esimin ailesine gitmeli miyim?

Kendini aklamanin yolunun hirsiz diye iftira atmak da olabilecegini soyleyen size daha fazla bir sey yazmayacagim. Zaten esim icin gidecegim cunku bunu hak ediyor diyor hanimefendi. Hirsiz onlar diye ogluna ve herkese soyluyor. Bu kendini aklamak icin dogru bir yol muydu? Elestiriye asla kapali degilim. Ama neyi hak olarak goruyorsunuz bir dusunun. Eli ayagina dolanan, kotu bir durumdan siyrilmak isteyen herkes iftira atabilir mantiginiz hic hos degil. Burada esimin annesi hakli mi haksiz mi diye sormadim zaten. Cocuklari dahi ne demek istedigini biliyor. Bu bize yaptiklarini damatlarinin ailesine de yapmis bir kadin zaten. Burada akil almak istedigim mevzu baska. Yoksa ne dendigi, kimin hakli veya haksiz oldugu su goturmez bir gercek. Neyse zamaninizi aldim, hosca kalin.

Konu basligi kaynanaya gitmeli miyim. Gitme diyenlere esime kandilde aglaya aglaya soz verdim gidecegim diyorsun. Konuya farkli bakis acisiyla yorum getirenleri azarliyosun. Madem farkli bakis acilarina acik degildin, istedigin cevap tekti neden konu actin anlamadim. Hayirli forumlar

Ya hu kadin altinlari almak istemis, annen kavga cikarinca da ogluna kendini aklamak icin biseyler zirvalamis iste..

Olur boyle sorunlar. Ailen olgun davranip sureci iyi yonetmeli, seni de dogru yonlendirmeliydiler diyorum sana. Sonucta sen toysun yani normal becerememen iliski yonetmeyi.

Sen aileyle resmi ve asgari musterekte de olsa bir iliski kurmadan bu evlilik duzgun yurumez. Cok acik ve net bu.

Neyse elestiriye kapalisin, ne desem su an bos. Ama gelecekte bir gun anlarsin ne demek istedigimi mutlaka. Mutlaka.

Surayi atladim. Kavgayi cikaran da annem degil. Esimin annesi. Hakikaten dogru anlamamissiniz. O yuzden size ne yazsam bos.

Sakinleştirici güleç yapmaz sanırım. Daha bi donuk olur insan. Böyle boş boş bakar. Alkolden ben de vazgeçtim şimdi, fazla rahatlayıp içindekileri de dökebilirsin.

Konu basligi kaynanaya gitmeli miyim. Gitme diyenlere esime kandilde aglaya aglaya soz verdim gidecegim diyorsun. Konuya farkli bakis acisiyla yorum getirenleri azarliyosun. Madem farkli bakis acilarina acik degildin, istedigin cevap tekti neden konu actin anlamadim. Hayirli forumlar

Ay kimseyi azarladigim yok yahu. Gercekten biraz cumlede anlam, paragrafta anlam filan calisin. Neyse yahu konum amacindan sapmasin. Yazdiklarimi dogru okuyup anlayanlar cok guzel akillar vermisler zaten. Size de hayirli forumlar.

Son düzenleme:
Ne kayınvalıdeymıs dıyorummm veee arkadasım sunu soluyorum bende cok sey yasadım , cocugumuz var 1.5 sene gorusmedım kv lerleee benmde esım senınkı gıbı bana cok destek oldu allah razı olsun hıcbır zaman zorlamadı gorus dıye :KK43:

ben oyle noktalara geldımkı telfonda bana hakaret bılee ettıklerı olmustu yınede sole dusundummm esımın aılesı oda ztn onların yaptıklarını tasvıp etmıyor amaa netıcede anne baba yarın bırgun bısı olurrr altnda ezılmeyım kendımı suclu hıssetmeyım dıye her kandıl özel gunde kus oldukları halde aradım resmı konustum cocugumu onlarla teldede olsa gorusturdum hos gormek ısteyıp kapıya gelseler tabıkı gosterırdım onlar yanasmadı her neyse tum bunlara karsı yınede resmı bır seklde devam ettım sonuc olarakkk suan ıyıyyzz ha yanı temkınlıyım herseye karsı amaaa kuslukde olmuyor :KK43:

bence sende gıt ama esınle gıt esınle gel asla yalnız gorusme ve gayet net ol tavırlarında cokda samımıyete gırme emın ol hersy yoluna gırerrr

allah kolaylık versın cnm

Sakinleştirici güleç yapmaz sanırım. Daha bi donuk olur insan. Böyle boş boş bakar. Alkolden ben de vazgeçtim şimdi, fazla rahatlayıp içindekileri de dökebilirsin.
:) icimdekileri dokersem cok kotu seyler olabilir. :) ben kendimi teskin ede ede gideyim artik. Umarim bu cozum surecini basarili bir sekilde atlatabilirim. :) cok tesekkur ederim zaman ayirdigin icin.

Son düzenleme:
Ne kayınvalıdeymıs dıyorummm veee arkadasım sunu soluyorum bende cok sey yasadım , cocugumuz var 1.5 sene gorusmedım kv lerleee benmde esım senınkı gıbı bana cok destek oldu allah razı olsun hıcbır zaman zorlamadı gorus dıye :KK43:

ben oyle noktalara geldımkı telfonda bana hakaret bılee ettıklerı olmustu yınede sole dusundummm esımın aılesı oda ztn onların yaptıklarını tasvıp etmıyor amaa netıcede anne baba yarın bırgun bısı olurrr altnda ezılmeyım kendımı suclu hıssetmeyım dıye her kandıl özel gunde kus oldukları halde aradım resmı konustum cocugumu onlarla teldede olsa gorusturdum hos gormek ısteyıp kapıya gelseler tabıkı gosterırdım onlar yanasmadı her neyse tum bunlara karsı yınede resmı bır seklde devam ettım sonuc olarakkk suan ıyıyyzz ha yanı temkınlıyım herseye karsı amaaa kuslukde olmuyor :KK43:

bence sende gıt ama esınle gıt esınle gel asla yalnız gorusme ve gayet net ol tavırlarında cokda samımıyete gırme emın ol hersy yoluna gırerrr

allah kolaylık versın cnm

Cok tesekkur ederim. Sen de zor seyler atlatmissin. Ben de bu sureci aynen senin yaptigin gibi akillica yonetmek istiyorum. Dediklerini yapacagim. Sag olasin.

Ay kimseyi azarladigim yok yahu. Gercekten biraz cumlede anlam, paragrafta anlam filan calisin. Neyse yahu konum amacindan sapmasin. Yazdiklarimi dogru okuyup anlayanlar cok guzel akillar vermisler zaten. Size de hayirli forumlar.

Cumlede anlam paragraf mi calisayim? Sana bir sey demiyorum, Rabbim kocana sabir versin

cok tesekkur ederim. Sen de zor seyler atlatmissin. Ben de bu sureci aynen senin yaptigin gibi akillica yonetmek istiyorum. Dediklerini yapacagim. Sag olasin.

umarım yardımcı olabılmısımdır unutma esınle gıt esınle gel fazla muhattap olmaa ama fazlada ters olma derım :KK66: kolay gelsın cnm

Cumlede anlam paragraf mi calisayim? Sana bir sey demiyorum, Rabbim kocana sabir versin

:) allah kocama beni vermis canim. Allahtan istedigi baska bir iyilik yok onun. Aklinca benim kotu bir es oldugumu soyleyip beni kizdirmak istiyorsun ama bu cirpinislar beni etkilemez. Sen daha fazla sinirlerini yipratma burada.

umarım yardımcı olabılmısımdır unutma esınle gıt esınle gel fazla muhattap olmaa ama fazlada ters olma derım :KK66: kolay gelsın cnm

Gayet yardimci oldun. Tesekkur ederim. Dedigin gibi esimle gidip esimle kalkacagim ve fazla muhattap olmayacagim. Zaten esim bile anne babasi icin onlar benim ayarimda degil diyor, sadece kusluk olmasin senden istegim bu, nasil davranirlarsa sen de ben de oyle davranacagiz diyor.

Konum artik kapatilabilir. Hepinize tesekkur ediyorum. Dediklerinizi yapacagim. Hakkinizi helal edin. Nasil kapatilacagini bilmedigim icin buraya yaziyorum. Yoneticiler el atarlar artik. :)

Cok tesekkur ederim. Esime dedim ki, bize daha fazla kotuluk yapamazlar, cunku bizim 7 ayimizi yediler. Biz onlar yuzunden birakin cicim ayini cicim gununu bile yasayamadik. Esin de cok haklisin diyor. Bizi kimse ilgilendirmez, bizim asli gorevimiz bu evlilik diyor. Cok sukur ki bu fedakarlida degecek bir esim var. Fakat ben nasil davranacagimi bilemiyorum iste. Elim ayagim birbirine girer hatta komik gelebilir ama aglayabilirim diye dusunuyorum. Asiri duygusal bir mizacim var, sinirlenince, yediremeyince filan agliyorum. Biraz torpulenmem gerekir.

Okudugunuz ve cevap yazdiginiz icin cok tesekkur ederim.

sizi çok iyi anlıyorum. aynen sizin gibiyim ağlamak konusunda. öyle bir an yaşayacağınızı anladığınızda bir bahane ile terk edin ortamı. gözyaşlarınızı görmesinler.

💑💓

Bende yazınızın tamamını okudum. Gitmek zor bu durumda ama mesafeni koru ve git. Sadece eşin için de olsa git. Ama baktın ki bu huzur konuşmalar rahatsız edici davranışlar devam ediyor o zaman diyecek bir şey. Kendileri kaybeder.

Bende yazınızın tamamını okudum. Gitmek zor bu durumda ama mesafeni koru ve git. Sadece eşin için de olsa git. Ama baktın ki bu huzur konuşmalar rahatsız edici davranışlar devam ediyor o zaman diyecek bir şey. Kendileri kaybeder.

Tesekkur ederim zaman ayirdiniz. Esim yapilanlari gorur gibi geliyor bundan sonrasi icim. Artik dualarla ugurlayacagim kendimi, yapacak bir seyi yok. Allah sabrini verir.

Konunuzu tümüyle okudum. Ve inanın çok çok gerildim. Ama ne kadar cümle sarf etsek boşa. Eşiniz dahi ailesinin nasıl insanlar olduğunun farkındaysa, bunu dile getirebiliyorsa durum zaten apaçık ortada demektir. Yaşadığınız, yaşadıklarınız yenilir yutulur gibi değil . Yani öfkenizde inanılmaz haklısınız..

Ama yaptığınız da çok çok güzel bir davranış. Yani bunu yapmanız asla gerekmiyor ama sırf eşinizi mutlu etmek adına hiç istemediğiniz birşeye katlanacaksınız.Herkes sizin gibi öfkesini bir kenara bırakamaz. Bunu yapabildiğiniz için sizi tebrik ediyorum.Tabii tüm bunlar yaşanırken eşinizin yanınızda oluşu, gerçekleri görüşü de çok güzel, ailenize olan tutumu da... O bakımdan da şanslı bir eşsiniz.

O yüzden her ne kadar içiniz istemesede bunu hak eden eşiniz için bu duruma katlanın derim. Tabii bu demek değil kii artık sürekli görüşür hale geleceksiniz.. Eşinize bunu izah edersiniz. İstisnai bir durum olduğunu söylersiniz o da zaten şimdiye kadar olduğu gibi anlayışla karşılayacaktır.

Hem eminimki gereği gibi davranacaksınız onlara, samimiyete zaten gerek yok. Sorulanlara cevap verir, sorulması gerekenleri sorarsınız. Kırgınlığınızın devam ettiğini bilsinler diye aradaki mesafeyi korursunuz..Böylece hem eşinizi mutlu eder, hem sözünüzde durmuş olursunuz

Konunuzu tümüyle okudum. Ve inanın çok çok gerildim. Ama ne kadar cümle sarf etsek boşa. Eşiniz dahi ailesinin nasıl insanlar olduğunun farkındaysa, bunu dile getirebiliyorsa durum zaten apaçık ortada demektir. Yaşadığınız, yaşadıklarınız yenilir yutulur gibi değil . Yani öfkenizde inanılmaz haklısınız..

Ama yaptığınız da çok çok güzel bir davranış. Yani bunu yapmanız asla gerekmiyor ama sırf eşinizi mutlu etmek adına hiç istemediğiniz birşeye katlanacaksınız.Herkes sizin gibi öfkesini bir kenara bırakamaz. Bunu yapabildiğiniz için sizi tebrik ediyorum.Tabii tüm bunlar yaşanırken eşinizin yanınızda oluşu, gerçekleri görüşü de çok güzel, ailenize olan tutumu da... O bakımdan da şanslı bir eşsiniz.

O yüzden her ne kadar içiniz istemesede bunu hak eden eşiniz için bu duruma katlanın derim. Tabii bu demek değil kii artık sürekli görüşür hale geleceksiniz.. Eşinize bunu izah edersiniz. İstisnai bir durum olduğunu söylersiniz o da zaten şimdiye kadar olduğu gibi anlayışla karşılayacaktır.

Hem eminimki gereği gibi davranacaksınız onlara, samimiyete zaten gerek yok. Sorulanlara cevap verir, sorulması gerekenleri sorarsınız. Kırgınlığınızın devam ettiğini bilsinler diye aradaki mesafeyi korursunuz..Böylece hem eşinizi mutlu eder, hem sözünüzde durmuş olursunuz
Sag olun, cok tesekkur ederim. Herkesten akil aldim. Sizin de dediginiz gibi sorulanlara cevap verir, sorulmasini gerekeni sorarim. En guzeli bu.

Uzuldum yasadiklarina. Allah yardim etsin, onlari da islah etsin ne diyeyim. Benim esimin ailesi kendi kizlarina da ayni seyleri yapmislar. Annesi utanmadan anlatirdi, yok kizimin kaynanasina soyle kufur ettim filan diye. Yok altinlar kayinpederinin cebine girdi filan diye. Biz de sok olurduk annemle, ne zaman annemi gorse bunlari anlatirdi. Ama diyorum ya esim cok iyi ve akilli bir insan. Annem hep derdi esime oglum ben sana guveniyorum diye.

Nikahtan 2 gun once beni bir kere bile aramayan esimin annesi altinlar icin kese yaptir diye beni aradi. Benim yine aklima bir sey gelmedi ama esimle konusup altinlarin benim annemde kalacagina karar verdik. Hatta oyle uzerinde dusunmedik bile, soyledik bitti. Meger hayirlisi buymus yoksa hicbir sey takmadiklari halde annemlerin taktiklarina da el koyacaklardi.

eşiniz çok anlayışlı ve tarafsızmış Allahtan erken uyanmış önlem almış.
eşiniz yanınızda olduğu için kırmayın hatrı için gidin, dediğim gibi mesafenizi koruyun.
sizi yine aramışlar, beni hiç bişey için aramadılar. anca laf çıkarsınlar, dedikodu yapsınlar.
hiçbişeye karışmadılar masraf çıkar diye.
ben sadece güler yüzümü eksik etmiyorum ve evime geldiklerinde hoş karşılıyorum o kadar. fazla içli dışlı olmuyorum.
en son kp bize kahvaltıya geldiğinde size kaşar peyniri getiricem memleketten ama parasını peşin alırım dedi kahkaha atarak bende hi. hoşlanmam bu tür muhabbetlerden olur dedim geçiştirdim. kahvaltıda yediği tulum peynirini çok beğenmişti baya övdü. bende kp giderken ne kadar varsa o peynirden verdim çok beğendin götür yersin dedim. adam kıpkırmızı oldu bi afalladı şoka girdi yaptığından ötürü baya utandı. tokat gibi gelmişti o hareketim ona :KK51:
sizde öyle yapın unutmayın yaptıklarını ve yapılanlarla da yaşamayın zamanı geldiğinde teker teker herkese cevap verirseniz.

Yaşadıkların hoş şeyler değil. Ama bir karar vermişsin ve eşine de söylemişsin. Bundan sonra vazgeçmen her şeyi daha kötü yapar. Şu an için seçeneğin yok, gideceksin. Aradaki mesafeyi iyi ayarlamaya bak sadece. Ve eğer seni rahatsız eden bir şey olursa eşine " ben elimden geleni yaptım, ama ailenden beklediğim şeyleri göremedim" der bir daha gitmek istemediğini söylersin. Ters bişey olmazsa da arada sırada bi uğrarsın olur biter, sık görüşmene gerek yok. Eşin her gittiğinde gitmene de gerek yok.
katılıyorum

X