiniz için yıl içinde başka tatil imkanları da var yazdım. Korkmayın kimse sizi kocişkoperipellanızdan ayırmayacak 😂😂😂

Karışmadık zaten yahu, nasıl karışabiliriz. Kolunuzdan tutup farklı tatil beldelerine atacak halimiz yok. 😂 Herkesin çok izni var bizim 20 gün dediğiniz için yıl içinde başka tatil imkanları da var yazdım. Korkmayın kimse sizi kocişkoperipellanızdan ayırmayacak 😂😂😂
Kocişkoperipellam diye kaydetcem 😂😂

Süreklilik arz etmediği sürece evet gidilir tabi ki. Ama eşe buyuk ödül oluyor 😀 ben gittiğimde de eşim bayram ediyor 1 hafta sorumşuluk yok cocuk ben de oh ne güzel. Keşke o da cocugumuzu alıp bir iki gün baba kız tatil yapsalar 🤓

Yani illa o aileyle, illa beraber diye kurallari sevmiyorum ben. Oyle icap eder, aileni tatile cikarasin gelir esin gelemez gidersin kendi ailenle. yeri gelir iki aile beraber gider. ben yurtdisinda yqsiyorum evli degiliz ama nisanliyiz suan. ben ailemle tr de tatile gidiyorum, o da annesi babasi ayri annesini cikariyor. cocuklarim olsa daha bile cok getirirm turkiyeye. bence o gunun durumu ne gerektiriyorsa en sagliklisi o.

X