eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

ben de size korkularınız yersiz diyorum. ya da yanlış şeyden korkutğunuzu söylüyorum. durumunuzda alaya alınacak bişey yok. sonuç olarak neye karar verdiniz o önemli. hayat sizin hayatınız.

Empati yaptığımda sizi suçlu bulup karşınızdaki adama da sabırlar dileyebiliyorum sadece.
54. sayfaya kadar kısmen okudum bazen içim daraldı üşenmedim okudum yani siz düşünün boğulacak gibi oldum.
Bazı arkadaşların sorularına cevap vermemeler, sürekli üste çıkmanız ve bahanenizin olması ve öneri kabul etmemeniz dışında bir kanıya varamadım.
Kimsenin acısı veya derdiyle alay etmedim bu zamana kadar. Bu zamana kadar hiçbir konuda da alay etmedim gerçekten yardımcı olmaya çalıştım ama siz kendinizi göremiyorunuz malesefKendinizi benim olgunluğumu tartabilecek düzeyde görmenizde inanılmaz açıkcası.
Hayır anlayamıyorum, burada sayfalarca sizin konunuzu okuyup sizin hakkınızda bilgi sahibi olan ben ama alaycılık empati yoksunluğu ile suçlayan siz.
Gerçekten inanılmazsınız...

ben de size korkularınız yersiz diyorum. ya da yanlış şeyden korkutğunuzu söylüyorum. durumunuzda alaya alınacak bişey yok. sonuç olarak neye karar verdiniz o önemli. hayat sizin hayatınız.
Bu konuda biraz hassas olduğum için bana öyle gelmiş o zaman kusura bakmayın doğru söylüyorsunuz umarım bende farkına varırım zamanla böyle olduğunun..

Bakın ben burada her yazan arkadaşa cevap verdim hiç birşey atlamamaya özen gösterdim çünkü insanlar bunu okuyor ve fikir vermek için birşeyler yazıyorsa okumamak yada okuyup cevap yazmamak saygısızlık olur diye düşünerek herkese cevap verdim. Üste çıkmak gibi bir derdim kesinlikle olmadı olamazda zaten herkesin kendi fikri. Sizin de kendi fikriniz buna da saygım var tabiki ancak beni yargılama şekliniz asıl inanılmaz olan.
Kimsenin acısıyla derdiyle alay etmediğinizi yazmışsınız ama bana bunu hissettirdiniz. Siz beni acımasızca yargılama hakkını kendinizde görüyorsanız emin olun otomatik olarak karşı tarafa da aynı hak doğuyor demektir.
Sayfalarca okumuşsunuz zamanınızı ayırıp teşekkür ederim ama ben hep belirttim herkesin gözünde evlilik aynı şekilde değil maalesef ikimizin de farklı düşüncesi var bunu saygı duymalıyız sadece.
Burada siz benim için "olgunluğa erişememiş" ve "arsız" ifadelerini kullanıp suçlarsanız, bende öyle olmadığımı düşünerek laflarınızı size iade edip sizi empati yoksunluğuyla suçlayabilirim ve bunu inanılmaz bulmanız asıl inanılmaz olan.
Tekrar söylüyorum vaktinizi ayırıp onca sayfa okuduğunuz için tekrar teşekkür ederim. Olgunluğa erişemediğim konusunda fikriniz vardır olabilir ancak arsız kelimesi kesinlikle kabul edebileceğim bir kelime değil sizi kınıyorum.

Orta yolu bulmanız gerekli. Biraz sen biraz o törpüleneceksiniz. Eşin sürekli ilgi gösteremez ama seni tamamen de unutmamalı. Misal bazen işim o kadar yoğun oluyor ve beynimde resmen atlar tepişiyorki eşimin mesajını okuyup cevap vermeyi unutuyorum. Ancak her mesajını işyerinde yoğunum diye de unutmuyorum. İsteklerini sürekli söyleme yeri geldiğinde cümle içinde senin için önemli olduğunu belirterek anlat. Çok üstelersen ters etki yapar. Aynı şeyleri tekrar edersen bunalır eşin.

Sen ruh ikizini bulamamışsın canım sıkma adamı.

Doğru söylüyorsunuz biraz ben biraz o düzelecek.. Benim hatam bu işte çok ısrarcı olmak ve aynı şeyleri söyleyip durmak.. umarım iyi olur herşey

Evet maalesef ruh ikizim haline getirmeye çalışıyorum onu. Bu da ters tepiyor tabi çoğu zaman
Keşke evlenmeden farkına varabilseydin ya da böyle sevdiysen değiştirmeye çalışma empati yap

Ben burdan sizden soğudum , eşinizi düşünmek istemiyorum

Yaşınız kaç Allah aşkına her ay pasta nedir?

Hiç çalışmadınız sanırım siz.

Keşke evlenmeden farkına varabilseydin ya da böyle sevdiysen değiştirmeye çalışma empati yap
öyle yapmaya çalışıyorum artık ama ona da bunu aşılamaya çalışıyorum yavaş yavaş artık bakalım..

Ben burdan sizden soğudum , eşinizi düşünmek istemiyorum

Yaşınız kaç Allah aşkına her ay pasta nedir?

Hiç çalışmadınız sanırım siz.
Pasta bir örnek sadece.. ama istemiştim yani doğrudur, ısrar etmedim tabi.
23 yaşındayım,
Ayrıca kırdın beni god damn it :)

Pasta bir örnek sadece.. ama istemiştim yani doğrudur, ısrar etmedim tabi.
23 yaşındayım,
Ayrıca kırdın beni god damn it :)
Ne hissettiysem onu söyledim. Böyle devam edersen eşini kendinden soğutman muhtemel.

Kendine bir uğraş bulman lazım, bunlar hep boşluktan.

Bırak kendi haline ne yapacak gör.
Hem daha çok memnun olursun, dayatmanla değil kendi isteyerek yaptığı için.

Evet bu durum ikimizi de birbirimizden çok fala soğuttu maalesef bakış açılarımız çok farklı çünkü..
Kendi haline bırakmasam da daha az böyle baskılar yapmaya çalışıyorum belki zamanla bırakırım kim bilir..
Bu aralar kendimle ilgileniyorum daha çok mutlu olunuyor gerçekten tabularımı yıkıp zincirlerimi kırarım umarım bir gün..

Doğru söylüyorsunuz biraz ben biraz o düzelecek.. Benim hatam bu işte çok ısrarcı olmak ve aynı şeyleri söyleyip durmak.. umarım iyi olur herşey
Olur neden olmasın? Ne oldu sanki adam çekip git başka kadınla yaşamaya mı başladı. Umutsuz olmak için neden yok. Önce kendini değiştir dırdırcı bir kadın gibi gösterme kendini eşine. Önceki mesajımda yazdığım gibi, yeri geldiğinde tozu abartmadan içinden geçeni söyle. Mesela ben eşime direkt söylemek yerine, ben bundan hoşlanıyorum, beni çok mutlu ediyor böyle davranılması seninle de mutluyum falan diyorum. Beraber mutlu olmak için yapıyor sonra ne yapıyorsa. Ya da şöyle yapsan beni daha mutlu ederdin diyorum. E hep bana olmaz, dünya etrafımızda dönmüyor. Nefes alsın hayatı olduğunun farkına varsın diye de geri çekilmeyi de biliyorum. Unuttu mesela benim için önemli bir şeyi, canın sağolsun senden kıymetli değil diyorum. Her aklından geçeni söyleme boğulur derin sularda yoksa. Bizim kadar düşüncelisi pek yok çünkü:)

canım benim çok saol şu yazdıkların o kadar yardımcı oldu ki.. yani ben çok çabuk etkilenebilen bir insanım böyle yazılar okudukça gerçekten iyi hissediyorum demek ki benim de düzelmem gereken şeyler var diyorum kafamda tartıp ölçüp :)

valla 1. ve 2. mevzular tamamen kişiye özel, bunları yapmaması seni sevmediğini göstermez, adam işine konsantre oluyordur, sen aklına gelmiyosundur yani, 4 saatte bi mesaj atmaz mı falan demen çok abartılı geldi bana kusura bakmada..
sadece 3. söylediğin sorun olabilir, sonuçta hafif bi yürüyüş, bi yerlerde bi bardak çay içmekte bi dinlence, sonuçta dağa tırmanalım demiyorsun... hafta da iki akşam yürüşüye gidelim, çay içmeye gidelim diye gün ayarlayabilirsiniz, o gün dışarı çıkılcağını herkes bildiğinden sorun olmaz belki

Her ayı kutlama konusu dışında haklı buldum.
Gün içinde tabiki aramalı, mesaj da atabilir, komik foto da, fıkra da..
Sanki sen 25 yaşındasın adam 40. Öyle bir bezmişlik var eşinde. Heyecan sıfır.
Tamam illaki bigün azalacak süprizler heycanlar vs ama sizin için çok erken.
İçi geçmiş resmen.

Zaman zaman zaman... Zamanla birbirinize alışırsınız. İlk seneler insan heyecanlı oluyor, yapalım edelim araşalım vs vs içinden gelmiyorsa eşiniz aniden istediğiniz gibi biri olmaz. Ama yavaştan yavaştan alttan alttan işleyerek bir bakmışsınız ki oda sizi arıyor mesaj atıyor olmuş. Herkes çalışıyor, herkesin işi gücü var ama günde 1 2 dakika ayırabilir elbette. Mesela işe gitmeden sorun, canım planın nasıl toplantın vs varsa aramayım ama seni özleyip ararsam da sen müsait olmazsan meşgule at ben anlarım filan diyin. Sesini duymadan günüm iyi geçmiyor özlüyorum filan diyin... Bir süre hep verici olun. Onun dışında her ay kutlama cidden pek iyi bir fikir değil. Akşamları yorgun geliyorsa yemekten sonra rehavet olması muhtemel, hemen bir kahve yapın uykusunu açın, neşelinin. Hadi bir aşağı inip yürüyelim dondurma yiyelim filan diyin, siz tatlı tatlı söylerseniz sanmıyorum ki eşiniz despot despot yok gitmeyeceğim uyuyacağım desin.

evet belli günler programlama olabilir ama uyabilir miyiz bilmiyorum.. biz uyamayız sanırım.. ya altımızda araba var çok şükür yani haftada 2 kez filan sahil koşusu yapabiliriz bunu düşündüm en son.. Evet haklı olabilirsin yani ben çok takılıyorum belkide..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…