Eşimin ailesini yaptıklarından dolayı affedemiyorum..

Kk niye var, yalnız kalmayalım diye
"Affetmeyi denedim, senin hatırın için. ama yapamıyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. Kaldıramıyorum. Yanlarında olmak istemiyorum." Bu kadar! Kavga etmeden duygularını anlat eşine. Bana saygi duymayan kimseyle görüşmek istemiyorum de. Benden özür dilerlerse, bana karşı iyi davranirlarsa affetmeye çalışırım ama bu koşullarda olmaz de.
Hayatının merkezinde sen olmalısın. Kendi mutlulugumuzdan biz sorumluyuz. Bunları içinde biriktirirsen sevgisizlige dönüşür. En baştan çöz meseleni. Sen tavrını koyduktan sonra da kimseyi sallama, eşinle mutlu ol.

Eşime hep diyorum ki "ben hayatımda huzursuzluk çıkaracak kimseyi istemiyorum." Bütün huzursuzlari da teker teker çıkardım. Kaynanam da ya huzur verecek yada çıkacak hayatımızdan (en azından benimkinden). Seçimi ona bırakıyorum

Çok gençsin ve onlarla iyi olmak için elinden geleni yapmışsın gibi anliyorum. İftira için çok üzüldüm hić unutmayacaksinz ne kadar incinmissinzdir. mesafeli olmayı Kendinize dert etmeyin tabiki mesafeli olacaksinz soğuk olacaksinz bebeği göstermemekte hakkınız var ama eşinizin hatrina gosterin. Ayrıca mümkünse "torunun annesine nasıl iftira atarsin" diye sorun içinz soğur belki.. edepsize haddini bildirmezsen yaptığını maharet sanır derler. Çok şükür ki eşiniz size destek, pasif olduğunu düşunmuyorum. ana babaya kolay laf söylenemiyor. Bence pasiflik sürekli ailesinin ağzına bakıp, kendi iradesi olmadan eşine yüklenenler. İnşaAllah güzel kalbinzle huzurlu günler sizin olur.

Çok haklısın, çok teşekkür ederim güzel nasihatın için. Senin dediğin gibi yapmaya çalışacağım

Çok çok teşekkür ederim beni anladığınız için. Eşim konusunda da haklısınız ve bu yorumu okumak beni mutlu etti çünkü eşim hiçbir zaman ailesinin dolduruşuna gelip bana kötü davranmadı, Verdiğimiz her kararda Onları değil beni dinledi zaten ailesi bundan dolayı bizi ayırmaya çalışıyor.. oğlumu elimizden aldın diyorlar bana halbuki oğulları onlara hak etmediklerinden fazla değer veriyor.

Çok çok teşekkür ederim beni anladığınız için. Eşim konusunda da haklısınız ve bu yorumu okumak beni mutlu etti çünkü eşim hiçbir zaman ailesinin dolduruşuna gelip bana kötü davranmadı, Verdiğimiz her kararda Onları değil beni dinledi zaten bundan dolayı bizi ayırmaya çalışıyor.. oğlumu elimizden aldın diyorlar bana halbuki oğulları onlara hak etmediklerinden fazla değer veriyor.

Tıpatıp aynı benim esimin ailesi de.. ben senin gibiyim bayağı ayni sartlar yani. Beni anlatmissin resmen. Her seyi unutup ne zaman bi adim atayim gönülleri olsun desem yeni bi hata yapiyolar kirilan ben oluyorum..

Her sey bi kenara en son babani cagirip senin kizin benim oglumla baskasini birarada yuruttu demesi hazmedilemez. İftira atmis resmen bide babana... kendine saygı duy ve mesafeni koy torunuyla ogluyla görüşsün ama sen gorusme bence. Cok tehlikeli insanlar Allah düsman basina vermesin böyle anne babayi. Herkes ana baba olamiyo iste ..

Bide esin ne tepki veriyo senin yaninda oluyo mu bu da cok önemli. Yanindaysa zaten hic yüz verme haketmiyolar.

Ayy su oğlumuzu elimizden aldin lafini duyunca bi gülme geliyo yeminle.
O zaman teknik olarak oglunuz da beni annemden aldi. Herkes birbirinin ailesine iade edilsn konu kapansın madem nedir yani esyadan bahseder gibi

Ayy su oğlumuzu elimizden aldin lafini duyunca bi gülme geliyo yeminle.
O zaman teknik olarak oglunuz da beni annemden aldi. Herkes birbirinin ailesine iade edilsn konu kapansın madem nedir yani esyadan bahseder gibi
Onların zihniyetine göre zaten kız ailesinden alınır. Resmi nikahımızda kayınvalidem “senin soyadın artık yılmaz, o aileden değilsin” Diye bir yorum yaptı. Güya “şaka” yapıyor kendince
Eşim onu ciddiye almamam gerektiğini söylüyor bana zaten böyle cahil ve sığ düşünceli bir insan nasıl ciddiye alınır ki?
Annemle babamın evine girmeme karışmak istiyorlar, onlardan izin alacakmışım..
gerçekten her seferinde daha çok hayret ediyorum

Bu zihniyetin sonu geliyo merak etmeyin. Devam etsinler böyle baskicilik iyi biseymis gibi davranmaya.. kendileri kaybederler. Kimse evladini gitsin kocasinin ailesine köle olsun diye yetistirmiyo... herkes bi birey..

Seni o iftiradan sonra, ailesi ile bulusturmasi zaten kötü davranmaktir. Sen esinden çekindigin kadar, esin senden çekinmiyor. Ne demek kolay laf söylenmiyor anne babaya. Ortadaki laf çok agir. Buna karsi elini masaya vurup "benim esime siz neler diyorsunuz, hangi hak ile bide utanmadan kp'erime gidip rezil edersiniz bizi" demiyorsa, evet esin pasif ve evet sana deger vermiyor.

Sorun kp'erin sizi ayirmaya çalismasi degil, sorun esinin kp'er ne derse müsade etmesi. Kp'er esine saygi duysaydi asla bu laflarin çeyregini bile söyleyemezdi. Ona ragmen esin hem birsey demiyor, hem evine aliyor, esi ile halen bulusmasini sagliyor, bisey olmamis gibi.

Tabiki sende ayni sekilde pasifsin "aman ali riza bey agzimizin tadi bozulmasin" seklinde. Sana bisey söyleyimmi, kendine deger vermedikçe, kimse vermez. Kp'er namusunada iftira atar, ilerde anneliginede. Aman aman sakin o kocayi kaçirmada sen.

Zamanla herşey geçiyor unutuluyor. Eşiniz bence iyi bir adam. Bazı eşler anne babaları ne yaparlarsa yapsınlar alttan alırlar evlatlık görevim derler susarlar böyle saygılı insan sayısı da çok azdır gerçekten.
Eşini seviyor isen o da seni seviyor ise mutlu isen içine dert etme bunları.
Torunlarıni arada görsünler tabi ama sen soğuk kal. Bırak sen kötü gelin ol onlar gözünde. Hakkını hep koru alttan alma ama saygıyı da elden bırakma.
Çünkü bunlara elini verirsin kolun nerde derler.
Sende biliyorsun yazmışsın zaten okumamış kendini egitmemis geliştirmemiz insanlar bunlar.
Cahille münakaşaya girme derler. Sende girme.
Rabbim gönlüne göre versin

Evlenmeden keşke tanısaydınız bu aileyi baya geç olmuş bebek de yolda. Ama evlenmeden buraya yazip fikir sorsaydiniz herkes evlenmeyin derdi. Eşinin ailesi özellikle de babası kusura bakma belki de bakmazsin ama ayaklı şeytan bildiğin. Allah korkusu da yok onu gectim bırakın dini inancı vicdan bile yok. Affetmeyin tabi ki böyle bir sey affedilir mi. Eşiniz pasif olmaya devam ettikçe aranızı da açar bunlar.

Ya güzel insan fikirlerine saygı duyuyorum ama niye bu kiza eşin pasif değer vermiyor diye incitici konuşuyorsunki. Kolaymi anne babaya öyle demek, herkesin yetişme tarzı farklı, hakkımı sutumu helal etmem diyorsa, ve bu nasihatlerle buyutülmusse, yaşıda gençse,dahada bir şey diyemez.. konu sahibi boşa ataerkil aile demiyor... Değer vermese ailesine inanır boşardi... Evlilikte yapıcı olmak ne zaman pasiflik oldu tabiki ağzının tadını bozmamak için uğraşacak. İki günlük dünyada huzursuz gururlu oacagina varsın altdan alsın. İyilik yap denize at, balık bilmezse Allah bilir :)

Çok teşekkür ederim yorumunuz için
İnanın bu yazdıklarımı bugün silmeye çalıştım, ama bir kere Sorulan soru daha silinmiyor muş bilmiyordum Çok güzel nasihatler aldım, özeleştiride bulunabildim ama bazı yorumlardan dolayı çok üzüldüm sanırım hamilelik piskolojisi, sabahtan beri ağlayıp kendimi bitirdim
Eşim işten gelip sakinleştirdi beni teselli etti .. Bu olaydan sonra ailesiyle çok sert bir dilde konuştuğunu biliyorum, ne anlattı tam söylemedi ama oda ailesiyle arasına mesafe koydu ki bu onun gibi öncesinde ailesine çok bağlı bir insan için çok zor bir şey. Benim eşime dair hiçbir şüphem, kararsızlığım yok. Yazmamın tek sebebi, ailesine karşı nasıl bir tutum alacağımı bilmediğim içindi, fikir alışverişinde bulunmak istedim
Sizin yorumunuzada çok sevindim içimi ferahlattı çok teşekkür ederim

Evet haklısınız, aynı şeyleri ben de eşime söylemiştim, ailen sana saygı duymadığı için bana bunları söylüyor senin sınırlarını aşıyorlar sen bunun farkında bile değilsin demiştim. Gerçekten farkında değil, böyle yetiştirildiği için başka türlüsünü bilmiyor. Onun da olgunlaşması gerektiğini düşünüyorum daha 24 yaşında, bi erkek için genç bir yaş.
Şimdiye kadar ailesiyle böyle tartışmalar hiç yaşamamış ki, bunlar tecrübe edinerek öğrenilir.
Bakın ben çevremde eşinden dolayı huzursuz ve mutsuz olan bir çok kadın tanıyorum. Anne babasını dolduruşuna gelip onların sözünü dinleyen, eşine söz hakkı bile vermeyen bir çok adam var. Aldatılan bir çok kadın var, ilgi ve değer görmeyen bir çok kadın var, şiddet gören bir çok kadın var Almanya’da bile ve hatta Almanlarda bile var.
Benim eşim ile aramda hiçbir sorun yok, onun ailesi dışında. Bu konudada eşim evlendiğimizden beri gelişme kat ettiği için sabrediyorum kestirip atmıyorum. Şimdiye kadar benim istemediğim bir şey yapmadı, bundan dolayı zaten ailesi sinirli bana karşı, onu dolduruyolar fakat o dolduruşa gelmiyor, benim kararlarıma saygı duyuyor ve ailesini karıştırmıyor. Bu yüzden ben bu evliliği kestirip atmak istemiyorum hamileyim, eşimi seviyorum ve seviliyorum. Eşim bana bağırmaz, asla kırmaz, Bana güvenir ve çok bağlıdır.
Eşimi sevmesem ben onu yanda durur muyum hiç? Mesleğim elimde, Kızımı tek başıma yetiştirebilirim, Arabam var işim var maddi birikimim var arkamda duran ailem var ve kendime güvenim var asla beni mutsuz eden bir adama katlanmam. Ama eşim beni çok mutlu ediyor, aile konusunda hatalar yaptığını farkındayım ama onun bunu öğrenmesi için imkan tanımak zorunda değilmiyim sizce?
siz benim yerimde olsanız gerçekten severek ayrılırmıydınız?

aılecı yetısen adamlar onlar olmadıgı her gun mutsuz olur..onlar okenlerı..sız aılenızle gorustugunuzde ıyı oldugunuzda oda aynı sekılde yasamak ıster bu ogrenılen bır sey değil.

Bu olay ve söylenenler yenilir yutulur tarzdan bisey degil. Adamlar soguk durup, kendi aralarinda dedikodu etse bir nebze.

Ama böyle iğrenç bir iftirayi gidip kizin babasina anlatmak, sineye çekilcek bisey degil. Baze seyler gururdur, onurdur saygidir. Evlilik diye hersey sineye cekilmez. Kizin babasi cahil olup kizi öldürse ne olurdu?

Konu sahibi ağzinin tadini bozmamasi için susacakmis. Yok ya! Eşi niye ağzinin tadi bozulmasin diye masaya yumruğu koymuyor? Onu gectim, evinde ağirliyor ya, hicbisey olmamis gibi! Yetiştirme tarzininda sınırı var! Kimse eşine karşi iftirayi sineye çekmez, babadan gelse bile.

Adam niye boşansin, düzeninden olsun? Sorun inanip, inanmamasi degil. Birilerine, bu babasi dahi olsa, böyle söz hakki vermesi. Bisey yokmuş gibi davranmasi. Insan bunu eşine reva görmemeli.

Rica ederim.. üzmeyin kendinizi ya Eşinize de maşaAllah ne güzel destek oluyor. Kimsenin evliliği tozpembe deyil, herkesin gözardı etdiği meseleleri var bakmayın keskin yorumlara. Hayırlı sağlıkla kucağınıza alirsinz yavrunuzu insaAllah.

Kayınpeder hadsız..gelının namusuyla ugrasıyo..yarın bosanma olsa cocugu o yolla almak ısterler cocuguun aklına gırerler..anan kotu dıye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…