Eşimin iş arkadaşıyla samimiyetini abartıyor muyum? Nasıl davransam?

Kaç gündür takip ediyorum konunuzu. Hikayenizin konusu benimkiyle neredeyse aynı.
Beni de eski eşim ilk kez iş arkadaşıyla aldattı. Ben şüphelendikçe de benim ruh sağlığımın bozuk olduğunu iddia etti hep.
Taaaa ki ikinci telefonu bulana dek. İnanıyormusunuz o kadar samimiyetten sonra iletişimlerinin olmadığına!!! Sadece daha temkinliler.
Bir daha da evliliğim dikiş tutmadı. Boşandım. 11 yıl önce

Siz hem şüphe edip hem bunu eşinize söyleyip hem de kızla plan yapmayı mı düşünüyorsunuz Allah aşkına . Kusura bakmayın ama çok saçma değil mi?

Sizin onları takip ettiğinizi bile bile ne yapacaklarını sanıyorsunuz?Zaten onlar daha önce senin yanında yapacaklarını yapmışlar.Bunun çözümü sizin kızla görüşmeniz değil,onu adam yerine koyup durmayın.

Siz de haklısınız.

Minik kabarcıklar ten renginde mi? Benim de var onlardan. Başka doktor bul git derim ben

Benim ilk bebeğim erkekti ikinci olan kız acaba ondan mı oğlum reddetti beni hamile kalınca

Siz rahatsız olduğunuzu belirttiğiniz halde devam ediyorsa sıkıntılı bir durum.
Burun buruna konuşmak da hiiiç normal değil bencede.
Bunu söylemekten çekiniyorum ama hiçbir şey yoksa bile fiziksel bir çekim olduğunu düşündüm ben. Gözlemde kalın.

Kadınla hâla görüşme düşüncesinde olmanız enteresan.
Eşinizle bu konuları hiç konuşmamış olsanız neyse ama adamla ayrıntılı konuştunuz, onun üzerine kadınla görüşmek çok küçük düşürücü.
Aralarinda bir şey varsa kadın zaten sizin şüphelerinizi bilir.
Ne umuyorsunuz o görüşmeden?
Bu kaza olayı size mantıklı düşünmek icin bir fırsat olsun.

Sabote mi, ne yarar sağlar ki bu bana
En baba olumsuz mesajlara bile tepkiniz olmazken benim mesajımdaki "İslam" ibaresi sizde resmen barut etkisi yapmış.

Nisa suresi 23 ayeti okumadınız sanırım yahut anlamadınız, orada bir hanımın ve bir adamın mahremleri belirtilir, yani mahreminiz olmayan biriyle zaruri ihtiyaçlar dışında konuşamazsınız. Bu da başta aile hayatını ve toplum hayatını düzene girmesini sağlar.

Namaz kılanlar, oruç tutanlar, hacca gidenler yani müslümanca yaşamaya çalışanların elbette kusurları hatta büyük günahları olabilir.

Ben burda kusurlu Müslümanlardan bahsetmedim, kusursuz olan İslamdan alıntı yaptım.
Rabbim yuvanıza afiyet versin, evladınızı ve beyinizi hayırlı eylesin.

Of vallahi sıktın ya birincisi dini yorum yasak
İkincisi git evine çıkma dışarı görme erkek yüzü falan
Üçüncüsü ne işin var forumlarda anomim hesaplar yazıyor erkek falan vardır
Kendi uydurduğun kuralları da din diye millete satma
Şikayet ettim bu arada umarım hesabın kapatilir hiç senden vaaz dinlemeye ihtiyacimiz yokv

Ben 24 yaşındayken özel sektörde tek arkadaşım kendimden 10 yaş büyük bir erkekti. İşyerindeki kızlar benden büyüktü ayni zamanda yuksek lisans yaptığım içın haftada 2 gün izinliyim diye mobing uyguluyorlardı (halbuki ona göre maaşım düşüktü). İkimizde evliydik. Öğle yemeklerini birlikte yiyorduk felaket dedikodu yapıyorduk. Yemin ederim tek konumuz ya müdürleri çekiştirmek ya da kocamla/ karımla nasıl tanıştım komik anılar hayaller sevdikleri şeylerden bahsetmekti. İş seyahati sırasında onun eşide geldi asla rahatsız etmedim yanlış anlar diye yemeğe davet etmelerine rağmen siz başbasa yiyin diye tek başıma yedim. Bu süreçte ne benim eşim ki ilk zamanlar çok kıskançtı sorun etti ne de onun eşi. Fakat eşim aynı şirketten başka bir erkek ile tanismisti tesadüfen onu asla tutmadı kalabalık iş yemeklerinde o varsa bile sorun çıkarmıştı. Demek istediğim şu siz ters bir şey mi hissediyorsunuz? Biz kadınların 6. Hisleri bu konuda kuvvetlidir ve çoğu kadında yanılmaz.

Bir barut etkisi daha

Dine ve kurallarına bu kadar tahammülsüzlüğünüzü anlayamıyorum

Bu tebliğcilerden illalah geldi.
Burada dini yorum yasak. Yasak.
Herkes müslüman da değil ayrıca size ne insanların dini inancından

Bir barut etkisi daha

Dine ve kurallarına bu kadar tahammülsüzlüğünüzü anlayamıyorum
Dine tahammülsüz değilim sizin gibi gerici insanlara tahammülsüzüm . İnsanlar namusuyla gidip kadın erkek çalışıyorlar akşama kadar eşek gibi bu ülkenin geleceği için kendileri için gelişmek için sizin gibi biri çıkıp böyle saçma sapan cümleler kuruyor. Sizin zihniyetinizdekiler işte Afganistan da kadınları eve kapatanlar . En en kötüsü de dini kullanarak bu uygunsuz fikirlerinizi etrafa yaymaya çalışmanız . Benim dine tahammülüm var inancım da var. Sizin gibilerden toplumca yaka silktik , bıktık , usandik sadece . Şark kültürünü din adı altında yaymaya çalışmanizdan sıkıldık. Üstelik sizin gibi davranan insanlar yüzünden toplumda kız çocukları sıkıntı yaşıyor . Maddi bağımsızlığı olmayan kadınlar sıkıntı yaşıyor . Siz bu zihniyetinizle en masumlara zarar veriyorsunuz . Sinirim de tahammülsizlugum işte bunlara. Çok şükür yoksa tuzum kuru . Mühendis bir kadın olarak yüzlerce erkekle çalıştım. Ahlaklı insanlar birlikte çalışabiliyor merak etmeyin

Birde o diğer kızla konuşmayı deneseniz?

Ben size katılmıyorum bunun dinle alakası yok eğer kişinin içinde varsa kadın onunla konuşmasa bile afedersin kalçasina bakıp hallenir hayal eder içinden neler geçirir. Kocanizin bunu yapmadığını nereden biliyorsunuz? Kafasının içinde misiniz?

Dini mükemmel yaşıyorum ve kocamda hiç bir hanıma yan gözle bakmıyor gibi bir cümle kurmadım, hiç bir zaman da böyle bir cümle kuramam.

Söylemek istediğim tek şey en iyi kanunu Rabbim belirlemiş, sadece buna uyanlar iki dünyada da kazanıyor.

Dünyadaki sorunların temelinde, alkol, yanlış kadın erkek ilişkileri ve haram para var, bunun dışında bir sorun bulamazsınız

Amacım kimseyi eleştirmek değil sadece sorunun kaynağını bildiğimiz halde çözümsüz halde devam ettiğimizi belirtmekti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…