Eşimin bana dedikleri

Size o küfürlü ettiğinde çıkıp gitmeliydiniz bence, şimdi böyle sus pus bekleyip adım atmasını beklemek sizi yıpratır. Geçin karşısına konuşun ne zamana kadar devam edecek bu durum diye. Hala gitmenizi istiyorsa da ona göre yolunuzu çizersiniz

Değişik bir konu olmuş aşırı överek başlayıp sürpriz sonlu bitmiş. Adam çok iyi ama ufak bir şey de istemiyorum seni demiş. Asıl konunun ne olduğu da yok ortada. Değişik

Değişik bir konu olmuş aşırı överek başlayıp sürpriz sonlu bitmiş. Adam çok iyi ama ufak bir şey de istemiyorum seni demiş. Asıl konunun ne olduğu da yok ortada. Değişik
Benim gözümde de çok garip canlandı konu.'Seni seviyorum ve şimdi S***** G** (Defol)' demiş gibi hissetim.Aysel git başımdan şiirinin değişik versiyonuymus gibi

Bence adımı siz atmayın, sessiz kalarak sizi cezalandırıyor çünkü. Manipüle ediyor bu şekilde, yokluğu ile terbiye ediyor. Sakin kalın ve bekleyin, suçlu olduğunu biliyor bal gibi de.

İlk kez bu kadar ağza alınmayacak şeyler olduğu için tavrım nasıl olmalı bilmiyorum. Umarım burdan bir yol öğrenip çizeceğim kendime. çok teşekkür ederim
Tavrın net olacak canım. Birdaha böyle bir muamele gormek istemiyorsan özür dilemeden affetmeyeceksin. Yoksa bu sözleri kaldırabildiğini düşünür ve tekrarı devamı gelir.. Kendini ezdirme

Ailenin yanına gitmek işini basitlestirmemek lazım bence . Ağzından bj anda kaçmış veya çok dolu olduğu bi an olabilir . Mesafeli ol , özür dilemeden konuşma ama evinde kal

Seni istemiyorum s*git diyen adam ozaman alsın valizini gitsin. Giden o olmalı seni istemiyorsa yanında durmasın. Erkekler böyle aile dedin mi akan sular duruyor onlar için biz kadınlar bunu yapmıyoruz ama onlar yapıyor. Erkeklik taslıyor kendilerince kendi zekalarına göre duygularına göre ne hissediyorlarsa anlamıyorum kesinlikle susun tek kelime etmeyin eğer hatasını anlayıp yanınıza gelirse okey ama eğer bu saate kadar hatasını anlamadıysa ve bu lafları hak ettiğini düşünüyorsa daha da önemlisi seni istemiyorsa annesinin dizinin yanına oturmaya gidebilr. Ben nedense annesinin dolduruşuna geldiğini hissettim bazı kaynanalar oğullarını dolduruşa getiriyorlar dediklerini yaptırmak için. Konu ne bilmiyoruz şimdi ben dış etken olarak yorumluyorum başka bir bakış açısı ile konuyu bilmediğimden. Ama yaptığı yanlış ve kesinlikle susmanı ve konuşmamanı tavsiye ederim evi de kendisi terk etmeli istemiyorsa bir kadını madur edecek kadar iğrencleşmesin. İnsanın eşi ailesidir namusudur böyle şeyler söylüyorsa erkek gibi arkasında durup dediğini yapsın ayrılsın.

Özsaygı da herkese nasip olmaz. Sizde haklısınız. Küfürü yiyip herifin koynuna girin. Çünkü evlilik budur sizin için.
İyi sen hemen bosan , ozsaygin çok nede olsa
Biz hiçbirsey olmamış gibi devam et demiyoruz zaten . Böyle tavsiye veren hanimefendiler de bana gore olgunluktan , sukunetten nasibini alamamis kisilerdir. Sizin gibiler evlenmesin zaten lütfen.

Özsaygı da herkese nasip olmaz. Sizde haklısınız. Küfürü yiyip herifin koynuna girin. Çünkü evlilik budur sizin için.
Ben kendim boşanmış, çocuklu bir kadınım. Evliligimde şiddet ve aldatma da yoktu üstelik. Sizin gibi ozsaygisi yüksek kadınlara uyup evliligimi sonlandirdim, çünkü o zaman tıpkı sizin gibi cocuk kafalıydim. Tam 10 yıl geçti, iki tarafta boş beleş şeylere yuva yiktigimizi farkedip yeniden evlilik kararı aldık. Eski dusuncelerimize şimdi çokça gülüyoruz.

Ben kocamdan küfür yemiyorum. Siz evlenin tabi. Birbirinizle küfürleşip çok güzel evlatlar yetiştirirsiniz bu saygıyla ne de olsa. Ağzı bozuk kendini yetiştirememiş bir koca ve bunu normal gören bir kadın. Her çocuğun hayalindeki anne ve baba neticede. Siz önce kocaniza öğretin sükuneti sonra akıl verirsiniz.

İyi olmuş tekrar birbiriniz ile evlenmeniz. Başka bir kadın ve erkeğin canı yanmamış iyi seçim. Vallahi özsaygı olmayınca size çocuk kafalılık olarak gelir tabi. Herkese nasip olmaz diyorum ya. Hakaret küfür sizin için boş şeyler. Yiyin oturun diyorum ya.

Ben kocamdan küfür yemiyorum. Siz evlenin tabi. Birbirinizle küfürleşip çok güzel evlatlar yetiştirirsiniz bu saygıyla ne de olsa.
Sizofrenmisiniz hanım efendi .küfür cümlelerimin hangisinde geçmiş acaba ? Kendiniz calip kendiniz oynuyorsunuz. Bizde kufurlesmede yoktu . Adamın benim bulunduğum odada yellenmesini saygısızlık olarak görüp tartismis ve bosanmistim.
Boşanmayi tecrübe etmiş biri olarak, boşanma evliliklerde son seçenek olmalı. Eşlerin birbirinden öğreneceği, birbirini olumlu yönde etkileyip destekleyeceği yada desteklenecegi şeyler var . Şiddet ve aldatma yoksa hersey düzeltilebilir. Evliliği kurtarmak için savaş verilmeden boşan seçeneği pişmanlık verebilme ihtimali büyük bir hata olur . Tecrübesiz ve toy insan bosan der geçer. Böyle konularda ölçülü yorumlar yazılmalı.

İnşallah kendi evliliginizde de bu kadar ozsaygili davranır, bu yönde kararlar alırsınız. Hoscakalin , sizinle daha fazla yazışmak istemiyorum. Bilip bilmeden büyük bir hırsla yazıyorsunuz çünkü.

Vallahi şizofrenik davranan sizsiniz.Evliliğinizdeki boşanma sebebiniz küfür şiddet aldatma değilse küfür yiyen bir kadına her şeyde boşanılmaz bekarsınız herhalde yazmayacaksiniz. Sizin ne için boşandığınız beni ilgilendirmiyor. Küfür yiyen kadın ne için savaşacak mesela tam olarak? Saygı evlilikte sevgiden bile önemli bir durum zaten. Saygı yoksa laçkalaşan ilişki düzelmiyor. Karşınızda çocuk var zannetmeyin. Tecrübeniz saygı görmek anlamında size bir şey katamadıysa ne acı.

İnşallah kendi evliliginizde de bu kadar ozsaygili davranır, bu yönde kararlar alırsınız. Hoscakalin , sizinle daha fazla yazışmak istemiyorum. Bilip bilmeden büyük bir hırsla yazıyorsunuz çünkü.
Sadece evliliğimde değil hayatımın her alanında o kavramları göz önüne alarak kararlar alıyorum merak etmeyin. Herkes sizin gibi her şeyi normalleştirmez. Osurdu diye kendi kocasından boşanıp küfür eden kocayı normal görmek size özgü bir durum olur zaten. Uç olmaniza gerek yok normal olan budur. Aynı yatağa gireceğiniz yüzüne bakacaginiz insana s*KT*r cekmezsiniz mesela. İstemiyor iseniz cevap vermezsiniz.

Son cevabım olsun. Konu sahibi normalde birbirlerine değer verdikleri , konuşup sorunlarını asabildikleri bir evlilikleri olduğunu söylemiş. İlk defa böyle birsey yaşamışlar. Bir anlık düşünülmeden ağzından çıkmış birsey olabilir .evet kötü, kırıcı. Konu sahibinin tepkili olması gerekir , taviz vermemeli güzel bir özür gelmeden gönlü alınmadan konuşmamalı.
Adam elbetteki hatasini anlayacaktir . Evlilik mucadele gerektirir. Erkekler bazi seyleri kadinlar gibi gormuyor .onlarin hatalarini anlamasi gercekten bizimki kadar kolay olmuyor . Biraz zaman vermesi gerekir. Evlilik terapistlerini denemeleri gerekir . Bosanmak son secenek olmali . Bosanmak her sartta , herseyden kurtulus vadeden birsey degil cunku . Bosanmakta basli basina travma, ölüm acısı gibi yas sureci ile atlatilan bir süreç. Yasamayana cok kolay sipsak bi islem gibi geliyor . Sevdigine el olmak , sevdiginin el olmasi ciddi anlamda zor bir durum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…