Eşimin Davranışı Hakkında..

Çok nokta atışı bir yorum yapmışsınız..Kayınbabam Antep te büyümüş, gerçekten kayınvalidemden güzel yemek yapar ve sürekli dile getirir..Belki kayınvalidem de geçmişte benim gibi tepkiler vermiştir kimbilir..Ama şimdi gülüp geçiyor, hadi be ordan falan diyor..Eşim de babasıyla bir araya geldi mi komik bi benzetme olacak ama aşık atışması gibi ben şunu şöyle yaparım yok ben böyle yaparım falan..
Bir de mesela bize gelecekler, eşim 2 gün önceden arar menüyü söyler, ben bunu yapacağım pandoraksk bunu yapacak..Ya diyorum ne gerek var..Bir de şöyle bir huyları var..Mesela ben mercimek köfte yaptım, eşim de çeşit olsun diye tavuk köftesi yaptı..Kayınbabam tadarken şöyle yapıyor..Ya mercimek köftesi hep yediğimiz bir şey de şu tavuk köfteyi bir tatmak istiyorum..İnsan ne düşünür, ne hisseder..
Konumda da yazdım, eşim pilavda benden daha başarılıdır, kayınvalidem yerken sorar, Ay pilav çok güzel olmuş "hanginiz" yaptı, ben sessiz kaldım, eşim de yaani ikimiz derken öyle bir diyor ki resmen tabiki ben yaptım der gibi..Kayınvalidem de bir zamanların acısını benden mi çıkarıyor nedir..
Lütfen bu cevabımı yorumlar mısınız? İsabetli yorum yapan birisiniz..Teşekkür ederim..

Kayinvalidenizin hiç sucu yok kadın ne yapsın. Kocanız suçlu valla ben bu forum yüzünden sinir sahibi olucam ya.. ailesinin yanında rencide edeceksin yetişemiyorum kusura bakma biraz yardim etsen yapardım de. Benzer şeyleri yaşadım ama bende film bir iftar sofrasında koptu. Yaptığımı yine yemedi tek çatal bile almadı. Bundan sonra bu evde kendime gore yemek var ister yersin ister yemezsin git annende ye artık sen her akşam dedimm o gün bugün ne yapsam yer yeter valla kimsenin hizmetçisi değilim şahsen. Biz doğurmadık bu adamları gitsinler analarına naz yapsınlar dedikodumuzu da yapsınlar bi de sütlü kahve söylesinler üstüne zerre umrumda değil. Siz de oyle yapın. Konus konus namim yurusun de gec..

Ben de eşimi suçlu buluyorum..Tabi şu da var, mesela görümcemin eşi böyle bir hareket yapsaydı ve bunun üzerine kızın yüzü düşseydi, ben lafa gülerek aaa ben de bunları bunları yaptım diye girmezdim, sessiz kalırdım..

Görümceler bu fırsatı kaçırmaz. Asla dostunuz olmadığını kabul ederseniz yaptığı hiç bi kötülüğe üzülmezsiniz.

Hepsi aynı bunların, sizin gösterdiğiniz nezaketi göstermesini beklemeyin. Ben ilk evlendiğimde eşim telefonda ben ve ev işleriyle ilgili bir yorum yapmış. Görümcem de “evet ağır biraz “ demiş benim için. Ya yeni evlenmişim daha ve çekirdek ailede büyüdüm ben onlar gibi dedeler ninelere hizmet etmişliğim yok. Ayrıca hayatında kaç kitap okudun ki varsa yoksa dolma, çörek... herkesin anlayışı farklı, herkes herkese saygı göstermek zprunda. İstersen alasını yaparsın ama istemezsen buna da hakkın var yani

Size birşey söyleyeyim mi

Eşinizi bosverin ve kayinvalidenizle kayinpederinizi baş üstünde taşıyın. Kv sizi savunup o çalışan bayan sen sus bakiyim diye oğlunu uyarması, kayinpederinizin kızım sen buraya çalışmaya mi geldin demesi. Bilmiyorum okurken gozlerim doldu.

Benim kv ve kp geldi aklıma. Bende çalışan biriyim birde cocugum var herşeye zor yetisiyorum ama malesef kv ve kp beni hizmetçi gibi görüyor. Yanlarına gittiğimde eğer iki dk oturmussam kesin göze batiyorum. Onların çamaşırı, bulaşığı, yemeği, temizliği hiç bitmiyor. Yeni beş gün kaldım da geldim şu an belim kopuyor orada birde grip olup hastalandım ama malesef o halimle bile bana hergün ev supurtup , yemek, bulasik yaptirdilar.

Eşini boşver sen kv ve kp için haline şükret.

Ben de iş beklememeleri konusunda şanslı olduğumu düşünürüm..Kendi kızlarına yaptırmadıkları gibi bana da yaptırmazlar, o konularda iyiler sağ olsunlar..Eşimin boşboğazlığı işte..

Yukarıda bir başka üyenin dediği gibi böyle fırsatları kaçırmıyorlar demek ki..

Kayınvalideniz de sizin şu an yasadiklarinizi gecmiste yasamis biri anladigim kadariyla.
O yüzden size karşı tepkili ya da acısını sizden cikariyor diye düşünmeyin bence oyle değil.
Sadece yillarin verdiği bir aliskanlik var ve kadin da aman ne takayim diye umursamıyordur ki siz de buna benzer bir sey demissiniz.
Esiniz ailede bu sekilde büyüdüğü icin babasının annesine yaptıklarını size yapiyor. Hani çocuk soyleneni degil davranisi örnek alir olayi.
Kayınvalideniz anlayisli biri mi ona sorsanız "anne sen ne düşünüyorsun bu konuda" ya da "nasil takmamayi ogrendin" gibi...
Bence yemek işini toptan esinize yıkın "sen daha iyi yapıyorsun ben arada sana yardim ederim" moduna girin ve gerçekten de onun görevi gibi davranin. Disariya da "Antepli asciligi harika bir kocam var, benim kendimi yormama gerek kalmıyor " diyin ve bunun tadini cikarin.
Benim de anladigim, sizin yemek yapmayı kadin isi olarak görüp sahiplenmeniz ve sanki bunun elinizden alindigini dusunuyorsunuz. Hiç oyle uzmeyin kendinizi bakın burada bile ne kadar çok hemcinsimiz yazmış ben de yapamam cok da umursamam diye :)

Elini bir işe attığında amannn bir şey yapma şimdi üstüne bin katar ben bir şey yaomiyormusum gibi söylersin de.Onu mutfağa sokma

Yaa evet ne güzel bir duruma parmak basmissiniz
Gercekten kv kp ne kadar iyi niyetliler, el üstünde tutmak lazim dediğiniz gibi.
Allah herkese böylesini versin diyelim :)

Durumu tersine çeviriverseydiniz hemen.
Eşim güzel yemek yapar,ben meşgül insanım zaten,eşim yapıyor oturup yiyoruz bizde diyebilirdiniz eşiniz yemek yaptım vs dediğinde.
Yada eşinizi karşınıza oturtup ciddiyetle,yemek konusu senin açından bu kadar önemli ve her fırsatta bana laf sokulacak bir şeyse şayet ,bugün işi bırakıp yemek kursuna gidebilirim, ne kadar sürerse artık orda kendimi geliştiririm zira sizin tek meziyetiniz ve sürekli konuştuğunuz konu bu oldu farkındaysan diye rest çekebilirsiniz.

Kendi évliligimde eşim bir iş yapsa onu kendi aramızda överim sen çok güzel yapıyorsun ben senin kadar yapamam diye, onu motive ediyorum ki o işi bana bırakmasın. Böyle minik taktiklerim var. Bırakın yemeği o yapsın siz de onu övün sen çok güzel yapıyorsun ben senin yemeklerine bayılıyorum deyin. Ama yeri ve zamanı geldiğinde özel olarak ricada bulunun tatlı dilin yapamayacağı hiç bir şey yok. Hayatım senin yemeklerini çok beğeniyorum benim elimden bu kadarı gelmiyor tamam ama başkalarının yanında bunu söylemen beni biraz incitiyor. Sanki ben hiç bir isten anlamayan biri gibi gözüküyorum bu durum beni üzüyor tarzında konuşun. Ben çalışıyorum ben yapamam demek yerine sen daha güzel yapıyorsun ben o kadar güzel yapamıyorum demek daha iyi geliyor. Sonuçta çalışan biriyim deyince o da kendince ben de çalışıyorum kardeşim de çalışıyor ama biz yapabiliyoruz sen yapmak istemiyorsun, gibi düşünebilir.

eşiniz memnun değilse kendisi yapsın yemekleri.. ille kadın yemek yapacak diye bir kural yok. siz de çalışıyorsunuz sonuçta... al karşına ciddi ciddi de ki " bak hayatım, belli ki yemeklerimden memnun değilsin. iş bölümü yapalım. sen çok güzel yemekler yapıyorsun. artık yemek işi sende. ben bulaşıkları sofrayı vs hallederim" deyiverin..
bana birazcık da eşin kendisi yaptığı yemekler övülsün diye yapıyor gibi geldi. belli ki sofra işlerini seviyor. heryerde özellikle annesinin gözünde yücelmek istiyor. taktiği kötü çünkü seni yeriyor..
bu arada kayınvaliden iyi birisine benziyor. çalışan kadın demesi falan seni savunması güzel. şurda bu konuyu açıpta kv eşimi dolduruyor diye bitiren çok insan gördüm.

Ben de artık koz vermiyim daha fazla diyorum, çok lafını ediyorsun sen yapma olduğu kadar ben yaparım desem diyorum, kayınvalidemle bir araya gelirsek ve ortam oluşursa sorabilirim, yorumunuz için teşekkür ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…