Eşimin Ailesiyle Ne yapacağımı bilmiyorum. Gerçekten çok üzgünüm.

Gelecek olan misafir yemek yemeyecek ise yemeksiz geldiğini önceden belirtmeli, essek başı yok yani burda. O konuda haklısınız.
Geri kalan her şeyde bu kadar haksız insan az görmüşümdür.

Allah eşinize ve ailesine sabir versin. Gerçekten bazen ne yazacagimi şaşırıyorum.
Takıldığınız herşey o kadar saçma ki, maddi gücünüz yoksa evlenmeseydiniz abisi ablasıda olsa senin düğün çiçeğini çikolatanı almak zorunda değil bide bunlar yüzünden ailen ve sen eşinin ailesini sevmiyormuşsunuz ay çok umurlarındaydı 😁 inşallah bu konuyu eşinin ailesinden biri görür 🙏

Öyle beklentilere girmiş, öyle şeylere kendi kendine bilenmişsin ki, zihniyetin çok sıkıntılı olduğundan ne söylesek boşa gidecek diye düşündüm. Yine de duramadım, yazdım :KK53:
Herkes benzer şeyleri söylemiş, gördüğün gibi aklın yolu bir. Bunlar senin kendi kendine ortaya attığın sorunlar, kimsenin bi şey yaptığı yok, dolayısıyla eşinin gözü açılıp göreceği bi şey de yok, insanları durduk yere sevmeyen istemeyen kişi konumundasın şu an ve bu şaşılacak bi şey değil. Biraz daha kendine gelip iyi niyetli olmaya, beklentiyi düşürüp sürekli bilenmemeye çalışırsan bi çok şey düzelir bence. Yoksa eşinle büyük sıkıntılar yaşayacaksın, sorumlusu da eş ailesi olmayacak.
Not: rica ediyorum eleştirileri yiyince "ama bilmiyosunuz, şunu da yaptılar bunu da yaptılar" diye konuyu çevirme. Anlattığın her şeyde art niyetli ve haksızsın. Amacımız seni yerden yere vurmak değil, biraz düşünürsen ve farkına varırsan kendine iyilik etmiş olursun, naçizane tavsiye.

Gelecek olan misafir yemek yemeyecek ise yemeksiz geldiğini önceden belirtmeli, essek başı yok yani burda. O konuda haklısınız.
Geri kalan her şeyde bu kadar haksız insan az görmüşümdür.
Ben yemekli oldugunu söylemeden tribe girdiğini düşündüm bunca yazdgından 😂

Şaka yapıyorsunuz herhalde?? Annenizle tanışmaya , evinize gelen misafirler neden tabaklarını kaldırıp, hizmet etsin ki? İlk defa duyuyyorum böyle bir şey. Anneniz ve siz hizmet edeceksiniz onlara tabi ki. Nişana gelirken misafir davet ederler tabi gayet normal, nişanda ayakkabı ile eve girmeleri gayet normal, ertesi gün gelip temizlik mi yapacaklardı sizin evinizde? Nişanınızla,düğününüzle, evliliğinizle ile ilgili herşeyin eşinizin alması gayet normal. Anne babası olsa, abilerine ablalarına yapmışlar herşeyi eşime yapmıyorlar deseniz haklısınız da, abisi ablası eşinizi evlendirmek zorunda değil. Çok tuhafsınız bence...

Maşallah annen bu kadar temizlik yaparken senin ellerin armut toplamış. Kaç yaşına gelmişsin kendi evinin temizliğini anana yaptırıyorsun. Saygısızlık bu.

Madem böyle beklentin var zengin ailenin oğlunu tavlayıp evlenseydin.
Aile bu kadar kalburüstü ise bir şirketle anlassalardi yemek, temizlik , servis işleri yapılırdı. Bir de bu kadar kalburüstü zengin kıskanılacak insnalar evde neden nişan yapıyor

Aile bu kadar kalburüstü ise bir şirketle anlassalardi yemek, temizlik , servis işleri yapılırdı. Bir de bu kadar kalburüstü zengin kıskanılacak insnalar evde neden nişan yapıyor
Cok güzel bi yere parmak bastın valla helal olsun🤭 ama engellicek bizi birazdan

O kadar saçma beklentileriniz var ki. Eşinizin kardeşleri sizin hiçbir şeyinize koşturmak zorunda değiller ne alaka gerçekten??? Anne babası olsa ucundan köşesinden illa ki onlar da koştururdu ama kardeşleri niye koştursun. Hangi kraliyet ailesine mensupsunuz merak ettim 🫠
Bencede eşiniz gerçekleri bir an önce farkeder de sizinle güzel bir konuşma yapar. Uzaklaşması gerekenler kardeşleri değil.

Öncelikle beklentilerinizi düşürün ve sizin beklentilerinizin dert olacak yanı yok bunu idrak edin. Düğün zamanı olabilecek aksaklıklar ve anlaşmazlıkların en basiti bunlar. Yani bende tanışmaya gittiğim evde yardım etmem belki bir iki tabağa yardım ederim o da ortama göre. Benimde nişanımda eşimin ailesi, sizde kimseyi çağırmayın bizde çağırmayalım, aile arasında bi tanışalım dediler. Ben gömlek etek giymiştim, bütün amcalar dayılar halalar duyan bende gelcem diyip gelmişti. Onlar evdeyken ben gidip nişan kıyafeti aldım görümcemle yüzük falan. Anı olarak hatırlayıp gülüyoruz. Ve evide komşumuz sağolsun sen yoruldun ben temizlerim demişti, ayakkabılarla girilen evi. Yani herşey dört dörtlük olamaz. Abilerimde kendi nişanlarında çiçeğini çikolatasını kendi aldı. Kimse yapmak zorunda değil sizin anneniz babanız yapıyor diye. İsterlerse durumları el verirse ah ne güzel kardeşlerini maddi açıdan yalnız bırakmadılar denirdi. Çok abartıyorsunuz kendinizi bi gözden geçirin derim.

X