Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

Yok hayir sert bir dille konusmadiniz aksine fikir vermeye calistiginiz icin tesekkur ederim :) Bazi durumlarda Ayse'ye duydugum rahatsizlik farkli algi yaratiyor olabilir ama konunun basinda belirtmistim, Ayse'ye olan tutumuyla bana karsi olusam soguk tavirlari es zamanlj olunca ister istemez kafamda soru isaretleri olustu maalesef
O zaman söyle yapabilirsiniz Ayşe'nin adını anmadan (ismi geçince bile hatırlamis olacak bu da size pismanlik verecek aklına soktum diye ) davranislarindaki değişim üzerinden konusmanizi öneririm. Umarım kafanızdaki soru işaretlerinizi içinizi ferahlatacak şekilde cevaplandirir eşiniz . Geçen gün kk'de söyle bir yoruma denk geldim çok da beğendim " erkeklere cevabindan korktuğunuz soruları sormayın çünkü oldukça düz mantiklardir "

Yazdiklarini okudugumda ayseyide esinide kesesim geldi cidden!
Bende yorumlarin coguna katiliyorum
Bence acik verme!
Anliyorum seni seviyorsun yuvan yikilsin istemiyorsun ama aptal durumumada düsme kendine hakim ol sabirli ol akilli hareket et
Arkadasin biri evden cik kayit cihazi acik birak demis bak böyle seyler yap
Kanit ara ne konustuklarini ögren banyodayken telefonunu karistir resim email whatsapp..
Sendd müthis güven eksikligi var ayse gercekden benden iyi gibisine yazmissin at bunu kafandan!!!!
Her kadin elmasdir ama her erkek bunu anlamaz!

Benim önerim akilli davran konusma
Ispat et yüzüne vur!!! Fukara sümügü gibi yapissin ne yapacagini bilemesin
Allah yardimcin olsun
Guven eksikligi konusunda o kadar haklisin ki hayatta hep karsima cikti zaten bu asmaya calisiyorum ama olmuyor maalesef. Umarim ispat etmek zorunda kalacagim gunlere gelmem

Bence is kocanizda bitiyor.
Aklima ilk once care olarak ayseye ykin ol ayse hayallere kapilmasin uzak dursun kocanizdan.
Mutluyuz susu ver dedim. Ama diyosunki ayse herkese boyle. Hem ayse gelip bide size sorarmis dekorasyon yada her nyse. Ayse sucsuz burda.
Esinizde bitiyor olay. Simdi esinize gidip onla gorusmeni istemiyorum demek birz sert olucak ama baskada care kalmiyor.
Bi ihtimal kiskandirmak ve sizi anlaminizi saglamak icin sizde bi erkek arkdasinizla takilin. Burda takilin derken 1 saat boyunca telefonda konusun demiyorm ama.
Herseye ragmen bi evli barkli kadina uygun dusmez.
Ben sizin yerinizde olsam bi arkdasimla saygi cercevesi icinde gorusmeye baslarim ve pembe yalanlar soylerdim esime.
5 dk konustugunuzu soylemek yerine yarim saat konustuk demek mesela.
Benle bulusmak istiyor anlastik bulusucaz diyin mesela.
Git gide dozu arttirin.
Eger derseki hayir gidemezsin yok o yok bu.
O zmn anlasmak icin masaya oturun.
Tm gitmiyim, o zmn sende ayseyle surya gitme.
Bana gore hic bi mahsuru yok ayseyle gorusmenin. Ama ayse seninyakin arkadasin, x te benim yakin bi arkdasim.
Sen onla gorustgun gibi bende x le gorusebilirim bence diyin.
Burda ayseden yola cikmayin belli etmeyin kiskancliginizi. Esinizin davranislarindan yola cikip ayseyle gorusmelerini kisitlayin.
Cok tesekkur ederim yorum icin, kiskandirmayi pek istemiyorum cunku esim kiskandirildigi zaman daha fazla tepki gosterir daha dogrusu sogur ancak dedigin durum uzerine misilleme yapabilirim yani sen izin vermiyorsan o zaman sen de ayseyle gorusme gibisinden.

Guven eksikligi konusunda o kadar haklisin ki hayatta hep karsima cikti zaten bu asmaya calisiyorum ama olmuyor maalesef. Umarim ispat etmek zorunda kalacagim gunlere gelmem
Bence o kadar saf temiz kalplisin ki allah yüzüne gülecek

Insallah sadece senin kuruntundur insallah sana öyle geliyodur ve esin seni aldatmiyordur
Ama diger ihtimalide aklindan cikarma oyuna gelmeni hic istemem o kadar iyimser yazmissin ki lütfen yeni bi gelisme olursa bizide bilgilendir
Eger cikmazda olursan yine sor
Allahim insallah yüzüne güler insallah hayirlisini yasatir sana :/

O zaman söyle yapabilirsiniz Ayşe'nin adını anmadan (ismi geçince bile hatırlamis olacak bu da size pismanlik verecek aklına soktum diye ) davranislarindaki değişim üzerinden konusmanizi öneririm. Umarım kafanızdaki soru işaretlerinizi içinizi ferahlatacak şekilde cevaplandirir eşiniz . Geçen gün kk'de söyle bir yoruma denk geldim çok da beğendim " erkeklere cevabindan korktuğunuz soruları sormayın çünkü oldukça düz mantiklardir "

Haklisin zaten su an direkt Ayseden bahsedersem kotu kadin imaji yaratabilirim zaten esimle konusursam once onun davranislarindako degisimden bahsedecegim. Valla canim bana sorsan su an butun cevaplardan korkuyorum sanki ne suphem varsa evet haklisin diyecek.gibi geliyor :)

Gercekten evlilik zor yurutmesi daha zor neyseki senin esinin karsi cinsle bi durumu soz konusu degil Allah muhafaza bazen kavgalar olur sen de yipratma kendini cocuklarina yansimasin sen uzulunce de onlar da uzuluyor demek ki bak. Yok hayir uslubun sert degildi canim sorun yok sorunuma hassas yaklastigin icin tesekkur ederim. Dedigin gibi su an hemen parlamam mantiksiz olur biraz sakinleseyim kafamda oturtacagim her seyi zaten
hadi bakalım.belli akıllı, mantıklı kadınsın.doğru yolu göstersin Rabbim sana.
bir ev, yuva kolay kurulmuyor.hiçbir üçüncü şahıs yuvanızın huzuruna değmez.
eşinle başbaşa vakitlerinizi artırın.başkasıyla plan yapmaya vakti kalmasın.
aah ah hazır çocuk da yok çıkın gezin.ben sinemaya gitmeyi öyle özledim, ya da sahilde el ele gezmeyi. eski günlerimiz geldi aklıma, neyse ağlamadan kaçayım. :cry:
bizi haberdar et olur mu?İnşallah tez zamanda çözersiniz bu sorunu.
sevgiler

Bence o kadar saf temiz kalplisin ki allah yüzüne gülecek

Insallah sadece senin kuruntundur insallah sana öyle geliyodur ve esin seni aldatmiyordur
Ama diger ihtimalide aklindan cikarma oyuna gelmeni hic istemem o kadar iyimser yazmissin ki lütfen yeni bi gelisme olursa bizide bilgilendir
Eger cikmazda olursan yine sor
Allahim insallah yüzüne güler insallah hayirlisini yasatir sana :/

Cok ama cok tesekkur ederiim insallah dedigin gibi olur da buraya esimle her seyi hallettik diye yazarim, iyi kotu gelisme olursa size surekli aktaracagim zaten konuyu yakin arkadaslarima bile acmadim tum dolulugumla buraya geldim siz de gercekten cok yardimci oluyorsunuz tesekkur ederim Allah hepimizin hakkinda hayirlisini nasip etsin

hadi bakalım.belli akıllı, mantıklı kadınsın.doğru yolu göstersin Rabbim sana.
bir ev, yuva kolay kurulmuyor.hiçbir üçüncü şahıs yuvanızın huzuruna değmez.
eşinle başbaşa vakitlerinizi artırın.başkasıyla plan yapmaya vakti kalmasın.
aah ah hazır çocuk da yok çıkın gezin.ben sinemaya gitmeyi öyle özledim, ya da sahilde el ele gezmeyi. eski günlerimiz geldi aklıma, neyse ağlamadan kaçayım. :cry:
bizi haberdar et olur mu?İnşallah tez zamanda çözersiniz bu sorunu.
sevgiler

Cok tesekkur ederim canim, oyle soyleme Allah sana 2 tane guzel evlat nasip etmis darisi bizim de basimiza cocugun olmasi apayri bir seydir eminim cikip gezmek guzelse cocugunla cikip gezmek daha bi guzeldir her anin tadini cikartmaya bakalim biz, dediklerini dikkate alacagim ederim tabiiki insallah

Cok tesekkur ederim yorum icin, kiskandirmayi pek istemiyorum cunku esim kiskandirildigi zaman daha fazla tepki gosterir daha dogrusu sogur ancak dedigin durum uzerine misilleme yapabilirim yani sen izin vermiyorsan o zaman sen de ayseyle gorusme gibisinden.

Rica ederim canim.
Dene bakalim biseyler, sonra haberdar et bizi.

Haklisin zaten su an direkt Ayseden bahsedersem kotu kadin imaji yaratabilirim zaten esimle konusursam once onun davranislarindako degisimden bahsedecegim. Valla canim bana sorsan su an butun cevaplardan korkuyorum sanki ne suphem varsa evet haklisin diyecek.gibi geliyor :)
Başka bir kisitlamaniz kiskancliginiz var mı bilmiyorum ama acaba kiskanilmadigini düşünerek ilgi çekmek adına mi böyle imalarda bulunuyor ve sizden uzaklaşıyor

Şu ayşelerden bıktık valla ya Kökleri kurumadı gitti!!! Sen yıllarca Uğraş didim emek ver yuva kur kalt.ğın biti gelsin huzurunu bozsun! Eşinin telefonunu kurcaladınmı hiç msjlar aramalar falan? Bence açık açık söyle rahatsız olduğunu onun yanında beni küçük görüyosun de tepkisi nasıl olucak bakalım. Saçını başını yolasım var Ayşe'nin

Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim
"Tevekkeli değil senle evlendim" deseydiniz ya; adam resmen sizi aşağılamış, siz neden cevap vermiyorsunuz? Salak dese bundan iyi.

Ayrıca Ayşe bu kadar kariyerli de eşinizin durumu ne? Size örnek gösterdiği arkadaşı kadar başarılı mı kendisi de?

Ayşe'de bir sorun göremedim ben ama eşiniz haddini bilmiyor. Ki ben Ayşe'nin yerinde olsam yukarıdaki lafı ettiğinde eşinizi yerin dibine sokmuştum.

Kısıtlamaya hakkım yok ne ya şu verdiğin detaylar yeter zaten ne olduğu açıkça ortada nasıl göremiyorsun ? Başlarım öyle arkadaşa görüşemez efendim zaten erkekle kızdan kanka, dost,arkadaş olunuyor da o şekilde kalınmıyor güzelim benden söylemesi ya Ayşe ya sen seçim onun

Benim eşimin samimi bayan arkadaşı olamaz. Olsaydı ben onun hayatında olmazdım çok net. Aynı durum benim içinde geçerli. Ben senin yerinde olsam resti çekerdim. Adama bak? Sen kimsin karını başka bir kadının karşısında rencide ediyorsun?

Tartışmak, kıskançlık vs. sizi onun gözünde kötü duruma düşürür. Kaçan kovalanır zanneder bir de kısıtlayan olursunuz. Madem kaybetmek istemiyorsunuz, özgüvenli davranın. Erkekler özgüvenli kadınları sever. Ve mümkünse bence çalışmaya başlayın. Şu an evdesiniz ona göre dümdüz, evde olan, merak edilmesi ya da kıskanılması gerekmeyen birisiniz. Kendinize bir ortam oluşturun, 1 hafta evden uzaklaşabiliyorsanız gidin, siz olmadan ne olduğunu görsün. Sonrasında bu durumu adam akıllı sakince konuşun derim.. Kolaylıklar,

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:
Ona karşı farklı duygular beslemeye başlamış beğeni hayranlık hoşlanma.....
Bundan adım gibi eminim. Onu hayal ettiği için sana sırtını dönüyo. Sana sevgisi bitmedi ama arzusu heycanı hayranlığı ayşeye kaydı. Geçici bi durum olabilir tek yapmanız gereken ondan biraz uzak tutmak yoksa dönüşü olmayan hatalar yapabilir

kıyaslamak ne demek canım ya....seninde çevrende kariyer yapmış erkek yok mu..sende falancaya bayılıyorum ya çok azimli düşünceli kibar bir insan falan diye sürekli bahset...ve belli bir zaman sonrada eşine açıkça bu durumdan rahatsız olduğunu söyle..

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:

isterse 40 yıllık kocam olsum benim yanımda beni aşağılayacak hemde başka bvir kadına onunla toplulukta kulaktan kulağa fısıldaşığ fingirdeyecek başlarım öyle samimiyete ikisininde ağzına ........ hayatlarının dekorunu yaparım onlara..

Çok istiyorduysa onu sizden önce tanımış onla evlenseydi madem ne bu şimdi iki lafından biri ayşe. Siz yine iyi sabırlısınız.

bana ters geldi açıkçası bu durumlar
o ne demek sizi elalemin kadınının karşısında rencide etmek
bir an önce sınırları çizmeli
derhal bu işe al atmalısınız

X