Esiyle evlendigi icin pisman olan var mi?

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
Su an evliliginden %100 pisman olan var mi ve neden? Evlenirken de tereddut etmis miydiniz, en cok nelerden...

benim düşüncemde şuan pişman olan çok az insan vardır belki ama ben pişman olmayanlardanım.çünkü onun için ruh ikizim diyebilirim.onu hale ilk günkü kadar çok seviyorum aradan 5 yıl geçmesine rağmen ilk günkü gibiyiz.inşalllah hep böyle devam eder...

okuyunca üzüldüm kızlar; kadınlar neden hep böyle mutsuz umutsuz yaşamak zorunda hayatlarını...galiba erkek egemenliğinin bizi içine sürüklediği girdabın bizi kendi yaşamlarımızın figüranı kılmasından ileri geliyor bu sorunlar...eşit şartlarda yaşamak isterdim erkeklerle, daha bağımsız bir yaşamı göze alacak kadar kadınlara insaflı bir toplumda yaşasaydım hayatımla ilgili aldığım kararlarda farklı olurdu,bu kesin...eşimle evliliğime gelince; ben arada sırada onun mesleği yüzünden kariyer yapamayacağımı düşünüp keşke farklı bir işi olsaydı diyorum; o zaman daha özgüvenli bir hatun olurdum yaşamım daha hayal ettiğim gibi olurdu. Gelgelelim kocama aşık olduğum kadar da kimseye aşık olamazdım herhalde...bir de sevgisini,fedakarlığını, özverisini, şefkatini çok açık bir şekilde görüyorum ya kendi hayatımdan verdiğim tavizler çok gözüme gelmiyor...yine de başka bir toplumu hayal etmekten vazgeçmeyeceğim; dünyaya getirmek istediğim kızım için en azından...

şimdiye dek pişman olmadım. geçmişe gitme şansım olsa yine eşimle evlenirim ama tabii gelecek ne getirir bilinmez...allah pişman ettirmesin...

Ben hiç pişman değilim kocamla, çocukluk aşkımla evlendiğim için.Pişman olmakta istemem.Aldığım her nefeste dualar ediyorum son nefesimize kadar birlikte ve mutlu ölmek yani pişman olmadan ölmek için.Allah kimseyi pişman etmesin.

erkek arkadaşımla 9 yıldır birlikteyiz... ve biçok yerde okudum... uzun süreli birlikteliklerden sonraki evlilikler kısa zamanda boşanmayla sonuçlanıyormuş... aranızda bu tarz bir ilişki sonucu evlenip pişman olan, boşanan var mı..? varsa sebepleri..?

pınarcım sorunun cevabı heralde tüketmek,tükenmektir!

böyle düşünerek her evliliğin belli bir zamandan sonra tükeneceğini ve boşanmayla sonuçlanacağını kabul ediyoruz... evlilik öncesi uzun süreli bir ilişkiyle ilgisi kalmıyor o zaman; ama istatistikler öyle demiyor... :sm_confused:

Keşke Kocamla Daha önce Evlenseydim.tek Pişmanliğim Bu.allaha çok şükür Ki çok Mutluyum.7 Senedir Birlikteyiz Ama 3 Ay önce Evlendik.evlilik Aşkimizi Problemlerimizi Hepsini Yendiiiiii

KEŞKE KOCAMLA DAHA ÖNCE EVLENSEYDİM.TEK PİŞMANLIĞIM BU.ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR Kİ ÇOK MUTLUYUM.7 SENEDİR BİRLİKTEYİZ AMA 3 AY ÖNCE EVLENDİK.EVLİLİK AŞKIMIZI PROBLEMLERİMİZİ HEPSİNİ YENDİİİİİİ:asigim:Şeniz

haklı olabilirsin... ama 'artık evlenelim de ne olursa olsun' düşüncesiyle kimse böyle büyük bir sorumluluğun altına girmez... ben daha çok insanların yıllar geçtikçe bazı olumsuzlukları görmezden geldiğini ve geçen yılların hatrına bu evliliklerin yapıldığını düşünüyorum... bahsettiğin hayal kırıklığını taraflar zaten çoktan yaşamıştır aslında... belki daha bi belirginlik kazanır... maddi, manevi sorumluluklar bardağı taşıran son damla olur... bunun farkına varıp; baştan önlem almalı galiba... :sm_confused:

ben % 100 hatta % 1000000000000... pişmanım bilemiyorum belkide şu anki ruh haliyle böyle düşünüyorum.. evliliğin elbette güzel yanlarıda vardır ama neolursa olsun ben baba ocağını tercih ederim.

zaman zaman bende düşünürüm ama yokya biraz cinstir ama büyük aşkım canım kocam o benim

Hiç içime sinmemişti evlenirken...Adamın art niyetindemiş demek ki....senağlama

eşimi çok seviyorum asla pişman olmadım bundan sonrada olmam inşallah.

Allah herkesin yüzünü güldürsün,pişman etmesin inş...

bende cooooooooook pismanim.hatta bugun kendi kendime dedim ki;yarabbi ben bu kadar cahil,kufurbaz,anlayissiz biriyle nasil evlendim dedim
bu konuda tam da denk geldi:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

:enbuyukkk:

hayır
asla
tekrar evlenicek olsam
gene eşim olsun isterdim..

bende cooooooooook pismanim.hatta bugun kendi kendime dedim ki;yarabbi ben bu kadar cahil,kufurbaz,anlayissiz biriyle nasil evlendim dedim
bu konuda tam da denk geldi:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

uzulme arkadasim
herseyde bi hayir vardir
belki obur dunyada bunlar sana sevap olarak geridoner sabrin karsiligi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…