Eşimin Davranışı Hakkında..

Eşim de 36 yaşında, yemek yapma konusunda bekârken yalnız yaşadığı zamanlar olmasının ve babasının da yemek yapma konusunda iyi olmasının etkisiyle iyi biri..

Yukarıdaki cümleyi asla anlamamış olan sadece ben değilimdir dimii?

Her kadın iyi yemek yapmak zorunda değil, her erkek tamirat işlerinden anlamak zorunda değil bu böyle uzar. Eşiniz bu kadar midesine meraklıysa bunu sizle evlenmeden önce paylaşsaydı.

Şakalaşma adı altında laf sokanlardan da nefret ederim!

Merhaba öncelikle eşin çok yetenekliyse bu konuda birlikte mutfağa girip hem öğrenip hem ortaklaşa birşeyler yapmış olursunuz yemek illa kadınındır diye bir kural mı var ya da hamur iiini yapamıyor olabilirsiniz tabi öğrenmekte zor diil ama kimsenin yorum yapmaya da hakkı yok bence ben eşimin bana söylediklerini söylesem ağzınız açık kalır siz yine de uyarmaya devam edin.

Ben yemek yapmayı seven biriyim ustayım demiyorum hiç bir zaman eşim baktı ben farklı yemekler yaptıkça ben sulu yemek sevmem ben sebze sevmem yahu dedim be yapayım her gün et yapmam mümkün mü ki annesinin evinde her gün dışarda yemek yiyen biriyken beni de beğenmemeye başladı işte 3 çeşit yemek yapıyorsun 4 gün açız bir de sen çıktın başıma diyen bir eşim vardı ne denilebilir ki duymayın boşverin

5 30 6 yoğun bir çalışma temposu değil ki üstelik yemek yapabilmekte o kadar marifet gerektirmiyor. Uygulamayı açıp bile evde her şeyi yaparsınız

Bence değisebilir. Bana artniyetli gelmedi eşiniz. Tamamen rahat erkek tavrı. Yani onlar hayata bizim bakmıyor, bir şey yok ki bunda diyor. Artniyetten değil bilemediğinden. Bence ısrarla yanlış olduğunu, üzüldüğünüzü söyleyin. Düzelecektir gitgide..

Bende gerekirse herşeyi yaparm ama yapmam.. bilerek yapmam.. bana da börek aç baklava aç öğrençen derler he he der geçerim.. çünkü ben zaten yapabiliyorum.. ama yapmak istemiyorum.. niye takılıon ki.. yapabilen varsa bize de yapsn de geç..

bir ogretmen olarak keske en azindan paragraf kullansaydiniz da yazdiginiz okunabilseydi!
Keşke sende bir zamanlar öğrenci olmuş olarak okumayı öğrenseydin. Ben dahil bir cok kişi okumıuıs bak. Bok atmayın su öğretmenlere öleceksin kıskanclığından

Kayınvalideniz ya da görümcenizde bir kusur yok.Size göre bıyık altından gülmüş olsa bile görümcenizde kusur yok.Onlara boşuna bilenmeyin..Pandemi olayının getirisi o zaten.Hangi ortama girsem herkes evde yaptıklarını anlatıyor .Maksat muhabbet ve biraz da övünmek tabi.

Tek problem eşinizde..Siz onu açık açık konu hakkında uyarmışsınız..Ona rağmen devam etmiş espri kisvesi altında..Doğrusu böyle bir konuda ben olsam darılmazdım ve eşime ben takılırdımm "O kadar iyi yemek yaparım diosun ama bak bir lahmacun yapmadın bana ,ben de A101den aldım tabi napim hahah " gibilerinden..Ama siz bunun için fazla naifsiniz.Eşinizi uyarmaya devam edin.Ağladığınızı da gördükten snra dikkat edecektir bence.Öncesinde bu kadar etkileceğinizi düşünmediğinden uyarınızın üstünde fazla durmamıştır diye düşünüyorum.

Bu yorumun altına imzamı atarım

Ben de 30 yasındayım meslektaşız, sizin de yazdıgınız gıbı bazen eve gelmem 6 yı buluyor, yemek yapmaya zamanım olmuyor, oyle süper yemekler yapamıyorum ne kadar pratik şey varsa onları yapıyorum.. Eşiniz patavatsız biri belli ki uyarmanıza ragmen devam ediyor.. Sert konusun bıraz bence

devir değişti. evde iki çalışan insan varsa herkes bu konuda çaba göstermeli. velev ki evde yemek pişmiyor eşinizin eli armut toplamasın yemekleri o pişirsin madem. kadın olarak öncelikle bu konularda mahcup olmamayı çünkü bunların artık kadınlara özel görevle olmadığını bilmeniz lazım. ben yemek yaparken güzel yaparım ama yemek yapmayı sevmem bana karşı da aynı muhabbetler edilir ama yemek yapmayı seven yapsın müsait kimse o yapsın der geçerim. okumuş etmiş kadınların hizmetçi gibi hala ev işi becerileri konusunda yarışmasını anlayamıyorum

Yemek yapabilmek çok büyük bir üstünlük mü, yemek yapabilince mükemmel bir eş kadın mı olunuyor. İkiniz de çalışıyormuşsunuz mutfak ikinizin de sorumluluğunda zaten.hem yeni evliymişsiniz ilginiz varsa seviyorsanız mutfağı zamanla daha çok yapmaya başlarsınız, bu karantina dönemi herkesi aşçı yaptı zaten, çocuk da olunca zaten isteseniz de mutfaktan çıkamıyorsunuz. Eşiniz de tam bir patavatsızmış, sizin bu konuya çok hassasiyetiniz var ama o bunu anlayamamış

Böyle seyleri cok takma he de geç inan ne ağlamaya değer nede kafa yormaya. Herkes herşeyi bilmek zorunda değil ki. Hem eleştiri kimden geliyor hakli mi haksız mi doğruluk payı nedir bunlarida hesaba katmak lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…