Eskiye yazılmış şiirler

O kadar umursamaz olmuş ki artık inanamıyorum.
Geldi eve yedi yemeğini güzelce sanki ben ona mesaj atmamişsim gibi havadan sudan benimle konuşuyor.
Bir de güzel 17 yaşindaki oğlumla tartıştim.
Çocuklar alışmış ,ben şimdi calişmadiğim için evde olduğum gözlerine battı.
Bana gelmiş " sen çekilmez oldun artık ,huzur yok bu evde ,ne yapiyorsunki bütün gün doğru düzgün yemek bile yok . Babam en azından calişiyor".
Bende ona : "istersen babanla beraber daha huzurlu bir eve gide bilirsiniz." Dedim
Çok sinirlendim onu bile evden kovmak istedim yalan değil.
Paşalar gibi evde herşeyi elinin altında bulur.
Biraz iştahsız ve zayıf olduğu için onun sevdiğini alırım.
Oda görecek şu evden elimi cekiyim diyorum da çocuklar benden soğuyacak .
Gitmek istiyorum çook uzaklara
Baba anneye değer vermedimi böyle oluyor tabi aynı şekilde anne babaya değer vermedimi

O kadar umursamaz olmuş ki artık inanamıyorum.
Geldi eve yedi yemeğini güzelce sanki ben ona mesaj atmamişsim gibi havadan sudan benimle konuşuyor.
Bir de güzel 17 yaşindaki oğlumla tartıştim.
Çocuklar alışmış ,ben şimdi calişmadiğim için evde olduğum gözlerine battı.
Bana gelmiş " sen çekilmez oldun artık ,huzur yok bu evde ,ne yapiyorsunki bütün gün doğru düzgün yemek bile yok . Babam en azından calişiyor".
Bende ona : "istersen babanla beraber daha huzurlu bir eve gide bilirsiniz." Dedim
Çok sinirlendim onu bile evden kovmak istedim yalan değil.
Paşalar gibi evde herşeyi elinin altında bulur.
Biraz iştahsız ve zayıf olduğu için onun sevdiğini alırım.
Oda görecek şu evden elimi cekiyim diyorum da çocuklar benden soğuyacak .
Gitmek istiyorum çook uzaklara
Baba anneye değer vermedimi böyle oluyor tabi aynı şekilde anne babaya değer vermedimi
17 yaşında essek kadar ne yemeği bekliyormuş. Maalesef gözlerim benim şu yönde. Babası bozuk olduğu zaman eğer birlikte yaşanıyorsa oğlan babanın aynısı oluyor. Çocuk değil 17 yaşında. Kendi hayatiniza yön verin.

32 yaşımdayım annem babamla ilgili olumsuz şeyler dediği zaman bir yerden sonra dediğim çekmeseydin oluyor maalesef. Hem kendi çekti hemde biz onunla beraber çekmiş olduk maalesef. Bence bir 20 yılınızda daha çekmeyin. Size de çocuklara da yazık.

32 yaşımdayım annem babamla ilgili olumsuz şeyler dediği zaman bir yerden sonra dediğim çekmeseydin oluyor maalesef. Hem kendi çekti hemde biz onunla beraber çekmiş olduk maalesef. Bence bir 20 yılınızda daha çekmeyin. Size de çocuklara da yazık.
Sonra da "sizin düzeniniz bozulmasın diye hayatımı mahvettim" diyorlar ve bizden hayatımızı onlara adamamızı bekliyorlar. Kimsenin yanlış eş seçiminden çocuğu sorumlu değildir. Önceden bu manipülasyonlara kanıyordum ama artık farkındayım. Bizim için durmadı o evde, babamı sevdiği için bizi bahane etti.

bence kendinize bi tur ayarlayın, oğlunuzla babası bi kalsın baş başa evde, baksınlar bakalım babası çalışıp annesi akşama kadar ne yapıyomuş evde.

hem sizde kendinizi dinleyin, ne yapmak istediğinizi düşünün, bence de hiç bir şey için geç değil, 20 yılı boşverin önünüze bakın.

Sonra da "sizin düzeniniz bozulmasın diye hayatımı mahvettim" diyorlar ve bizden hayatımızı onlara adamamızı bekliyorlar. Kimsenin yanlış eş seçiminden çocuğu sorumlu değildir. Önceden bu manipülasyonlara kanıyordum ama artık farkındayım. Bizim için durmadı o evde, babamı sevdiği için bizi bahane etti.
Bende böyle düşünüyorum artık maalesef.

ben bu konudan çok muzdariplikler yaşamış bir insanım. Eski boşandığım adam olamadık eşim ben şairim ben özgür ruhluyum herkese herşeye şiir yazarım der kadınlara şiirler gönderirdi yani çok sorguladım kendimi senelerce mesela bir defa mailini kırmıştım baktım bana gönderdiği bir şiiri başka kadınlarada göndermiş ve şiirin içeriği aşk saçlarının şekli kokun... Neler neler. Bence aldatma sadece birliktelikle olmaz gönderilse de gönderilmesede yazılması bile çok çirkin benim midem bulanıyor artık edebiyattan yaşadıklarım yüzünden...
Yukarıda bazı arkadaşlar yazmış çok doğru eğer baba anneye değer vermıyorsa çocuklarınıda etkiliyor bu konuda anne saçını süpürge de etse görülmüyor. Siz kendinizide parçalasanız evin temizliği kendilerinin temiz ütülü kıyafetler giymesi yemek pasta evde hazır olması konusunda görünmeyince görülmüyor farkedilmiyor
Bırakın herşeyin ucunu gidin bir yokluğunuzu yaşasınlar evde düzeni kim sağlıyormuş görsünler dışarıdan yemek söylemenin bedelinin ne kadar pahalı olduğunu temiz ütülü kyfaet giymenin değerini anlasınlar bu tür olur annenizin yanına gitmek olur en az bir ay bırakın kaçsın ipin ucu değerinizin anlaşılması için buna ihtiyacınız var

Tamam belki insan rahatta alışmış oluyor düzenide bozmak zor .
Belkide içinde bir yerde sevgi kırıntıları var / vardı.
İnanlı çocuklar için de duruluyor .
Benim iki oğlum var babalarına çok düşkün ve büyük oğlum zor ergenlik geçiriyor.
Yalniz bir anne olarak hem çalışıp hem onların güvenli büyümelerini baş edemezdim .
Birde çevremde boşanmış olan çocukların kötü yollara bile düştüğünü görünce geri çekildim.
Diye bilirsiniz sanki her boşananin çocukları kötü yola düşüyor .
Biri artık annesiyle tamamen ihtibarini koparti .
Özelikle erkek çocukta başka bir büyük erkek modeli yoksa olabiliyor.

Ve sizde bilemezsiniz şimdi acaba anneniz boşanmış olsaydı nasıl etkileneceğinizi .

Yani Almanyadaki kizlari Almanya bileti gören erkekler o kadar cok ki. Adamin rahati yerinde. Tamam dövmüyor sövmüyor, ama öyle cok da sevmemis gibi aslinda. Simdi burda pat ayrilin demek ne kadar dogru bilemem. Evliligin üzerine calismayi profesyonel destek alarak calisabilirsiniz

Tamam belki insan rahatta alışmış oluyor düzenide bozmak zor .
Belkide içinde bir yerde sevgi kırıntıları var / vardı.
İnanlı çocuklar için de duruluyor .
Benim iki oğlum var babalarına çok düşkün ve büyük oğlum zor ergenlik geçiriyor.
Yalniz bir anne olarak hem çalışıp hem onların güvenli büyümelerini baş edemezdim .
Birde çevremde boşanmış olan çocukların kötü yollara bile düştüğünü görünce geri çekildim.
Diye bilirsiniz sanki her boşananin çocukları kötü yola düşüyor .
Biri artık annesiyle tamamen ihtibarini koparti .
Özelikle erkek çocukta başka bir büyük erkek modeli yoksa olabiliyor.

Ve sizde bilemezsiniz şimdi acaba anneniz boşanmış olsaydı nasıl etkileneceğinizi .
Valla her akşam anahtar sesini duyduğumda "Babam geliyor, kesin kavga edecekler" diye odama saklanmazdım en azından. Yalvardım üniversiteyi kazandığım zaman "Anne gel beraber gidelim ya da burda kalalım ama yeter ki boşan" diye. Onu aldatan babamı seçti. Şimdi benden benim için ilk sırada olmayı bekleyemez.

Cok uzuldum neden cunki bosa gecen 20 yil.. dile kolay evlenmek icin evlenmis sizinle gibi. Daha 41 yasindasiniz cok gencsiniz önünüzde cok guzel gunler var bari o günleri su adamla geciripte kendinize yazik etmeyin.

X