Eşimin Davranışı Hakkında..

Ben de gereksizce konuştuğunu düşünüyorum..Yorum için teşekkür ederim..

Olması gereken bu aslında bence de..

Yorumunuza katılıyorum..Koz vermek konusu da şöyle..Bence de hayat arkadaşları arasında böyle muhabbetler olmamalı..Ama o da yapma dediğim ve önceden uyardığım hâlde aynı davranışa devam ettikçe hayat arkadaşım düşüncesinden biraz uzaklaşır gibi oldum..Ben seni bundan sonra bak bakalım mutfağa sokuyor muyum da sen de kendi reklamını yapacak mısın, gör bakalım, gibi bi düşünce..Yorumlarınızı dikkate alacağım, çok sağ olun..

Bana ağır geldi demek ki, yorum için sağ olun..
Öğretmenlik basit gibi gözüküyor ama çok yorucu bir meslek, hemde lisede matematik öğretmeni olmak çok zor.
Ben de lisedeyim, siz kadar yoğun çalışmıyorum ama nöbet günümde 8 saat derse giriyorum, diğer günlerde 2-3 felan.
8 saat ders girdiğim gün eve gelir gelmez duşumu alıp yatmaya geçiyorum, eşime de beni nöbet günümde evde yok diye düşüneceksin diyorum, ne yemek ne temizlik yapmıyorum, yemek hazır dediklerinde yemeğe geçiyorum...
Haftada 15 saat derse girsen aşçıbaşı olursun zaten.
Hem ev kredisi için fazla çalışıp hemde şaka ile olsa laf duymak gerçekten kötü...
Meslektaşınız ve bir kadın olarak size tavsiyem; borç harç var diye kendinizi yormayın, haftalık maaş karşılığı çalışma saatinin üstüne çıkmayın, kadınlar erken çöküyor, sağlığınızdan olmayın, yıllar sonra bu kadar çalıştığınıza pişman olursunuz.
Birakın eşiniz borçların derdine düşsün, daha fazla çalışan o olsun

Bana ağır geldi demek ki, yorum için sağ olun..
Alınmanıza gerek yok İnanın ki Türkiye şartları okadar ağır ki maalesef kadın olarak bizden annelerimiz gibi olalım istiyorlar olmayınca olmuyor benm bir tanıdığımnvar çay demlenmesini bilmiyor bazı şeyler abest oluyor tabi hergün dışardan yemek sağlıklı değil maalesef kendinizi 1sene sonra gayet her şeyi yapan biri olursunuz bunkadar stres yapmayın

Çok teşekkür ederim tavsiyeler için..Ben de bir daha kendimi ek ders diye bu kadar yıpratacağımı sanmıyorum, değmiyor çünkü..

Bu kadar uzatmak yerine "eşim densizin teki" deseniz de olurmuş. Kimin neyi ne kadar yaptığı önemli değil, adam uyarınızı ciddiye almamış önemli olan bu.

Ama sizin bu konuya neden bu kadar takıldığınızı anlamadım.
İnternette çeşit çeşit tarifler, videolar varken "ben yapamıyorum" demek bana inandırıcı gelmiyor, isteseniz yaparsınız. Ama istemek zorunda değilsiniz.
Herkes her şeyi sevecek, keyifle yapacak diye bir kural yok.
Madem eşiniz bu kadar seviyor, bırakın yapsın, anlatsın. Onun bir konuda iyi olması sizin kendinizi eksik hissetmenizi gerektirmez. Ev işleri kadınlara zimmetli değil.

Teşekkürler..

Eşinizde sizi yerin dibine sokmuyor bence... eşinizin aileside dahil herkes size takıldığının farkında, siz fazlaca alıngansınız gibime geliyor.

Kavgalarınız ve tamamen özel hayatınız ile ilgili birşeyler anlatmıyor ki... Bu "evde takılıp düştü geçenlerde ayy ne güldük" demek gibi birşey bana kalırsa, bende eşimde birbirimize takılırız...

Arada bir eş olmaktan sıyrılıp, arkadaş ve dostta olabilmelisiniz. Tabi bu benim karakterim ve fikrim siz bilirsiniz.

Bence gerek yok
Evet etkiye tepki veriyorsunuz ama bu sizi daha cok yoracak ve eşiniz de değişmeyecek yine sizi elestirecek ya da baskalarinin yanında üzecek bir sey söyleyebilir
Ve eşinize olan bakis aciniz hep aynı kalsin: o benim hayat arkadasim ve birlikte göğüsledigimiz hayatın sorumluluklarını paylasmaliyiz seklinde dusunmeniz lazim.
Davranisinin degismesini istiyorsanız, bu sorunu çözün ama bunu her zaman yaptığınız metodlarla degil, baska alternatifler ureterek yapın
Bakış acinizi biraz değiştirmeniz gerekiyor
Sorumluluk bilinciniz fazla ama haddinden fazla alinan sorumluluk karsi tarafı sorumsuzlastirir iyice.
Yükü üstünüze almayin, esinizden de destek isteyin ama sizde ben biraz mukemmeliyetcilik gördüm yani hersey sizin istediğiniz gibi olmali. Yukarida da yazmışsınız mucadeleciyim/gurur yapiyorum diye.
Bu sert köşeli yönlerinizi törpülemeye çalışın
Emin olun siz biraz rahat davrandikca, kendinizi ve eşinizi kaliplara sokmadikca olaylar kendiliginden çözülecek ve düzelecek
Gerekirse de eline kozlar verin size karsi kullandikca siz de buna tepkiler gösterirsiniz. Ama "hayatım bu tavrindan hoşlanmıyorum " demeniz işe yaramaz daha net ve sert tavirlarla kızdığınızı ve kırıldığınızi ifade edin.
Ben sizin bu konuda da zayif görünme korkunuz olduğunu düşündüm nedense.

Bizde de arada eşim yapar ve benden cok daha iyi yapar itiraf etmeliyim amaa kayınvalideler geldiginde yada arkadas asla kendi yaptigini söylemez hep ben yapmişim gibi anlatir.. ailene söyleyebilirsin diyorum.. hayır senin yaptigimi bilsinler diyo. Bu sekilde aslında beni yüceltiyor.. cook karakterli bir davranıs ama aksini söylese ailesine ben yaptim demiş olsa takılmazdim sanırım tabi yaşamakda lazim bide ailede cok önemli .. sşimin aileside cok iyi insanlar görümcede cok iyidir belki oyuzden böyle konuşabiliyorum.. ciddi rahatsiz ediyorsa eşinizle konuşun bence ama cokda büyütmeyin

Beni doğru analiz etmişsiniz Belki dediğiniz gibi yaparsam benim de hayrıma olur..Çok sağ olun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…