Eşimin ani degisimi ve "pek samimi" arkadasi

Valla bi kadin durduk yere iskillenmez ki somut gerekceler de var ortada. Konussan SEN BANA BUNU NASIL YAKISTIRIRSIN PUHHH SANA diyecek ve dikkatli olmaya baslayacak her seyi gizli yapacak o yuzden sorma. Ama pusuda bekle. Eminim ki yakinda bir mesaj vs bir acik verecektir elinde delil oldugunda konus konusacaksan

gözünüzü korkutmak istemem ama üniversitede çok nadir sağlam dostluklar oluyor ve çoğu da hep dallas hıkayesı modunda .hep birbirinden hoşlanıp açılamayanlar yada bir süre çıkıp sonra ayrıldığı halde arkadaşlığına devam edenler falan çok var.belkide esiniz eskıden o bayandan hoşlandı acılamadı.smdı fırsat gectı elıne yada kadından o ısıgı aldı bılemeyız.ben yokken gorusmenı saatlerce telefonda gorusmenı ıstemıyorum diyebilirsiniz.sert yapmadan da bilmiyorum eşiniz ne kadar sizi haklı bulup peki der :KK64::KK64::KK64:
Bana da sanki adam o kadindan hoslaniyomus eskiden ama kadin onu tinlamamis ve baskasiyla evlenmis sonra kadinin evliligi problemli olunca yakinlasmislar gibi geldi. Cocuk olayini da bilincli askiya almis. Bugun kadin ona GEL IKIMIZ DE BOSANALIM DA EVLENELIM dese yarin bosayacak gibi. Bi erkek bu kadar hayran oldugu bi kadina sadece dostane duygular besleyemez

O halde ben yarin esimle Ayse konusuna pek girmeden bana olan degisiminden bahsederek gireyim duruma hani neden boylesin gibisinden, dediginiz gibi bu durum devam ederse zaten acik verecektir ama icim icimi yiyor artik gercekten telefonuna dokunsa telefonu calsa aklima hemen o kadin geliyor

Haklisiniz ama bi yandan da elimi cabuk tutmam gerek cunku zaman aleyhime isliyo su am cidden ama elimde somut bi sey olmadan konusunca ne diyecek bilemiyorum burada anlattigim gibi ona acacagim konuyu
Büyük ihtimalle inkar edecek kuruntu yaptığınızı düşünecek. Sizin '' ayşe'' ile samimiyetiniz ne boyutta

O halde ben yarin esimle Ayse konusuna pek girmeden bana olan degisiminden bahsederek gireyim duruma hani neden boylesin gibisinden, dediginiz gibi bu durum devam ederse zaten acik verecektir ama icim icimi yiyor artik gercekten telefonuna dokunsa telefonu calsa aklima hemen o kadin geliyor
Sen bi sey konusma akisina birak zoraki dizine yatsa memnun mu olacaksin yani belki de seni aldatan bi adam bu nolacak sana sarilsa

Büyük ihtimalle inkar edecek kuruntu yaptığınızı düşünecek. Sizin '' ayşe'' ile samimiyetiniz ne boyutta
Ayse'yle aramiz iyi yani asiri bi samimiyetimiz yok ama surekli konusmaya calisiyor benimle fikirlerimi soruyor yeri geldiginde son zamanlarda sinirimi bozdugu icin bende istemsiz bi sogukluk var ama o guler yuzlu davraniyor ikili oynuyor da olabilir bilemiyorum

Sen bi sey konusma akisina birak zoraki dizine yatsa memnun mu olacaksin yani belki de seni aldatan bi adam bu nolacak sana sarilsa

Akisina birakirsam isler sarpa sarar gec kalirim diye korkuyorum. Tabii ki hayir ama eskisi gibi olmasini istiyorum sadece hepsi bu :KK43:

Ayşesi batsınnn..çok sinir oldum yaaaa okurken.. Buna benzer bişey yaşamıştım ben ama siz evlisiniz..çocuk yapmayın sakın bence..
Ayşeye yasak koyamazsınız,bağırıp çağırmayın da daha da teper..
Önce kendinizde değişikliller yapın bence ilk saçınızdan başlayın kestirin mesela farklı bi renge boyatın örneğin kızıl olabilir..bakımlı bi bayan mısınız bilmiyorum ama en azından bi göze kalem bi ruj sürün,bu ilk bAşta dikkatini çeker..Şu an çalışıyomusunuz bilmem ama bir etkinliğe katılın bi kurs gibi yahut arkadaşlarnız var mı onlarla giyinip süslenip tiyatroya baleye vs.. Gidin..eşinizi de davet edin ama mutlaka.Kendinizden emin bir şekilde 'hayatım sen de bizimle gelmek ister misin' gibisinden sakin ve naif bir sesle söyleyin bunu..Ona karşı prestijiniz artar,çünkü karşısında kendinden emin bir hatun görür..ve siz ona pekala da yalnız başınıza çok şey yapabildiğiniz mesajını verirsiniz, ve kıymetli olursunuz..Biraz sabır gerektiren bir taktik soğukkanlı olun..öyle ya da böyle kazanan her daim siz olacaksınız..
Ha eğer bu da fayda etmedi alın karşınıza sakin sakin konuşun; laflarınızı seçin tak tak tak yerine oturtun o da otursun kalsın..Hayat size güzellikler sunsunn sevgiyle:)

Ayşesi batsınnn..çok sinir oldum yaaaa okurken.. Buna benzer bişey yaşamıştım ben ama siz evlisiniz..çocuk yapmayın sakın bence..
Ayşeye yasak koyamazsınız,bağırıp çağırmayın da daha da teper..
Önce kendinizde değişikliller yapın bence ilk saçınızdan başlayın kestirin mesela farklı bi renge boyatın örneğin kızıl olabilir..bakımlı bi bayan mısınız bilmiyorum ama en azından bi göze kalem bi ruj sürün,bu ilk bAşta dikkatini çeker..Şu an çalışıyomusunuz bilmem ama bir etkinliğe katılın bi kurs gibi yahut arkadaşlarnız var mı onlarla giyinip süslenip tiyatroya baleye vs.. Gidin..eşinizi de davet edin ama mutlaka.Kendinizden emin bir şekilde 'hayatım sen de bizimle gelmek ister misin' gibisinden sakin ve naif bir sesle söyleyin bunu..Ona karşı prestijiniz artar,çünkü karşısında kendinden emin bir hatun görür..ve siz ona pekala da yalnız başınıza çok şey yapabildiğiniz mesajını verirsiniz, ve kıymetli olursunuz..Biraz sabır gerektiren bir taktik soğukkanlı olun..öyle ya da böyle kazanan her daim siz olacaksınız..
Ha eğer bu da fayda etmedi alın karşınıza sakin sakin konuşun; laflarınızı seçin tak tak tak yerine oturtun o da otursun kalsın..Hayat size güzellikler sunsunn sevgiyle:)

Acik konusmak gerekirse dis gorunuste bakimli olsam da icimde cok pasif biriyim gercekten belki de esim bu yuzden Ayseye ilgi duygu Ayse benim tamamen zittim cunku. Ayse kariyer sahibi ben degilim Ayse idealist ve orijinal fikirleri var ben daha tek duze bi insanim Ayse benden daha sosyal Ayse benden daha aktif vs. Uzar gider gercekten zoruma gidiyor kendimi degistirmek istiyorum artik

Bana da sanki adam o kadindan hoslaniyomus eskiden ama kadin onu tinlamamis ve baskasiyla evlenmis sonra kadinin evliligi problemli olunca yakinlasmislar gibi geldi. Cocuk olayini da bilincli askiya almis. Bugun kadin ona GEL IKIMIZ DE BOSANALIM DA EVLENELIM dese yarin bosayacak gibi. Bi erkek bu kadar hayran oldugu bi kadina sadece dostane duygular besleyemez
inanın aynı şeyi düşündüm konu sahibi iyice huylanmasın diye demedim:KK43: bir erkeğin bir kadını sadece arkadaşça severek bu kadar önemseyebeleceğini sanmıyorum.geçmişte kısa süreli sevgili olmuş bile olabilirler ama çocukluktu diye kılıf uydurup örtbas edilmiş olabilir.inşallah biz yanılıyoruzdur.

Haklisiniz ama bu sefer benden iyice sogumasindan korkuyorum esimi seviyorum ve kaybetmek istemiyorum ama o kadina ilgisi oldugu da asikar acaba yarin once tatli dille mi halletmeye calissam? Ya da direkt sert mi konusayim
Valla bu yüzden benden soğuyacaksa cehenneme kadar yolu var.

Ayse'yle aramiz iyi yani asiri bi samimiyetimiz yok ama surekli konusmaya calisiyor benimle fikirlerimi soruyor yeri geldiginde son zamanlarda sinirimi bozdugu icin bende istemsiz bi sogukluk var ama o guler yuzlu davraniyor ikili oynuyor da olabilir bilemiyorum
Bencede bu tarz bi arkadaşlık abes kesinlikle ama eşiniz sadece hayranlık duyuyor olabilir o kadına başarılı vs oluşuna.

inanın aynı şeyi düşündüm konu sahibi iyice huylanmasın diye demedim:KK43: bir erkeğin bir kadını sadece arkadaşça severek bu kadar önemseyebeleceğini sanmıyorum.geçmişte kısa süreli sevgili olmuş bile olabilirler ama çocukluktu diye kılıf uydurup örtbas edilmiş olabilir.inşallah biz yanılıyoruzdur.

Sevgili olmadiklarina dusunuyorum cunku universitedeyken Aysenin oldukca calkantali bi uzun iliskisi olusmus adam sonra yurt disina falan cikinca onlar da mezun olunca unutulup gitmis herhalde ama esimin su an icin bi ilgisi oldugu asikar tabii

Bencede bu tarz bi arkadaşlık abes kesinlikle ama eşiniz sadece hayranlık duyuyor olabilir o kadına başarılı vs oluşuna.

Hayranliksa eger benden neden sogudu? Benim onun gibi olmami istedigi icin kiyas yapiyor olabilir belki ama olmadigim biri gibi gecireceksem omrumu evliligimin ne anlami var ki :KK43: sahte bi kimlikle hayatimi surduremem sonucta :KK43:

Iyi geceler arkadaslaar son zamanlarda kafami kurcalayan bi sorunumu sizinle paylasmak istiyorum burada cogu arkadasa yardimci olmaya calistiginizi gordum ve benim de fikirlerinize ihtiyacim var sanirim, baya dolu oldugum icin konu biraz uzun olacak

Esimle 2,5 yillik bi evliligimiz var severek evlendik ve Allah'a sukur sorunsuz bir 2,5 yil gecirdik ancak son zamanlarda kendisinden beklemedigim turde davranislari var isterseniz once konuda bahsettigim o pek samimi arkadasindan bahsedeyim sonra zaten esimin degisimiyle konuyu pekistiririm.

Esimin universiteden beri bagini koparmadigi 5 kisilik bi arkadas grubu var esimle birlikte 3 erkek 2 kadin olmak uzere her neyse beni arkadaslariyla tanistirdi gercekten de epey samimiler yeri geldiginde kendi aralarinda bulusup egleniyorlar ben tabii ki bu konuda ona karismiyordum diledigi gibi onlarla gorusuyordu yeri geliyor beni de bulusmalarina davet ediyor ve birlikte vakit geciriyorduk. Bu arkadas grubunun arasinda bir kadin var kendisi esimle oldukca samimi baslarda gozume batmiyordu ama diger arkadaslarindan cok bu kadinla konusuyor ozellikle son 1 aydir 1 saati bulan telefon konusmalarina sahit oluyorum. Herhangi bi konuda kafama bir sey takilsa "dur ben ona sorayim o kesin bilir" givi bahanelerle mesaj atiyor arkadasina ne alaka simdi? Soracak insan mi kalmadi ya da senin kendi fikirlerin yok mu? Tamam gercekten zamaninda esime pek cok konuda destek olmus yalan yok hakki yenmemesi gereken bir arkadas ama bazen dozaji kaciriyor gecen gun kayinvalidem bizi iftara davet etmisti mesela sirf o arkadasi da ayni aksam davet ettigi icin annesine bahane uydurdu ve arkadasina iftara gittik o aksam gozume batan birkac sey oldu mesela esim evde bana bile dogru duzgun yardim etmezken arkadasina yardim etmek icin surekli mutfaga gitti durdu hadi misafirdi nezaketen etti diyelim masada herkes topluca bi sey konusurken esim ve arkadasinin fisildasip gulustgune sahit oldum ve sinir oldum esime ne oluyor? Gibisinden kasimi kaldirdim goz devirip o kadinla konusmaya devam etti tabi benim tepem atti. Yine o aksam esimin arkadasi biz ona farzi misal Ayse diyelim Ayse bana evinin dekoruyla ilgili bi sey sordu esim hemen atladi senin zevkinle onunki bir mi sen kafana gore dizayn et o anlamaz bunlardan gibisinden bir sey soyledi resmen agzim acik kalakaldim her seyden once ben senin esinim ya beni orada kucuk dusurmekte ne demek? Eve dondugumuzde hicbir sey olmamis gibi davrandi ben biraz anlamasi icin soguk davrandim arabada agzimi dahi acmadim "hihi evet"falan demisimdir en fazla eve gidince de direkt yataga gecip uyudum zaten yine de anlamadi ya da anlamamazliktan geldi. 6-7 aydir cocuk istiyoruz hatta dusukte yaptim bir kere ki esim bendem daha fazla istiyordu bu ayin 5inde adet oldum esime "yine hasta oldum" dedim uzulerek bana ne dese begenirsiniz? "Ya canim biz bu cocuk isini biraz ertelesek mi?" Ve artik korunmaya basladik ciddi ciddi. Sen kac aydir cocuk cocuk diye ici giden adamsin bir anda ne degistirdi fikrini? Maddi durum kaygisi desek Allah'a sukur cocuk bakabilecek kadar gelirimiz var saglik problemi desek yok ne degisti bi anda? Yaklasik 1 yildir calismiyorum normalde bankacilik yapiyorum Ayse de gercekten kariyerinde zirvede bi kadin evli ama esiyle formalite icabi evli gibiler adeta hani kadin baya sosyal surekli is ve arkadas ortamiyla birlikte esim bana onun uzerinden ornekler verip duruyor "Ayse kendini ne guzel gelistirmis ya, Ayse ne kadar idealist bi kadin ya, sen de ugrassan bence Ayse kadar basarili olursun ya ki esim bilir ben kiyaslanmaktan gercekten nefret ederim. Esim bu aralar bana karsi soguk bunu hissedebiliyorum uyurken hep sarilirdi mesela artik arkasini donup yatiyor bildiginiz, eve geliyor mecburmuscasina bir iki bir sey soyluyor sonra kendi basina vakit geciriyor beraber televizyon izledigimizde gelir dizime yatardi bir yandan benimle sohbet ederdi simdi baya baya diger koltukta oturuyor

Sizi sikmamak icin her ne kadar uzun olsa da ozet gectim fazla detay vermedim ama durum bu iste. Simdi ne yapmam gerek bilmiyorum, konuyu ona net bi sekilde acsam diyorum sonra vazgeciyorum arkadasiyla gorusmesine kisitlasam hakkim yokmus gibi geliyor sonucta Ayse benden once de hayatindaydi ikilemde kaldim resmen :KK43:

kırılmayın ama eşinizin ayşeye ilgisi var gibi.

ayrıca eşinizin davranışları iğrenç. sizi aşağılamış resmen milletin yanında.

çok çok sinir oldum. ne demek ayşe kariyer sahibi, girişken ben değilim ondan ilgi duydu falan öyle şey mi olur ya.

eşiniz zaten dışarıya bakmaya meyilli bir tipmiş. kendinizi küçük görmeyin.

zorla evlenmediniz sonuçta onunla. ben sizin yerinizde olsam bu konuyu ciddi ciddi konuşurdum.

Acik konusmak gerekirse dis gorunuste bakimli olsam da icimde cok pasif biriyim gercekten belki de esim bu yuzden Ayseye ilgi duygu Ayse benim tamamen zittim cunku. Ayse kariyer sahibi ben degilim Ayse idealist ve orijinal fikirleri var ben daha tek duze bi insanim Ayse benden daha sosyal Ayse benden daha aktif vs. Uzar gider gercekten zoruma gidiyor kendimi degistirmek istiyorum artik
yani allah korusun da harbiden aldatiliyo olsan KOCACIM VALLA HAKLISIN AYSE BENDEN BAYAGI BI USTUN ALDATMAN DOGAL diyecek gibisin

Olmaz boyle arkadaslik. Esinize daha sicak, daha yakin davranin. O degistiyse, siz de degisin, ama olumlu yonde. Onu sasirtacak seyler yapin. Mesela ise baslayin.

Cocugu neden ertelemek istedigini sordunuz mu? Durumunuz biraz kritik. Degisimler pek ic acici degil. Ama eger esinizi kaybetmek istemiyorsaniz, once onu kendinize tekrar baglayip, sonrada ayseden uzaklastirmaniz gerekecek.

X