Eşimin iş arkadaşıyla samimiyetini abartıyor muyum? Nasıl davransam?

Ben de oraya takildim.

Konu sahibi ne plani yaptiniz? Fikir kimden cikti? Ayrica ne alaka kizla oturup ne paylasacaksiniz ki?

Kadınla hâla görüşme düşüncesinde olmanız enteresan.
Eşinizle bu konuları hiç konuşmamış olsanız neyse ama adamla ayrıntılı konuştunuz, onun üzerine kadınla görüşmek çok küçük düşürücü.
Aralarinda bir şey varsa kadın zaten sizin şüphelerinizi bilir.
Ne umuyorsunuz o görüşmeden?
Bu kaza olayı size mantıklı düşünmek icin bir fırsat olsun.
Ben de çaresiz kaldığım için görüşmek istedim. Madem ki aynı ofiste çalıştıkları için görüşmek zorundalar, o zaman ben de kendimi oyunun dışında bırakmak istemiyorum. Evet kızın meraklısı değilim ama dostunu yakın tut düşmanını daha yakın demişler. Daha fazla gözlem için yakın olmam lazım diye düşünüyorum. Tabii ki benim yanımda doğal ortamındaki gibi olmayacak farkındayım. Şu an aklıma daha başka bir şey gelmiyor gözlem için. Eşimi zaten yakınen takipteyim.

Ben de çaresiz kaldığım için görüşmek istedim. Madem ki aynı ofiste çalıştıkları için görüşmek zorundalar, o zaman ben de kendimi oyunun dışında bırakmak istemiyorum. Evet kızın meraklısı değilim ama dostunu yakın tut düşmanını daha yakın demişler. Daha fazla gözlem için yakın olmam lazım diye düşünüyorum. Tabii ki benim yanımda doğal ortamındaki gibi olmayacak farkındayım. Şu an aklıma daha başka bir şey gelmiyor gözlem için. Eşimi zaten yakınen takipteyim.
Bu erkeğin yaptıklarını kabul gibi geliyor bana ya.
Tersten düşünün, eşiniz sizden kıskandığı bir erkekle "yakin"olmak ister miydi? Mümkün mü böyle bir sey?
Kadınlar böyle değişik oyunlara girmeye çalışıyor,sonu da kendiniz küçük düşürmek bence sadece.
Kadın her türlü ona farklı bir şekilde yakınlık göstermek istediğinizi anlar.
Kendinizi cidden kötü bir duruma düşüreceksiniz.

Ben 24 yaşındayken özel sektörde tek arkadaşım kendimden 10 yaş büyük bir erkekti. İşyerindeki kızlar benden büyüktü ayni zamanda yuksek lisans yaptığım içın haftada 2 gün izinliyim diye mobing uyguluyorlardı (halbuki ona göre maaşım düşüktü). İkimizde evliydik. Öğle yemeklerini birlikte yiyorduk felaket dedikodu yapıyorduk. Yemin ederim tek konumuz ya müdürleri çekiştirmek ya da kocamla/ karımla nasıl tanıştım komik anılar hayaller sevdikleri şeylerden bahsetmekti. İş seyahati sırasında onun eşide geldi asla rahatsız etmedim yanlış anlar diye yemeğe davet etmelerine rağmen siz başbasa yiyin diye tek başıma yedim. Bu süreçte ne benim eşim ki ilk zamanlar çok kıskançtı sorun etti ne de onun eşi. Fakat eşim aynı şirketten başka bir erkek ile tanismisti tesadüfen onu asla tutmadı kalabalık iş yemeklerinde o varsa bile sorun çıkarmıştı. Demek istediğim şu siz ters bir şey mi hissediyorsunuz? Biz kadınların 6. Hisleri bu konuda kuvvetlidir ve çoğu kadında yanılmaz.
Yani hissettim ama temellendiremiyorum. Elimde kanıt yok. Sadece burada anlattığım birkaç olay -onlar da resmi olarak kanıt sayılmaz- ve hislerim.
Eşim artık mesafe koyduğunu söylüyor. Hatta kızın nasıl olduğunu sormamasını da kıza koyduğu mesafeye bağladı. Bakalım...

Bu erkeğin yaptıklarını kabul gibi geliyor bana ya.
Tersten düşünün, eşiniz sizden kıskandığı bir erkekle "yakin"olmak ister miydi? Mümkün mü böyle bir sey?
Kadınlar böyle değişik oyunlara girmeye çalışıyor,sonu da kendiniz küçük düşürmek bence sadece.
Kadın her türlü ona farklı bir şekilde yakınlık göstermek istediğinizi anlar.
Kendinizi cidden kötü bir duruma düşüneceksiniz.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Düşüneceğim.

Sabote mi, ne yarar sağlar ki bu bana 😏
En baba olumsuz mesajlara bile tepkiniz olmazken benim mesajımdaki "İslam" ibaresi sizde resmen barut etkisi yapmış.

Nisa suresi 23 ayeti okumadınız sanırım yahut anlamadınız, orada bir hanımın ve bir adamın mahremleri belirtilir, yani mahreminiz olmayan biriyle zaruri ihtiyaçlar dışında konuşamazsınız. Bu da başta aile hayatını ve toplum hayatını düzene girmesini sağlar.

Namaz kılanlar, oruç tutanlar, hacca gidenler yani müslümanca yaşamaya çalışanların elbette kusurları hatta büyük günahları olabilir.

Ben burda kusurlu Müslümanlardan bahsetmedim, kusursuz olan İslamdan alıntı yaptım.
Rabbim yuvanıza afiyet versin, evladınızı ve beyinizi hayırlı eylesin.
1. Barut etkisi diyerek, inandığım dinin beni rahatsız ettiğini söylüyorsunuz (ki bu inançsız insanlar için düşünülür, inançsız olduğumu ima ediyorsunuz). Böylece beni sinirlendirmek ve savunmaya geçmemi istiyorsunuz.

2. Okuduğumu anlamadığımı söyleyerek hakaret edip küçük görüyorsunuz.

3. Sonunda hayır dua ederek -aklınızca- tatlı dilli ve iyi niyetli oluyorsunuz.

Aferin, manipülasyon için sağlam bir yöntem geliştirmişsiniz 👏 ama bana sökmez.

Zaten banlanmışsınız. Daha fazla yazmayın lütfen.
Allah hidayet versin. Selametle.

Siz esinize "yakindan gozlemleyecegim" demissiniz. Bundan sonra naparsa dikkatli yapar zaten. Bu tip takip olaylarini gizli yapmak lazim. Su saatten sonra esinize inanmis gibi yapin, konuyu acmayin, gizli gizli gozlemlemeye devam edin. Artik ofise mi gidersiniz, telefona mi bakarsiniz, arama dokumlerini mi incelersiniz bilemem

Kızlar, durum güncellemesi yapıyorum 😁 eşim bugün öğle yemeği için eve geldi. Kendisi istedi, ben çağırmadım. Açıklayayım:
Dün iş yemeği vardı, o kız gelecek mi diye sorduğumda bilmiyorum demişti. Dün gece geldiğini söyledi. Ben yine bozuldum. Geldi bana sarıldı, beni ve kızımızı çok sevdiğini, bana çok değer verdiğini, o kızla asla kendimi bir tutmamam gerektiğini söyledi. Benim tadım kaçtı tabi. Sonra kızın geleceğini niye söylemediğini sordum ısrarla. Bir daha bu kızla ilgili bir şey gizlersen beni aldattın kabul eder, ona göre davranırım dedim. Kızla konuşman değil, benden gizlemen dikkatimi çekiyor, demek ki içinde bir şey var dedim. Onu ne kadar iyi tanıdığımı ve o kıza karşı hisleri olduğunu ama ikisinin de arkadaş ayağına takıldığını söyledim. Kanıtın var mı diye soruyorsun, kanıtım olsa bir saniye durur muyum, kalbinizi açıp bakacak halim yok ya dedim. Gözleri doldu, çok sinirlendi. Ona haksızlık ettiğimi düşünüyor. Böyle devam edersen evliliğimize zarar vereceksin dedi. Ben de ona kendisinin verdiği zararı anlattım. Olayı kendi açımdan anlatınca dedi ki "senin bu anlattıklarını dinleyen birisi benim ne şerefsiz bir adam olduğumu düşünür ama öyle bir şey yok". Ben de kendisinin bir şeyleri gizleyip saklamasının olayları buraya getirdiğini söyledim. Bundan sonra bir şey gizlemeyeceği konusunda mutabakata vardık. Ayrıca başkalarının yanında laf sokma, sırt dönme gibi şeylerin bir daha asla olmaması gerektiğini, ben de öyle davranırsam ilişkimizin tükeneceğini söyledim. Bakalım, inşallah sözler havada kalmaz. Ama durumun benim açımdan ciddiyeti net bir şekilde anlaşıldı.
Bugün de yemek için eve gelmek istedi. Kızımızı gece göremediği için özledi, onu görmeye geldi.
Kusura bakmayın sizi üzmek istemem ama kısır döngüde gidip duruyorsunuz. Elinizde yüzsüz bir şekilde üste çıkıyor. Siz güya bir hafta önce onun ile gayet ciddi bir konuşma yaptınız, adam sizi anladığını dikkat edeceğini söyledi daha haftasına gene yalan gene gizleme. Şirket yemeklerinde kimin gelip kimin gelmeyeceği bellidir. Adam o konuşmamın üstüne hala birşeyler gizleyip, o kızın olacağı ortama siz olmadan gidiyor ve bunu da sizden olay olup bitene kadar gizliyorsa bu aldatma zaten. Aynı şeyi siz yapın bakalım, eşiniz size ne yapıyor. Muhtemelen de o yemek de gene geçen olduğu gibi iş arkadaşlığınun sınırını aşan bir ayarsızlık yaptı. Şimdi de bunun sizin kulağınıza gideceği ihtimalini öngördüğü için birden güya babalık damarı tutmuş, öğle yemeğinde günah çıkarmış. Eşinize yönetici oldu dediniz, kıza yeni mezun allah aşkına geçen sizin anlattığınız şekilde bir yaklaşım, bir yönetici ile çalışanın yapacağı şey mi? Siz de iş hayatındaymışsınız, siz yöneticilerimizden birine şirket etkinliğinde eşinin yanında karısını kale bile almadan kulaktan kulağa fısıldayıp gülüşebilir misiniz? Akıllı bir kadın olduğunuzu düşünüyorum ancak boşanma sizi korkuttuğu için kendinizi saf yerine koydurmaktan vazgeçin. Zira her yeni güncellemede eşinizin sizi daha az umursadığı o kadar belli oluyor ki. İlerde herşey iyice ayyuka çıktığında bunlar için çok üzülürsünüz

Son düzenleme:
Elın kızı için evde sizinle tartışmış hemde yeni doğum yapmışsınız Üzgünüm ama erkeklere bu yüzü veriyorsunuz sonra da sizi bebeginizi elin 5 para etmez kadını için üzüyorlar insan içinde size k*çını dönüp o kızla fısır fısır kulak kulağa konuşuyorlar sizi insan içinde ne konuma düşünmüşler
Ve bana karışamazsın diyor adam açık açık bilmiyorum ya cidden bu yüzü neden veriyorsunuz anlayamıyorum
Yazık ediyosunuz bebeğinizede boyle bir adama tahamul ederek.

O kız benim muhatabım değil ki...
Ben de 2 ay kadar önce eşimin buna benzer bir durumunu yakaladım ama elimde net belge kanıt yok. Hislerime göre de birşeyler karıştırdı iş arkadaşı ile ama ne karıştırdı anlayamadım hala üzerimden o psikolojiyi atamadım. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. İyi ki burası var ve birbirimizin yaralarını görüp ortak olabiliyoruz

Tüm konuyu okudum, dini tebligci bacı dahil😒Sizin durum bence "sosyal flort" ve flört arasında kalmış, eşiniz sizin duruma ayildiginizi görünce önce sizi baskilamaya calismis sonra bakmis kazın ayağı öyle değil. Gözleri dolan aile babası ayağına yatmış. Farkındaysanız kızla durumu da liseli flört gibi. Arası bozuluyor, düzeliyor vs. Erişkin 2 gerçek iş arkadaşı arasında bu kadar gel git olmaz. Mühim olan basbasa yemek değil.

Bu konularda kendi kendine hallenen kadınlar oluyor. Ama sizinki öyle değil. Kızın size uzak durması, size rağmen eşinizin kulağına fısıldamasi, eşinizin sizi dışlar gibi oturması. Sadece şimdi eşiniz u dönüşü yapmış durumunda.

Bunlar lohusayken olur. Bakimla alakası yok. Yaninizda her an gozlemlemeniz gereken bir bebek olunca herkes sizi gidemez zanneder. Çevrenizde kim varsa en kötü taraflarını kusarlar.

Size tavsiyem bir daha konuşmayın bu konuyu, takip edin. Kızla birebir bulaşmayın. Kendini onemsemesin. Toplantılarına gitmeye çalışın. Bir de ben ne kadar güçlü, ben bunun altında kalacak kadın değilim diye kendini tanımlayan birini görsem en fazla onların olayların altında kaldığını görüyorum. Boşanma kartiniz( sadece madden değil ruhen de) hep cebinizde olsun.

Merhaba konu sahibi, herhangi bir gelişme var mı konunuzda?
Merhaba, büyük bir gelişme yok. Ben takipteyim. Eşim , "senin son konuşmandan sonra onunla tek başıma yemeğe gitmedim, yanımızda hep birileri oldu. Zaten yakında ofisim değişecek, bu sorun tamamen bitecek" dedi. Bakalım, asıl o zaman çıkacak meydana ak-kara.

Merhaba, büyük bir gelişme yok. Ben takipteyim. Eşim , "senin son konuşmandan sonra onunla tek başıma yemeğe gitmedim, yanımızda hep birileri oldu. Zaten yakında ofisim değişecek, bu sorun tamamen bitecek" dedi. Bakalım, asıl o zaman çıkacak meydana ak-kara.
Demek yanlarında hep birileri olmuş ( çok güvenmemek lazım bu söze ). Demekki istese yanlarında birilerini oldurabiliyormuş... Neyse hayırlısı olsun inşallah sizin için.

Kızlar,

Eşim iş yerine 7-8 ay önce gelen bir kızla ben rahatsız olduğumu belirttiğim halde yakın. Eşimin de benim de karşı cinsten arkadaşlarımız var, problem o değil. Sorun, eşimin tavırları. Kızdan bahsederken "bir arkadaş" ekolünü kullanmasından kıllandım ilk olarak. Çünkü iş yerinde olanları bana her gün anlatır, iş o kıza gelince isim hiç geçirmedi. Sonra kızın eşime işle ilgili bir mesaj artarken fazla samimi bir hitap kullandığını gördüm. Her gün öğle yemeğine baş başa gidiyorlar. Bunlar olurken ben 7 aylık hamileydim.

Kızım doğunca eşimle bu konuyu sakince konuştum. Benden gizlemesinden rahatsız olduğumu, bu kadar samimiyse benimle de tanıştırması gerektiğini söyledim. Tamam dedi. Kızım 2 aylıkken iş yerinin bir organizasyonunda kızla tanıştım. Orada da ne eşimin ne de kızın tavırları hoşuma gitmedi. Kız masanın diğer ucundan eğilip eşimin kulağına bir şey söyleyince kan beynime sıçradı. Kalabalığın içinde bir şey belli edemedim ama eşimin bir kadınla burun buruna konuşması hoşuma gitmedi. Ben yakın erkek arkadaşlarımla bile böyle fiziksel yakınlık kurmuyorum. Yani bizim hayat tarzımız içinde bu olağan bir davranış değil.

O günden sonra eşimle bu konu hakkında tartıştık ama beyhude... Koca adam, boynuna tasma takacak da değilim... Bana aralarının bozulduğunu söylemişti ama yine yemeklere beraber gidiyorlarmış. Madem öyle, beraber de plan yapalım dedim. Acaba hata mı ediyorum, kızı tanımaya çalışarak?
Evet iş yerinde başbaşa öğle yemeği yemek aldatmak sayılmaz ama çok masum da gelmiyor. Abartıyor muyum? Ben işimi gücümü bırakıp evde kızımızla ilgilenirken beni bunlarla meşgul ettiği için eşime de kızgınım. Bu konuyu eşimle tekrar son bir kez konuşmalı mıyım? Yoksa eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesem mi? Ters tepmesinden korkuyorum açıkçası. Ne yapayım ben?
O kabuk çoktan düşmüş bence😑Umarim ben fesat,kötü düşünüyorumdur

X