Esimin ailesinin temiz olmamasi

Siz 1+1 evdesiniz okey de abisinde nasıl hiç oda yok anne baba da evden atılıyor. Genel olarak sabit kurulu bir düzene yayılan insanlar değiller sanırım.
Gördüğünüzde ayıp olmasın utanmasınlar diye söylemiyorsunuzdur muhtemelen. Bence söylemelisiniz. Madem hijyen eğitimi almamış küçük çocuklar gibi davranıyorlar, siz de küçük çocuğa söyler gibi elinizi yıkasanız iyi olur üstünüzü değiştirseniz iyi olur. Bu bardağı kullanın şu sepeti kullanın diye ısrarla uyarın.

Ya düzelirler ya da rahatsız hissedip giderler. Her evin bir düzeni var sizin suçlu olacağınız bir durum da olmaz. Kimsenin pisliğini çekmek zorunda değilsiniz sonuçta. Allah sabır versin cidden

Evden çıkarıldıkları baştan size gelmeleri normal ama hemen sonrasında ev bakmaya başlamaları gerekirdi. 3 aydır bir adım atmadan neyi bekliyorlar?
Temizlik konusu da ayrı sorun.
Eşiniz ne diye kavga ediyor sizinle?
O bir adım atmıyorsa, söz söyleyin ev tutma işini kendilerine.
Kendi kendiniz yemeyin boşuna.
Tabiki gelsinler ben elimden geleni de hep yaptım yapıyorum ama ya nasıl d3sem bu kır de yaşayamıyorum artik haftada 1 halıları veriyorum tabak çanak geceden camasirsuyunda bekletiyorum 1 camasir yikasin 5 kez makinayi temizletiyorum. 9 da dersim var 7 de ev temizligi yapıyorum diye bende dayanamadım ya açtım ağzımı biraz hakaret gibi oldu daha fazlasını da hakediyorlar ama yapmamaliydim bayagi büyük kavga ettik ya

1+1 evde siz yatağı yani yatak odasını onlara verince, karı koca salonda mı yatıyorsunuz? Ve orası aynı zamanda mutfak.
Bu daha saçma geldi bana. Kayınpeder kalkıp, oğluyla gelininin olduğu yerde su içmeye, sigara içmeye falan mı geliyor balkona çıkmak için? Benim de evim sizinki gibi ve balkonlar genelde mutfak tarafında olur ondan dedim.
Ve eşiniz de onlar yerine sizinle tartışıyorsa, muhtemelen o bu pislikten rahatsız değil ya da ailesine benzediyse o da pis.
İlk defa mı tanıyorsunuz bu insanları?
Misal kp, sizin evde mi başladı burnunu karıştırmaya? Daha önce hiç yan yana bulunmadınız mı?
Ne bileyim, kv'yi ilk kez mi yemek servis ederken gördünüz?
Neden evden atıldılar hem? Belediyeye şikayet edildiklerini düşünüyorum artık çöp ev diye.
Ve çoğundan haberiniz olması gereken bir yaşantı. Buna rağmen acıdım eve aldım diyorsunuz.
Ayrıca tuvaletlerini klozetin dışına yapmak ekstra çaba ister ya. Maymunu eğitsen, öğrenir nereye tuvalet yapacağını. Aile bir primat değilse ya çok abartıyorsunuz ya da bu güne kadar sadece eşinizin arkasını topladığınız için dikkatinizi pek çekmedi ama üç kişi oldular ve yetişemiyorsunuz.
Ne denir ki?
Korkunç bir durum.

Siz 1+1 evdesiniz okey de abisinde nasıl hiç oda yok anne baba da evden atılıyor. Genel olarak sabit kurulu bir düzene yayılan insanlar değiller sanırım.
Gördüğünüzde ayıp olmasın utanmasınlar diye söylemiyorsunuzdur muhtemelen. Bence söylemelisiniz. Madem hijyen eğitimi almamış küçük çocuklar gibi davranıyorlar, siz de küçük çocuğa söyler gibi elinizi yıkasanız iyi olur üstünüzü değiştirseniz iyi olur. Bu bardağı kullanın şu sepeti kullanın diye ısrarla uyarın.

Ya düzelirler ya da rahatsız hissedip giderler. Her evin bir düzeni var sizin suçlu olacağınız bir durum da olmaz. Kimsenin pisliğini çekmek zorunda değilsiniz sonuçta. Allah sabır versin cidden
Teşekkür ederim ya çok açık sözlüyüm ama bu tür seylere gelince birkac kez söyledim sonra arttırarak devam ettiler dedim başa gelen çekilir ev bulup gittiklerinde herseyimi değiştiririm ama sabredemiyorum ben gerçekten ya eşim iyi biri ama ailesi zayıf noktası ne yapacağımı bilemiyorum çok taktik maktik islerini de beceremem

Tabiki gelsinler ben elimden geleni de hep yaptım yapıyorum ama ya nasıl d3sem bu kır de yaşayamıyorum artik haftada 1 halıları veriyorum tabak çanak geceden camasirsuyunda bekletiyorum 1 camasir yikasin 5 kez makinayi temizletiyorum. 9 da dersim var 7 de ev temizligi yapıyorum diye bende dayanamadım ya açtım ağzımı biraz hakaret gibi oldu daha fazlasını da hakediyorlar ama yapmamaliydim bayagi büyük kavga ettik ya
Eşiniz ne ise yarıyor siz tüm bunları yaparken?
Kendisine ailesiyle ev tutma meselesini konuşmasını yoksa kendinizin konuşacağını söyleyin. O sürede de abisinden kalsınlar biraz.
Anne baba kapida bırakılmaz elbette ama her işin size kalması, ev tutmayalım ilgili bir adım atılmaması, abinin sorumluluk almaması kabule diyor değil. Kendinize eziyet etmeyin.

Teşekkür ederim ya çok açık sözlüyüm ama bu tür seylere gelince birkac kez söyledim sonra arttırarak devam ettiler dedim başa gelen çekilir ev bulup gittiklerinde herseyimi değiştiririm ama sabredemiyorum ben gerçekten ya eşim iyi biri ama ailesi zayıf noktası ne yapacağımı bilemiyorum çok taktik maktik islerini de beceremem
Eşiniz iyi biri olsa bu kadar yipranmaniza müsade etmez hem evde sorumluluk alır hem de ailesine ev bakardi. İyilik falan yok ortada.

1+1 evde siz yatağı yani yatak odasını onlara verince, karı koca salonda mı yatıyorsunuz? Ve orası aynı zamanda mutfak.
Bu daha saçma geldi bana. Kayınpeder kalkıp, oğluyla gelininin olduğu yerde su içmeye, sigara içmeye falan mı geliyor balkona çıkmak için? Benim de evim sizinki gibi ve balkonlar genelde mutfak tarafında olur ondan dedim.
Ve eşiniz de onlar yerine sizinle tartışıyorsa, muhtemelen o bu pislikten rahatsız değil ya da ailesine benzediyse o da pis.
İlk defa mı tanıyorsunuz bu insanları?
Misal kp, sizin evde mi başladı burnunu karıştırmaya? Daha önce hiç yan yana bulunmadınız mı?
Ne bileyim, kv'yi ilk kez mi yemek servis ederken gördünüz?
Neden evden atıldılar hem? Belediyeye şikayet edildiklerini düşünüyorum artık çöp ev diye.
Ve çoğundan haberiniz olması gereken bir yaşantı. Buna rağmen acıdım eve aldım diyorsunuz.
Ayrıca tuvaletlerini klozetin dışına yapmak ekstra çaba ister ya. Maymunu eğitsen, öğrenir nereye tuvalet yapacağını. Aile bir primat değilse ya çok abartıyorsunuz ya da bu güne kadar sadece eşinizin arkasını topladığınız için dikkatinizi pek çekmedi ama üç kişi oldular ve yetişemiyorsunuz.
Ne denir ki?
Korkunç bir durum.
Tabiki bile bile aldim yani eşim getirdi 1 haftaya ev buluruz dediler dedim 1 hafta hemen geçer ama bunlarınki böyle olmadi. Yok eşim temiz zaten olmasa yapamam hatta bunlardan o çocuk nasıl çıktı bilmiyorum. 5 yıldır evliyim onlarda 1 bardak su içmedim ama acıdım ben ya ben acidikca onlar tepeme çıktı. Evimizde balkon yok malesef

Merhabalar son 3.5 aydır artik başa çıkamadığım için fikir almak istiyorum sizlerden. Eşimin ailesi 3 aya yakındır bizde kaliyorlar çünkü evlerinden atıldılar. Olaylar aniden gelişince insanlık yapıp kapımı açtım. Okul ve iş bir arada olduğu için oldukça yoğun bir hayatım var. Midenizi kaldırmadan anlatmaya çalışacağım. Eşimin annesi kirli iç çamaşırlarını (içindeki kiri açıkta bırakıp) halklarının üzerine bırakıyor şart yok surt yok. Evime ayakkabıyla giriyorlar, kulak temizledikleri kulak çubuklarını ayna önünde bırakıyorlar, tuvaletlerini bayagi bayagi klozet dışına yapiyorlar. Takma dişleri için her gün yeni bardak çıkarıp verdigim plastik ürünleri kullanmamakta israrcilar bende kullandıkları bardakları atıyorum. Kahvalti ve aksam yemeklerini hazırlıyorum, çamaşırlarını asiyorum falan... babası sürekli dışarı sigara içmeye gidiyor tabi pacalar ayakkabi altında bir güzel yerleri süpürüp eve o pacalarla giriyor. Sürekli eli burnunda burun karıştırıp karıştırıp duruyor, annesi tabaga eliyle birseyler koyarken her parçada parmaklarını yalayıp yalayip isine devam ediyor. Camasir suyu cif d3zenfektanlar kullanmaktan ellerim paramparça zaten zayıftım iyice kilo kaybı yasiyorum. Eşime diyorum aileni istiyorsan pisliklerini temizle yoksa ev bulsunlar cidden kizlar ya artık hani sabrım kalmadı. Yatağıma kadar verdim sabahlara kadar oturuyorlar odaya girerken kapı çalma adetleri yok daha bir suru sey ben ne edem ya sabah eşimle fena tartıştık valla yani bu pislikleri olmasa birsey demeyeceğim ama ben yoruldum zaten evimiz 1+1 oda amerikan mutfak yani taşınmayı da düşünmüyorlar kötü soğuk falan da davranamıyorum eşimin hatrina ama yeter 1 haftadır ne bende ne de evimde huzur yok ne edem ben ya....

1-2 hafta neyse de koskoca 3 ay 😮 size madalya takılması lazım.
Evden atılmak hemen olan bir şey değil ki çıkmaları gereken sürede bile bir şey yapmamışlar çok çok sorumsuzlar.

Yerinizde olsam anamın babamın evine gider onların kirini bulaşığını yıkarım daha iyi.

Tabiki bile bile aldim yani eşim getirdi 1 haftaya ev buluruz dediler dedim 1 hafta hemen geçer ama bunlarınki böyle olmadi. Yok eşim temiz zaten olmasa yapamam hatta bunlardan o çocuk nasıl çıktı bilmiyorum. 5 yıldır evliyim onlarda 1 bardak su içmedim ama acıdım ben ya ben acidikca onlar tepeme çıktı. Evimizde balkon yok malesef
Siz mutfakta mı yatıyorsunuz üç aydır?

• Beğen
Reactions: The
Eşiniz iyi biri olsa bu kadar yipranmaniza müsade etmez hem evde sorumluluk alır hem de ailesine ev bakardi. İyilik falan yok ortada.
Aslında bastan çok herseye koşmamami istedi ama ben alışmışım koşturmaya duramadım eh onlar pis olunca birseye dokunsunlar da istemiyorum 1 hafta dedim 1 hafta dezenfektan camasir suyu idare ederim ama bu öyle olmadı tak dedi

1-2 hafta neyse de koskoca 3 ay 😮 size madalya takılması lazım.
Evden atılmak hemen olan bir şey değil ki çıkmaları gereken sürede bile bir şey yapmamışlar çok çok sorumsuzlar.

Yerinizde olsam anamın babamın evine gider onların kirini bulaşığını yıkarım daha iyi.
Yurtdisinda yasiyorum ve okulum isim burada yoksa güzel de mesleğim var zaten devlet bana her türlü yardım eder ancak sorun şu ki meydani bunlara birakamam

Başka eve ne zaman geçecekler? Benim kv, kp de çok pistir 1 gün bile kalamam. Her kaldığımızda eşimle kavga ediyoruz bir an önce gitsinler evden.
Kavgalariniz nasil yoluna giriyor yani sabah kavga ettik diye ben ayrılmak istiyorum ya evet çocukça ama bundan kavga konusu olmaz oturup annesine konuşmalı aklımı cildircam ya

Bence birkaç gün ya da bir hafta on gün hiçbir şeye dokunmamalısınız. Hasta olun, işiniz yoğun olsun, sınavınız dersiniz olsun, bir bahane bulun işte. Siz onların temizliğini yapmaya devam ettikçe eşiniz de onlar da bu pislikten rahatsız olmayacaklardır. Çünkü temizleyen var. Her şeyimi değiştiririm noktasına geldiyseniz bir süre dişinizi sıkabilirsiniz bence. Yoksa ev bulma falan hikaye, önümüz kış. Ya gitmeli ya çeki düzen vermeliler kendilerine. Ben daraldım burada valla

Valla meydan onların hatta meydanın için s..mışlar size temizlemesi kalmış sadece.
Insanligin iyi niyetin geldiği son nokta bu akşam konuşmayı önce yatağımı geri almayı planlıyorum yarın bir ev gösterilecek onu tutmaları gerektiğini falan da söyleyeceğim bunları oğullarının konuşması gerekmiyor mu ya ben

Bence birkaç gün ya da bir hafta on gün hiçbir şeye dokunmamalısınız. Hasta olun, işiniz yoğun olsun, sınavınız dersiniz olsun, bir bahane bulun işte. Siz onların temizliğini yapmaya devam ettikçe eşiniz de onlar da bu pislikten rahatsız olmayacaklardır. Çünkü temizleyen var. Her şeyimi değiştiririm noktasına geldiyseniz bir süre dişinizi sıkabilirsiniz bence. Yoksa ev bulma falan hikaye, önümüz kış. Ya gitmeli ya çeki düzen vermeliler kendilerine. Ben daraldım burada valla
Ben icindeyim bir de bende biraz temizlik takıntısı var hatta bir dönem tedavi gördüm ve simdi yine geri döndü gibi hissediyorum temiz yer bile pismiş gibi geliyor gösterilen evler de pahalı geliyor bilemedim ya temizlikten nasil uzak dururum

X