Eşimin ikinci karısıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu imamlar halen daha nasıl yapıyorlar bu işi ya ? Biz bekar 2 insan bi süre aynı evde yaşayıp deneyip ona göre evleniriz diye ilk etapta dini nikah yapmak istedik ki iki tarafın ailelerininde haberi vardı böyle gizli saklıda değildi kaç hocaya gittiysek evlilik cüzdanı şart diye diye burnumuzdan getirdiler. Ama millet başkasıyla evliyken çatır çatır ikinci üçüncü eşini alıyor mübarek 🤬 acayip sinir oldum 🤬

oturup beraber ağlıyormusunuz gerçekten. şakamısınız siz ya. bu ne acizlik koca adam ağlayana kadar boşanıp seninle evlensin madem.

diğer kadının yerine koy kendini. konuyu bu kadar masumlaştırma kimse yemiyor bence. çok şey yazarımda neyse
Oturup cima edemedikleri için ağlamışlardır🤣

Bu imamlar halen daha nasıl yapıyorlar bu işi ya ? Biz bekar 2 insan bi süre aynı evde yaşayıp deneyip ona göre evleniriz diye ilk etapta dini nikah yapmak istedik ki iki tarafın ailelerininde haberi vardı böyle gizli saklıda değildi kaç hocaya gittiysek evlilik cüzdanı şart diye diye burnumuzdan getirdiler. Ama millet başkasıyla evliyken çatır çatır ikinci üçüncü eşini alıyor mübarek 🤬 acayip sinir oldum 🤬
Valla sözde nikahı kıyanın imam olduğu da şüpheli. Kimi şahit gösterdi de kıydılar nikahı? Adam yoldan gelirken mahalle bakalının kafasına takke geçirip eline tesbih vermiş olabilir.

eşimle 10 sene sevgili olduk yine de imam nikahını düğün+resmi nikahtan sonra kıydık, dünyanın bin bir türlü hali var diye. siz dini nikahın kabul olması için gereken şartların ne olduğunu bilmiyorsunuz ama yaptığınız işe vicdanen kılıf uyduruyorsunuz.

okumuş genç bir kadınsın ne işin var senin yaşlı başlı evli bir adamla? dış dünya genç bekar erkek dolu kendinize bunu mu layık görüyorsunuz. 2. eşiyim diyorsunuz ya kanun önünde yok hükmündesiniz, bu adamın başına bir iş gelse kimse sizi kaale alıp haber dahi vermez, eşi diye muhattap olacakları insan resmi nikahlı karısıdır.

hiç kavga etmiyoruz diyorsun da zaten ne diye kavga edeceksiniz ki adamın kirli donlarını karısı yıkıyor, akşam yemeğini karısı hazırlıyor. adamın gerekli gereksiz tüm aile fertleri ile karısı muhattap oluyor size de yiyip içip fingirdemek düşüyor
Birde o var.
Kadın evde ev işi, çocuk, akraba ekonomik sorunlar uğraşıp duruyor. Adamın şerefsizliklerini çekiyor.
Haftada 2 gün sadece cinsellik için bir araya gelen metresde diyor ki benim yanımdayken çok mutlu hiç kavga etmiyoruz.
Başka şeylerden kavga etmeye zaman kalmıyordur ondan olmasın o
Günah işlemenin mutluluğu gelmiştir üzerinize zinakarlar sizi

Nereden başlasam bilemiyorum. Öncelikle bu anlatacaklarım için lütfen beni yargılamayın yargılayacak olanlar lütfen bu konuya cevap vermesin moral olarak yeterince çöküşteyim.

Eşimle aramda çok fazla yaş farkı var. Kendisi karısıyla senelerdir evli, çocuğu yok. Onu ilk tanıdığımda evli olup olmadığı sormadım ve sormaya da çekindim açıkçası sorabilecek pozisyonda da değildim öyle diyeyim. O da hiç evli olduğunu belirten bir şey demedi. Ben belki de evliyim diyecek diye korktuğum için soramadım, kendi kendime bekardır ya diyip avuttum kendimi bilmiyorum. Uzaktan uzağa sevmeye başladım (birkaç yıl). O da benim ilgimi sonunda anladı ve benim ona açılmalı istedi. Bu süreçte evli olduğunu sonunda bir cesaret ona sorarak öğrenmiştim. O da saklamadı zaten hemen söyledi. Başta evli olması beni çok itmişti ama bana karşı o kadar ilgiliydi ki evli olma durumunu silip atmıştım adeta kafamdan, tamamen kendi mutluluğuma odaklanmıştım. Ben ona açılınca o da benim ona olan sevgimin onu çok cezbettiğini söyledi. Aslında eşini sevdiğini, çok iyi biri olduğunu ancak buna rağmen evliliklerinde bazı eksiklikler bulunduğunu (bu çok özel açıklayamam) belirtti. Gel zaman git zaman görüşmeye başladık ve artık böyle olmayacak evlenelim sonu ne olursa olsun, nereye kadar giderse gitsin dedik. Çünkü ben ağlamaktan artık helak oluyordum. Bu noktada diyebilirsiniz eşinden boşanıp seninle evlenseydi madem. Haklısınız ama olmazdı arkadaşlar. Onu boşasa benimle her insanın yaşadığı normal evliliği yaşayabilecek miydi? Ailem yaşı büyük diye evlenmemi (resmî nikah) kabul edecek miydi? Hayır. Ben geçiciydim bunu ben de o da biliyor. Ama her şeye rağmen gizli saklı görüşmeye başlayıp sonunda da evlendik. Çok güzel zamanlarımız oldu o benimle ben ise onunla ilklerimi yaşadım. Kafa yapımız çok uyuşuyor hiç tartışmıyoruz desem yeri. Görüşme kısmına gelince de ben ayrı evde yaşıyorum aynı zamanda okuyorum. Bulduğu her fırsatta yanıma geliyor, görüşüyoruz bazen birkaç gün kalma şansı oluyor yanımda. Buna da şükrediyorum buna dahi razıyım. Lütfen aciz gözüyle bakmayın. Ne yapayım başka seçeneğim yoktu. Bana belki diyebilirsiniz o adam seni kullanıyor, senden faydalanıyor. Hayır arkadaşlar. Ne ben onu parası için ne de o beni güzelliğim için seviyor. Zaten ne ben afroditim ne de o milyoner. Günün birinde ömür boyu ayrı kalmak zorunda kalacağız diye ikimiz birden ağlayıp duruyoruz. Ne ben onu ayarttım ne o beni. Tamamen saf duygularla sevdik birbirimizi. Ben önceden bu konulara çok sert bakardım. Asla derdim asla evli adamla olmaz, adam eşine ihanet edemez. Çok büyük konuştum. Yaşamayan bilmiyor, anlamıyor. O an öyle bir noktaya geliyorsunuz ki tek istediğiniz sizin mutlu olmanız. İnsan şu hayatı kendisi için yaşamayacaksa neden dünyaya geldi? Benim kimsenin yuvasını yıkma derdim yok. Ona hiçbir şeyi zorla, baskıyla yaptırmadım. Tek isteğim onunla mutlu olmak. Şimdi ailemden uzak farklı şehirdeyim ancak okulum bitiyor ve bana geri dönüş yolları gözüküyor. Böyle olursa nasıl görüşeceğiz diyorum kendi kendime. Yiyip bitiriyorum kendimi. Burada bir iş mi bulsam diyorum kalabilmek için. Günümüz şartlarında da ev geçindirmek çok zor kirası, faturası bir sürü derdi günden güne artan zammı. O da elinden geldiğince yardım ediyor ama nereye kadar. Herkesin durumu belli. Ne yapsam çok kafam karıştı. Bazen diyorum dön aile evine bul başkasını kurtar kendini bu bataktan nereye kadar böyle sürünüp gideceksin. Ama bu fikir bile beni delirtiyor. Ben başkasını istemiyorum ki başkasıyla mutlu olmak istemiyorum. Yaşıtlarım olan erkekler ya da benden birkaç yaş büyük olanlar bana afedersiniz asalak gibi geliyor. Sonra birini severken nasıl başkasını tanımak isteyeceğim? Hadi diyelim tanıdım sonra ne olacak? Ondaki özellikleri arayacağım hep yeni tanıştığım kişide. Bu nasıl çıkmaz gerçekten aklımı kaçıracağım. İntiharı bile düşündüm bitsin bu çile artık diyorum. Yok işte yok çözümü yok ne yaparsam yapayım olmayacak. Ne aileme söyleyebiliyorum ne de o kendi ailesine durumu açıklayabiliyor. Bazen diyorum keşke aile engelim olmasa. Keşke istediğim hayatı kimseye hesap vermeden yaşayabilsem. Ne kadar çok isterdim...

Tekrar söylüyorum lütfen beni yargılamayın. Uzaktan tuzu kuru olanın konuşması çok kolay. Bu şehirde kalıp ondan kopmak istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce
Kimseyi kinayamam,her şey bizler için, biraz iradeli olmakla ilgili.Mutlaka sonunda üzülenin siz olacağınızı biliyordunuz ama baştan akışına bırakmasaydiniz iyiydi.Uzgunum adınıza, inşallah bu yanlıştan dönersiniz.

İmam nikahı var
Evli adamla yiyip,icip,siciyorsun...
Sonra da sucu İmam'a mi atiyorsun :)
Birde karisiyim diyerek kendini kandiriyorsun..Ama bu Kidemli bir metres oldugun gercegini degistirmiyor..
Bu da iyi bahane oldu millete..
Kac defa dedik;imam nikahi:Sizin usulsuz iliskilerinizi gizleyen,sapkinliklarinizi ortbas eden,her ahlaksizliginizin ardindan siginacaginiz bir liman degil.
İsinize gelince ultra dindar olursunuz,isinize gelmeyince dini butun insanlar sizin nezninizde yobaz olur.. :)
iki yuzlu ve sinsi kullarindan koru Rabbim.

Nereden başlasam bilemiyorum. Öncelikle bu anlatacaklarım için lütfen beni yargılamayın yargılayacak olanlar lütfen bu konuya cevap vermesin moral olarak yeterince çöküşteyim.

Eşimle aramda çok fazla yaş farkı var. Kendisi karısıyla senelerdir evli, çocuğu yok. Onu ilk tanıdığımda evli olup olmadığı sormadım ve sormaya da çekindim açıkçası sorabilecek pozisyonda da değildim öyle diyeyim. O da hiç evli olduğunu belirten bir şey demedi. Ben belki de evliyim diyecek diye korktuğum için soramadım, kendi kendime bekardır ya diyip avuttum kendimi bilmiyorum. Uzaktan uzağa sevmeye başladım (birkaç yıl). O da benim ilgimi sonunda anladı ve benim ona açılmalı istedi. Bu süreçte evli olduğunu sonunda bir cesaret ona sorarak öğrenmiştim. O da saklamadı zaten hemen söyledi. Başta evli olması beni çok itmişti ama bana karşı o kadar ilgiliydi ki evli olma durumunu silip atmıştım adeta kafamdan, tamamen kendi mutluluğuma odaklanmıştım. Ben ona açılınca o da benim ona olan sevgimin onu çok cezbettiğini söyledi. Aslında eşini sevdiğini, çok iyi biri olduğunu ancak buna rağmen evliliklerinde bazı eksiklikler bulunduğunu (bu çok özel açıklayamam) belirtti. Gel zaman git zaman görüşmeye başladık ve artık böyle olmayacak evlenelim sonu ne olursa olsun, nereye kadar giderse gitsin dedik. Çünkü ben ağlamaktan artık helak oluyordum. Bu noktada diyebilirsiniz eşinden boşanıp seninle evlenseydi madem. Haklısınız ama olmazdı arkadaşlar. Onu boşasa benimle her insanın yaşadığı normal evliliği yaşayabilecek miydi? Ailem yaşı büyük diye evlenmemi (resmî nikah) kabul edecek miydi? Hayır. Ben geçiciydim bunu ben de o da biliyor. Ama her şeye rağmen gizli saklı görüşmeye başlayıp sonunda da evlendik. Çok güzel zamanlarımız oldu o benimle ben ise onunla ilklerimi yaşadım. Kafa yapımız çok uyuşuyor hiç tartışmıyoruz desem yeri. Görüşme kısmına gelince de ben ayrı evde yaşıyorum aynı zamanda okuyorum. Bulduğu her fırsatta yanıma geliyor, görüşüyoruz bazen birkaç gün kalma şansı oluyor yanımda. Buna da şükrediyorum buna dahi razıyım. Lütfen aciz gözüyle bakmayın. Ne yapayım başka seçeneğim yoktu. Bana belki diyebilirsiniz o adam seni kullanıyor, senden faydalanıyor. Hayır arkadaşlar. Ne ben onu parası için ne de o beni güzelliğim için seviyor. Zaten ne ben afroditim ne de o milyoner. Günün birinde ömür boyu ayrı kalmak zorunda kalacağız diye ikimiz birden ağlayıp duruyoruz. Ne ben onu ayarttım ne o beni. Tamamen saf duygularla sevdik birbirimizi. Ben önceden bu konulara çok sert bakardım. Asla derdim asla evli adamla olmaz, adam eşine ihanet edemez. Çok büyük konuştum. Yaşamayan bilmiyor, anlamıyor. O an öyle bir noktaya geliyorsunuz ki tek istediğiniz sizin mutlu olmanız. İnsan şu hayatı kendisi için yaşamayacaksa neden dünyaya geldi? Benim kimsenin yuvasını yıkma derdim yok. Ona hiçbir şeyi zorla, baskıyla yaptırmadım. Tek isteğim onunla mutlu olmak. Şimdi ailemden uzak farklı şehirdeyim ancak okulum bitiyor ve bana geri dönüş yolları gözüküyor. Böyle olursa nasıl görüşeceğiz diyorum kendi kendime. Yiyip bitiriyorum kendimi. Burada bir iş mi bulsam diyorum kalabilmek için. Günümüz şartlarında da ev geçindirmek çok zor kirası, faturası bir sürü derdi günden güne artan zammı. O da elinden geldiğince yardım ediyor ama nereye kadar. Herkesin durumu belli. Ne yapsam çok kafam karıştı. Bazen diyorum dön aile evine bul başkasını kurtar kendini bu bataktan nereye kadar böyle sürünüp gideceksin. Ama bu fikir bile beni delirtiyor. Ben başkasını istemiyorum ki başkasıyla mutlu olmak istemiyorum. Yaşıtlarım olan erkekler ya da benden birkaç yaş büyük olanlar bana afedersiniz asalak gibi geliyor. Sonra birini severken nasıl başkasını tanımak isteyeceğim? Hadi diyelim tanıdım sonra ne olacak? Ondaki özellikleri arayacağım hep yeni tanıştığım kişide. Bu nasıl çıkmaz gerçekten aklımı kaçıracağım. İntiharı bile düşündüm bitsin bu çile artık diyorum. Yok işte yok çözümü yok ne yaparsam yapayım olmayacak. Ne aileme söyleyebiliyorum ne de o kendi ailesine durumu açıklayabiliyor. Bazen diyorum keşke aile engelim olmasa. Keşke istediğim hayatı kimseye hesap vermeden yaşayabilsem. Ne kadar çok isterdim...

Tekrar söylüyorum lütfen beni yargılamayın. Uzaktan tuzu kuru olanın konuşması çok kolay. Bu şehirde kalıp ondan kopmak istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce
Siz yuva yıkan bir metressiniz hepsi bu yuva yıkanın yuvası olmazmış rezillik bu yaşça büyük diyorsun kendi yaşından adammi kalmadida o adamın karısını uzdun

dini nikahın amacı evliliği herkese duyurmak. Allah görmüyormu ki ona özel bir törenle nikah kiydiriliyor.inancliysan inancına ters,yok değilsen nikaha gerek yok 🤔

Keşke dini hassasiyetleri olanlar için şöyle birşey yapılsa kaç kere dinen nikahlandiklari kimliklerin de kabak gibi yazsa mesela 👺

Okulum bitiyor cümlenizi okudum paylaşım sahibi inanın çok üzüldüm adınıza.Demek ki siz üniversite (veya başka okul) okumaya bu şehre geldiniz.Bu çok yaşlı adamın tuzağına düştünüz.Hayır öyle değil diyeceksiniz ama başka karşılığı başka adı yok bunun. Nikahınız yoksa o çok yaşlı adamın kaçıncı olursanız olun eşi falan değilsiniz.Böyle diyerek yaptığına&yaptığınıza kılıf bulmak yasallaştırmak istiyorsunuz ama olmuyor.Hiç bir yasal durum yok ortada.
Önce kendi durumunuzu düşünün.Bir insan önce dürüst olmalı hem kendisi hem karşısındaki.Bu insan sizi gerçekten seviyorsa sevgisinin arkasında durup karısının karşısına çıkar her şeyi anlatır boşanır ve sizinle evlenir.Siz şimdi yok benim onun yuvasını bozmak niyetim değil vb cümlelerle sakın yazmayın..Ben dürüstlükten bahsediyorum.
Gencecik bir insansınız çok yaşlı adamın peşine takılmış gidiyorsunuz .Dışarı çıkıp elele dolaşabiliyormusunuz .Elele tatile benzeri her yere gidebiliyor musunuz. Biliyormusunuz;
Bundan sonraki her yılınız her gününüz bu çok yaşlı adamı gizli gizli beklemekle geçecek.O ne zaman kaçıp size gelebilirse beraber olacaksınız. Genc bir insan ne kadar dayanır buna.Bunları iyice değerlendirin derim.Ve siz mutlaka bir uzmandan yardım alın kurtulmak için..
Çok yaşlı kişinin eşi açısından bakın birde.Ne olursa olsun o kadın eş ve aldatlıyor. O kadını üzmeye hakkınız var mı.Bunun karşılığı bir gün bizden bir şekilde çıkar diye hiç düşünmezmisiniz.Ama çok gençsiniz seviyorum çok diye kendinizi aklama peşindesiniz..
Ağır gelebilir size bunlar ama değil inanın.gerçekleriniz bunlar...

Azcık şerefli olsanız sonu olmasa da açıkça evlenirsiniz o ahlaksız adamda boşanır seninle evlenir ama ikinizde çıkar peşindesiniz biriniz içten içe yaşlı adamla ömür gecmeyecegini biliyor digeride bir kaç yıl için karısından olmak istemiyor sizi şerefli insanlar sizi

Gerçekten kendinin iki katı yaşında ve üstelik evli bir adamla dini nikah kıyıp birlikte olmak için de epey güçlü bir mide gerekiyor. Birçok genç erkek bile kendine bakmıyor, yaşlı adamı düşünemiyorum.
Yok kız zaten haftada 2 gidiyor duş alıp gidiyordur diğer günler dişini havluya siliyordur burda bı konuda okumuştum :KK70:

Birde karisiyim diyor metresiyim ahlaklı sevgilisiyim demiyor hayret yani..az kaldı ikimizde bir çocuk gibi masumuz diyecek ..heralde masum masum sevişiyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X