Eski esimle barismak ıstiyorum

O tavsiyeyi ben de isterim
Konu sahibi, peki şimdi durum değişti mi? Hala aynı mısınız yoksa terapi vs durumu kurtardınız mı?
Ben tek terapi aldım şuan konuşmuyoruz o devam etmeye çalışıyor farkındayım, tek hata bende değil onunda var ama benimkiler beni yiyip bitiriyor

Sacmalamayın ıstersenız
Kapatın mazide kalsın

Kardeşimde üye görürse ben olduğumu anlar uzak doguluyum diyim siz anlayin
japonya?

ya kötü seyler yasamış olabilirsiniz gecmiste ama evliliğe bir kere gereken özeni vermemissiniz.. hatta evliliği boşverin, kendinize o değeri vermemisken esiniz neye, neden dönsün?

kaldı ki bir kez ayrıldıktan sonra barışmak zordur. neyi, ne kadar düzelttiğinizi söylerseniz söyleyin insan gecmisi de unutamıyor. bu arada esinizle evlenme sebebiniz bile olağanüstü saçma. resmen sizi kabul ettiği için evlendiniz.. hem de kendi hatanız bile olmayan, basınıza gelen korkunç bir sey yüzünden.

bence önce siz kendinizi kabullenin ve sevin..

Recep İvedik uzak doğusu sanırım Kars Japonya da kimse zar diktir demez sanmıyorum

Kişisel bakım gerçekten de önemli. Alışkanlık biraz da. Küçük adımlarla başlayın bir anda çok büyük hedefler konulup yapılamayınca insan daha çok hüsrana uğruyor, vazgeçebiliyor.

İlişkiniz ile ilgili olarak, ikinizin de kendi dünyasında düşünüp karar vermesi gereken konular var gibi bence.
Tamamen kopmadan önce hangi konularda değişebilirsiniz, hangi konular için çabalayabilirsiniz ve hangi konularda hiç toleransınız olmaz? Tüm bunları belirlemelisiniz gibi geldi bana.

Boşanmak da doğal bir olay. Ama iyice düşünmek lazım.

Kişisel temizliğinize neden dikkat etmiyorsunuz? Adam niye tekrar sizin gibi biriyle evlensin, hadi yine değişmez aynı şekilde devam ederseniz?

Kişisel temizliğinize neden dikkat etmiyorsunuz? Adam niye tekrar sizin gibi biriyle evlensin, hadi yine değişmez aynı şekilde devam ederseniz?
Günde 15 saat çalışıp eve gelip yemek temizlik yapıp, tek yaşayan annenize uğrayıp iyi mi kötü mü bir eksiği var mı diye bakmaktan , yetmiyormuş gibi psikolojik olarak yorgun olmamdan kaynaklı olabilir mi . Psikoloğum kendin dahi kendini sevmek istemiyorsun demişti

Günde 15 saat çalışmak zor mesleğiniz nedir?
Ama diğer türlü hersey aynı şekilde devam ediyor çoğumuzda. Tek yaşayan annenizi hergun ziyaret etmek zorunda değilsiniz hasta değilse.
Çalışan bir kadının günlüğü, sabah kalk çocuklara kahvaltı hazırla, varsa okuluna bırak yoksa bakıcı bekle, işe git, akşam döndüğünde yemek hazırla, çamaşır yıka, ha eşde gelir birlikte yaparsanız daha çabuk biter. Yani bu bi bahane değil sadece fazla çalışıyorsunuz o yoruyor olabilir ama kişisel temizliğe engel olmamalı.

Peki şimdi değişen ne? Barışınca fark ne olacak? İşinizden mi ayrıldınız

Sadece sizin suçunuz yokmuş gibi duruyor buradan ama, eşiniz ev işlerinde yardımcı olmaz mıydı hiç, evde nasil bir iş bölümünüz vardı?

Alt tarafı vücuduna 2 dakika su tutup deodorant sıkacaksın. Kişisel bakımdan kolay ne var? Toplasan 5 dakika tutuyor.niye böyle mesele haline getirdiniz?

Sadece sizin suçunuz yokmuş gibi duruyor buradan ama, eşiniz ev işlerinde yardımcı olmaz mıydı hiç, evde nasil bir iş bölümünüz vardı?

Önceki konunuzu da okudum konu sahibi. Çok zor şeyler yasamissiniz. Şu hayatta kimseye güvenmemeniz normal. Anladığım kadarıyla sürekli durmadan çalışıp ev almak için para biriktiriyormussunuz ve eve hiç katkıda bulunmuyormussunuz. Normalde eşler arasında bütçe ortak olur beraber biriktirilir, hayat paylaşılır, birbirine zaman yaratilir, iki taraf da birbirine destek olur ve sizinki evet normal bir evlilik gibi görünmüyor. Tabi esinizin davranislarini bilmiyoruz ama sizin davranışlarınizi baz alirsak sadece evet hatalisiniz. Ama hiçbirimiz sizi yargilayamayiz açıkçası çünkü sizin yaşadıklarınızı yaşamadık. Belki de ortak bir hayatı paylaşmaya birine güvenmeye biri için fedakarlık yapmaya hazır değilsiniz çünkü bunları hiç yasamadiniz bilmediniz. Eşinizi özlüyor olabilirsiniz ama ona olan duygularınızdan emin misiniz? Biriyle beraber olmadan önce belki de kendinize iyileşmek için zaman tanımanız gerekiyordur. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama terapiye para ve zaman ayırabilir misiniz? Belediye ve hastanelerin uygun fiyatlı ücretsiz hizmetlerine de bakabilirsiniz.

Sonuç olarak sadece anlattiklarinizi göz önüne alırsam eşiniz haklı siz hatalisiniz ama sizin de davranışlarınızin altında yatan çok üzücü yasanmisliklar var, belli ki travma sonrası stres bozukluğu, depresyon gibi sorunlarınız var. Kendinize yüklenmeyin lütfen. Hepimizin sınavı ayrı. İyileşmeye çalışın. İyileşme yolunda da lütfen kendi hatanız olmayan bir şey için "beni bekaret durumuma rağmen kabul etti" gibi düşüncelere girmeyin. Siz değerli ve güçlü bir kadinsiniz. Kendinizin kıymetini bilin, kendinize biraz şefkat gösterin. Sizin de mutlu olmaya hakkınız var. Bütün bunları icsellestirdikten sonra emin olun güzel bir ilişki de siz hazır olduğunuzda sizi bulur. Belki eski eşinizle belki bir başkasıyla.

Geçmiş olsun bu arada , temiz olduğunuzda tekrar size zarar verebilceklerinden mi çekiniyorsunuz? Yoksa temiz olmamayı üşendiğinizden mi yapmıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…