Eşimin annesinin sürekli araması

Sizin aileniz doğu olanı yapıyor siz de doğru olanı düşünüyorsunuz ama maalesef her zaman karşımızdakine bizim gibi dusunemeyebiliyorlar. Ben de daha 2-3 haftalik gelinken eşim kaynimi bize çağırdı. Biz başka bir sehirdeyiz. İstisnasız 2 hafta kaldı. Esim gunduzleri iste oluyordu. Şuan o kadar pişmanım ki tepki vermediğim için. Artık kredileri o kadar tuketmisler ki artık eşim çekinerek çağırıyor. O zaman kayinvalidem arayıp oğlum yeni evlilerin evinde bu kadar kalınmaz gel artık demedi ya da eşim söyleyebilirdi. Siz bu sorunu esinizle cozeceksiniz. Kendinizin kayinvalide ya da kayipederle yaşadığınız sorunları da kendiniz çözün usulünce cevabini verin , tepkinizi koyun. Diğer türlü giden sizden gidiyor.

Aile whatsap gruplarini sizi neden dahil etsinler ki?
Benim eşimin ailesinin de var senide ekleyelim dediler nolur beni eklemeyin dedim
benim kendi ailemle olan grubada eşimi eklemiyorum.
Telefon görüşmeleri bazı eşlere çok tuhaf geliyor ben hiç garipsemem böyle şeyleri çocuklari sonuçta tabiki arayacaklar.
Bizim gelinimizde abimi günlük bir kez MESAİ saatlerdinde aradığım için huylanmıştı.
O yanında yok iken ne konuşuyormuşuz
onumu kötülüyormuşum, kendi kocasıyla arasında olan problemlerin günah keçisi ilan etmeye çalışyordu beni.
Aramıyorum hala anlaşamiyorlar mesela, kimsenin dünyasi sadece gelinlerin etrafında dönmüyor sabahtan akşama kadar abimizi kardeşimizi arayip sizi kesmiyoruz çoğu zaman aklımıza bile gelmiyorsunuz mesela

Ben olsam eşimi alır karşıma bize anlattığınız gibi anlatırım. Ne kadar rahatsızlık duyduğunu samimiyetle anlat. Kızar gibi değil dertleşir gibi.

Misal akşam her gün 9 da arıyor, o aramadan önce eşiniz arasın. Sonrasında rahatsız etmez. Yada yolda konuş diye söyleyin.

Her gün kvalide görmeye gitmem deseydiniz. Eşinizde sorun.

Beni aramıyorlar, WhatsAppa beklemiyorlar kısmını göz ardı edin. Oradan laf sokma olur gerek yok

Sorun asıl eşinizde. Siz rahatsız olduğunuzu söylediğiniz halde hala devam ediyorsa eğer, eşinize ondan gitgide soğuduğunuzu, bu durumdan artık çok sıkıldığınızı vs söyleyin. Eşinizin annesine müsait değilim vs demesi, annesi ile iletişimini biraz azaltması gerekli. Baktınız azaltmıyor, madem çok özledin bu kadar seviyorsun anneni git ananın evine deyin.

Eski eşimin annesi günde 3 kere arardı - sabah öğlen ve akşam - istisnasız. Sabah 11 gibi öğlen 2 gibi ve akşam 9 gibi. Her gün aralıksız muhabbet ederlerdi, akrabalarını cekistirirlerdi, oğluna akıl verirdi, şikayetlerini ederdi. O kadar tuhafıma giderdi ki.. bosanmadan 3 ay önce annesi bize geldi kalmaya ( uzak şehirlerdeydik) 1 ay kaldı bizde inanın abartmıyorum - her akşam istisnasız 2-3 saat anne oğul dizdize oturdular. Çay kahve tv ve sohbet. Benim de ailem değerlidir ama bu kadarı artık çok ekstremdi. Eşim annesine her akşam , annem gitme ya bir ay daha kal annem nolur bırakma beni diye yalvardı o bir ay benim için şok ediciydi ama yaşanması gerekiyormuş demekki… o bir ay sayesinde kendime geldim . Bunlar asla normal olmayan ilişki örüntüleri…

Ya tabi ki aile bağları önemli kimse kontağını koparmasın haklısın ama bağımlı yetiştirmiş ve kendisi de bağımlı bu bir hastalıktır. Tedavi şart koparıyorsa evlendirmeyecekti..

Cep telefonlarının yaygınlaşması sonrası, çoğu insan ev telefonlarını kapattırdı. Şu anda çoğu insan iletişim için cep telefonu kullanıyor. Cep telefonunu sessize almak doğru bir çözüm değil. Acil durumlarda biri size nasıl ulaşacak ?

Whatspp grubune eklenmediginiz izin üzülüyor olamazsınız. Hiç sevmem WhatsApp gruplarıni. Hele aile grubunu geçtim kayın aile grubuna dahil olmak dusman başına
Haklısınız aslında. Oradan gün boyu sürekli mesajlar geldiği için bir süre sonra beni de sıkar, nereden eklendim derdim belki. Benim çevremdeki insanlar evlendikten sonra aile gruplarına eklendiği için genelde, ben de doğrusu bu diye düşündüm. Herkes aile özeli demiş ama yani çok özel şeyler genelde mesajla yazılmaz, arar konuşur insanlar diye düşünüyorum ama herkesin aile yapısı farklı aslında. Whatsapp gruplarında genelde biri bir yere gider foto atılır, ne bileyim biri kendine bir şey almıştır onu atar bakın bunu aldım diye, veya çevreden biriyle birşey konuşulmuştur bunu gördüm şöyle böyle der. Ondan dolayı grupta olunca beraber paylaşılmış olur, aileye yeni giren de dahil edilir gibi gelmişti. Bu tür şeyleri gelin veya damatın görmesinde bir absürtlük olacağını düşünmemiştim.

Biz Whatsapp grubu kullanmıyoruz ailemle ama kullansaydık da bu tür şeyler konuşulurdu herhalde. Ondan dolayı gelin damat görmüş sorun olmaz, sonuçta bizim ailemize geliyor derdik, çok özel bir şeyim varsa da zaten annemi babamı, ablamı arayıp özelden konuşurdum. Kendi çocuğunu hergün arayıp gelinini bir gün de olsa napıyosun kızım diye aramamaları garip geliyor. Eskiden onlar aramıyorsa ben arayayım derdim, baktım beni arayan yok, ben de aramıyorum artık. Benim Whatsapp grubuyla demek istediğim aslında günlük paylaşımlara dahil edilmekti. Böyle olunca hem aramıyorlar, hem seninle birşey paylaşmıyorlar sonra da seni de kızım gibi seviyorum deniyor. Bu da bana ikiyüzlülük gibi geliyor. Oğlu kızı evlenmiş ama evlendiği insan hayalet gibi, kimse ne birşey paylaşıyor ne de arayıp soruyor.

Sizi anlıyorum. Çünkü balayında bile akşam arayan bir kayinvalide modeline sahiptim. Geçmiş zaman kullanıyorum çünkü kendisi ile görüşmüyorum. Ama ben 3. Görüntülü aramada patlamistim. Gece 11 duştayken aradıkları için çıldırdım.
Yeni evliyiz azıcık bi uzak mı dursaniz dedim kayinpederime
Görüntülü aramayın yeter dedim.
Aramadilar.
Çözüm bu.

Valla oğullarının evli olduğunu, 1. Planında kendilerinin olmadığını bilmek zorundalar. Bi söz okumuştum bi yerde. Oğlunu seven anne, gelinini mutlu eder diye. Maalesef toplumumuzda herkes oğullarını çok seviyor ama ellerinden gelse gelinleri hizmetçi olarak görürler. Gelinin de bir annenin evladı olduğunu göremiyorlar. Gelinler de kendi tedbirlerini alınca oğullarına, torunlarına hasret kalıyorlar hiç acımıyorum.

Evliliğimizin ilk başlarında benim kayınvalidemde sürekli günaydın yazardı eşime ve yerli yersiz görüntülü arardı. Muhakkak günde bir kere görüntülü arardı yani. Eşim görümcemle konuşmuş ve görümcem de annesini uyarmıştı. Böylelikle artık ne mesaj atıyor ne arıyor, nadiren bazen yazar eşime. Biz müsait oldukça onları arıyoruz ne zaman istersek. Bazen 3 günde bir bazen 2 günde bir eşim kendi telefonda konuşur. Biz de haftada bir kere toplu görüntülü konusruz hem kendi tarafımla hem eşimin tarafıyla. Görümceniz varsa eşiniz görümcenize söyleyebilir anlayışlıysa eğer görümceniz. Veya eşiniz direkt annesine söyleyebilir.

Resmen şu sitede ki tüm kadınların anlattığı tüm KV problemlerinin toplamı benimkin de var dhdhd bizimki de böyle vıcık vıcık görüntülü arar mesela üzerim de iç çamaşırı var eşim direkt telefonu bana da tutar diyorum ki utanıyorum annem de kadın ama diyor, kadın arıyor oğlu niye bize hiç gelmiyorsun dediğinde sevilmediğim istenmediğim yere gelmem diyor sonra koca kişisi annem de hissediyor onu sevmediğini diyor, aynı şekilde ekonomik her konuda da kardeşleri annesi babalarının ekonomik durumları iyi ve anlayışlı olduğu halde eşimi ararlar çünkü biz para babasıyız ya, özellikle kaynım alkolünün gece hayatının parasını hep bizden çıkarır eşimin tek savunması “ne yapayım yok mu diyeyim” bu arada ben sınır koydum telefonları açmıyorum numaralarını sildim ama bi arkadaşım sen kaçtıkça kovalayacaklar politik ol karşılarına çık hatta sen ara taciz et diyor hangisi daha mantıklı bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…