Eşler birbiri olmadan kök aileleri ile tatile gitmeli mi?

Gittim çok defa ne olacak ki ? Aşırı hayatınızın merkezine koymayın eşleri, işlerini ayarlarsa eşim de gelirdi ama ayarlayamadi ben de çok kez kızımı alıp ailemle tatile çıktım, eşimle de gideriz hatta kız arkadaşlarımla da gideceğim ama kızımı birakabilirsem güzel olur birakamazsam o da benimle gelecek...bence çok abartılacak bir konu değil

Yılda 3 kez eşimle, 1 kez 20 günlük de ailemle muhakkak gidiyorum. Bacılarım, annem, yengelerim. Çocuklar birbirleriyle oynuyorlar, biz dinleniyoruz vs. Eşim neden bi şey desin anlamadım? Köle miyiz?

Benzer durum oldu Turkiyedeyken baska bir ulkeye eşim olmadan gitmistim calisiyordu o zaman. Hoşlandim mi hoşlandim eglendim ok eglendim ama eşim yokken bir eksik oldu sonra birlikte de gelmek istedim cunku yanimda olsaydi diye de her gun icimden gecti.
Zaten biyerlerde cok egleniyorken, cok guzel seyler goruyorken, yiyorken eşimin eksikligi hissetmiyor olsam evlenir miydim bilmiyorum. 😄

Ama coluklu cocuklu olup aileyle tatil yapan insanlari insanlari bir tik anlayabiliyirum.
Ay evet kardesimlerle tatile gittik çok kafa dengiyz güzel anlastik eğlendik, eşimle ikimiz olunca sürekli çocuk bizimle tabi ki bizimle olacak ama misal birimizin işi var diğeri çocukla, çocuk havuzda oynarken falan WC ye bile gidemiyorum, mecbur gideceksen de çocuğu çıkar kurula giydir vs vs...ama kardesimlerle gidince ben uyurken eşim çocukla ilgileniyor içecek almaya gitti diyelim kardesimler kıza göz kulak oluyor bu açıdan çok rahattı yoksa benm kizm sakindir bakmasi kolaydır ama güvendiğin insanlar yanındayken çok daha rahat hareket ediyorsun

Eşle de, kök aileyle de gidilir.Ben ablamla(o da evli) yurtdışı seyahati yaptım,hayatımın en güzel seyahatlerinden biriydi.(eşim de o sırada arkadaşıyla tatile gitti)Ablamla beraber tatil plani da yapariz.Annem babam deniz tatili hiç yapmazlar,babamı evden zor cikartiriz.Ama böyle alışkanlıkları olsaydı,onlarla da giderdim.Eşim her konuda olduğu gibi,bu tarz şeylerde de hiç sıkıntı yapmıyor.Cevabim;yapılır oluyor bu durumda.

Evett, yine fikrinizi merak ettiğim bir konu ile geldim.
Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)
Kendim bu konuda ne düşünüyorum henüz emin değilim :KK70: :KK70: :KK70:
O sebeple sizlerin fikirlerini merak ettim.

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??
Ben gidiyorum, çokta keyif alıyorum
İlerde çocuklarımda bizimle tatil yapsın isterim, evlenince bizim çocuğumuz olmaktan çıkmıcaklar sonuçta
Eşim hiç yapmadı ve yapmiyor ama, kendi ailesine kendisi bile tahammül edemiyorsa demek 😅

Allah başka dert vermesin😁Bence eşler birbirini haberdar etmek suretiyle ömürlerini nikah adı altındaki kölelik sistemine girmedikleri bu arsa tapusu değil kağıt parçası olduğu için bunu bilerek .Çok sıkmanın sonunun her zaman kötü olduğunu bilerek ,eş demek anne baba olmak olmadığı için herkes de gelin ailesine yada damat ailesine bayilmadigi için kişiler evli olsada aileleri ile yalnız tatil yapabilir.Hepimizin annesi babası birtane .

Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??
tamamen süreye bağlı bence. 5-6 gün ise eğer senede bir tatil çok makul bence

Eşim bir kez ailesinin yazlığına bensiz gitti ama eşya taşımak içindi, 2 gece kalıp orda bazı tamir tadilat işlerini görüp geri döndü. Ben o sıra hamileydim, yol gözümde çok büyüdü de gitmedim, annemlerle vakit geçirmiştim, gece de eve yatmaya gelmiştim. Onun dışında ayrı tatil yapmayız, zaten özleriz boğazımızdan geçmez gibi geliyor. Bir iki kere teklif etmişliğim var gerçi eşimin kardeşimle arası iyidir, kardeşim de sık sık kamp yapmaya yakın şehirlere gider. Arada bir sen de takıl peşine git kafa dinlersin derim ama hiç gitmek istemedi şimdiye kadar.

Eşim gitmez, tarzı değil. Bekarken bile ayrı takılırmış. Ben gidebilirim diye düşünüyorum. Şimdiye kadar hiç gitmedim ama.

Gidilebilir... Ne gibi bir mahsuru olabilir ki? Sonuçta ailesi.

Yaz tatilimin 1 ayı tamamen kendi ailemle geçiyor.Eşim bizi menleketime götürür. O, 3- 4 gün kalır sonra döner. Ben,oğullarım annem, babam, abimle 1 ay beraberizdir. Annem diyaliz hastası olmasaydı muhtemelen uzun süreli yazlık tutar tatil de ayarlar kalırdık. Eşim de gelirdi ama ara ara kendi köyüne de dönerdi öyle olsaydı. canı nasıl isterse artık. 😄 Kimine ters geliyor kimi normal karşılıyor ama kimin ne düşündüğü umrumda mı? Asla.Annem babama düşkünümdür. Yaşları 70küsür.Yılın çoğunu beraber geçiremiyoruz ayrı şehirlerdeyiz.Torunlarına hasret kalıyorlar.Öğretmenim.2 buçuk ay yaz tatili imkanım var. Napıcam? Tabiki gidicem. Eşime kalmak istersen kal ama gidicem köye dersen de itiraz etmem diyorum. 6 yıldır evliyiz. Böye devam ediyor. İlişkiye heyecan da katmıyor değil bu ufak mesafe 😀

Onun çok zamanı yok, olan zamanında da bizimle tatil yapmayı tercih ediyor. Ben çocuklardan önce hep giderdim. Ama şimdi çocuklara tek yetemiyorum. Her an her şey yapabilme potansiyeline sahipler 🥴

Seve seve giderim ailemle 😁 Eşime de diyorum git diye ama gitmiyor..

Gayet olabilecek bir sey.
İki tarafta gidebilir ailesiyle tatile.
Bazen izinler uymaz, bazen eşlerden biri gitmek istemez. Olabilir yani.
Bana da eşim olmadan aslacılar garip geliyor mesela ama herkesin hayatına kimse karışamaz netice olarak.

Ay tam olmaz öyle şey diyordum ki sonra benim bunu defalarca yaptığımı farkettim :)

Yurtdışında yaşadığımız için ben çocuklarla eşimden önce türkşyeye gidiyorum. O arada ailemle vakit geçiriyoruz. Sonra eşim geliyor ve onun ailesinin yanına geçiyoruz. Böyle olunca eşim izin günlerini benim ailemle vakit geçirmek için harcamamış oluyor.

X