Eşimle ikinci evliliklerimiz, çıkmazdayım

Olan olmuş evlenmişsiniz ve mutsuzsunuz. Artık çözüme odaklanmak zorundasınız. Çözüm boşanmaksa bosanın. Böyle kendi kendinizi yer bitirirsiniz, çocuğunuza da faydanız olmaz.

Size zarar vereceğini hiç sanmıyorum, gözünüzü korkutmak istiyor muhtemelen.
Çocuk konusuna gelince bu davranışlarına şahit olduğum için çocuğumuzu benim yanımda görmeni istiyorum dersiniz. Bebeğiniz şimdi çok birşey anlamaz, büyüyene kadar da herşey rayına oturmuş olur. Mutsuzsaniz şimdi ayrılmanın tam zamanı. Allah evladınızı size bağışlasın, umarım gönlünüzce olur herşey.

Siz de biraz abartmıyor musunuz,eski eşle filan görüşmek çok gereksiz sizin için.Bu onların çocuğu ,onlar halletsin.
Normalde öyle öfkeli değilse eşin insan bu sabır taşı değil ya bir yerde dayanamamıştır.Aman çocukların psikolojisi diye diye büyükler mahvoldu.
Belli ki zamanında gereğinden fazla şımartılmış çocuk, şimdi ektiklerini biçiyorlar.
Katılıyorum, insanlar robot değil , her hareketimizi sürekli kontrol edemeyiz. Evet vurmamaliymis ama adamı nerdeyse potansiyel katil gibi görecek konu sahibi. Çok ilgili bir babaydi başta ondan etkilendim diyor. Okuldan atılma , sınıf arkadaşlarına şiddet evde annesinin kontrol edemeyeceği kadar sinir krizi, taş olsa çatlar.

Empati kuruyorum. O cocuk benim cocugum olsa 2 tokat yediginde tepkim ne olurdu? Cocugun davranissal sorunlari icin ebeveyn danismanligi aliyorlar mi mesela? Uzmanlar cocuk hakkinda ne diyor, ne oneriyor? Anne baba ne kadarini uyguluyor? Bu sorunlar sizin sorununuz gibi gorunmese de cevaplari eşinizle ilgili fikir sahibi olmaniza yarayacak. Ufacik cocugu tartaklamak isin en kolayi. Bu cocuk bi anda kavga etmeye meyilli olmamistir. Ana baba davranislari en buyuk etken. Bosanir misiniz bosanmaz misiniz bilemem. Sadece cocuga cok uzuldum. Hircinliginin altında buyuk bir ilgi acligi yatiyor

Katılıyorum, insanlar robot değil , her hareketimizi sürekli kontrol edemeyiz. Evet vurmamaliymis ama adamı nerdeyse potansiyel katil gibi görecek konu sahibi. Çok ilgili bir babaydi başta ondan etkilendim diyor. Okuldan atılma , sınıf arkadaşlarına şiddet evde annesinin kontrol edemeyeceği kadar sinir krizi, taş olsa çatlar.
Her hafta okulda olay çıkarıyorsa çocuk bayağı sorunludur tahminim. 2. Sınıfta okuldan atılan birisini ilk kez duyuyorum örneğin.

Her hafta okulda olay çıkarıyorsa çocuk bayağı sorunludur tahminim. 2. Sınıfta okuldan atılan birisini ilk kez duyuyorum örneğin.
İnanın ben de şaşkın durumdayım. Ödemeleri taksitli şekilde yapıyorlar örneğin şuan 2. Sınıf çocuk ama aralık ayından itibaren önümüzdeki yıl yani 3. Sınıfın ödemelerine başlamışlardı , işte okul direkt biz ödediğiniz miktarı iade ediyoruz ilişiği kesiyoruz diye ilettiler
Eşim gitti kamera kayıtlarına bakmak istedi nedir ne değildir kavgalarını görmek için evet cidden kız erkek farketmeksizin vuruyor çocuk biz eşimle beraber konuşmuştuk eşim yanımda dedi bak ben annene asla vurmadım kadınlara vurulmaz xx ablana da hiç vurmadım onlar narindir biz vurmamalıyız kadınları korumalıyız sen de kız arkadaşlarını anneni anneanneni babanneni korumalısın onlar bir kadın diye uzun uzun anlattık beraber biz bunları konuştuk ama yine tekme tokat kıza dalmıs en son kızı olan bir aile çok ciddi sorun çıkarmış kıza saldırdığı için orada ben de çok kızdım bir kıza asla el kalkmamalı elbette erkeğe de yapmamalı biraz kadına siddet hassas noktamız.. aslında çocuk ne bende ne annesinde eşimin bizlere bağırıp vurduğuna şahit olmadı hiç eskiden de olmamış anne de teyit ediyor çocuk önünde kavga tartışma yapılmıyor bizde onlarda da yapılmamış hiç..

Empati kuruyorum. O cocuk benim cocugum olsa 2 tokat yediginde tepkim ne olurdu? Cocugun davranissal sorunlari icin ebeveyn danismanligi aliyorlar mi mesela? Uzmanlar cocuk hakkinda ne diyor, ne oneriyor? Anne baba ne kadarini uyguluyor? Bu sorunlar sizin sorununuz gibi gorunmese de cevaplari eşinizle ilgili fikir sahibi olmaniza yarayacak. Ufacik cocugu tartaklamak isin en kolayi. Bu cocuk bi anda kavga etmeye meyilli olmamistir. Ana baba davranislari en buyuk etken. Bosanir misiniz bosanmaz misiniz bilemem. Sadece cocuga cok uzuldum. Hircinliginin altında buyuk bir ilgi acligi yatiyor
İnanın psikolog konusunda çok hakim değilim benim önerim anne baba olarak birlikte süreci yönetmeleri lazım olursa ben de her daim gelirim diye de ilettim ancak anne tek başına süreci yönetiyor eşim gitmiyor bir kez gitti sonra devam etmedi cocugu anne götürüp getiriyor sürece hakim değil ki olması gerek hep söylüyorum

Mesela geçen bir konu vardı burada bir üyenin eşi iç çamaşırsız oturuyordu evde o konuya benzer durumlar bizde de var komik gelecek belki bahane gelecek günde iki kez üç kez duş alır ama bana hijyenik gelmiyor rahat rahat iç çamaşırsız yatağa girmek ister mesela benim de hijyen takıntım var kimseye bunu da söyleyemedim yakınlarıma vs belki normal diyenler de olur adam çalışıyor geliyor rahat etmek istiyor olabilir diye belki olabilir eski eşim öyle değildi duştan çıktığı gibi giyinirdi öyle yatardı bu tam tersi bu hareketler beni uzaklaştırdı cinsellikten de
Kesinlikle boşanın , adam her açıdan berbat...

Kesinlikle hiç hijyenik değil gerçekten cinsellikten soğudum çok duş alır ama işte duştan sonra giymiyor adam birbirimize giriyoruz resmen salonda koltuklara devamlı örtü seriyorum her gün o örtüler yıkanır çünkü güvenmiyorum orayada öyle oturuyor yatıyor gibi hissediyorum.. Yani böyle küçük gibi görünse de ben soğuyorum bana kendini savunması şu çalışıyorum geliyorum rahat etmek istiyorum sıcak boxer yakıyor vs diyor ama evde bebek var yatağa koltuğa yatıyor bebek eli ağzında kavga etmekten gına geldi bu konu yüzünden mesela
En son dün böyle uzaklaşıyorum senden itici geliyorsun canım cinsellik bile İstemiyor resmen şeyden soğudum dedim ya tartıştık ama çözüm yok
Evlerden ırak , ay bebek var o evde, bacım kurtul bu pislikten midem bulandı benim taaa buralardan...

Bir hareketim karşı tarafa mide bulandırıcı gelirse yapmayı bırakırım çünkü birinin bana iğrenerek bakmasını asla istemem. Yani kimin hoşuna gider ki birisinin kendi hk böyle düşünmesi? Bunu ciddiye almaya insanlar bana pek toplum insanı gibi gelmiyor.
Bekar evlerinde pislikten ölsünler diyesim geliyor yani

Onun dışında ayrılık süreçleri nasıl oldu? Sancılı mı değil mi? Sancılı değilse bile bir çocuk anlar. Sabah anne baba kavga etsin akşam o çocuk onu anlar, dile getirmez belki sadece.

Sizin bakmanız konusunda da size de hak verdim sizi suçluyanlara da çünkü o çocuk onu da anlar. O evi kendi evi hissedemiyor sizi de içten içe yabancı gibi görüyor belki de. İnanılmaz derece anlamadığımız kadar çok şeyi anlıyor yani çocuklar.

Bu arada ayrılık dönemi sancılı olsun veya olmasın bir yuvanın yıkılması çocukların tüm düzenini bozuyor, en basiti evden 1 insan eksilmiş oluyor. Aile kavramı çok karışmaya başlıyor.

Ben küçükken baba annem ayrıldı çok sakin sessiz bir çocukluğum vardı ama tabi olanı biteni anlıyordum her neyse bunun acısı ergenlikte çıktı.
Çok kötü bir ergenlik yaşadım, tedavi gördüm. Tedaviye hızlı cevap verdim ama tabi annem perişan oldu bu süreçte.

Ne yazık ki aile içi sorunlarda en çok çocuklar etkileniyor. Baba bu arada tam olarak ne yaptı çocuğa? Sadece sarstı mı?
Yani anlattığınız kadar bende öcü görmedim babayı. Bir üye yazmış kendi hayatından örnek vermiş ben de eline vurdum çocuğumun diye, savunmuyorum bu durumu ben de ama bazen sanırım insanlar o raddeye geliyor. Baba yapmaması gereken bir şeyi yapmış, çocuğu belki daha kötü etkiledi ama o çocuk o babanın canından can. Baba anlattığınız kadar kötü olsa bir yerde belli ederdi kendini evlenmezdiniz. Bu konuda eşinizin üstüne çok gitmeyin bence. Ayrıca boşanmanızı meşrulaştırmak için de boşanmak istiyorum ama o istemiyor tehditvari söylemleri oldu dediğinizi düşünüyorum. Sen mutlu mu olacaksın boşandıktan sonra? tehdit cümlesi değil sonuçta.

Olay için siz de farkındasınız yapabileceğiniz bir şey yok ya da eşinize ısrar esin, eski eşle tanışın psikiyatri süreçlerini konuşun. Çocuk için ne yapabilirsiniz onu konuşun ayrıca siz de çift terapisi alın ondan sonra boşanmaya karar verin.

Sizin çocuğunuz da aile kavramından uzak büyümesin. Ben büyüdüm asla tavsiye etmiyorum, (anormal evliliktense boşanmak daha iyi onu asla kast etmiyorum) ortadaki durumu düzeltme imkanı varken de boşanan insanlara çok sinirleniyorum. Artık bu dünyada düşünmeniz gereken, hayatının şekillenmesi size bağlı olan bir insan var çünkü. Atanacağınız her adımı 10 kez düşünün ki, elinize bakan sorumluluğu size ait olan bir canın hayatını mahvetmeyin, zorlaştırmayın.

İnanın psikolog konusunda çok hakim değilim benim önerim anne baba olarak birlikte süreci yönetmeleri lazım olursa ben de her daim gelirim diye de ilettim ancak anne tek başına süreci yönetiyor eşim gitmiyor bir kez gitti sonra devam etmedi cocugu anne götürüp getiriyor sürece hakim değil ki olması gerek hep söylüyorum

Sizlik bisey yok aslinda. Ben sadece esiniz hakkinda fikir sahibi olabilirsiniz diye soyledim. Şöyle soyleyeyim bende bosandim. Ebeveyn danismanligi almıştık biz. Akla gelmeyecek seyleri dahi sorduk. Hem annenin hem babanın tutarli ve ayni davranmasi gerekiyor cocuga vs vs. Cocugun babaya hisleriyle anneye hisleri baska oluyor. Sizin bebis biraz daha büyüdüğünde daha net göreceksiniz. Ikinizden de farkli seyler ogrenecek. Cocugun psikolojik gelisimine dahil olmayip tartaklamayi benim içim almıyor. Kendi cocugunuzu cok iyi koruyun lütfen

Evde çocuk varken iş çamaşırsız nasıl geziyor anlamadım.
Ben de onu anlamadım, çocuğa nasıl o şekilde görünebiliyor Allah korusun. Biz bebeğimiz doğduğundan beri dikkat ediyoruz giyinme mahremiyet olaylarına ki o da öyle öğrensin diye. Bu bebek yenidoğan değil 1 yaşında bi de görüyor aklı eriyordur artık, bebek ya bişey olmaz diyip öylece dolaşmak sapıklık

Ben de onu anlamadım, çocuğa nasıl o şekilde görünebiliyor Allah korusun. Biz bebeğimiz doğduğundan beri dikkat ediyoruz giyinme mahremiyet olaylarına ki o da öyle öğrensin diye. Bu bebek yenidoğan değil 1 yaşında bi de görüyor aklı eriyordur artık, bebek ya bişey olmaz diyip öylece dolaşmak sapıklık
Aynen. Ben de ona şaşırdım. 9.5 aylık kızım var. Bu konuda çok dikkatli ve temkinliyim.

X