Eşimin annesinin sürekli araması

Kocişkoları hata yapmağz minnoş onlar. Kayınvalide tü kaka… Kayınvalide kalkıp gelmese kocası annesini görmeye gitmek istemeyecekti. Her şey birbirine bağlı, her şey zincirleme

WhatsApp grubu konusunda haklı değilsiniz. Eşim beni dahil etti ama ben etme dedim. Banane ne konuşursa konuşsun kardeşiyle. Zaten ben varken bir şey demiyorlar. İşteyken arayıp söylüyorlar özel mevzuları, eşim de benimle paylaşıyor.

Her akşam araması hoş değil. Eşiniz uyarmalı yada açmamali. Anne film izliyoruz diye mesaj atsın mesela.

Ablasından kalması sizi ilgilendirmez. Eşiniz sizi sürüklenmesin, her akşam gitmesin. Annesini çok özlüyorsa evlenmeseydi.

Eşinin aile whatsapp grubuna sizi dahil etmesi gibi bir gereklilik yok. Onların aile grubu niye ille giricem diye tutturuyorsunuz? İlle iç içe olmak zorunda mısınız?
Kadının kızında kalmasıyla sizin evlilik hayatınızın bir bağlantısı yok, gitmeseydiniz her gün her haftasonu. Gidin evinize oturun.
Kadının aramasından rahatsızsanız oğlu telefonunu sessize alacak açmayacak.
Yazdığınız şeylern hiç birinin sebebi kayınvalide değil sizin memeden kesilmemiş kocanız ve sizin her şeye he deyip koşmanız. Alıp karşına doğru düzgün konuşacaksın böyle böyle diye yani evlenmeyi biliyorsan konuşma yapmayı da bileceksin

Kastım aslında bunların daha ilk evlendiğimi zamanlar olması, o zamanı kastetmiştim. Tabi ki şimdi de devam ediyor ama ilk evlenildiğinde yapılması daha garip gelmişti.

Kayınpederim 62 yaşında, ikisi de emekli. Kayınvalidem belki tek olsa daha da artar, bilemiyorum. Ben aramasın, mesaj atmasın demiyorum. Biz de ailemizi arar, mesaj atarız, bundan doğal birşey yok ama işten gelip yemek vs olayı bitip dinlenme vaktinin gelmesi 8/9u buluyor. Akşam aramasa, mesaj atar. Arada bir olsa birşey demem ben de ama neredeyse her akşam olması bana garip geliyor. Bütün gün irtibatta olsam akşam olunca ailemle bu kadar konuşacak şey bulamam herhalde.

Kayınvalideniz eşinizle evli, sizin kumanız olmuş resmen. Kendisiyle konuşmayı denediniz mi hiç?
Kastınız kayınvalideyle, hayır. Konuşmam da doğru olmaz, olayları daha da alevlendirir. Eşime de kızdığımı birkaç kere belli ettim ama oturup karşıma alıp konuşmadım net bir şekilde. Bu konu tatlılıkla nasıl çözülür, onu bilmiyorum. Ondan dolayı buraya yazdım, başkası olsa bu konuyu nasıl toparlar diye.

Ablasında kalması benim için de sorun değil. Kayınpederim kayınvalidem emekli, isterlerse gelip kızına yerleşsinler beni ilgilendirmez. Fakat buradayken sürekli iç içe olmak kendi annem de olsa beni yorar, çalışan kadınlar ne demek istediğimi anlar. Biz kayınvalideme gitmesek, bu sefer arar akşam size gelelim der. Mesela akşam oturduk, 8de kalkıp eve gittik diyelim, 1-2 saat sonra arar napıyorsunuz bizim canımız sıkıldı size mi gelsek der. Yani kayınvalideme gitmememiz de çözüm olmadı. Ben oğlumu bu akşam gördüm, saat 10 olmuş aramayayım, ayıp olur demez. Benim annem onlardan kalkıp evimize gelsek aramaya utanır, zaten mantıklı da değil, sizden kalkıp kendi evimize gelmişiz.

Hiçbirini yapmasa, yürüyüşten gelirken ışığınız açık gördüm napıyorsunuz der arar. Akşam evde oturuyoruz, ışığın açık olmasından normal ne var? Ben bu konuyla ilgili ne kendi aram bozulsun ne de eşimin arası bozulsun istiyorum. Araları bozulsa günah keçisi yine ben olacağım çünkü.

Aksamdan kastiniz nedir ben orayi anlamadim? Mesela siz isten eve geldiginizde 1 kere mi arar? Yoksa 5-10 defa mi? Ablasinda da kalmasin istiyorsunuz. Sanirim annesinin varligi sizi rahatsiz ediyor.
Akşam 9 ve sonrasını kastetmiştim. Ya arar, ya akşam mesaj atar, dolayısıyla sürekli bir mesajlaşma olur. Tam işler bitmiş, dinleneceksin, belki sohbet ediyorsun belki film izliyorsun; arka planda sürekli bir mesaj geldi sesi… hergün hergün olunca insan da bütün gün mesajlaşıp konuşuyorlar, akşam konuşacak ne bulunuyor diyor.

Ablasında kalması sorun değil zaten. Hatta gitsin temelli ablasına yerleşsin isterse, beni ilgilendirmez. Üstte başka bir mesajda da yazdım, sorun buraya geldiğinde biz gidiyoruz zaten ama arada biz bu akşam evimizde olalım dediğimizde de evdeyseniz biz size gelelim oluyor. Veya akşam beraber gerçirdik, 8/9 gibi eve döndük, bu sefer arıyor ya bizim canımız sıkıldı size mi gelsek diyor. Daha 2 saat önce beraber oturduk zaten, normal mi bu tür şeyler? Annem yapsa anormal karşılarım, daha iki saat önce beraberdik, sorun mu var derim herhalde. Hiçbiri olmasa evin önünden geçiyordum ışığınız açık der, arar. Yani illa bir sebep görüp arıyor ve biz o an ne yapıyorsak bölünüyoruz. Ben ailemden veya çevremden böyle görmedim, belki ondan bana anormal geliyordur. Belki diğer kişiler için bunlar normaldir, bilemiyorum.

Eşiniz her aramayı açmak zorunda mı?

2,5 ay boyunca her gün neden ve nasıl görüştünüz?

Karşı tarafı değiştiremezsiniz, kendinizde ve eşinizdeki sınır koymama sorununu aşın.
Biz o gün gitmesek kayınvalidem arar çay içmeye size gelelim der. Üstte daha detaylı yazdım. Biz sınır koymaya çalışsak, yine arayacak bir bahane hep buluyor.

Senin kocan annesinden ayrılamamış bir bebek, bir dk her saniye benimle ne işiniz var demesi lazım, ben bekarım ve annem benimle hergün böyle konuşmak istiyor ben engelliyorum yapmasını ne münasabet ya günaydın iyi geceler uyudun mu yemek yedin mi, sağlıksız ilişki içindeler ve eşin sorunlu

Ne kaynanalar var yaa Allah ıslah etsin, evet resmen ben hayatınızın tam ortasındayım sen benim elimden oğlumu alamazsın diyor ne garip, konuş eşinle açmasın akşamları telefonu ama kötü Bi şekilde konuşma güzel güzel söyle ben seninle vakit geçirmek istiyorum sonra konuşursun anneciğin ile de inşallah yola gelir.

Biz yeni evlendigimizde de boyle sacma saatlerde ariyordu annesi. Ben de aksam vakti telefon calinca asiri geriliyorum hic sevmem. Genelde telefonumun sesi bile acik olmaz benim hic sevmiyorum. Neyse iste yine bir aksam vakti telefon caldi. Cok kizdim yeter artik bu ne ya boyle diye. Ya su telefonu acma ya da soyle bu saatte aramasinlar dedim.
Esime yeni bir ailesi oldugunu, anne babasinin artik ikinci sirada oldugunu ogretmem bir kac ay aldi. Simdi artik herkes yerini ve sirasini biliyor.
hamileyken de bir ufak sorun yasadik. Orada da senin iki tane cocugun olacak kendine gel senin onceligin onlar. Herkes kendi derdiyle kendi ugrassin diye bir yukselmistim.
Bizimkilerin de whatsapp grubu var beni almadiklari. Arada keyfine laf sokuyorum ama cok da umrumda degil. Aramasinlar beni, benden uzak dursunlar yeter.

Aramalardan rahatsız olmakta haklısınız ama bunu çözecek kişi eşiniz.

Böyle konular da eş ne söylüyor, ne yapıyor hiç söylenmez. Hep görümceyi kaynanayı şikayet. Siz evinize geldikten 1_2 saat sonra size gelelim diye arayınca eşin ne diyor. Siz eşinle vakit geçirirken zırt pırt mesaj atmasına ne diyor. Kocan yüz vermese böyle durmadan mesaj atıp arayabilir mi. Sen gitmek istemiyorum desen zorlamı götürür.

Böyle ana kuzuları neden evlenir ki. Düzenli cinsel ihtiyacını karşılamak için heralde. Allah kurtarsın

Şu bdvye açılan konuların en az %90'ı eşten kaynaklanıyor, görümce kv vs bahane. Cidden hayret!

Eşinin tek yapması gereken akşam telefonunu sessize almak veya telefonu bir odaya koyup seninle vakit geçirmek. Telefonu sessize almak bu kadar zor olmasa gerek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…