eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

Esine Hiç mi başını kasiyacak zamanın yok WC yede mi gitmiyorsun bı msj yazsan nolur diyen insana anlayış gösterip kendi haline bırakmak gerek

Yazacağım varsa da yazmam ben olsam
haksız olarak demiyorum ama doğru diyorum

Yeni evli hevesi nasıl oluyor anlatsanıza biraz..
Eşiniz çalışıyormus ve yoğun olduğunu belirtmiş sürekli süren telefon konuşmaları ve toplantılar, insanlara laf anlatmak, insanlarla uğraşmak bunlar kolay şeyler değil günlük rutin olarak bende bu şekilde çalısıyorum dün akşam eşime merhaba dedim ve yattım yemek hazırlamadım ve yemedim de.
Evliliğin ilk zamanları güzel oluyor evet ama bunu sürekli biz yeni evliyiz diyip pişirip pişirip karşındakinin önüne koyduğunda artık senden de bıkar diye düşünüyorum. Eşine zaman tanımalısın yorgunluğunu atması için ve bazı şeyler sırf sen istiyorsun diye olmaz.
Herkesin romantizim anlayışı farklıdır. Kadınlar daha duygusal bakıyor erkekler ise daha düz. Kendisi birşeyler yapsın sen zorlama.
Birşeyler paylaşma konusuna gelince, başkalarıyla kıyaslaman hiç doğru değil. Akşam sevdiği izlediği bir dizi varsa ona göre ayarla kendini hazırlık yap çayını yap, söylenmeden o sırada yarın akşam dışarıya çıkalım mı de?
Bu kadar ısrarcı olmamalısın.

Psikolojik destekten niye caydiniz?
E pes vallahi.
Cozumsuz bırakıyorsunuz kendinizi.

Tuzun yolunu bilmek diye bir deyim vardır, duydunuz mu bilmem.

İş hayatını ya hiç yaşamadınız ya da ciddi sorumluluk isteyen işlerde çalışmadınız.

Bazen insanın bırakın film izlemeyi yemek yiyecek, iki kelam laf edecek hali kalmaz.

Tuzun yolunu görmemişsiniz.

Bu kadar daraltmayın adamı.

Bu arada dayak konusuna hiç girmiyorum. Söylenecek her söz söylenmiş zaten.

evet ısrarcı olmak hatam ama kendimi çoğu yönde halı buluyorum. Evlilik böyle birşey değil çünkü. Yeni evli nasıl olunuyor anlattım zaten yazımda..

dayak korkutmuyor dul kalmak korkutuyor hmmm doğru.
hmmmmmmmm evet öyle hmmm konu sizin tahmininizden çok daha detaylı bu süreçte desteğini yazılarıyla gösterenlere teşekkür etmiş olayım bu vesileyle hmmm

Psikolojik destekten niye caydiniz?
E pes vallahi.
Cozumsuz bırakıyorsunuz kendinizi.
ilaçlık bir dururmum olmadığını düşündüğüm için caydım açıkçası psikiyatrist değil de psikolog daha iyi olur benim için.

hmmmmmmmm evet öyle hmmm konu sizin tahmininizden çok daha detaylı bu süreçte desteğini yazılarıyla gösterenlere teşekkür etmiş olayım bu vesileyle hmmm

valla istediğiniz kadar alaya alın, kocasından şiddet gören ben değilim. yani ortada dayak varsa arkadaşlar nasıl bi destek sundular bilemem ben ama yapılacak şey belli.

Deyimi ilk defa sizden duyuyorum doğrudur yani tuzun yolunu bilebilse herkes ve hiç bu durumlar olmasa keşke.. Ayrıca çalışıyorum ve çok yoğun zamanlarım da oldu ama önemli olan öncelik sırası bence ben onu ön planda tuttuysam demekki..

valla istediğiniz kadar alaya alın, kocasından şiddet gören ben değilim. yani ortada dayak varsa arkadaşlar nasıl bi destek sundular bilemem ben ama yapılacak şey belli.
ben sizin tavrınızı alaycı bulduğum için böyle bir tavır sergiledim aksi halde hiç haz etmediğim bir şekilde cevapladım yazınızı. konuşmalar bana yanlız olmadığımı hissettirdi desem daha doğru olur sanırım. Ve evet şiddet gören siz değilsiniz benim ve umarım şiddet olayını yaşamazsınız sizde ve hiçkimsede.. Ve yine evet ki yapılacak şey belli ama korkularım var işte..

Psikolog demistin zaten.
Psikiyatristi siz cikardiniz.
ya ben hastaneye çok yakınım o sebeple demiştim piskolog olarak madalyona gidicem muhtemelen yerlerini haftasonu tam araştıracağım

ya ben hastaneye çok yakınım o sebeple demiştim piskolog olarak madalyona gidicem muhtemelen yerlerini haftasonu tam araştıracağım
Valla hiv sanmıyorum böyle bir şey yapacağınızı.
Yaparsanız ne ala tabii.
Yapmazsanız da siz çekeceksiniz yine.
Bana bu düzeni böyle sürdürecek, arada da burada konu açacakmışsınız gibi geliyor.

evet ısrarcı olmak hatam ama kendimi çoğu yönde halı buluyorum. Evlilik böyle birşey değil çünkü. Yeni evli nasıl olunuyor anlattım zaten yazımda..
Bence siz olgunluğa erişmemissiniz. Burda size yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara cevap verirken arsızlığınız da cabası.
İyi eğlenceler size.

bir sonraki konum piskoloğumun bana tavsiyeleri başlıklı olur umarım :)

Bence siz olgunluğa erişmemissiniz. Burda size yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara cevap verirken arsızlığınız da cabası.
İyi eğlenceler size.
Burada siz ve captain price adlı kullanıcı dışında kimseye sert çıkış yapmadım. Çünkü ikiniz de empati yoksunu alaycı insanlarsınız. Sırf yorum yapmak için yazmışsınız. Beni arsızlıkla suçlarken kendi arsızlığınızı öne sürüyorsunuz farkında değilsiniz. Burada herkese o şekilde cevap verseydim emin olun konu bu kadar uzamazdı ve çok sayıda şikayetten engellenmiş olurdum muhtemelen. İnsanların acılarıyla dertleriyle alay etmemeyi öğrendiğiniz gün siz olgunluğa erişmiş olacaksınız fikrimce. Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…