Eşimle nasıl bu hale geldik?

Zaten bi kendinize gelin silkelenin lakin eşiniz sizden soğuyup boşanmak isterse vakit çok geçmiş olacak şunu da belirteyim bir erkek soğursa kralı gelse ikna edemez bu duruma düşürmeyin kendinizi lütfen bi TV programında görmüştüm sonunuz benzemesin bayan eşine yalvardı asla erkek geri adım atmadı boşanacağım dedi kadın ağladı çocuğumuz için bir kez daha deneyelim dedi yok adam Nuh diyor peygamber demiyor ikna edemediler

Öncelikle sorunuza cevabım:
Eşimin yerinde olsaydım bana sağlamaya çalıştığı; ayrılık sonrası vereceği destegi bile kendime layık görmezdim. Bu yuvayi dağıtan benim sonuçta elinden gelenide yapmişsam umursamazdım karşımdakini ama bu evliliğe de devam edemezdim.

Yorumunuzun geri kalan kısmına da cevabım şu:Evet kendime zaman tanıdım eğer oğlumun ameliyatına yani 5 ay sonraya kadar kendime çeki düzen veremezsem eşimden hiçbir talebim olmadan anlaşmalı boşanacagım. Çünkü ona bunu yaşatmaya hakkım olmadığı gibi evladimi mutsuz ve kavgalı bir ortamda büyütemem.

Bunu terapi ile bırakırsınız insallah yakında. Bence en önemlisi özür dilemeyi bilmek. Bende kızsam bazen ani ve saçma tepki verebiliyordum. Kendim için şu çözümü buldum ilk zamanlar: odayı terk ettim. Baktım yine sacmalamaya başlamak üzereyim odadan çıktım, sakinlestim öyle döndüm. Bu gercekten bir cok boş patlamayi önledi. Esinize hiç neden böyle duygu karmaşası yaşadığınızı anlattınız mi?

Aslinda bilakis tam tersine ben asla annem gibi olmayacağım oğlumu ailemi bırakıp gitmeyeceğim onlara sahip çıkacağım ve çok mutlu olacağım diye düşünseniz ❤
Evet kendime bunu empoze etmem lazım. Ben mutlu olacagım oğlumu ve eşimi asla bırakmayacağım. :))

Adam senden soğumuş. Yani ömür boyu senin gereksiz hallerini çekecek değil. Okurken burada ben sana sinir oldum yazık hergün senin suratını görmek zorunda kalan adam ne yapsın

Aslında birçok kadın(anne) benim geçtiğim yollarsan geçmiş ben biraz abartmışım :)

ya çok güldüm istemsiz.
şimdi 3 çocuk anası olarak artık biraz tecrübe konuşuyor, diyebilirim.

hayatınız çocuk bakımını taşere ettikçe güzelleşir. bu iş için en uygun kişi de baba

ilk çocuğum 1 yaşına gelene kadar 1 kere bile yıkamadım.
ilk banyosu dahil, hepsini babası yaptırdı.
hatta youtube a yenidoğan nasıl yıkanır yazarak yaptı.

sizi hayatta en çok rahatlatacak şey, ben olmasam da babası bu çocuklara çiçek gibi bakar düşüncesi...
şu an belki bunu düşünmek için bir sebebiniz yok, ve aklınıza bile gelmiyor.

sizin en değerlinize, en az sizin kadar güzel bakacak tek kişi babası. sırf bu bile bebekle babasının bağını kuvvetlendirip,
babasını da kırmamak için bir sebep.

Siz bile bile esinizi kendinizden sogutmussunuz. Üzüldüm gerçekten. Çünkü böyle anlayisli ve yardım eden es çok bulunmuyor.umarım aranız düzelir. Yuvanizİ kurtarirsiniz

Eşime anlattım ama geçmişimi değil oğlumu kıskandığımı sürekli onla ilgili karar verirken bana akıl vermesini. Çektiğim acıları sancıları hsstalıkları ve tüm bunların soeumlusu onu gördüğümü anlattım. Dinledi ve ben senin acılarına hep ortak olmaya çalıştım dedi. Ki doğumumda benle birlikte çekinmeden ağladı( eşim biraz ben erkeğim havasında evde herşeyi yapar eder ama dışarda asla böyle değildir yani yardım etmez beni düşünmez) o yüzden bana destek olmaya çalıştı hep biliyorum ama ben bir kere o yaftayı adama yapıştırdım "Hersey onun yuzunden" ve bunu kolayca silip atamadım.

Benim eski es hiç yardım etmedi 2 kızımı buyuturken. Calismiyordum ama bana da yazık değil mi 2 yaş arayla 2 cocuk.aile başka şehirde. Çok yiprandim. Sizinki zaten yapıyormuş is.daha fazla beklemek niye.bunun için evliliği yipratmaya değer mi

Eşimin yapısı gereği birini silerse kralı gelse yüzüne bakmaz. Öz abisiyle yıllardır küs asla bayramda seyranda bile konuşmaz. Bende bundan korkuyorum ve hemen kendime gelmem gerek biliyorum. Hala içinde birşeyler var ki ayni evdeyiz eğer tamamiyle bitseydi eşim değil gözümün yaşı oğlumuzu bile gözü görmezdi. Şimdi şükretme ve düzelme evresindeyim.

Acikcasi haline uzuldum depresif ruh hali bebege de cok yansiyan birsey. Burada ne kotu kocalar okuyoruz. Bu tarz kendi halinde eslerde karilarindan cekiyor. Eski zamanlarini hatirla ve esinin kiymetini bil biraz. Bir yuva kolay kurulmuyor ki bir nefeste yikilsin. Bu devirde ne biliyim sakız olmuş dillerde boşanmak.

Adam senden soğumuş. Yani ömür boyu senin gereksiz hallerini çekecek değil. Okurken burada ben sana sinir oldum yazık hergün senin suratını görmek zorunda kalan adam ne yapsın
Teşekkurler arkadaşim. Umarim birgün dengeniz şaşmaz ve allah sağlığınıza zeval vermez (Olurda birgün ruhsal bir rahatsızlığınız olursa ben size gücenmedim )

Evlilik hep güllük gülistanlık geçmiyor herkeste iniş çıkış oluyor ve bazen bu anlaşamama durumu rutine bağlanıyor ve herşey çözümsüz görünmeye başlıyor bu durumu değiştirmekte yine sizin elinizde ki farkındasınız artık durumun huyunuzu değiştirin adam kopmadan erkeklerde pek zora gelemiyor

Şahsen esinize anlatmanizin daha iyi olduğunu düşünüyorum (terapistinuze de sorun ne düşünüyor). Cünkü şu anda neden suçlandığını veya daha doğrusu kimin yerine suçlandığını bilmiyor. Bu terapi de size destek olabilmesi için bilse daha iyi olur diye düşünüyorum. Biliyorum bir güven sorununuzda var, ama adam aslında onun hiçbir günahı olmadığını sizden duyması lazım bence.

Doğru diyorsunuz ben hep köstek oldum eşime. Yapamazsin sen ne anlarsın nasıl bakacaksın deyip durdum. Görende 10 çocuk büyüttüm sanar benimde ilk bebem ben ne biliyorsam adam da aynisını biliyor işe de benim kalın kafam geç algıladı.

Değmezmiş. Değmiyor da. Şimdi kara kara ya eşimi kaybedersem diye ağlıyorum.

psikoloğun yanı sıra, sinirlendiğinizden kendinizi sakinleştirecek şeyleri de bulmaya bakın.
biz eşimle 6 yılı sevgili, 7 ylı evli, 13 senedir birlikteyiz.
ortalığı yıkıp, seslerimizi yükselttiğimiz 4-5 kavga yetti ders almamıza
şimdi o noktaya 4-5 kere gelince, ve sonuçtan memnun olmayınca, gelmemenin yollarını bulduk.
tartışma yukseliyorsa gidiyoruz. ayrı odalara, evden dışarıya, duruma göre :)
sonra da oturup ne oldu diye birbirimize anlatmaya çalışıyoruz.
bu anlatma anında yine geriliyorsak mola veriyoruz. ya kahve, ya yürüyüş, ya bir duş...sonra çözmeye çalısmaya devam.

uzlaşamadığımız oluyor
bunun hayatımıza nasıl yansıdığına bakıp, konu ile ilgili makul sınırlarımızı koyuyoruz.
şimdilik sıkıntı yok.
şimdi çoğunlukla bizi kavgaya götürecek cümleyi yutuyorum. direkt olarak çözmeye çalıştığımız kısma geçiyoruz.
zamandan tasarruf :)

Boşanmak istemiyorum yuvamı kurtarmak istiyorum. Eşimi seviyorum ve ona yaptığım haksızlığın farkındayım. Inşallah rabbim onun yüreğine şevkat bana da akıl fikir güzel huy nasip eder.

Tüm yorumları okuyamadım yazılmıştır mutlaka ama lohusa depresyonu olabilir mi? Ben uzman değilim, destek alıyorum sizin gibi uzun süredir. Ama umutsuz olmayın. Terapi çok işe yarıyor, kesin sonuç veriyor neredeyse ancak zaman alıyor. Bence terapistiniz durumunuz hakkında eşinize bilgi verebilir. Durumunuzu geçici olduğuna dair.
Kısa sürede atlatmanız dileğiyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…