Zorbalığı şaka sanan kayın aile

Kayınvalidemde kesinlikle gerçeklik payı vardır o çevresindekileri paylaşamaz herkes için en özel olmak ister de görümceye anlam veremiyorum öyle bağımlı biri de değil eşimle pek muhabbet edemezler çok farklı karakterler. Çok haklısınız gülmek için zorlayarak kimseyi güldürdüklerini de görmedim kendileri çalıp kendileri oynuyor 😄
Ucu size dokunan şeylerde hoşlanmadığınızı belirtin , gülebiliyorsanızda gülün geçin değişmezler çünkü. Görümcenizde dediğiniz gibi annesini rol model almış kendine demek ki ne diyim bazen çekilmez bazen tahammül edilebilir oluyorlar. Benimde her gün karşımda bu tarz hareketler 😅🤭

Bunlara hiç bozulmuyorlar ki espri olarak düşünüp devamını getiriyorlar. Evet kıskanırım en çok bana ilgi gösterin der😂
Her zaman her ortamda ustune basa basa bikmadan soyleyin rahatisiz olmaya baslarlar bence. Heleki gorumce evliyse kayin ailesinin yaninda yapin kocasina soyleyin biktim bu karindan hep ilgi istiyo sen bunu yeterince sevmiyormusun falan yada kaynanasina buna biraz canim kizim de yoksa acisini bizden cikariyo 🤣

Her zaman her ortamda ustune basa basa bikmadan soyleyin rahatisiz olmaya baslarlar bence. Heleki gorumce evliyse kayin ailesinin yaninda yapin kocasina soyleyin biktim bu karindan hep ilgi istiyo sen bunu yeterince sevmiyormusun falan yada kaynanasina buna biraz canim kizim de yoksa acisini bizden cikariyo 🤣
Evet benimkiler yetersiz kalıyor dozajı arttırmak lazım yazdıklarınız harika hepsini denerim bekar ama kayinvalideme dediğiniz gibi söylerim 😂🙏

Merhabalar

Kayınvalidem ve görümcem sürekli şaka yapmak zorundaymış gibi davranıyorlar. Bugüne kadar idare ettim ama artık kabak tadı vermeye başladı. Özellikle görümcemle ilgili sizden fikir almak istiyorum. Her ortamda birisi bana en ufak iltifat ettiği anda kıskanıyorum ama, beni daha çok seviyorsunuz ama değil mi gibi cümleler kuruyor.

Geçen kilo konusu açıldı ben de biraz kilo aldım dedim kv de bana kilon iyi gayet normalsin güzelsin dedi. Görümcem şakayla “iltifat edeceğim diye zorluyorsun” dedi.Kilom da gayet normal bu arada. Ki normalde görümcem de beni güzel bulduğunu söyler. Orada yapmaya çalıştığı şey tamamen şaka yani.

Aile içinde olanlara alıştım artık da akrabalarla bir aradayken de biri benimle iki sohbet etsin hemen kıskanıyorum ama diye yanımıza geliyor. Ben insanlardan utanıyorum artık bunu yapan 30 yaşlarında bir insan.
Nişanımda da eşimin akrabaları benimle ilgili çok güzel olmuş demiş. Orada da görümcem benzer şeyleri söylemiş. Ordan birisi ayıp ediyorsun ama dediğin şey yanlış anlaşılır gelini mi kıskanıyorsun sen, bu onun günü tabii dikkatler onun üzerinde olacak demiş. Görümcem bana bunu kendisi anlattı. Ben de, sen şakayla yapıyorsun ama dediği gibi yanlış anlaşılmaya çok müsait, herkes görümcelik yaptığını düşünür. Üstelik biri arkadamdan konuşsa senin savunman gerekirken dediğine bak dedim.

Kendisi kötü niyetli bir insan değildir bu arada ortalık karıştırmaz, laf taşımaz özünde iyi birisi. Böyle olmasının sebebi tamamen kayınvalidem çünkü aynı onun hareketleri bunlar. O da ben eşimle oturuyorsam yardıma kalktığımda yerime falan oturur (bunu da şaka olarak yapıyor). Biraz kaynanalık yapayım yerini kapayım der. Eşim eskiden yemediği bir yemeği ben yaptığımda yediyse seni evlatlıktan reddeceğim yazıklar olsun ben yaparken yemiyordun falan der. Bunu bir kere diyip kapatmaz bu arada en az on farklı ortamda konuyu açar, aynı şeyleri söyler. Bunlarla ilgili çok örnek verebilirim ama uzatmak istemiyorum. Şimdi ben bu söylediklerine hoşlanmıyormuş gibi davransam sorunlu, espriden anlamayan kişi olacağım. Çok büyük bir konu değil ama sürekli olunca gerçekten kabak tadı veriyor. Sürekli talk showdaymışım da sunucu bana bulaşıyormuş gibi hissettiriyorlar… Yerimde olsanız ne yaparsınız?
Kötü değiller falan demişsiniz de bu gayet de kötülük bence belki zamanla daha farklı şeylerini de görürsünüz çünkü sizin her sustuğunuz şaka büyüyerek size geri dönecek ben olsam geniş aile ortamında şaka olarak karşılık verir sustururdum yani mesela aaaa kıskanıyorum ama diye giriyorsa direkt “kıskançlıktan bir de ölsen keşke hahahah” der çat diye ortamı soğuturdum özellikle fiziksel özelliklerle ilgili şaka yapılmasına izin vermeyin bu kendi aileniz dahi olsa yarın iki gün sonra böyle tipler başınıza çıkar hırçınlaşırsınız eşinizle de kötü olursunuz ortamı soğutup evinizden uzaklaştırın özellikle de eşinizin olmadığı ortamlarda bu soğuk şakaları yapın ki göze batmayın

Kötü değiller falan demişsiniz de bu gayet de kötülük bence belki zamanla daha farklı şeylerini de görürsünüz çünkü sizin her sustuğunuz şaka büyüyerek size geri dönecek ben olsam geniş aile ortamında şaka olarak karşılık verir sustururdum yani mesela aaaa kıskanıyorum ama diye giriyorsa direkt “kıskançlıktan bir de ölsen keşke hahahah” der çat diye ortamı soğuturdum özellikle fiziksel özelliklerle ilgili şaka yapılmasına izin vermeyin bu kendi aileniz dahi olsa yarın iki gün sonra böyle tipler başınıza çıkar hırçınlaşırsınız eşinizle de kötü olursunuz ortamı soğutup evinizden uzaklaştırın özellikle de eşinizin olmadığı ortamlarda bu soğuk şakaları yapın ki göze batmayın
Aslında sadece görümcemin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum çünkü çok saf yaşının insanı değil. Gerçekten tamamen annesinden öğrendiğini yapıyor. Ama kv çok kurnaz, bencildir. Yalan da söyler. Onda yok yok. Beni kıskandığına da eminim. O kadar haklısınız ki dozajı arttırmak gerekiyor gerçekten çok güzel fikirler geldi çok teşekkür ederim hepsini söyleyeceğim 🙏

Aslında sadece görümcemin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum çünkü çok saf yaşının insanı değil. Gerçekten tamamen annesinden öğrendiğini yapıyor. Ama kv çok kurnaz, bencildir. Yalan da söyler. Onda yok yok. Beni kıskandığına da eminim. O kadar haklısınız ki dozajı arttırmak gerekiyor gerçekten çok güzel fikirler geldi çok teşekkür ederim hepsini söyleyeceğim 🙏
Valla benimkiler de öyle allahtan mesafemi çok net koydum ciddi söylüyorum en ufak bir şeyde direkt çatır çatır söyledim tabi bi süre sabır nekahet dönemim oldu slz de şu an bu evredesiniz sonra patladım rahatsız olduğum her şeyi söyledim onlar da bana söyledi resmen benimle ilgili bi dünya şeyi içlerine atmışlar o an her şeyi kustular, cidden bende başta görümcemi çok seviyor her şeyimi konuşuyordum şunu asla unutmayın o kayınvalidenizin maşası yani zaten hep iyiyi oynayacak siz bakın dikkat edin rahatsız olduğunuzu dile getirdiğinizde eğer getirirseniz “psikolojisi bozuk kafaya çok takıyor” bile diyecekler bunu bizzat yaşadım ve altın kural bu insanlarla birlikteyken çok az konuşun yeri geldiğinde o soğuk şakayı yapın ve susun mimik oynamasın ben böyle yaptım mesela evime mi geldiler yemeklerini önlerine koydum işim varsa onu yaptım umursamadım konuşmadım o samimiyeti vermedim, kesinlikle kendinizi savunmasanız arkanızdan saf bile diyecek insanlar bunlar o yüzden bağırtlan biri olun bende en başta aynen sizin gibi tolere ediyordum sonra sabrım taştı taştı ve taştı..

Valla benimkiler de öyle allahtan mesafemi çok net koydum ciddi söylüyorum en ufak bir şeyde direkt çatır çatır söyledim tabi bi süre sabır nekahet dönemim oldu slz de şu an bu evredesiniz sonra patladım rahatsız olduğum her şeyi söyledim onlar da bana söyledi resmen benimle ilgili bi dünya şeyi içlerine atmışlar o an her şeyi kustular, cidden bende başta görümcemi çok seviyor her şeyimi konuşuyordum şunu asla unutmayın o kayınvalidenizin maşası yani zaten hep iyiyi oynayacak siz bakın dikkat edin rahatsız olduğunuzu dile getirdiğinizde eğer getirirseniz “psikolojisi bozuk kafaya çok takıyor” bile diyecekler bunu bizzat yaşadım ve altın kural bu insanlarla birlikteyken çok az konuşun yeri geldiğinde o soğuk şakayı yapın ve susun mimik oynamasın ben böyle yaptım mesela evime mi geldiler yemeklerini önlerine koydum işim varsa onu yaptım umursamadım konuşmadım o samimiyeti vermedim, kesinlikle kendinizi savunmasanız arkanızdan saf bile diyecek insanlar bunlar o yüzden bağırtlan biri olun bende en başta aynen sizin gibi tolere ediyordum sonra sabrım taştı taştı ve taştı..
Siz söyleyince düşündüm de yaptıkları tek şaka bunlar değil. Söylemek istedikleri her şeyi, sitemlerini bile şaka yollu yapıyorlar. Ciddi bir şey konuşmadık resmen. Bunları eminim arkadamdan ciddiyetle dedikodu şeklinde yapıyorlar. Kv zaten uçan kuşun dedikodusunu yapar. Beni en çok kızdıran da geçen eşim bana sen de onlara rahatsız olduğun her şeyi şakayla söyleyebilirsin demesi oldu. Ben de neden şakayla söylüyorum rahatsız olduğum şeyi ciddi de söyleyebilirim neden her konuyu laşkalaştırmaya çalışıyorsunuz dedim. Durumu o kadar kanıksamışlar ki.

Kv gil rahatsız olduğumu bilseler kesinlikle dediğiniz gibi sorun bende gibi davranırlar. Tek sorunum pratik olamıyorum. Aklıma o an karşı bir cümle gelmiyor. Kaba olmak istemiyorum. Her an tetikte olmak çok yorucu. Böyle bir aile yapısı bana çok uzak. Gerçekten sabrı taşırana kadar zorluyorlar, sizi de çok iyi anlıyorum. Kayın aileniz de içine atıp kin tutmaktansa keşke büyük olarak size kol kanat gerip içten davransalardı. Aileye ısındırmak sürekli telefonda konuşup gidip gelmek sanıyorlar. Oysaki gerçekten iyi niyetle yaklaşılsa, sürekli irite etmeseler zaten aramızda soğukluk olmayacak.

Siz söyleyince düşündüm de yaptıkları tek şaka bunlar değil. Söylemek istedikleri her şeyi, sitemlerini bile şaka yollu yapıyorlar. Ciddi bir şey konuşmadık resmen. Bunları eminim arkadamdan ciddiyetle dedikodu şeklinde yapıyorlar. Kv zaten uçan kuşun dedikodusunu yapar. Beni en çok kızdıran da geçen eşim bana sen de onlara rahatsız olduğun her şeyi şakayla söyleyebilirsin demesi oldu. Ben de neden şakayla söylüyorum rahatsız olduğum şeyi ciddi de söyleyebilirim neden her konuyu laşkalaştırmaya çalışıyorsunuz dedim. Durumu o kadar kanıksamışlar ki.

Kv gil rahatsız olduğumu bilseler kesinlikle dediğiniz gibi sorun bende gibi davranırlar. Tek sorunum pratik olamıyorum. Aklıma o an karşı bir cümle gelmiyor. Kaba olmak istemiyorum. Her an tetikte olmak çok yorucu. Böyle bir aile yapısı bana çok uzak. Gerçekten sabrı taşırana kadar zorluyorlar, sizi de çok iyi anlıyorum. Kayın aileniz de içine atıp kin tutmaktansa keşke büyük olarak size kol kanat gerip içten davransalardı. Aileye ısındırmak sürekli telefonda konuşup gidip gelmek sanıyorlar. Oysaki gerçekten iyi niyetle yaklaşılsa, sürekli irite etmeseler zaten aramızda soğukluk olmayacak.
Neden susuyorsunuz biliyor musunuz o an şok etkisi yaşıyorsunuz beyin kendini kitliyor bunu emin olun zamanla aşacaksınız bende öyleydim alıklaşırdım resmen eve geldiğimde kendi kendime düşünür sinirlenirdim sonra hırçınlaşırdım kavga ederdim etrafımda ki herkesle, böyle insanlar sizi kavgacı biri haline dönüştürür sonra geçimsiz derler. Resmen kızılcık şerbetini canlı yaşadık kaç kez boşanma eşikleri kocam zaten Fatih 2 emin olun küçük bi cinnet her şeyi çözer rest çekip evi terk ettim sonra kv kişisini görümce kişisini o sinirle arayıp sayıp sayıştırıp kapadım, birde bunlarda şey var siz öte git deseniz kv oturup ağlar ve ajitasyon yapar kalbini tutup kendini yerden yere atar öyle bi illet bunu gören koca kişisi annemi öldüreceksin falan diyor tabii dkfjf 😂 sizin de böyle zamanlarınız umarım olucak inşallah olmaz ama zamanla takıntılı biri haline dönüşüyor insan sabah akşam bunları düşünüp kuruyor sonra hop eşle kavga agresifleşmeler istemsiz gelen sinir krizleri sonra diyorsunuz ki keşke o kavgaları etseydim ben bunları yaşarken psikolojik destek de aldım çünkü gerçekten sinirimi kontrol edemiyordum artık

Offf komik degiller ya iste dumduz. Yersiz esprilere haklisiniz gerek yok, bence gülmemek, duymamazliktan gelmek bi çözüm. Sonucta tepki almadikca bi noktada birakirlar diye dusunuyorum.

Lafın iyisi şakayla söylenir. Şaka yapmıyorlar içlerinden geçeni söylüyorlar 😂 siz de şaka (!) yapma dozunu artırırsanız belki durulabilirler. Deli, deliyi görünce değneğini saklarmış. Gerçi ben olsam hiç karşılık vermeyle uğraşmazdım. Her münasebetsiz şakadan sonra “sen de şaka yapıyorum diye iyi sallıyorsun” minvalinde şeyler söylerdim. İş ciddiye binerse takılıyorum canım deyip geçiştirirdim. Arada benim kayınvalidem de oğluna sırnaşır. Fırsat buldum hemen değerlendireyim der dilini falan çıkarır aptal aptal hareketlerle. Ay ne gülüyorum ne de o tarafa doğru bakıyorum. Koskoca insanlar boş boş işlerle uğraşıyorlar.

Lafın iyisi şakayla söylenir. Şaka yapmıyorlar içlerinden geçeni söylüyorlar 😂 siz de şaka (!) yapma dozunu artırırsanız belki durulabilirler. Deli, deliyi görünce değneğini saklarmış. Gerçi ben olsam hiç karşılık vermeyle uğraşmazdım. Her münasebetsiz şakadan sonra “sen de şaka yapıyorum diye iyi sallıyorsun” minvalinde şeyler söylerdim. İş ciddiye binerse takılıyorum canım deyip geçiştirirdim. Arada benim kayınvalidem de oğluna sırnaşır. Fırsat buldum hemen değerlendireyim der dilini falan çıkarır aptal aptal hareketlerle. Ay ne gülüyorum ne de o tarafa doğru bakıyorum. Koskoca insanlar boş boş işlerle uğraşıyorlar.
Şaka dozunu arttırmayı ve görmezden gelmeyi deneyeceğim ikisinden biri işe yarar herhalde. sen de şaka yapıyorum diye sallıyorsun desem onlara bir etkisi olmaz görümcemle konuştuğum halde değişmedi. Bir de o kayınvalidemin lafı, kendisi istediğine istediği gibi laf dokundurur biri ona yapınca sen de beni bu kadar gömme falan der😂😂 dediğiniz gibi onların dilinden konuşmak seviyeyi iyice indirmek istemiyorum ama benim yaptığım gibi tatlı karşılıklar verince de dozu kaçırıyorlar. Kayınvalidenizin yaptığı şey dil çıkarmaya kadar o kadar tanıdık ki… Keşke olmasa 😄 görmezden geldiğiniz halde hala devam ediyor mu?

görümceniz bekar sanırım, kaç yaşında acaba?

işin içine el oğlu girince ne öyle şaka yapabilir ne de onlara öyle davranabilirler merak etmeyin, şimdi siz bir şey demeyince bunu normal saymışlar kendilerince herhalde.

Şaka dozunu arttırmayı ve görmezden gelmeyi deneyeceğim ikisinden biri işe yarar herhalde. sen de şaka yapıyorum diye sallıyorsun desem onlara bir etkisi olmaz görümcemle konuştuğum halde değişmedi. Bir de o kayınvalidemin lafı, kendisi istediğine istediği gibi laf dokundurur biri ona yapınca sen de beni bu kadar gömme falan der😂😂 dediğiniz gibi onların dilinden konuşmak seviyeyi iyice indirmek istemiyorum ama benim yaptığım gibi tatlı karşılıklar verince de dozu kaçırıyorlar. Kayınvalidenizin yaptığı şey dil çıkarmaya kadar o kadar tanıdık ki… Keşke olmasa 😄 görmezden geldiğiniz halde hala devam ediyor mu?
valla o kadar muhatap olmuyorum ki. En son 3 hafta önce gördüm. Onda da kalabalıktık. Yeğenleri vs vardı. Devam ediyorsa da ben duymuyorum 😂😂😂 artık ayıpsa ayıp o kadar sıkıldım ki hareketlerinden (sadece şaka değil benimkinde triplenmeye çalışmalar da vardı) o konuşurken alıyorum elime telefonu ne yaparsa yapsın. En olmadı bi dk çok önemli bi görüşmem var deyip başka odaya geçip kardeşimi arıyorum 😂

görümceniz bekar sanırım, kaç yaşında acaba?

işin içine el oğlu girince ne öyle şaka yapabilir ne de onlara öyle davranabilirler merak etmeyin, şimdi siz bir şey demeyince bunu normal saymışlar kendilerince herhalde.
Bekar 30 yaşında, görümcem onu düşünebilecek biri değil yine yapar. Ama kv kimi nasıl ezebileceğini çok iyi bilir onlara karşı çok daha farklı olacaktır. Sadece bana değil gücünün yettiği herkese böyle

Eşlerin sorunlu ailelerinin karısına sarmasına birşey yapmayıp, karısının böyle şunu mu yapayım bunu mu yapayım diye debelenmesi acı geliyor bana. Sorunlu aileye kim sahipse o önünü kesmeli. Yarın birgün sizin ağzınızdan, artık sabrınız taştığı bir an bir laf çıkacak ve kötü siz olacaksınız. Hatta ailesinin önünde durmayan eşiniz size kızabilir yani en iyi ihtimalle sitem eder, bir annemi idare edemedin diye.

Bu ailenin bu tavırlarına karşı gelmek sizin işiniz değil...

Eşlerin sorunlu ailelerinin karısına sarmasına birşey yapmayıp, karısının böyle şunu mu yapayım bunu mu yapayım diye debelenmesi acı geliyor bana. Sorunlu aileye kim sahipse o önünü kesmeli. Yarın birgün sizin ağzınızdan, artık sabrınız taştığı bir an bir laf çıkacak ve kötü siz olacaksınız. Hatta ailesinin önünde durmayan eşiniz size kızabilir yani en iyi ihtimalle sitem eder, bir annemi idare edemedin diye.

Bu ailenin bu tavırlarına karşı gelmek sizin işiniz değil...
Kesinlikle katılıyorum. Benim ailem eşime gayet seviyeli ve iyi davranıyor. Bunun sebebi de tamamen tersini benim hoş karşılamayacağımı bilmeleri. Kaç yıldır tanışıyoruz bir kez bile ailem yüzünden sorun yaşamadık ama eşimin ailesiyle o kadar çok sorun yaşandı ki. Bu aşamaya eşimin onları uyarmasıyla geldik. Kayınvalidemin biz bir aileyiz sen sonradan gelensin tarzı konuşmaları, imaları, dokundurmaları derken şu an bu iyi hali. Onların çoğunda eşimi uyardım. Bunlar yaşadıklarımızın yanında devede kulak o yüzden artık kendi ağırlığımı da koymak istiyorum. Nişanlıyken her hafta kayınbabamla konuşurduk daha da memnun olmazdı sürekli ara ara beni bunaltırlardı eşim sürekli ara demeyin zaten görüşüyorsunuz dediğinde o rahatsız olmuyor sanane demişlerdi 😐 eşimin de bir ağırlığı yok ki kayınbabam evli barklı koca adama eşek sıpası diye hitap ediyor

Çooooook takıntılısın her söylediklerine niye bu kadar takılıyorsun ki böyle hayat geçmez... bu yaştan sonra onları değiştiremezsin ya aranız bozulacak yada sen he aynen kanka deyip geçeceksin.. sende o şekilde davranmaya çalış yada duymamış gibi yap abartılacak şeyler değil bence

Ben de görümceyim. Bize geldiklerinde gelinimizi değil kardeşimi gömüyorum sadece.
Hatta gelinle birlikte gömüyoruz. :)

X