Eşimin Davranışı Hakkında..

İşte ben onu rencide etmekten imtina ederim..Bizim araba kredimiz vardı, bi yandan krediyi kapatmak bi yandan da birikim yapmak için haftada 40 saat ders aldım, ek dersimi tam alıyordum yani..Ama değmiyor sanırım, yemek yapma konusunda da laf vermemek için yapacağım bi şeyler..

Evet böyle yapmalı aslında onlara karşı:)

Aynen, 1. si sağlık için 2. si de kendimi bi daha böyle bi durumun içinde bulmamak için yemek yapacağım, aslında tabiki hiç yapmıyor değilim ama bundan sonra daha dikkatli olacağım..

Benim eşimin de böyle dengesizlikleri vardı.

Ona "beni birinin yanında küçük düşürmeye kalkarsan o kişi kim olursa olsun onunla bir daha görüşmem" dedim.

Denemenizi tavsiye ederim çok etkili oldu bende.
Ben de insanın hayat arkadaşına böyle bir kötülük yapmasına son derece karşıyım..Ben ona karşı dikkat ederim..Sanırım onun da böyle bir derse ihtiyacı var..

Ben de bazen diyorum ki keşke yapmasaydı da anlatacak bi şeyi olmasaydı..Yapsalar bi dert, yapmasalar bi dert..

Aynen, 1. si sağlık için 2. si de kendimi bi daha böyle bi durumun içinde bulmamak için yemek yapacağım, aslında tabiki hiç yapmıyor değilim ama bundan sonra daha dikkatli olacağım..

Üzülmeyin böyle şeyler için hayat çok kısa, istediğiniz zaman bana yazabilirsiniz, mutfak tüyoları veririm

sizde inadına gülün geçin
evet sağolsun pek güzel yemek yapıyor bende elime sürmeyeceğim bundan sonra yapıp yapıp övünüp övünüp mutlu oluyor.. o mutlu olsun yeter deyiverin

sizde onu üzmek istiyorsanız ki hiç gerek yok bence
falancanın kocası da şunu şunu yapıyormuş diyin onun yapmadığı bişey olsun

Ayyyyy buna mı takıldın yaa gerçekten insanların hiç derdi yok... Ne var eşiniz size takılıyor.
Ne yani resmi resmi oturup sizinle ailesinin yanında öyle olmasınımı bekliyorsunuz.

Tırnağı kırılıp ağlayan kızlar gibisiniz resmen.. herkes premses yaa ne bu

Yorumunuz için çok teşekkür ederim..Konumu ilk açarken çok ayrıntıya girmedim, ama daha sonra diğer üyeye cevap yazarken biraz belirttim..Lise matematik öğretmeniyim, araba kredimiz vardı, hem borcumuzu kapatmak hem de birikim yapabilmek için 40 saat tam ek ders aldım, bir de branşım sebebiyle tenefüslerde bile soru çözdüğüm zamanlar oluyordu, yani hiç dinlenmeden dersten çık derse gir şeklinde..Aslında eşimin şikayetlendiği süreçler 1. döneme rastlıyor..Korona zamanı ilk bi kaç hafta tabiri caizse büyük ölçüde uyudum, sonra sonra tekrar işlerime döndüm..Mesai yoruculuğu kişiseldir, bana yorucu geldi..
Yardımcı bayanı da aslında yine maddi külfet olmasın, aldığım ek ders yerini bulsun diye almadım..
Hazır gıda da tabi sağlık için iyi değil biliyorum da işte insan arada başvuruyor..
Son paragrafınızdaki yorum zaten kelime kelimesine benim düşüncelerim.. Sağ olun..

Son düzenleme:
Size de yorumlarınız için teşekkür ederim, katıldığım noktalar var, katılmadığım yerler de var, yine de sağ olun..

Allah başka dert vermesin çok hassas bir kalbiniz var belli ki. Ama bu başka odaya geçip ağlayacak kadar ağır bir durum değil. Onların da hiç işi gücü yok kocanız dahil tek dertleri sizin yemek yapıp yapmamaniz olmuşsa siz de gocunmadan cevabınızı verin gülerek lafinizi sokun yani aynen hazır yiyoruz pratik oluyor kocam da güzel yapıyor ben de yiyorum deyin geçin yani.

Konumda ayrıntı yazmadım ama üyelere cevap yazarken belirttim..Aslında öyle prenses gibi biri değilimdir..Evin maddi sorumluluklarında kendimi en üst seviyeye kadar zorladım mesela evlendiğimden beri..Kredilerimizi ödemek ve birikim yapmak için..Aferin almak için değil de, mücadeleci biriyimdir..Ev ve yemek işlerini aksattığım zamanlar oldu..Benim eşimden ricam evimizde olan evimizde kalsın demekti..O da bunu pek başaramıyor..Benim için sıkıntı olan nokta bu..

Yorumunuz için teşekkür ederim..

Teşekkür ederim

Ben 9lara kadar çalışan bir kadınım öze sektör de ben çok 11de yemek yediğimizi bilirim ve lisans bitirdim Öyle güzel aşırı yemek yapamam ama her yemeği yapmaya çalışırım olmazda tarife bakarım eşiniz biraz fazla abartıyor madem çok güzel yemek yapıyorsun öğret ozaman de ben işten 6da çıksam göbek atarım

Valla ben üzerime o kadar sorumluluk almam diyim size
Ben çalışmıyorum üstelik. Bütün gün evde oturan,korona dan önce de arada gezen arada evde oturan biriydim.
Ben sizin yerinizde olsam eve bir yardımcı tutarım.
En azından bu kadar yoğun çalışmaya bulaşıkla ütüyle yemekle uğraşmam. Benim evime yaklaşık 9 ay düzenli biri geldi. Sonra işi bıraktı simdi başkası geliyor. Bu arada yeni dogum yaptım yemek yapacak fırsatım olmuyor uykusuzluktan o da. Yemekte yapiyor. Haftada 2 geliyor. Onun dışında ya yaparım ya yapmam.
Bir yandan eşinizi alıştırmamaniz iyi olmus.
Ben alıştırmadım oyle düzenli yemeğe düzene surekli tertipli eve.
Esinizin konuşacak başka birseyimi yok anlamadim dışardan da yenir
Hazır gıda da tuketilir ne bileyim sonuçta kimse açlıktan ölmüyor. Beklentisini bu kadar yüksek tutmasi belkide sizin tavrinizla alakali. Kendinizi parcalamayin. Verin önüne patates makarna. Daha iyisini ne de olsa kendi biliyormuş. Kendi yapsın.
Bunu fırsata cevirebilirsiniz bence.
Bu arada ben cok ta guzel yemek yaparım. Aşağı yukarı bütün yemekleri yapmayı da bilirim ama yapmam. Hele bu sıcakta 1 aylik bebekle hic yapmam
Misal bugünkü menüm ton balıklı makarna ve salata. Işine gelmeyen yemez tabi

herkesin alıştığı hayat cok farklı. ben evlenmeden önce annem elimize bir şeye sürdürmezdi. okula gidin dersinizi yapın,sonra iş hayatına altıdım yorgunsundur kızım. her şey önümüze geldi ve geldiğimizde her şey hazırdı. allah rağzı olsun güzel annemden ama bu kesinlikle iyi bir şey değil evlenince fark ettim. ev işi,yemek ,iş bir arada alışmayana zor oluyor. şimdilerde alıştım şükür. benim eşimde bir kere böyle davranışta bulundu ağızının payını verdim ve bana yardım etmesi gerektiğini aşıladım onuda annesi benim annem gibi yetiştirmiş .ve gereksiz titzliği vardı. klasik erkek kadın ev işi yemek yapar modu..... bazen diyorum keşke arada yardımcı tutup kendimi hırpalamasaydım bu kadar. sonuçta calısıyoruz ve bunu hak ediyoruz. kocalar bazen cok konuşuyor. eminim kendileri çalışıp yemek yapmak zorunda kalsalar (beninki) 3 gün yorgunluktan yataktan kalkmaz. cocuklarıma cinsiyet ayırt etmeksizin dikiş,tamir, yemek , her şeyi öğretmek zorundayız

Bana ağır geldi demek ki, yorum için sağ olun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…