Eşler birbiri olmadan kök aileleri ile tatile gitmeli mi?

Sen ne anlatiyon be abla

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
114
173
Evett, yine fikrinizi merak ettiğim bir konu ile geldim.
Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)
Kendim bu konuda ne düşünüyorum henüz emin değilim :KK70: :KK70: :KK70:
O sebeple sizlerin fikirlerini merak ettim.

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??

(Kızlar bir güncelleme yapayım. Ben karşıyım, asla olmamalı vs gibi bir şey demiyorum. "Eşin bir şey demiyor mu?" sorusu da Eşin kızar, izin vermez anlamında değildi. Ben kendim özellikle "ay gitsin eşim ya da ben gideyim" demezdim. Mümkünse beraber gidip gelelim isterim iki tarafın ailesiyle de fark etmiyor. Biz hem sevgililik hem nişanlılık dönemini uzak mesafe olarak yaşıyoruz ve sürekli bir özlem duygusu sarmış dört yanımızı :KK70: evlendiğimizde artık uzak kalmak istemem ve evin içerisinde hissederim direk yokluğunu. Yoksa vay efendim evlendik köle olduk, izin mi alacağız, ne demek gidermiş!! gibi bir düşünce de kimse değil zaten bence. Herkesin kendi düşüncesi, aile yapısı. İsteyen istediğini yapmakta özgür zaten. Kısıtlanma açısından bakmadım ben hiç olaya. )

Son düzenleme:
Gecen sene annemle ikimiz tatile ciktik babam yoktu ama uzun degildi 5 gun filan.
Ben normalde tercih etmiyorum ayri gezme, tatil filan.
Anne babamla gidiyor olsam eşim niye gelmesin ki. 🙄
Ha şey olabilir bak sebep, sallıyorum ikinizde çalışıyorsunuz. Sen iznini ayarlayamadın iş yerinden, eşin diyor ki "Hayatım ben gideyim".
kv,kp,kaynın, elti, görümce vs topluca gittiler. Sen kalakaldın böyle :KK70: :KK70: Ay ben delirirdim galiba :KK70:

Ben 12 senedir evliyim, bana bu soru bi 5/6 sene once sorulsaydi hayiiiiiir kocam beysiz olmadan tatile gitmek istemem derdim, simdi ozellikle annem ve kiz kardesim ile memlekete cok istiyorum gitmeyi fakat bu sene nasip olmadi. Gecen sene gorumcelerimle (tabi cocuklar dahil) kiz kiza tatile gittik 7 gun kocalar olmadan, cokta guzeldi 🥳

Ben 12 senedir evliyim, bana bu soru bi 5/6 sene once sorulsaydi hayiiiiiir kocam beysiz olmadan tatile gitmek istemem derdim, simdi ozellikle annem ve kiz kardesim ile memlekete cok istiyorum gitmeyi fakat bu sene nasip olmadi. Gecen sene gorumcelerimle (tabi cocuklar dahil) kiz kiza tatile gittik 7 gun kocalar olmadan, cokta guzeldi 🥳
Son 5 yılda ne değişti :KK70:

Ben gidiyorum hep.
Yılda en az bir kez annemle bir kez kardeşim ve ailesiyle bir kez eşimle tatile gidiyoruz.
2 günlük yada 15 gün fark etmiyor plan yapınca gidiyoruz yani.
Eşim sadece maddi kısmıyla ilgilenir öder gerisine karışmaz.
Aynı sekilde eşim de kuzeni,ablası annesi yada çocuğuyla gitti pek sevmediği için her yıl sürekli yapmıyor ama olabilir bence neden olmasın

Son 5 yılda ne değişti :KK70:
😂 sanirim eskiden onu cok hayatimin merkezine koyup hareket ediyordum. Hatta yeni yeni 2/3 senedir yavas yavas kendime alan yapiyorumda denilebilir. 2 cocugum var su an 5 ve 10 yasinda. Onlarinda yasi ilerledikce sanirim daha cok kendime yonelebildim. Ailemden bana miras kalan aliskanliklarimda var, mesela babam evdeyken annem asla disari cikmaz ve hala oyledir. Bende ondan gorerek oyleydim, artik oyle degilim 😂 cikiyorum cocuklu veya cocuksuz geziyorum. Bence bu tatil meselesi de aile dinamikleriyle ilgili. Kimileri gider, kimileri gitmez 😉

Kim olduğunu söylemeden çok yakın çevremden birinin (kadın), eşini bırakarak ailesiyle sürekli tatile gittiğine tanık oluyorum.
Eşi halinden memnun sanırım, bende sormadım "Eşin bir şey demiyor mu?" diye hem beni ilgilendirmez hem de herkesin kendi hayatı. :)

Siz eşinizi bırakıp anne babanızla tatile gider misiniz ya da eşiniz gitsin ister misiniz??
Göbeğimiz birlikte kesilmediğine göre ailemizle, arkadaşlarımızla vs tatil programları yapabiliriz.

Biz yazlari full ailelerleyiz. 2 ay benim ailemle, 1 ay esimin ailesiyle.

Esimin 1 aylik iznini 15 gun benim ailemle 15 gun onun ailesiyle geciriyoruz, tamamen 1 ay onun ailesiyle gecirsek de rahatsiz olmazdim ya da 1 ay tek basina ailesiyle gecirse de rahatsiz olmazdim, cocuklar oldugu icin boyle bir rutin oluşturduk sadece.

Yani ben ve cocuklarim 45 gun kadar eşten ayri tatile cikmis oluyoruz.

Esimin buna birsey demesi aklimin ucundan geçmedi, cunku ayri bireyleriz neden desin ki?

Kesinlikle olmaz, elimde kapı gibi tapusu var. Evliyiz artık biz her yere yapışık ikiz gibi gidip suyunu çıkarmalıyız, kimse diğeri olmadan nefes almamalı ki hayat zindan olsun.

gider gider ne var bunda? genelde erkekler çalışır bizde. kadin çocukları alip annesinin köyüne, yazligina gider hava degisimi icin. bence gayet dogal bir sey

Eş ailesiyle iyiysem ben de giderim değilsem tatilleri denk getirir ikimiz de aynı anda kendi ailemizle oluruz. Benim çok da kafama takip üstüne düşüneceğim bir durum olmaz.

Ha şey olabilir bak sebep, sallıyorum ikinizde çalışıyorsunuz. Sen iznini ayarlayamadın iş yerinden, eşin diyor ki "Hayatım ben gideyim".
kv,kp,kaynın, elti, görümce vs topluca gittiler. Sen kalakaldın böyle :KK70: :KK70: Ay ben delirirdim galiba :KK70:

Benzer durum oldu Turkiyedeyken baska bir ulkeye eşim olmadan gitmistim calisiyordu o zaman. Hoşlandim mi hoşlandim eglendim ok eglendim ama eşim yokken bir eksik oldu sonra birlikte de gelmek istedim cunku yanimda olsaydi diye de her gun icimden gecti.
Zaten biyerlerde cok egleniyorken, cok guzel seyler goruyorken, yiyorken eşimin eksikligi hissetmiyor olsam evlenir miydim bilmiyorum. 😄

Ama coluklu cocuklu olup aileyle tatil yapan insanlari bir tik anlayabiliyirum.

X