Eşler birbiri olmadan kök aileleri ile tatile gitmeli mi?

Evett, yine fikrinizi merak ettiğim bir konu ile geldim.
Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)
Kendim bu konuda ne düşünüyorum henüz emin değilim :KK70: :KK70: :KK70:
O sebeple sizlerin fikirlerini merak ettim.

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??
Eşimi bırakıp gitmem onun da gitmesini istemem. Tatile aile ile gidilir evlendikten sonra eşinden ayrı tatil saçma geliyor bana. Herkesin fikrine saygım var tabi ki.

Ben anlamadım ne kadar çok izniniz varmisy😃 benim 20 gün yıllık izin. Eşim aşırı yoğun çalışıyor iki de çocuğumuz var. Onlara bile yeterince zaman ayiramiyor yurtdışı işlerinden. Fırsat bulunca da çekirdek ailemizle vakit geçiriyoruz.zaten kısıtlı gün neden ayrı olalım birbirimize haftaici vakit kalmıyor çocuklar ve işlerden. Öğretmen olsaydım tabi çok fazla tatilim olurdu ve giderdim çocuklarla ama vaktimiz kısıtlı ailemiz öncelikli.

Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??
Giderim ne var ki bunda?

Eşimin keyfi yerinde 😄

Çekirdek aile ihmal edilmeden gidilir tabii,niye gidilmesin.. Her ikisiyle de ayrı tatil yapabilirim 😊 yeter ki bana tatil olsun ..

Gidenler var arkadaşlarımdan normal karşılıyorum olabilir, ama ben gitmem eşimin de gitmesini istemem. Ha bi taraf yıl içinde çok fazla boşta kalır çok tatili vardır diğerinin izni az olduğu için bu şekilde değerlendirmek isteyebilir tatilini, o zaman normal de, herkesin belli bi tatili varsa eş çocuk olmadan gidilmemeli bence

Eşimin ailesinin öyle planları yok ama benm ailem biyerlere gider gezer kalır vs. Evlendigimdem 2 buçuk sene sora başka şehirde olduğum için çok eşlik edemedim çocuğum da baya süre olmadı aslında ama eşimin izni yok ise ailem kadar kalamasam da biraz kisaltip onlarla gezdim tatil yaptım
Şimdi çocuklarım küçük yine geçenlerde çağırdılar çok uzak değildi ama bebeklerim küçük oldugu için gitmedim. Ben genelde eşimle hareket etmeyi severim ama uzak olduğumuz için çocuklarıma değişiklik olsun diye arada eşlik etmeyi isterim biraz büyüdüklerinde de.

Yılda 3 kez eşimle, 1 kez 20 günlük de ailemle muhakkak gidiyorum. Bacılarım, annem, yengelerim. Çocuklar birbirleriyle oynuyorlar, biz dinleniyoruz vs. Eşim neden bi şey desin anlamadım? Köle miyiz?
Kölelik ile yada izin almak açısından yaklaşmadım ben olaya. Mesela ben eşimi özlerim, yokluğunu hissederim evin içinde. Biz sevgililik ve nişanlılık dönemini uzak mesafe olarak yaşadığımız için sürekli bir özlem duygusu var şu an. Evlendiğimizde en azından mümkün olduğunda beraber gidip gelelim isterim.

Kölelik ile yada izin almak açısından yaklaşmadım ben olaya. Mesela ben eşimi özlerim, yokluğunu hissederim evin içinde. Biz sevgililik ve nişanlılık dönemini uzak mesafe olarak yaşadığımız için sürekli bir özlem duygusu var şu an. Evlendiğimizde en azından mümkün olduğunda beraber gidip gelelim isterim.
Kız 7/24 yapışık olmak olur mu? 11 yıllık evliyim 7/24 olmaz ki kocacıyım da abshsjsak arada uzak kalmak heyecan da katar. Bir de çocuklar olunca onların sosyalleşmesi için kuzenler vs buluşmaları. Onlar oynarken ablalarımla muhabbet vs kafamızın rahat etmesi çok güzel.
Bizim aile dinamiğimiz çok iyi olduğu için ablalarımla her şeye varım yani. Gelecek seneye gidecek yerimizi bile şimdiden ayarladık.
Çok güzel oluyor. Eşimle de ayrı gidiyorum o da çok güzel. Eğer sadece ailemle gitsem tabi ki gitmek istemem. Önce eşimle yapmalıyım tatilleri diye düşünüyorum.

Kız 7/24 yapışık olmak olur mu? 11 yıllık evliyim 7/24 olmaz ki kocacıyım da abshsjsak arada uzak kalmak heyecan da katar. Bir de çocuklar olunca onların sosyalleşmesi için kuzenler vs buluşmaları. Onlar oynarken ablalarımla muhabbet vs kafamızın rahat etmesi çok güzel.
Bizim aile dinamiğimiz çok iyi olduğu için ablalarımla her şeye varım yani. Gelecek seneye gidecek yerimizi bile şimdiden ayarladık.
Çok güzel oluyor. Eşimle de ayrı gidiyorum o da çok güzel. Eğer sadece ailemle gitsem tabi ki gitmek istemem. Önce eşimle yapmalıyım tatilleri diye düşünüyorum.
Siz evlisiniz, çocuklar var belli bir zaman geçmiş aradan. Oturmuştur düzeniniz. Ben daha nişanlılığın baharında "kocamsız nasıl uyurum, bak şimdi burada olsa kahve içiyorduk karşılıklı hüüüü" modunda olurmuşum gibi geliyor :KK70: :KK70: Şu an uzaktayız ayda bir görüşebiliyoruz genelde, çok nadir 3 haftada 1.
Oda 2 gün yan yana geçiyor. Uzak kalmak hiç heyecan katmıyor şu an, tam tersi bende bir sinir harbi :KK70: :KK70: :KK70: Evlenip birkaç sene geçince belki o kafaya gelirim bende :)))

Ben anlamadım ne kadar çok izniniz varmisy😃 benim 20 gün yıllık izin. Eşim aşırı yoğun çalışıyor iki de çocuğumuz var. Onlara bile yeterince zaman ayiramiyor yurtdışı işlerinden. Fırsat bulunca da çekirdek ailemizle vakit geçiriyoruz.zaten kısıtlı gün neden ayrı olalım birbirimize haftaici vakit kalmıyor çocuklar ve işlerden. Öğretmen olsaydım tabi çok fazla tatilim olurdu ve giderdim çocuklarla ama vaktimiz kısıtlı ailemiz öncelikli.
Yıl içinde pek çok tatil imkanı var. Bunları değerlendiriyoruz daha çok. Öyle uzun uzun tatil yapmaya gerek yok ki, 3-4 gün zaman geçirmek yetiyor. Önümüzde 29 ekim var mesela, salıya geliyor. 28 ekim pazartesi de yarım gün tatil. Yarım gün izin kullanıp 4 gün tatil yapmak mümkün. Resmi tatilleri takip ederseniz siz de 20 günlük izinle kalmazsınız 😏

X