Eşimin annesinin umursamazlığı

Size danışarak mı yorum yapacağız? Ne hakla ne hadle saçma yorumlar yazıyorlar diyorsunuz, siz kimsiniz? İşe bak, görmezden geleyim herkes fikrini yazmakta özgür diyorsun ama biri çıkıp saçmalıyor onları okuma sen diyor. Sizin de fikriniz saçma sapan, siz neye güvenip yorum yazıyorsunuz? Tekrar soruyorum siz kimsiniz? Kendi fikriniz muhteşemmiş gibi bir de kadın daha da eziklensin diye akıl veriyorsunuz. Dayak yiyince de mesela aile büyükleri girsin araya, kocandır döver de sever de desinler? Kumar oynayınca da hepimiz çektik düzelir desinler? Aile büyüğü dediğin, kızım kararın ne olursa olsun arkandayız der, ateşe atmaz çocuğunu. Ne kocası ne kayınvalidesi aramıyor sormuyor ilgilenmiyorsa üye de kendi hayatına yoluna baksın. Kadını zaten benimsememişler aile olduğunu hissettirmemişler. Boşanma sebebi bile bu.

Koca çok önemliyse kendine uygun olanı bulsun. Saygı sevgi görsün, çoluk çocuğu mutlu büyüsün. Sizin kafalara göre ömür boyu çeksin böyle adamı, gençliği çürüsün.
Ahahaha hanımefendi asla muhatabım değilsiniz muhatabım sadece soruyu soran kişi bi köşede kendi başınıza kudurmaya devam edebilirsiniz 😉

Anlaşmalı boşanmak için bir senenin dolmasını beklemek gerekiyor. Diğer bir yolu çekişmeli boşanmak ama artık hem kendi evliliğim hem ailemin sorunları yüzünden o kadar çok yıprandım ki öyle bir süreci kaldırabileceğimi düşünmüyorum o yüzden dava için sürenin dolmasını bekliyorum.
Yaşadığımız sorunlar nişan zamanından beri olan sorunlardı zaten ama ben hep kendi içimde onu akladım. Annesi hasta diye yaşadığım her haksızlığı görmezden geldim. Yapmamam gerekiyormuş çünkü annesinin hastalığına onunla birlikte o kadar hassasiyet gösterdim ki benim babamın hastalığını umursamamaya başladı. Annesine bağımlı değil sadece kaybetme korkusu var diye düşünürdüm hep ama artık annesiyle arasında olanın sağlıksız bir ilişki olduğunu kabullendim. En basit örneği daha sevgiliyken konuştuğumuz bir konuydu nikah yerimiz, bizim için özel bir yeri olan bir nikah salonu vardı ve hep nikahımız orda olur diye konuşuyorduk. Daha sonra sıra alma zamanı geldi ve ben direkt orda olur zaten diye düşünüyordum ama annesi orası uzak diye istemedi ve farklı bir yer söyledi. Ama benim eşim olacak kişi annesine biz burayı istiyoruz diyemediği için senin istediğin yerde o tarihte boşluk yokmuş anne diye yalan söyledi. İnsanın gerçekten böyle durumlarda sağlıklı düşünmesi çok zor oluyormuş normalde asla kabullenmeyeceğim şeyleri yaptığımı fark ettim zaten beni bu kadar yaralayan da o beni bu hale getirdiği için.

Tam olarak anlatmak istediğim buydu teşekkür ediyorum. Gerçekten aman onlar yetişkinler biz onların işine karışmayalım kafasında olduklarını bilsem zaten garipsemem. Nikah yerimize karar veren, illa gece bizde yatılıya kalın diye defalarca ısrar eden insanlar. Yani istedikleri konuda çok defa müdahalede bulundular o yüzden o saygıyla yaklaşmadıklarını biliyorum
Önceki konunuza göre, nikah yeri olarak kayınvalidenizin önerdiği yer zaten olmamış gibi görünüyor.

Genelde beklentisi olan biri misiniz bilmiyorum ama biri abimden boşanmak istese irtibatı keserim bende, eş ailesi de böyle düşünüyordur. Öz kızı gibiydiniz ama oğlunu bıraktınız kadının,niye sizi arasın baban nasıl desin . İyi düşünemiyorsunuz şu an
Böyle durumlarda biraz hassas bakıyorum olaylara. Ben insanlara böyle yaparım çünkü ki dediğim gibi ben kendisini aradım da belki o yüzden beklentideyim. Aramak istemeyebilir elbette ama herkese benim kızım gibi showu yapmasına sinir oluyorum sildiysen tamamen sil

Ahahaha hanımefendi asla muhatabım değilsiniz muhatabım sadece soruyu soran kişi bi köşede kendi başınıza kudurmaya devam edebilirsiniz 😉
Muhatabınız ben ve diğer yorum yapan üyeler değilse bizi karıştırmadan yorum yazın. Onlar saçma sapan şeyler yazıyor deme hakkınız var mı? Muhatap tabi değiliz, sizin gibi yobaz koca delisi biriyle nasıl muhatap olalım? Kuduran bence sizsiniz, konu sahibi daha 1 sene dolmadan gerçeği görmüş harekete geçmiş. Kocasından eziyet çekmeyi kabul etmemiş evini ayırmış. Darısı sizin gibi kocasına, kocasının ailesine, büyüklerine eziklenen nice kadınlara olsun. Size de bir gün o cesaret gelir umarım.

Böyle durumlarda biraz hassas bakıyorum olaylara. Ben insanlara böyle yaparım çünkü ki dediğim gibi ben kendisini aradım da belki o yüzden beklentideyim. Aramak istemeyebilir elbette ama herkese benim kızım gibi showu yapmasına sinir oluyorum sildiysen tamamen sil
Sizde biliyorsunuz gerçekte kızı gibi değilsiniz. Söylediği kişilerde he hee deyip geçmiştir... Takılmayın... Siz kafaya koymuşsunuz boşanıyorsunuz. Aramak istemesinde beklentiniz normal ama aramasın... Silin gitsin

Önceki konunuza göre, nikah yeri olarak kayınvalidenizin önerdiği yer zaten olmamış gibi görünüyor.
Onun önerdiği yer oldu. Sadece eşim annesine biz orayı istemiyoruz farklı bir yeri istiyoruz diyemediği için annesine, onun istediği yerde uygun tarih olmadığını söyledi. Annesi kabul etmedi tabi ki başka yakın yerlere bakın sizin istediğiniz yer olmaz uzak diye reddetti. Gün sonunda onun istediği yer oldu

Muhatabınız ben ve diğer yorum yapan üyeler değilse bizi karıştırmadan yorum yazın. Onlar saçma sapan şeyler yazıyor deme hakkınız var mı? Muhatap tabi değiliz, sizin gibi yobaz koca delisi biriyle nasıl muhatap olalım? Kuduran bence sizsiniz, konu sahibi daha 1 sene dolmadan gerçeği görmüş harekete geçmiş. Kocasından eziyet çekmeyi kabul etmemiş evini ayırmış. Darısı sizin gibi kocasına, kocasının ailesine, büyüklerine eziklenen nice kadınlara olsun. Size de bir gün o cesaret gelir umarım.
Hala o kadar kuduruyorsunuz ki çok hoşuma gidiyor yazdıklarımı bile algilayamayacak kadar agresiflesmişsiniz😀😀 konu sahibine git kocanın evine dedigimi hatırlamıyorum beklentiye girmekte hakli diyorum allahaskina akşam varsa kocaniza falan sarin burdaki insanlara değil 😀

Sildiysen tamamen sil diyorsunuz da iki gün sonra barisirsaniz o lafların geri dönüşü olmayacağı için ve dışarıya karşı çocukları ayıran konumuna düşmemek için orta yollu ve tarafsız bir tavır almış. Olması gereken bu zaten. Yani sizi gerçekten kızı gibi gördüğü için değil, sosyal kod böyle bir şey işte. İçinden muhtemelen bu kız varken oğlum bizden uzaklasiyordu iyi oldu diyordur ama ayrılmazsanız diye de çok da şeyetmiyor yani bunu farketmemek imkansız.

Eşimin ailesi tıpkı bizler gibi doktor yurtdisina seyahat etmekten benimle uğraşmaya beni eziklemeye fırsatları olmuyor fırsatları olsa da yapmayacak kadar iyi kalpli ve donanimlilar bak sen dünkü miniminnacik insanlar hayatım hakkında fikir sahibi de olmuş 😀😀

Eşimin ailesi tıpkı bizler gibi doktor yurtdisina seyahat etmekten benimle uğraşmaya beni eziklemeye fırsatları olmuyor fırsatları olsa da yapmayacak kadar iyi kalpli ve donanimlilar bak sen dünkü miniminnacik insanlar hayatım hakkında fikir sahibi de olmuş 😀😀
Sizin diğer üyeliğinizin ismi ne? Ben sizi bir yerden çıkaracağım

E öyleyse bu beklentileriniz anlamsiz değil mi?
Sorun sizin ayrılığı kabullenememeniz ve hâlâ evliliginize dair umudunuzun olmasi olabilir mi?
Sorun evliliğimizden umudum olması değil ince düşünce beklemem sanırım. Evlilikten beklentim annesinden babasından olmazdı. İnsanlık bekledim sadece

Onun önerdiği yer oldu. Sadece eşim annesine biz orayı istemiyoruz farklı bir yeri istiyoruz diyemediği için annesine, onun istediği yerde uygun tarih olmadığını söyledi. Annesi kabul etmedi tabi ki başka yakın yerlere bakın sizin istediğiniz yer olmaz uzak diye reddetti. Gün sonunda onun istediği yer oldu
Kadın kanser hastası ve hastalığının türüne bağlı olarak uzak yerlere gitmekte sorun yaşıyor; güçsüz kalıyor olabilir mi ? Veya düğün vb yapılmadıysa; kendi semtlerine ve çevrelerine daha yakın bir yerde mi nikahın yapılmasını istedi ? Böylece kendi çevrelerinden katılımın daha fazla olacağını mı düşündü ?

Diyelim ki olay tamamen kendi istediğinin olmasıydı; bu durumda da neden her şeye evet dediğinizi sorgulamalısınız.

Kadın kanser hastası ve hastalığının türüne bağlı olarak uzak yerlere gitmekte sorun yaşıyor; güçsüz kalıyor olabilir mi ? Veya düğün vb yapılmadıysa; kendi semtlerine ve çevrelerine daha yakın bir yerde mi nikahın yapılmasını istedi ? Böylece kendi çevrelerinden katılımın daha fazla olacağını mı düşündü ?

Diyelim ki olay tamamen kendi istediğinin olmasıydı; bu durumda da neden her şeye evet dediğinizi sorgulamalısınız.
Hayır hastalığıyla ilgili değil uzak dediysem 20 dk mesafede bir yer öyle gidilmeyecek bir uzaklık değil öyle olsa ondan önce ben düşünürdüm zaten. Düğün yerine kına yapıldı ama kına da onlara yakın yerdeydi. Son dediğinizi çok sorguladım zaten o yüzden çok suçluyorum kendimi.

Hala o kadar kuduruyorsunuz ki çok hoşuma gidiyor yazdıklarımı bile algilayamayacak kadar agresiflesmişsiniz😀😀 konu sahibine git kocanın evine dedigimi hatırlamıyorum beklentiye girmekte hakli diyorum allahaskina akşam varsa kocaniza falan sarin burdaki insanlara değil 😀
Çapanın gururu Ayşe'de bile senden daha çok akıl vardır, emin ol.

Kayınvalidenin anneliği nikahın devam ettiği kadardır bunu sakın unutma. O da üvey annelik zaten de neyse…

X