Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

benim eşim direk oyacağımı bilir ve hiç bir bayana ben hariç öyle davranamaz. Konu sahibi bence tavrınızı koyun yoksa daha neler olur neler.

Okurken sinirden çatladım resmen. Adam ayşeye hayran. Aaaa ne demek ya dekorasyondan anlamaz o. Hoşt be adam. Karın dururken elin kadınını kızını üstün tutmak da ne demek.

Böyle şey mi olur başarım Ayşe'ye bir an önce konuş eşinle ya ben ya Ayşe.. Resmen rencide etmiş kadının yanında böyle samimiyet böyle yakın arkadaşlık mı olur !! Kadının yanında seni anlatıp gülüşmedikleri ne malum :KK57: Oturup konuşun rahatsız oluğunuzu huylandığınızı bilsin hala devam ediyor ise bir dur bakalımm dersiniz Çocuk da istememesi kafamı kurcaladı açıkcası bence karşılıklı bir şey var ortada bir arkadaşlık bu kadar ileri olamaz SINIRI ÇİZİN !!

Evlenince arkadaşlarından kopmasın da bu ne böyle ya bildiğin flört ediyorlar ayrıca Ayşe nin eşi rahatsız olmuyor mu :KK57: nedense aklıma eşim ve ablam konusu geldi orada da konu sahibinin eniştesi çok pasif bi karakterdi eşiyle bacanağı yanlarında flört ediyordu resmen:KK43:

Canım sen çok başta hata yapmışın. Kadından arkadaş olmazz bu benim fikrim. En başta ewlenmeden önce söylemeliydin kadın arkadaş istemiyorum die. Senin erkek arkadaşn olsa durum ne olursu merak ediyorum..
Ve o kadının yanında seni küçk düşürmüş.

Yerinde olsam ya o ya ben derim. Açık ve net

kadınında erkegınde karsı cınsten arkadası olmasına hele hele dostu olmasına karsıyım olamaz
sız ıse hakkım yok dıyorsunuz
bu gıdısle baska seyler daha da alevlenecek ne munasebet hakkınız yok
elbette var
nasıl yatıp uyudunuz anlamadım
evın dekorunu gozune sokman gerekıyordu halbukı

bence sen de ayşe kadar güleryüzlü ve dominant ol öyle köşeye çekilip pısma. mesela eşin ayşenin yanında seni küçümseyecek bi davranış yaptığında, napalım ben böyleyim sen seçtin ben zevksizsem sen de zevksizsin de.
geceleri ayşeyi aramasına da sınır koy rahatsız oldugunu belirt
bir an önce çalışmaya başla. belli ki o kadınla seni karşılaştırıyor o zmn sende güçlü bir iş kadını ol, kendine bak alımlı ve güzel ol. ev hanımıyım diye kendini salma.

Ewlilik güllük gülüstanlık gtmiyor malesef. Yarn birgün senle sorunlarınıda o kadına anlatır. Dertleşmek adı altında....

Diyeceksin kii Bn eşin olarak bayan arkadaş istemiyorum . Kadınla arana yavsş yavaş mesafe koy yoksa ben yokum ..

Acı ama gerçek daha çocuğn olmadığı içn sana kapıyı göstercek gbii bi his var bnde :KK14:

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:
esınıze ayse ıle muhabbetı kes desenız sızı gereksız kıskanclıkla suclayacak, ayseye uyarı yapsanız ben evlı barklı kadınım bız arkadasız sende cok abartmısın sekerım dıyecek, ama ayseye dost gıbı yaklasıp yaa sekerım son gunlerde esınız x olsun x benden uzaklastı bıraz acaba benım bılmedıgım bır sorunu mu var hanı sız yakınsanız ya bazen benı sevmedıgını bıle dusunuyorum ama onu kırmamak ıcın bırsey de dıyemıyorum dersenız olay cozulur, kı bencede arada hıssıyat olusmus erkekler bazen arkadaslıgın dozunu kacırabılıyor...
taktık yapın karlı cıkın :KK70:

ben senin yerinde olsam o iftardan gelir gelmez, burada yazdığın her şeyi tek tek kocama söylerdim, belki kavga büyürdü, günlerce kavga ederdik ya da ben ağlar dururdum sonra durumu ya o ya bene getirirdim. zaten onu seçiyorsa yapacak bir şey yok.

esınıze ayse ıle muhabbetı kes desenız sızı gereksız kıskanclıkla suclayacak, ayseye uyarı yapsanız ben evlı barklı kadınım bız arkadasız sende cok abartmısın sekerım dıyecek, ama ayseye dost gıbı yaklasıp yaa sekerım son gunlerde esınız x olsun x benden uzaklastı bıraz acaba benım bılmedıgım bır sorunu mu var hanı sız yakınsanız ya bazen benı sevmedıgını bıle dusunuyorum ama onu kırmamak ıcın bırsey de dıyemıyorum dersenız olay cozulur, kı bencede arada hıssıyat olusmus erkekler bazen arkadaslıgın dozunu kacırabılıyor...
taktık yapın karlı cıkın :KK70:

Bu diğer kadını sewindirmekten başka işe yaramaz :KK12:

bırde ayseye de dısınızı gosterın temsıl mısal benden sakladıgı cok onemlı bır sey yada benden baskası varsa ıkısının de
Bu diğer kadını sewindirmekten başka işe yaramaz :KK12:
sevınsın canım nolcak kaleyı ıcten fethedeceksın aralarında bırsey var mı yok mu anlamanın en ıyı yanı dusmanını kendıne yakın tutacaksın, esınızı de alttan alta hımayenız altına almanız lazım yasaklarla degıl de aklınızı kullanarak arkadas grubundan uzaklastırmanız gerek...

aralarinda bişey yok olsa bunu saklamaya calisirlardi. ama esinin ona ilgisi ve hayranligi var. Muhtemelen kadin böyle birseyi kabul etmemis adam da ona yalakalik yapıyor.

Cok uzuldum gercekten cok sinir bozucu bir olay. Ayseye ilgisi varmi bilemem ama sama karsi olan bitmis gibi duruyor seni kucumsemesi hos bir olay degil.sanirim evlileikten sonra biraz pasiflesmissiniz is konusunda olsun baska konularda da olabilir bazi esler boyle kendinden ustun kadinlara bayilirlar. Tabi bu benim gorusurum boyledir die demiyorum canim ins tez zamanda duzelirsiniz

Hayranliksa eger benden neden sogudu? Benim onun gibi olmami istedigi icin kiyas yapiyor olabilir belki ama olmadigim biri gibi gecireceksem omrumu evliligimin ne anlami var ki :KK43: sahte bi kimlikle hayatimi surduremem sonucta :KK43:
Canım senin onun gibi olmanı istiyosa daha da çok endişelen bence. Örnek vereyim yıllaaarrr yıllaaarr önceydi erkek arkadasımın çok samimi bi kız arkadası vardı sınıftan ve kız gayet bakımlı saçlar uzun kıvırcık fln. Bi gün bana laf arasında dedi ki senin saçların kıvırcık olsa ne güzel olurdu. Ben anlamadım tabi önceleri ta ki arkadaslarım bunu o kıvırcık saçlı arkadaşıyla el ele görene kadar. Birbirlerine kardeşim diye hitap ederlerdi sözde. Sonra sevgili oldular işte. Bazen bazı istekler yada kıyaslamalar çok da masum olmuyor malesef.

X