EŞİMİN AİLESİNİN SORUMSUZLUĞU

Konu başlığına şimdi dikkat ettiğim için ekleme yapmak istedim. Kumarbaz sorumsuz senin kocan, anaokulu çocuğu değil velisi sorumlu olsun. Onlar niye sorumsuz? Kocişine toz kondurma aman

Neden eşinizin kumar bağımlığından dolayı ailesi sorumsuz oluyor. Ailesinin kumar borcunu ödeyip kulağını çekip bir daha yapma demesini mi bekliyorsunuz? Ailesinin hareketlerine göre mi hayatınız şekillenecek, sizin aklınız, iradeniz yok mu? İlkokula giden çocuğun velisini okula çağıran öğretmen gibisiniz. Sorunlarınızı ailesi ile çözmedi gereken biri ile evlendiyseniz siz evlenmemişsiniz vasisi olmuşsunuz o adamın. Başkalarından bişeyler beklemeyi bırakıp kendi aklınızla hareket etmediğiniz sürece bu hayat sizin değil.

Konu başlığına şimdi dikkat ettiğim için ekleme yapmak istedim. Kumarbaz sorumsuz senin kocan, anaokulu çocuğu değil velisi sorumlu olsun. Onlar niye sorumsuz? Kocişine toz kondurma aman
Aynen öyle!

Koca süper de kocanın anne babası sorumsuz!

Vah vah!

Psikolog soyle demisti duzeltemedigimiz tek olay bu kumar iddia kuponlari oynayan kocalar. Boylesine denk gelirseniz evliligi sonlandirmayi tavsiye ediyoruz duzelmiyorlar.hic zaman kaybetme heleki annen bu kotu durumdayken. Kanser hastaligini iyi bilirim Allah dusmanima vermesin. Sen suan aldigin maasi asla eve verme. Kendi ustune dusen seyleri ode. Digerlerine isterse haciz gelsin. Cunku alisacak nasilsa oduyosun diye. Ben kesinlikle bosan derim.esyami gider ev sahihi cikarirmi birak dusunme nasilsa o evden cikmayi bir kere dusundugun zaman onlar gozune gelmiyor zaten.suan tek dusunmen gereken kisi annen.sen buldumcuk kocacilara bakma anne yerine gelmez...cok gecmis olsun
Bu arada kocanin isguzarligindan ailesi sorumlu degil.

Senin maaşa yansımadan kurtul derim. Bunun tek çaresi adamın gerçekten bırakmak istemesi. Öncesi de vardır sen bilmiyorsun bence. Evin geçimine yansımış dediğim gibi senin maaşa haciz falan gelmeden kurtul. Yoksa pişman olursun. Kendini kaybedip bi anda tüm maaşı yatıracak kadar bağımlı.

Benim anlamadığım olay, kumar gb eşinizle çok büyük probleminiz varken gerçekten tek derdiniz ailesinin ilğilenmemesimi, eşiniz anaokulu çocuğu değil farkındamısınız gitsinler uyarsınlar.
Evlenirken nasıl bireyseniz, kendi ailenizdeki problemde sizi bağlar. Baştan bu problemi bilip sizi uyarmadılarsa o zaman kapılarını çalıp hesap sorabilirsiniz.Ama o zamanda kafanızda eşinizle ilğili net bir plan olup, karar vermiş olmanız lazım. İlk önce sizin en büyük probleminiz;
Eşinizle siz ne yapacaksınız?
Kumar problemi tamam bıraktım deyip bırakabilen birşey olmadığını, bağımlılık olduğunu, tüm maaşını hemen gözden çıkardığına göre şuan en tehlikeli süreçte olduğunu bunları biliyorsunuz dimi?
Ailesi uyarsa bile işe yaramayacak olduğunu sadece ikna edene kadar gizli gizli oynayacağını, sizi kandırmak için elinden gelen herşeyi yapacağını ama ilk fırsatta tekrar deneyeceğini bunları bilmelisiniz.
Bence bu süreçte sizi neler beklediğini araştırın, okuyun hatta doktorlara sorun,fikriniz olsun.
Sonra tedavi olması üzerinde yoğunlaşıp eşiniz bu duruma ne diyecek diye bakmalısınız
Ve en kötüsü hiçbirini kabul etmezse, ne yapacağınız kısmı, bunlarla en kısa sürede yüzleşmek sizin için daha iyi bir süreç olur.

Sorumsuz eşim ve ailesi yazmıştım zaten telefon klavyem değiştirmiş yazarken burada hepsi sorumsuz eşime toz kondurmasam bunca şeyi buraya yazmam akıllı bir insanım. Aptal aşık insanlarla beni karıştırma

Tüm maaşını verdiğine göre sağlam kumarbaz eşiniz. Öyle üçle beşle yetinmiyor.

Ailesi vazgeçirmeyeceğini bildiği için muhattap olmuyor. Tedavi olmazsa kurtulacağını düşünmüyorum.
Gazanız mübarek olsun.

Nasıl yani arkadaşlar siz iyi misiniz ? Anne ve babalar çocuklarını evlendirdikten sonra onları başka dünyaya mı göndermiş oluyor ? Sorumluluklar bitmiş mi oluyor bu nasıl zihniyet ? Ailesine annem hasta olduğu için başvurduğum yazıyor okumadın mı ????? Bu konu basit bir tartışma konusu değil. Çocuk oyuncağı değil. İstemeye gelirken güle oynana geliniyor ? Ama sorun olduğunda arkasında duramıyorlar? Aile olmak böyle bir şey değil ben ilk küçük problemde annesine babasına gitmedim veli şikayet gibi olsun.. En büyük hatalardan biri karı kız ayağının olması,kumar, ihanet var mı bundan büyük bir konu. Herkes çocuklarına sahip çıkmak zorunda evlendi dış kapının dış mandalı oldu diye bir şey yok

Aynen öyle!

Koca süper de kocanın anne babası sorumsuz!

Vah vah!
Nasıl yani arkadaşlar siz iyi misiniz ? Anne ve babalar çocuklarını evlendirdikten sonra onları başka dünyaya mı göndermiş oluyor ? Sorumluluklar bitmiş mi oluyor bu nasıl zihniyet ? Ailesine annem hasta olduğu için başvurduğum yazıyor okumadın mı ????? Bu konu basit bir tartışma konusu değil. Çocuk oyuncağı değil. İstemeye gelirken güle oynana geliniyor ? Ama sorun olduğunda arkasında duramıyorlar? Aile olmak böyle bir şey değil ben ilk küçük problemde annesine babasına gitmedim veli şikayet gibi olsun.. En büyük hatalardan biri karı kız ayağının olması,kumar, ihanet var mı bundan büyük bir konu. Herkes çocuklarına sahip çıkmak zorunda evlendi dış kapının dış mandalı oldu diye bir şey yok

Merhabalar
Annenize geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.
Kumar oynayanların düzelmesi zor ihtimal.
Eşinizin ailesinin olaya karışmaması belki hayırlıdır bile. Evli barklı kocaman insanların aile nasihatinden medet ummaması gerekir. Zaten işe yaracağını da sanmam. Eşinizle konuşun ve çok net çizgi çekin.
Çocuğunuz olmamasına çok dikkat edin ve boşanma planınız hazır olsun.

Bana mantıklı gelmiyor bu yaklaşımınız. Muhatabınız eşiniz, ailesi değil. Sorun yaşadığımız bir konuda eşim aileme başvursa çok kızardım.
Bakın eşiniz sorunu kabul eder tedavi olmak ister vs. o noktada ailenin destek vermesi gerekiyorsa verir. Ama onunla olan kısmını halletmeden ailesi sorununuzu çözemez.
Herhangi bir tarafın ailesini ilişkinin içine çektiğinizde kendinizi de karşı tarafın eleştirisine ve müdahalesine açık hale getirirsiniz.

Aile büyükleri olarak en azından biseyler yapmaya calismalilardi. Heralde evlendi başımızdan gitti naparsa yapsın kafasindalar. Acaba bekar ve onlarla yaşıyor olsaydı aynı tepkisizligi verecekler miydi ? Tavrın ve tepkin net olsun. Şuan çocuğunuz yok bu konuda dikkatli ol çocuk olunca bazı şeyler daha zor oluyor. Eşinle açık bı şekilde konuş kendini toparlamasi için. Baktın olmuyor ailede de iş yok zten kendi yoluna bakarsın kimse kimseye mecbur değil.
( Bu arada annene Allah acil şifalar versin inşallah bı an önce sağlığına kavuşur )

Eşimle konuşulmuyor sorun yaşadığım konu her hangi bir sorun değil farkındaysanız. Eşimle konuşmaya çalıştığım zaman aldığım cevaplar sadece şunlar (ooof, uzatma, tamam hayatım bir daha asla) aile bireyleri olarak böyle yuva yıkıcı bir konuda müdahale etmeleri gerekir. Ben soru başlığına eşimin ve ailemin sorumsuzluğu yazmıştım zaten, telefon klavyem düzeltmiş. Asla ve asla kocamı savunmam koca meraklısı olmam iki üniversite bitirmiş akıllı çalışkan bir insanım kendime göre sizce bilinçsiz bir şekilde kırılıp üzülebilir miyim ? Bilinçsiz değil işte büyükler olarak kimse kenara çekip ciddi bir şekilde uyarmazsa kimseden çekinmez.

İstemeye gelinirken güle oynaya geliniyor diye yedi sülalesi ile evlenmiyorsunuz. Herkesin yeri bellidir. Siz daha kişilerin hayattaki yerlerini belirleyemediyseniz bu sorunları çok yaşarsınız. Nikah şahidinize de gidip şikayet edin isterseniz ….. Eşinizin sebep olduğu sorunun çözümünü anne babasından bekliyorsanız gerçekten evlenirken vesayetini almışsınız. Sizin annenizin hasta olması nedeni ile konuyu eşinizin anne babasına götürmenizin ne alakası var. Anneniz hasta olmasaydım annenize mi götürecektiniz. Ne istiyorsunuz annesi babası borcunu ödesin mi istiyorsunuz. Bu kadar kişi aynı şeyi söylüyorsa bu kadar kişiye isyan edeceğinize şapkanızı önünüze koyup öz eleştiri yapmayı deneyin.

Annemin hastalığıyla alakası şuan zaten psikolojik olarak zor bir süreçten geçmem canım arkadaşım benim. Evlendiğim kişinin sülalesi değil birinci dereceden anne ve babasından bahsediyorum kanser hastalığının zorluğunu yaşamamışsınız hiç belli rabbim yaşatmasın da. Eleştiri kabul etmesem buraya konu açmam beni dışarıda görsen bu kız mı buraya bunları yazmış der hayrete düşersin. Şahsen benim oğlum olsaydı evliliğinin daha yeni zamanları benim oğlum kumar oynayıp ailesine sözler verdiğim arkasında duracağım bir kıza böyle bir yanlış yapsaydı sessiz kalamazdım siz konuyu çikolatayı kim yedi tartışması olarak görüyor olabilir misiniz ? Bir eve kumar girmiş diyorum daha büyük ne olabilir?

Tüm parayı kumara yatırmış.
Bu sözden sonrasını okumadım.direk boşanma sebebi konu sahibi arkadaşım annen için geçmiş olsun.bu hayatta herşeyin telafisi vardır ama dört şeyin hariç telafisi yoktur
Kumar,uyuşturucu,şiddet,aldatmak(yalan)
Arkana bakmadan kaç.
Beş çocugun bile olsa bu adamı boşa at direk bak bana güven asla duzelmez

Eşiniz böyle umursamaz bir tavırdaysa davanızı açın derim malesef. Üzücü evet haklısınız ama böyle şımarık çocuk gibi takılan birini yola getirmeye uğraşmayın bence. Ailesi de ilgili değil belli ki. Bir de onların peşinden mi koşturacaksınız. Diyelim ki ailesi konuştu 6 ay 1 yıl kumar oynamadı diyelim ki. Yarın bir gün aynı sorun tekrarlanacak büyük ihtimalle. Ya da şöyle düşünün başka ciddi sorununuz olmayacak mı? Özel hayatınızla ilgili bir sorun olsa ne yapacaksınız, bu konuyu da eşinizin ailesine açamazsınız değil mi?
Evlilik uzun bir yol bir çok çetrefilli konu çıkabilir önünüze beraber sorun çözme beceriniz yoksa yürütmek çok zor. İki taraf da çabalamalı. Yek başınıza yüklenmeyin bence.
Elbette buraya herkes kendi fikrini yazıyor. Kararı verecek olan sizsiniz.
Hakkınızda hayırlısı olur umarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…