Eskiye yazılmış şiirler

lxuxtti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2021
518
508
41
Günaydınlar,
Acaba sinirim öfkem yersizmi sormak istiyorum .
Şimdi burda senelere ve yaşlara çok takılan insan var oysaki bana göre ne hissettiğin ve ne yaşadığın önemli .
Eşimle 20 yıldan fazla evliyiz ,tatilde birbirimize aşik olmuştuk ve yıldırım nikahı ile evlendik .
Niye derseniz ben almanyada yaşiyorum ve öyle sıkça görüşme ihtimalimiz yoktu .
Neyse ilk seneler toz tembe geçti.
Sonra anladimki biz çok başka dünyalarin insanlariyiz .
Eşim için ye iç ve s.k.,hayat tamam .
Oysaki ben spontane insanım macera severim ,bir hafta sonu gel araba atliyalim bir yerlerde duralım gibi şeyler .
Iyi insan deyimine sahiptir ,dövmez ,sövmez,hakaret yok ,saygılı ,ailemlede aynı şekilde .
Ama bana karşida öyle ilgisiz ,bu 20 yılın içinde bir tane çeyrek demeyeceğim çorap almişliği yok .
Asla hadi gelin sizleri yemeğe götüreyim yok ,tatil hiç yok , hediye yok ,bana bir şeyi layık görmez ,her seyimle kendim uğraşirim.
Allah'a şükür çaliştim ve ayakları üzerinde dura bilen kadınım .
Aslında calişkan biri evde tamir varsa onu en iyisini yapar.Ama kendinden değil hep benim zorumla benim isteğimle .Eve kendisi isteyerek bir çatal bile almamıştir .
Yatak konusuna gelirsek adam 180 derece dönmüş oluyor ,ağizindan ballar akar öyle bir Love bombing yaşatiyorduki ben kendi düşüncelerimde şüphe ederim.
Nankörlük mü yapıyorum,bana sürekli sarılmak ister ,öpmek ister

"Sevdiğini alamadiysan aldığını seveceksin "
Diye kendisi yazmış.
Uzatmak istemiyorum ,kaç kez okudum benimle evli olduğu halde eski sevdiklerine şiirler yazdığıni , gönderilmiş değil ,duygularını defterlere aktarmış evde köşede.
Yeni gördüğüm yazı ,bir toplulukta tekrar görmesi göz göze gelmeleri,kadinin utanarak bakması ,konuşmadan kocam bekler demesi.
Sonra çok düşünmüş olmalı ,ona duvar yazısını hatırlaması ,gözlerindeki mutluluğu hatirlamasi,annesini abisini karşına alması ve şiirini anca 17 yıl sonra yaza bildim diye not atması.bu şiiri 10 sene önce yazmış ama demekki benide hiç sevmemiş

Ben zaten uzun zamandır boşanmayi düşünüyorum,kafamda bitirdim diye düşünüyordum .
Niye şimdi içimde ihanet yaşamiş gibi hissediyorum ?niye bukadar öfkeliyim?
Oysaki diyordum git istersen başkasina benden sana yar olmaz artık
Şiirleri ona mesaj attım ,birde
Allah seni gördüğüm güne lanetliyorum .
Biliyorum onun geçmişi ,sevdiğine birşey deme hakkım yok ,ama benimle evli iken koynunda yatarken gidip düşünüp şiir yazmak ne alaka.sanki Off çeker gibi sanki keşke gibi .
Daha iyi anladım bana değer vermediğini .

Imkanlar içinde imkasizliklari yaşatti bana ,
Yüzümde ki gülücükleri soldurdu , gençliğimi aldı.
Bana birşeyler söyleyin.

Okurken siz de mi şiir yazdınız yoksa eskiye yazılmış şiiri mi paylaştınız diye iki kere okudum. Sizi de kendine benzetmiş şiir konusunda.

Birlikte yaş almışsınız ama birlikte yaşamamışsınız. Doğru düzgün bir anınız da yok. Çok güzel geçebilecek bir ömrü heba etmiş gibi hissediyorsunuz ama istisnalar dışında tanıdığım , çevremde gördüğüm , aile tarafımda , eş ailemde vs tüm hepsi böyle. İlk başlarda elde edene kadar havlarda uçuyorsunuz. Ondan sonra dediğiniz gibi ye , iç ve seviş. Onun da bir süre sonra sıklığı azalıp yok gibi oluyor. Evlilik denen olay mı sıkıntılı acaba??

Eskiyi hala unutamadığını sanmıyorum. O kadar yıllar sürmez. Bana buradan ya bir şiir yazayım nasıl olur acaba diye düşünüp role girmiş de şiir yazmış gibi geldi. Çok büyük anlamlı gelmedi bana. Boş bir uğraş gibi , canı sıkılmış gibi.

Ama siz bu adamla neden bu kadar yıl beklediniz. Hayata bakış açılarınız farklı.

Günaydınlar,
Şimdi burda senelere ve yaşlara çok takılan insan var oysaki bana göre ne hissettiğin ve ne yaşadığın önemli .
Eşimle 20 yıldan fazla evliyiz ,tatilde birbirimize aşik olmuştuk ve yıldırım nikahı ile evlendik .
Oysaki ben spontane insanım macera severim ,bir hafta sonu gel araba atliyalim bir yerlerde duralım gibi şeyler .
Iyi insan deyimine sahiptir ,dövmez ,sövmez,hakaret yok ,saygılı ,ailemlede aynı şekilde .
Ama bana karşida öyle ilgisiz ,bu 20 yılın içinde bir tane çeyrek demeyeceğim çorap almişliği yok .
Asla hadi gelin sizleri yemeğe götüreyim yok ,tatil hiç yok , hediye yok ,bana bir şeyi layık görmez ,her seyimle kendim uğraşirim.
Aslında calişkan biri evde tamir varsa onu en iyisini yapar.Ama kendinden değil hep benim zorumla benim isteğimle .Eve kendisi isteyerek bir çatal bile almamıştir .
Yatak konusuna gelirsek adam 180 derece dönmüş oluyor ,ağizindan ballar akar öyle bir Love bombing yaşatiyorduki ben kendi düşüncelerimde şüphe ederim.

Diye kendisi yazmış.
Uzatmak istemiyorum ,kaç kez okudum benimle evli olduğu halde eski sevdiklerine şiirler yazdığıni , gönderilmiş değil ,duygularını defterlere aktarmış evde köşede.
Yeni gördüğüm yazı ,bir toplulukta tekrar görmesi göz göze gelmeleri,kadinin utanarak bakması ,konuşmadan kocam bekler demesi.
Sonra çok düşünmüş olmalı ,ona duvar yazısını hatırlaması ,gözlerindeki mutluluğu hatirlamasi,annesini abisini karşına alması ve şiirini anca 17 yıl sonra yaza bildim diye not atması.bu şiiri 10 sene önce yazmış ama demekki benide hiç sevmemiş

Ben zaten uzun zamandır boşanmayi düşünüyorum,kafamda bitirdim diye düşünüyordum .
Biliyorum onun geçmişi ,sevdiğine birşey deme hakkım yok ,ama benimle evli iken koynunda yatarken gidip düşünüp şiir yazmak ne alaka.sanki Off çeker gibi sanki keşke gibi .

Bana birşeyler söyleyin.

Gençliğini alan kimse yok. Kimse seni görücü usulu evlendirmemiş. Sen kendin tanışıp, kendin evlenmişsin yazdıklarına göre? Adam en başından beri uzun yıllardır sevgisizmiş, sevgili gibi koca gibi değilmiş. Sen bunu 20 küsür yıl sonunda fark etmedim boşanmayı daha yeni düşünüyorsan bu senin hatan. Gençliğini hayatını kendi kendine sen harcamışsın.

Cebinde paran varmış, eğitimin bir işin vardır, bu adam olmadan yaşarsın gayet. Önce adamdan kurtul sonra öfke duyarsın.

Sen Almanya'da idin galiba. Yıllarca öyle bir ülkede bu işe yaramaz adamı neden çektin hiç anlamıyorum seni. Sana ne söylesek içindeki yangına derman olmaz. Hala hayatta iken seni üzen şeyleri hayatından değiştir ve çıkar. Zamanla daha iyi hissedersin en azından.
Kendimede soruyorum niye çektim diye ,çok fazla merhamet mi acıma duygusumu
Çocuklarıma kıyamadım klassik işte .
Özgüvensizlikte dolayı ,buraya ilk kez yazıyorum bunu ,çirkinim ,benimle evli kalan adam bulmuşsum daha ne gibi .

Kendimede soruyorum niye çektim diye ,çok fazla merhamet mi acıma duygusumu
Çocuklarıma kıyamadım klassik işte .
Özgüvensizlikte dolayı ,buraya ilk kez yazıyorum bunu ,çirkinim ,benimle evli kalan adam bulmuşsum daha ne gibi .
Merhametini ve acıma duygunu artık kendine kullan o zaman bundan sonra. Adam senin duygularını sömürmüş maddi sömürmüş ama sana bir şey katmadığı gibi güzel duygularını da götürmüş. Ne alaka çirkin olmak? Her aşık olanlarin hepsi dünya güzeli mi bana sanki. Muhtemelen sana çirkin hissettirende bu heriftir. Bence kendini yargılamayı bırak ve kendin için bir adım at artık.

Okurken siz de mi şiir yazdınız yoksa eskiye yazılmış şiiri mi paylaştınız diye iki kere okudum. Sizi de kendine benzetmiş şiir konusunda.

Birlikte yaş almışsınız ama birlikte yaşamamışsınız. Doğru düzgün bir anınız da yok. Çok güzel geçebilecek bir ömrü heba etmiş gibi hissediyorsunuz ama istisnalar dışında tanıdığım , çevremde gördüğüm , aile tarafımda , eş ailemde vs tüm hepsi böyle. İlk başlarda elde edene kadar havlarda uçuyorsunuz. Ondan sonra dediğiniz gibi ye , iç ve seviş. Onun da bir süre sonra sıklığı azalıp yok gibi oluyor. Evlilik denen olay mı sıkıntılı acaba??

Eskiyi hala unutamadığını sanmıyorum. O kadar yıllar sürmez. Bana buradan ya bir şiir yazayım nasıl olur acaba diye düşünüp role girmiş de şiir yazmış gibi geldi. Çok büyük anlamlı gelmedi bana. Boş bir uğraş gibi , canı sıkılmış gibi.

Ama siz bu adamla neden bu kadar yıl beklediniz. Hayata bakış açılarınız farklı.
Unutmuştur unutmaya ama o öylesine şiir yazan biri değil . Duyguları depreşmiştir

Size corap dahi almayan adama neden cocuk? Neden 20 yil harcadiniz?
Ozel anlarda tabiki mucuk mucuk olur yani
Asil sadece o anlarda boyle olmasi daha onur kirici
Ama sizin kafaniz karismis
60 yasina bile gelseniz hicbir sey icin gec degil
Patlak lastikle nereye kadar gideceksiniz
Inin yaya ve ozgur olarak ilerleyin

Unutmuştur unutmaya ama o öylesine şiir yazan biri değil . Duyguları depreşmiştir
Gerçekten zannetmiyorum. Testesteron etkisi altında bir bireyin genelde duyguları filan olmuyor. Biz onlardan duygusal beklenti içine giriyoruz, onları gözümüzde büyütüyoruz. Ama yok beyinleri öyle çalışmıyor daha mekanik. O yüzden ye , iç , seviş. Hayat bu çoğu için. Bazıları da adrenalin peşinde koşuyor.

Ben zaten uzun zamandır boşanmayi düşü iyi anladım bana değer vermediğini .

Bana birşeyler söyleyin.
Yaşınız 41, hala gençsiniz.
Geçen 20 yila, yasayamadiklariniza, bu mendebur adama oturup ahlanip vahlanmanin size bir faydasi olmayacak.
Bu evlilik sırtınıza bir yük, boşanın ve o yükü atın.

M merymeryg neye kızdiniz ,sizde açıklar mısınız
Eşinize kızdım tabii ki, dolaylı olarak da mutsuz olduğu halde ayrılmayan size.

Diye kendisi yazmış.
Bunların hepsini okuyup hala aynı yatağa giriyor olmanıza şaşırdım. Defolsun gitsin başka yerde melankolik takılsın. Boşanmak için neyi bekliyorsunuz tatil yok vakit geçirme yok mutluluk yok

Eşimde sizin gibi türkiyeden almanyaya geldi ve hic bir zaman isinamadi .Dil öğrenmedi sayilir kendini az bucuk idare ediyor .Erkek olduğu için çoğu işleri ben halletmem gerekti ,bunlarda özgüvenini zedeledi.
Eşim almanyayi hiç sevmedi sevmiyor ,aliştimi?
Fakat bizede hayat karanlik oldu ,onun isteksiz solgun enerjisiz hali ister istemez bizede bulaşti.
Allah korusun ama evimizde hergün cenaze var gibi suskun.
Yani bakın bunu siz yazmışsınız. Yanlış anlamayin ama bu adam sadece ihtiyaçlarinin giderilmesi için evlenmiş bence. Siz ona aşık olmussunuz ama o olmamış. Kendinizi harcamayın artık.

Yıldırım aşkı olduğunu sanmıyorum . Çakal adam baktı Alamanci çok çocuklu ailenin sevgiye aç kızı var, Antalya'da İngiliz teyzelere yürümek için garsonluk yapan adamlar gibi gözüne kestirdi sizi, yapıştı çok aşığım, evlenelim diye. Geldi alamanyaya, mis gibi her şeyle sizin ilgilendiğiniz bir hayatta kral gibi yaşamaya.
Gayet stratejik bir hamle. Kendi gelmek istese hem tonla uğraşacakti, hem masraf yapacaktı, hem amelelik yapıp tek göz odada belki beş erkek yasayacakti. Oysa ithal damat oldu el üstünde taşındı.
Bari kıymetinizi bilip iyi kocalık yapsaymis, sizde o da yok. Üzüldüm açıkçası konuya.

Kizlar çok teşekkür ederim duygularıma tercüman oldunuz .
Özellike yurtdışında yaşayan insanları çogu halen geri kafalı ,benim annem babam gibi .
Yeterki evli ol tencerede yemek var ,iyi koca onlara göre ,dövmez,sövmez,aldatmiyor ,
Böyle böyle benim cesaretimi aldılar

Günaydınlar,

Diye kendisi yazmış.

Bana birşeyler söyleyin.
İşin acı yanı o kadınlara yapılan edebiyatların onda birini size yapmaması. Peki bu 20 yılda bu adam istemiyor diye hiç mi tatil yapmadınız? Hiç mi hayatınızı yaşamadınız

Kizlar çok teşekkür ederim duygularıma tercüman oldunuz .
Özellike yurtdışında yaşayan insanları çogu halen geri kafalı ,benim annem babam gibi .
Yeterki evli ol tencerede yemek var ,iyi koca onlara göre ,dövmez,sövmez,aldatmiyor ,
Böyle böyle benim cesaretimi aldılar
Bir 20 yıl daha kaybetmeyin. Çocuklarda küçük değildir bu adamı boşayıp bireysel planlar yapın sosyallesin hayatınızı yaşayın artık

X