eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

Kendi işi olan adam daha çok çalışmalı... Siz hiç iş batırdnız mı ? Kaç kişi ekmek yiyor ne saçma düşünüyorsunuz kendinize gelin bir an önce..
hem işi hem eşi bir arada idare edemeyecekse neden evlendi

15 yaşımda ki halim gibisiniz :KK70:
Eşinize acıdım valla. Biraz adamı rahat bırakın içinden gelirse yapar, demek ki içinden gelmiyo sevmiyo hediye falan almayı. Siz ne iş yapıyorsunuz, çok yorulmuyosunuz heralde
masa başındayım yorulmuyorum bir ofiste çalışıyorum ama 40 yaşında gibi mi davranmak lazım onun da yaptığı bu

Neden cevap vermiyorsunuz sorularımıza?
Dayak yediğinize göre sevilmiyorsunuz.
Sizi sevmeyen adam niye arasın ki?

İyi de gün içinde arayınca ne olacak ki

Eşim aradı ne yapıyorsun dedi diyelim zaten toplantı vs ise açamam bilgisayarda yazı yazıyorsam açarım ve cevabım yazı yazıyorum olur

Ne gereği var bu garip konuşmaya

Akşam gün içinde rutin dışı bir olay olursa sohbet ederiz yoksa ofise girdim poğaça yedim çay içtim öğle yemeği yedim iş yaptım kahve içtim telefonla konuştum yazı yazdım dışında ne yapıyorsun sorusuna cevabım yok

Aynı Ada'mla 17 yılı aşkın zamandır birlikteyim hiç ayy beni aramadı modum olmadı diyeceğim varsa ararım yoksa aramam da beklemem de
çok sıradan ve monoton bir evlilik olmuyor mu öylede :KK43:

En sevdiğim yaşam tarzı.
Şaka bir yana, bende hafta içi özellikle eve gelir gelmez penye pijama tişört giyip kendimi koltuğa atmaya bayılırım.
Bazen abim, eşim hadi kahve içmeye gidelim der, amannn siz gidin ben yatıcam derim.
Yeni evlilik hevesi nedir allasen, rahat bırakın adamı.
Evliliğimin 11. yılı dolacak kısmetse ilk günden beri gereksiz yere konuşmadık.
Konuşulması gereken bir konu yoksa gün içerisine pek telefonlaşmayız,
Mesaj olayını zaten pek sevmem.
Bana göre eşiniz gayet normal.
böyle olunca ben kendimi değersiz hissediyorum ama sanki evlenmesem de olurmuş gibi geliyor

Bana korkunç şekilde ismini yazmak istemediğim, geçmişte birçok üyenin başını yemiş olan bir üyeyi hatırlattınız.

Siz o üyesiniz demiyorum yanlış anlaşılmasın, ama bu kafa bana çok tanıdık. Evlerden ırak.

Ayrıca eşinizden "aşırı" şiddet görmüşsünüz vaktiyle, şimdi derdiniz pasta kesmemek mi?

Sağlıklı ilişki, evlilik bu saydıklarınız veya sandıklarınız değil.
ne peki o zaman nasıl davranmam gerek

ama şöylede bir durum var çileklim =) düşün sene adam hergün eve geliyor yemegi yiyor yatıyor.. direk uyku modunda sohbet yok muhabbet yok..
bir gezme yok aktivite yok dogru düzgün .. bunlarnda olması gerekmez mi. sence ?
tamm işleri cok yogunddr eyvallah zaten diğer şeylerı cok abartı ama akşam bir bardak çay içip insan kocası ile sohbet etmek ister.. hergün olmasada haftada 1 2 kez gezmek birlikte birşeyler yapmak ister haksızmıyım ?
çalışıyorum yogunum die bunlar göz ardı edilemez edilmemeli karsısndaki kim olrsa olsun ev iş dengesini kuramamış bencede,konu sahibide iyice üstelemiş
beni o kadar iyi anladınız ki gerçekten herkes eşimin açısından bakmış olaya ben taşmışım yani artık ne diye taşayım yoksa bu kadar

Müzede eserlere yorum yapmıyorsa, sana eser hakkında hislerini belirtmiyorsa bu evlilik başlamadan bitmiştir, müzede yorum yapmamak ne demek arkadaş, olmaz olsun öyle evlilik ajqjkosxkwdckefvnkoerfv....

bence o çocukça şeyler ilişkiyi ilişki yapan canlı tutan şeyler ve çok da zor değil yani altın mücevher istemiyorum yani

evet ama zorla yaptırmaya çalışıyosun adam günde birkaç defa arasa nocak diyosun baskı yapıyosun . kendi istese zaten arar demek ki uğraşmak istemiyo. bende eşimin beynini yesem o da kızar yani. hiçde sürpriz fln yapmaz bende gidip kendime istediğimi alırım sonra kendime evlilik yıldönümü hediyesi aldım derim napim zorla mı değiştircem adamı. böyle yaprak kendini yıpratırsn

Bak birde şöylesi var sence hangisi daha anlayışsız;

Yoğun bir iş hayatım var kendi işimin başındayım bu da fazlasıyla emek istiyor yoğun mesai yapıyorum
Akşam eve gidiyorum pijamalarımı giyip rahatlamak istiyorum
Yemekten sonra biraz uzanıyorum
Karım buna surat asıyor sonrada kalk dışarı çıkalım diyor
Yahu oturmaya halim yok yorgunum!
Yatsam uyusam erken yattı uyudu diyor ben makınamıyım yoruluyorum
E tabi ara sıra cıkıyoruz o da bulanıyor sıkılmasın gönlü olsun diyorum
Müzeye gittik o istedi diye yoksa ne işim olur müzede
Dolanıyoruz içerde bıdı bıdı konuşuyor
Cevapsjz kalmasın diye evet diyorum guzelmiş diyorum eşlik etmeye çalışıyorum
Ona da laf ediyor anladığım bir konu değil ilgi alanım hiç değil
Kırmamış gelmişim bu seferde neden yorum yapmadıgıma kızıyor burnumdan getiriyor.
Tövbe olsun bir daha müzeye gitmek mi aslaa!
Ne yapsam mutlu olmuyor evde oturur ayaklarımı uzatırdım
Laf yiyeceksem evde dinlenirken yeseydim keşke
Çok bunaltıyor bu kadın beni
Yok niye mesaj atmadın yok niye aramadın herkes konuşuyor sen neden konuşmuyorsun insanlar öyle yapıyor sen neden böyle yapmıyorsun vıdı vıdı valla bıktım mesaiye kalıyorum diyip anamın evine gidip yatıp dinlenesim var!
:KK70: :KK70: :KK70: ama haklı olduğum konular da vardır ya illaki dimi

merhaba,
ben daha yeni evli sayılırım 1 senemiz dolmadı istiyorum ki yebi evli heyecanı yaşayalım filan konuları anlatınca beni daha iyi anlayacaksınız. şimdi size bazı konular hakkında bahsedip fikir almak istiyorum.
1)eşimin işi çok yoğun. kendisi bir şirket sahibi ismini vermeyeceğim firmanın. ben istiyorum ki işteyken de mesajlaşalım günde bir kere de olsa beni arasın sorsun. saatlerce yazmamazlık yapmasın. bu konuda defalarca kavga ettik tartıştık işlerinin çok yoğun olduğunu çoğu zaman toplantı halinde olduğunu yazamadığını bilmem ne söylüyor. ya aramasını da geçtim koskoca günde insan saatlerce yazmamazlık yapmamalı diyorum yani bana 4 saat boyunca yazmıyosan hiç başını da mı kaşımadın afedersiniz tuvalete de mi gitmedin diyorum ya. bu konuda ona anlayış göstermemi istiyor hep bende gösteremiyorum. yahu whatsuptan bir cümle yazmak 30 saniyesini bile almaz insanın. günde bana 5 dakika bile ayırmamış olacak işteyken ki 10 saat çalışıyoruz. ama etrafımdaki evlileri görüyorum hiç konuşmuyorlar eşim işteyken konuşmayız biz filan diyorlar ben mi çok boğuyorum hayatının merkezinde olayım istiyorum anlamadım. siz yazdıkça daha da anlatırım işte şimdi gelelim ikinci konuya.
2)biz yeni evli olduğumuz için istiyorum ki birbirimize küçük sürprizler yapalım mesela her ayı kutlayalım küçük bir pasta alarak da olsa ona görer bunlar çocukçaymış bilmemneymiş. diyorum ki ne istiyosun 40 yıllık evli gibi monoton heyecansız bir hayat mı sürelim diyorum ben hep küçük küçük sürprizler yaparım artık beni de soğuttu inanın bazen yapasım geliyor sonra diyorum yahu yapsam ne olacak kim görüyor yaptıklarımı önceden yaptıklarım değer mi gördü. sevgliyken uykusuz kalıp el emeği nelerle uğraşırdım patlayan sürpriz kutusu mu hazırlamadım neler neler yaptım hemde ellerimle ya uykusuz kalarak videolar oluşturdum iş yerine habire bişeyler yolladım kıymet bilen yok ben mi çok çocuksuyum ama içimizdeki çocuğu kaybedersek ne anlamı kalır hayatın düz eğlencesiz insanlar olmaz mıyız? gelelim sonrakine konu 3
3)tüm gün çok yoğun çalıştığı için eve gelir yemek yer direkt uyumak ister derim ki ya az çıkıp yürüyelim arabamız altımızda bi sahile gidelim bilmem ne derim hep yorgun hep yorgun ya diyorum sende hiç mi yeni evli hevesi yok hiç mi bişeyler yapmak istemiyorsun. evde film izleriz uyuya kalır. eve gelir direk pijamaları çeker. onda bişey yok da yani direkt uyku modu gibi demek istiyorum bana da der ki sen hep gezmek istiyorsun sana kalsa hep gezelim bilmem ne. ben evliliğe heyecan getirmek istedikçe o mahvediyor gibi geliyor bana. bu yüzden de defalarca kavga ettik tartıştık. yemek yer bana ağırlık çöktü der gözleri bayılmaya başlar bende tam tersiyim bilmiyorum ya...

ben mi abartıyorum bilemedim ama yeni evli olduğumuz halde bu ilgisiz sevgisiz tavırları çok yordu bunalttı beni. mesela bir müzeye gezmeye gidiyoruz (yine ben diyorum da gidiyoruz tabi) insanlar kendi aralarında konuşuyor eserlere yorumlar yapıyor filan bende istiyorum ki öylece susup durmayalım ben konuşuyorum yorumlar yapıyorum bilmem ne böyle tatlılıkla konuşturmaya çalışıyorum aldığım cevap sadece evet güzelmiş yada hıhı oluyor dedim ya sende yorum yapsana biraz neden hep ben anlatıyorum sen evet güzel hıhı diyosun dedim diyoki ne diycem ki diyo. ya sanki herkes anasının karnından sanat eseri yorumcusu olarak doğdu bu kadar insan kendi arasında ne konuşuyorsa onu konuş ya.
daha böyle bi ton şey. bıktım cidden ya bıktımmm

Bana diyoki sen beni çok bunaltıyosun bu kadar bunaltmasan ben neler neler yaparım. bi ara hiç bişey demedim yapmadım bişey yaptığı yok aynen devam yani amaaanm. çevremde bunları anlatıp akıl alacağım kimse de yok hayatımın merkezine onu koymuşum zaten ondan da aynısını bekliyorum ama olmuyorr olmuyorrr. hobi önermeyin lütfennn . önerilerinizi beklyiroum :KK43:
Siz anlatinca kendimi gördüm. Ben iş saatlerinde aramamasina çok takılmıyorum çünkü ben de çalışırken ona cvp veremiyorum. Mesajını iki saat sonra görüyorum bu normal bişey gün içinde iki üç kere haberleşiriz nerdesin ne yapyoossin gibi. Şuan tatildeyim evde olduğum için sıkılıyorum sanırım sizde evdesiniz. Ondam böyle düşünüyorsunuz. Yani uzun üç dört saat dr bir konuşmanız normal gün gelir gün boyu çok yoğun olabilir buna çok takılmayın. Ilgisizlik kısmı da aynınız. Kendi işleri oldugundan dolayı bi çalışandan daha çok efor sarfediyorlar. Pazar günü bile çalışıyor çoğu zaman sürat asinca da bizim geleceğimiz için çalışıyorum diyo ki haklı. Yani bu adamlar böyle başkasının yanında çalışsa daha iyiydi en azında tatili geliş gidiş saati belli olurdu. Ama ne yapalım herkesin her istediği olmuyor. Bizde eşlerimizi böyle kabul edeceğiz. Sizi sevsin deger versin yeter. Yani bu değer sadece süprizle hediye ile belli olmaz ki. Benim eşim atıyorum ailem için öyle bişey yapar ki derim beni ne kadar seviyor ya da bi cümlesi ile beni etkiler. Kendimi onun yanında güvende hissederim. Herkesten herşeyden o beni korur bilirim. Yani sizin eşinizde öyledir. Onunda bi sürü güz el yanları vardır. Eşinizi cok boğmayın onun hep yaninda olduğunuzu hissetirin bakin o zaman o da size aynı şekilde yaklaşacaktr

Aşırı derecede şiddet gördüğünüz birine bu kadar ilgi göstermeniz, bunun için çabalamanız çok ilginç...
Kendi ruh sağlığınız için biraz rahat mı bıraksanız acaba?
işte ben birşeyleri kurtarmaya çalışıyorum yinede..

Müzede eserlere yorum yapmıyorsa, sana eser hakkında hislerini belirtmiyorsa bu evlilik başlamadan bitmiştir, müzede yorum yapmamak ne demek arkadaş, olmaz olsun öyle evlilik ajqjkosxkwdckefvnkoerfv....
xcjdjkfhjsakhfd bizimkini müzeye götüreceğim zaman giriş kaç para diyor önce
20 tl imiş hayatım deyince ben sana googleden resimlerini gösterir okur anlatırım derdi :KK70:

Aynen ilk aklıma gelen o üye oldu. :KK57:
Neyse...
O arkadaşa da anlatamamıştık o yüzden sizin de anlayabileceğinizi düşünmüyorum.:işsiz:
Şiddet gören bir kadın ayrılmıyorsa her ay kesilmeyen pasta beklentisi de bitmez diye düşünüyorum.:bicak:
Hepimizin az biraz takıntıları var bu yalan dünyada,bazılarının da gereğinden fazla.:sampiyon:
öyle olmasına rağmen ben çabalıyorum ve yine suçlu olan benim size göre öyle mi. ne kadar da takıldınız pasta konusuna o bir örnekti sadece ilişkiye heyecanlar getirmek istediğimi belirtmek için yazmıştım yoksa bende kendi kendime pasta alıp kesip afiyetle yemeyi bilirim maksat beraber küçük de olsa bişeyler yapmak paylaşmak

öyle olmasına rağmen ben çabalıyorum ve yine suçlu olan benim size göre öyle mi. ne kadar da takıldınız pasta konusuna o bir örnekti sadece ilişkiye heyecanlar getirmek istediğimi belirtmek için yazmıştım yoksa bende kendi kendime pasta alıp kesip afiyetle yemeyi bilirim maksat beraber küçük de olsa bişeyler yapmak paylaşmak
Yoo ben pastaya değil yediğiniz dayaklara takıldım.
Sevilmiyorsunuz diyorum,gerçekten bu kadar mı körsünüz?

Bizim kadınlara dayatılan en büyük algı evliliğin peri masalı gibi olması gerektiği.
Ama evlilik peri masalı ya da sizin sevgiliyken hazırladığınız incik cıncık değil.
O zamandan belli değil miydi hep sizin zorlamanızla olmuyor muydu?
Zaten heyecanlı evlilik her ayı kutlamaki kutuda incik cıncık patlatmak eve çiçekle gelmek değil ki.
Evlilik heyecanlıysa heyecanlıdır değilse değildir.
Heyecanlı evlilikte evet, adam ne kadar yoğun olursa olsun sizi arar mesaj atar gün içinde.
Akşam eve gelmeden planı hazır olur. Siz sormadan, bir gün dahi olsa bir yerlere bilet alınmıştır zaten.
Eğlenceli aktiviteler peşinde koşulur. Sabahlara kadar gece klüplerinde eğlenilir sabah işe gidilir.
Görüyorum ki sizde o enerji o kafa yapısı yok.
Siz süprizi çok yanlış anlıyorsunuz adam da sıkıcı biri zaten. Zevkler uymuyor.
Zevk olsa ne kadar yorgun da olsa o önceliği verir, sizden önce o yapar, o önerirdi zaten.
Ya eşiniz iş değiştirecek ya da şimdiki işinden ödün verecek, alışkanlıklarını değiştirecek.
E tabi siz de...
Başka bir olur yan görmüyorum.
İkiniz de spontane heyecanlara, eğlencelere, farklı zevklere kapalı ve çok klasik geldiniz bu yazdıklarınızla.
işte o saydığınız eğlenceli şeyleri yapmak için çabalayan benim heyecan katmaya çalışan benim ama o ruhsuz sıkıcı evlenmeden önce böyle değildi ayrıca

gkk1 dayak yemişsin bu adamdan vaktiyle ve hala neden beni aramıyor, sormuyor pasta kesmiyoruz diye mi soruyorsun ?
İyi misin allesen ?

X