Eşimin alaycı tavırları ve beni anlamaması

Gkc2020

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
10
3
33
Merhabalar, ben 33 yaşındayım, eşim 35 yaşında. 9 senelik evliyiz, bir tane çocuğumuz var. Eşimle evlendiğinizden beri hiçbir dönem evliliğimiz çok iyi olmadı. İlk yıllarımızda çok kavga ederdik, birbirimize çok saygısızca davranır, ağzımıza ne gelirse söylerdik, o nedenle evliliğimizde saygıyı yitirdiğimizi düşünüyorum. Aslında eşim genel olarak iyidir, bana her konuda çok yardımcı olur, çocuğumuzla ilgilenir, sorumluluk sahibidir. Ama sözleri canımı çok yakıyor. Şimdilerde çok büyük kavgalarımız yok ama eşimin yalnızken de insanların içinde de benimle alaycı, beni önemsemez gibi tavırları var. Örnek vermek gerekirse; bugün oğlumun yanında eşimin yaptığı bir şey için sana önceden de yapma dedim neden hala yapıyorsun dedim, bu konudan nereye gitmeye çalışacaksın bakalım dedi. Arkadaş ortamlarımızda herkes sürekli eşimin sözlerine gülüyor, sanki biz milleti eğlendiriyoruz gibi, ama ben çok üzülüyorum. Mesela dün futbolla ilgili anlatılan bir şeye evet dedim, yani anlatılan şeyi onaylıyor şeklinde, insanların içinde bana gülerek bide evet diyorsun sen ne anlarsın futboldan, sen maç açınca kızan insansın dedi ve herkes güldü. Bu tür şeyleri yapma diye eşimle belki yüzlerce kez konuştum her seferinde tamam diyorama sonra yine aynı. Bunun çözümü ne, ben mi abartıyorum bilmiyorum. Bu sebepten evliliğimi bitirmek istemiyorum. Küsüp konuşmasam ona bile laf söylüyor, kırıldığımı anlamıyor, yeniden aynı şeyleri yapıyor. Eşimin bunları yapmamasını nasıl sağlarım. Ben eşimle insanların içinde normal bir şekilde iletişim kurmak istiyorum, laf söyleyerek dalga geçerek değil

Son düzenleme:
Kızma konu sahibesi ama eşin bir gerizekalı yapma demişsin anlamamış, o zaman iki seçeneğin var ya zor yolu seçip eğiteceksin ya da adam olana kadar yanında bir yere götürmeyeceksin. Eğitirken de toplum içinde o tip çıkışlar yaparsa cevap ver, sana ne ne istersem onu konuşurum kimsin ki sen karışma de, azarla sonra da dön yüzünü konuştuğun kişiyle eşini yok sayıp konuşmaya devam et. Yani kadınlar mı çok sabırlı ben mi acaibim bilmiyorum ben olsam eve geldiğimde ağzına kürekle vururdum. üstüne yürürüm sana kaçtır konuşma diyorum gerizekalı mısın derim. Atarım evden gider akıllanana kadar da eve almam. karşındaki gerzekse, zevzekse laftan anlamıyorsa böyle zor yoldan terbiye edersin olmuyorsa da iletişim kurmazsın. Böyle hayat nasıl geçer, o da muamma. Ne terbiyesiz ve saygısız bir adam

Adam bunu alışkanlık haline getirmiş siz üzüldüğünüzü kırıldığınizi belli etmeyin baktı siz etkilenmiyorsunuz yapmayı bırakır

Adam böyle bir durumda şiddete başvurabilir
Ateşe körükle gitmeye gerek yok bence duymazdan gelsin üzüldüğünü belli etmezse yapamaz artık

ıyyyy gerzek adam. Milleti eğlendirecem diye sizi küçültüyor. Ne yapacaksın ağzının payını vereceksin.

Dinsizin hakkından imansız gelir derler, siz de eşinizin yaptığını ona yapın. Başka türlü jeton düşmeyecek sanırım

Saygı duymuyor ki en başında yitirmişsiniz o saygıyı.
Tekrar yerine gelir mi sanmam.
İşin zor gibi.
Çözüm önerim de yok.

Adam böyle bir durumda şiddete başvurabilir
Ateşe körükle gitmeye gerek yok bence duymazdan gelsin üzüldüğünü belli etmezse yapamaz artık

Eeee belli etmiş konu sahibesi işte kaç kez yapma demiş ama adam tınmamış?? Bu adam normal bir insna mı, konu sahibesini aşağılamaktan zevk alıyor. Normal insanlar 1 kez yapma diyince yapmaz. Böyle kompleksli tipler genelde ezik olur, diş gösterince geri çekilir bu adamda öyle saldıracak popo yok anca kenardan köşeden laf sokar öyle.

Eşin aslında iyi biri değil. Eşin tam bir odun.

Haklı olabilirsiniz ama birbirlerini çok yıpratmışlar karşılıkli olarak bundan sonrası için duymazdan gelecek yada yolunu ayıracak

Kendisini komik eşini alıngan olarak gören algısı kapalı bir tip olduğu çok net belli.Böylesini arkadaş,aile her ortamda madara etmek lazım ki çenesini nasıl açacağını yaşayarak öğrensin.Saygısız herif

Ben her konunun konuşularak düzeltilecek bir şey olduğunu düşünmem. Bu da onlardan biri mesela. Adam ne yaptığının farkında ve bilerek yapıyor. Ne konuşacaksın bununla mesela? Eşini rencide ediyor ve bundan zevk alıyor. Ben olsam bir daha yaptığında ortamda ciddi bir kavga çıkarırım ve olayı büyütürüm. Ama ciddi ciddi yaparım bunu. Erkekler laftan sözden değil hareketten anlıyorlar. Herkese anladığı dilden konuşmak lazım.

Evet bunu düşündüm ama arkadaş ortamında zaten yeterince rencide edildim, birde kavga etmek istemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…