esimin ailesine gitmeli miyim?

Yazınızı okudum evet ağır durumlarla karşılaşmışsınız ve haklısınız herşey yenilip yutulsa da anneniz için söylediği asla yutulmayacak cinsten ayrıca o tarz insanların ne zaman ne diyecekleri belli olmaz yani korkulur tarzda insanlar ama görüşmemek te eşinle senin aranda problemler yaratmaya başlamış ki bu ileride daha fazla olur diğer arkadaşların da dediği gibi samimi olmadan arada mesafe bırakarak arada sırada görüşmen en doğrusu diye düşünüyorum ama ama görüştüğünde tartışma yaratacak olsalar bile tartışmaya girme eşin yannında yokken (bi kaç görüşmeden sonra yumuşama ihtimaline karşı diyorum ) oturup sohbet etme net kısa cevaplarla konuş ki sonradan konuşmalarından şöyle demişti falan gibi kendine göre anlamlar çıkarmasın.Birde eşime söylediğimde hemen gitseydim iyiydi şimdi nasıl gidicem gibilerinden bir şey söylemişsin hiç kendini kasma mesela bi akşam dışarı çıkmışsınız da uğramışsınız gibi 1 saatliğine falan uğrayabilirsiniz yada önümüz ramazan ramazanda davet edebilirsin olmadı biraz daha uzak olsun dersen :) bayramda gidersin yani gitmek için bahane çok ama gittiğin zaman da ne derlerse desinler o evden çıkınca söylenenleri de bırak yani umursama çünkü eminim bi çok şey canını sıkacak ve sen eşinle aran bozulmasın diye görüşeceksin zaten o yüzden sadece eşini düşün gerisini düşünme ve kafana takma

Tamam cok tatsiz olaylar yasanmis ama aileyi bir kalemde silip atman da yersiz olmus. Gidip asgari musterekte iliski kurmazsan mutsuz evlilik yasarsin. Senin ailen de cok olgun davranmamis, seni cok dogru yonlendirmemisler. Bu islerde biraz toleransli olmak lazim. Yazik esin iyi bir adam. Ona da kendine de evliliginin en guzel zamanlarini zehir etmissin. Artik buna son ver.

Tamam cok tatsiz olaylar yasanmis ama aileyi bir kalemde silip atman da yersiz olmus. Gidip asgari musterekte iliski kurmazsan mutsuz evlilik yasarsin. Senin ailen de cok olgun davranmamis, seni cok dogru yonlendirmemisler. Bu islerde biraz toleransli olmak lazim. Yazik esin iyi bir adam. Ona da kendine de evliliginin en guzel zamanlarini zehir etmissin. Artik buna son ver.

Siz yazdiklarimi yanlis degerlendirdiniz sanirim. Aileme hirsiz denildi, buna ragmen benim ailem ilk gunden beri olsun kizim esin icin git diyor. Esime hayati zindan ettigim de yok. Nereden cikardiniz anlamadim bunu. Esim her zaman hakli oldugumu zaten soyler. Yani evliligin ilk gunlerini ne ben ne de esim birbirimize zehir ettik. Esimin ailesi bunu yapti. Gerci yazdiklarim acikti. Bir daha okursaniz belki daha iyi anlarsiniz.

bence kesinlikle gitme cok terbiyesiz olduklari her hallerinden belli zaten esinizde demis bunu....iyice dusunun tasinin

Yazınızı okudum evet ağır durumlarla karşılaşmışsınız ve haklısınız herşey yenilip yutulsa da anneniz için söylediği asla yutulmayacak cinsten ayrıca o tarz insanların ne zaman ne diyecekleri belli olmaz yani korkulur tarzda insanlar ama görüşmemek te eşinle senin aranda problemler yaratmaya başlamış ki bu ileride daha fazla olur diğer arkadaşların da dediği gibi samimi olmadan arada mesafe bırakarak arada sırada görüşmen en doğrusu diye düşünüyorum ama ama görüştüğünde tartışma yaratacak olsalar bile tartışmaya girme eşin yannında yokken (bi kaç görüşmeden sonra yumuşama ihtimaline karşı diyorum ) oturup sohbet etme net kısa cevaplarla konuş ki sonradan konuşmalarından şöyle demişti falan gibi kendine göre anlamlar çıkarmasın.Birde eşime söylediğimde hemen gitseydim iyiydi şimdi nasıl gidicem gibilerinden bir şey söylemişsin hiç kendini kasma mesela bi akşam dışarı çıkmışsınız da uğramışsınız gibi 1 saatliğine falan uğrayabilirsiniz yada önümüz ramazan ramazanda davet edebilirsin olmadı biraz daha uzak olsun dersen :) bayramda gidersin yani gitmek için bahane çok ama gittiğin zaman da ne derlerse desinler o evden çıkınca söylenenleri de bırak yani umursama çünkü eminim bi çok şey canını sıkacak ve sen eşinle aran bozulmasın diye görüşeceksin zaten o yüzden sadece eşini düşün gerisini düşünme ve kafana takma

Evet haklisiniz, ne diyecekleri belli olmayan insanlar. Cok akilli davranmam gerek. Hic tartismaya girmeyi dusunmuyorum zaten. Herhangi bir konuda dusuncemi derim ve susarim. Ne onlari degistirmeye calisirim ne kendi dusuncemi degistiririm. Tesekkur ederim rahat davranmaya calisacagim.

Siz yazdiklarimi yanlis degerlendirdiniz sanirim. Aileme hirsiz denildi, buna ragmen benim ailem ilk gunden beri olsun kizim esin icin git diyor. Esime hayati zindan ettigim de yok. Nereden cikardiniz anlamadim bunu. Esim her zaman hakli oldugumu zaten soyler. Yani evliligin ilk gunlerini ne ben ne de esim birbirimize zehir ettik. Esimin ailesi bunu yapti. Gerci yazdiklarim acikti. Bir daha okursaniz belki daha iyi anlarsiniz.

Hirsiz denmemis abartiyorsunuz. Yazdiklarinin tumunu okudum, zor oldu ama okudum. Yanlis degerlendiren sen olmasan mutlu ve huzurlu evliligin olurdu. Demek ki ortada yanlislar var. Ben kendime gore analizimi yaptim. Hayat senin.

çok iyi anlıyorum sizi.
benim başımdanda buna benzer seyler geçti ama benim ailem asla karışmadı altınıma falan.
balayına gideceğimiz için düğünde takılan bütün altın ve paraları eşimin ailesi aldı.
daha yeni ev almıştık. evin ne suyu vardı ne de doğalgazı. ha geldi gelecek dedi kp yalanlar söyledi mütahitin üstüne attılar bu durumu.
evin parasının yarısını sözde kp verecekti yalan oldu çeyreğini ancak verdi. bizi hazır olmadığımız ev kredisine soktu kendisi de çekildi kenara.
düğünde takılanları da biz balayındayken bir güzel bozdurup düğün borçlarına vermişler bize haber vermeden.
onların ve benim ailemin taktığı bileziklerde eşimin düğün için yaptığı kredi kartı borçlarına gitti.. meğer eşim her şeyi yapmış, bunlarda ortada biz yaptık diye dolanıyorlarmış.
eşimin ailesi o kadar pişkin, o kadar yüzsüzler ki anlatamam. ben 3,5 ay boyunca çamaşırlarımı minibüse binip dayımlara götürüp yıkadım. kv bir kez demedi sen çamaşırlarını nerde yıkıyosun su yok getir yıka bizde :KK19:
geçen geldi kp benden borç istedi :KK53:
eşim zıpladı hemen sen nasıl benim eşimden borç istersin diye.
verecektim ama eşim bırakmadı.
gitmek hiç istemiyorum ama eşimin hatrı var. sende öyle yap git ama mesafeni koru. merhaba - nasılsın - iyiyim okadar olsun muhabbetin mesafe her zaman iyidir.
Uzuldum yasadiklarina. Allah yardim etsin, onlari da islah etsin ne diyeyim. Benim esimin ailesi kendi kizlarina da ayni seyleri yapmislar. Annesi utanmadan anlatirdi, yok kizimin kaynanasina soyle kufur ettim filan diye. Yok altinlar kayinpederinin cebine girdi filan diye. Biz de sok olurduk annemle, ne zaman annemi gorse bunlari anlatirdi. Ama diyorum ya esim cok iyi ve akilli bir insan. Annem hep derdi esime oglum ben sana guveniyorum diye.

Nikahtan 2 gun once beni bir kere bile aramayan esimin annesi altinlar icin kese yaptir diye beni aradi. Benim yine aklima bir sey gelmedi ama esimle konusup altinlarin benim annemde kalacagina karar verdik. Hatta oyle uzerinde dusunmedik bile, soyledik bitti. Meger hayirlisi buymus yoksa hicbir sey takmadiklari halde annemlerin taktiklarina da el koyacaklardi.

Son düzenleme:
bişey soracağım kv den bu zamana kadar herhangi bir adım attı mı
seni çağırmak gibi sana gelmeye çalışmak gibi
eşin çok iyi biri eşin içi gitmelisin
bu zamana kadar gitmediğin hata bence

annenin olayı da kv nin cahilce hareketlerinden dallanıp budaklanmış
hırsız dememiş.. o altın peşine düştüğünden ne diyeceğini şaşırdığından
böyle bişey uydurmuş ama abartıp eline yüzüne bulaştırmış...

Son düzenleme:
Hirsiz denmemis abartiyorsunuz. Yazdiklarinin tumunu okudum, zor oldu ama okudum. Yanlis degerlendiren sen olmasan mutlu ve huzurlu evliligin olurdu. Demek ki ortada yanlislar var. Ben kendime gore analizimi yaptim. Hayat senin.

Hirsiz dendi hanimefendi. Altinlari alip kaciyordu demek, turkcede baska bir anlama gelmez.
Neyse herkesin kendi fikri tabii ki ama dogru anlayip fikrinizi beyan etseniz daha iyi olurdu. Yine de tesekkur ederim okuyup zaman ayirdiginiz icin.

bişey soracağım kv den bu zamana kadar herhangi bir adım attı mı
seni çağırmak gibi sana gelmeye çalışmak gibi
eşin çok iyi biri eşin içi gitmelisin
bu zamana kadar gitmediğin hata bence

annenin olayı da kv nin cahilce hareketlerinden dallanıp budaklanmış
hırsız dememiş.. o altın peşine düştüğünden ne diyeceğini şaşırdığından
böyle bişey uydurmuş ama abartıp eline yüzüne bulaştırmış...

Hayir bir adim atilmadi. Hirsiz dendi ayrica. Altinlari alip kacacakti demek, baska bir anlama mi geliyor? Esim bile hirsiz demedi demiyor. Hirsiz dedi evet diyor. Burada yanlis anlasilan bir sey yok ki. Ki esim bana yumusatip anlatiyorum sana diyor. Kim bilir daha neler dendi.

Ben de tamamını okudum.Aslında sıradan meseleler...Bize birşey yapmadılar,kayınvalidem takıları istedi vs...

Yalnız annene hırsız dememiş.Altınları kendisi almak istemiş,annenin alacağını düşünmüş.
Kendisi alsa,kendisi mi hırsız olacaktı ? Hayır,kayınvaliden bunu hırsızlık olarak görmüyor.
Hak olarak görüyor ve annenin değil kendisinin hakkı olduğunu düşünmüş,kaptırmak istememiş.
(Ben altınların gelinle damada ait olduğunu düşünürüm,bunu da belirteyim.)

Olayı deşmeseydin sorun yoktu,sonuçta altınlar sizde kalmış.
Annen son derece düşünceli davranıp sana anlatmamış.
Ne olup bittiğini sorunca mide bulandıran detaylar eklenmiş.

Ne kadar kızsan da en azından eşinin hatrına özel günler ve bayramlarda biraraya gelebilirsin diye düşünüyorum.

Annesinin anneme hirsiz dedigini esim ve gorumcelerim soyledi bayanlar. Bunlar benim yorumladigim seyler degil maalesef.

Ben de tamamını okudum.Aslında sıradan meseleler...Bize birşey yapmadılar,kayınvalidem takıları istedi vs...

Yalnız annene hırsız dememiş.Altınları kendisi almak istemiş,annenin alacağını düşünmüş.
Kendisi alsa,kendisi mi hırsız olacaktı ? Hayır,kayınvaliden bunu hırsızlık olarak görmüyor.
Hak olarak görüyor ve annenin değil kendisinin hakkı olduğunu düşünmüş,kaptırmak istememiş.
(Ben altınların gelinle damada ait olduğunu düşünürüm,bunu da belirteyim.)

Olayı deşmeseydin sorun yoktu,sonuçta altınlar sizde kalmış.
Annen son derece düşünceli davranıp sana anlatmamış.
Ne olup bittiğini sorunca mide bulandıran detaylar eklenmiş.

Ne kadar kızsan da en azından eşinin hatrına özel günler ve bayramlarda biraraya gelebilirsin diye düşünüyorum.

Bir yanlis anlasilma var. Annesinin anneme hirsiz dedigini esim ve gorumcelerim soyluyor. Bizim cikarttigimiz seyler degil ki bunlar.

bence kesinlikle gitme cok terbiyesiz olduklari her hallerinden belli zaten esinizde demis bunu....iyice dusunun tasinin

Ya bunun disinda neler yasattilar bir bilseniz. Bilmiyorum ya esimi heveslendirdikten sonra yuz ustu birakamam herhalde. Sozune guvenilmeyen bir insan olmak istemem. Sadece gidince nasil davranmam gerektigini bilmiyorum. Sonrasi kolay olacak ama o ilk sefer ne yapacagimi bilemiyorum iste.

Son düzenleme:
Onların yanına gittiğinde içinden şunu söyle.. "onlar için değil eşim için buradayım"...
Eşin iyi biri.. hak hukuk bilen bir adam.. sırf anne baba diye haksızlıklara kılıf uyduran biri değil.. Bu zamanda böyle insan.. define bulmuşsun.. Allah daim etsin...
Unutma.. Eşinin hatırı için orada olacaksın.. Ve onu rencide edecek bir hareket ya da söylemde bulunmamalısın.. o zaten sana olan tavrı anlayacak eğer ters giden birşeyler olursa, seni bir daha oraya götürmeyecektir... Git ve gülümse...

Onların yanına gittiğinde içinden şunu söyle.. "onlar için değil eşim için buradayım"...
Eşin iyi biri.. hak hukuk bilen bir adam.. sırf anne baba diye haksızlıklara kılıf uyduran biri değil.. Bu zamanda böyle insan.. define bulmuşsun.. Allah daim etsin...
Unutma.. Eşinin hatırı için orada olacaksın.. Ve onu rencide edecek bir hareket ya da söylemde bulunmamalısın.. o zaten sana olan tavrı anlayacak eğer ters giden birşeyler olursa, seni bir daha oraya götürmeyecektir... Git ve gülümse...

Cok tesekkur ederim, rahatlattiniz. Ben de sizin gibi dusunuyorum iste ama pratikte nasil olur kestiremiyorum. Soylediginiz cumleyi hem kendime hem esime hem de onlara hissettirmem gerekiyor.

Hirsiz dendi hanimefendi. Altinlari alip kaciyordu demek, turkcede baska bir anlama gelmez.
Neyse herkesin kendi fikri tabii ki ama dogru anlayip fikrinizi beyan etseniz daha iyi olurdu. Yine de tesekkur ederim okuyup zaman ayirdiginiz icin.

Ya hu kadin altinlari almak istemis, annen kavga cikarinca da ogluna kendini aklamak icin biseyler zirvalamis iste..

Olur boyle sorunlar. Ailen olgun davranip sureci iyi yonetmeli, seni de dogru yonlendirmeliydiler diyorum sana. Sonucta sen toysun yani normal becerememen iliski yonetmeyi.

Sen aileyle resmi ve asgari musterekte de olsa bir iliski kurmadan bu evlilik duzgun yurumez. Cok acik ve net bu.

Neyse elestiriye kapalisin, ne desem su an bos. Ama gelecekte bir gun anlarsin ne demek istedigimi mutlaka. Mutlaka.

Son düzenleme:
Senin yorumunu cok merak ediyordum. Siki takipcilerindenim. :)
Gitmekten baska carem yok dogru soyluyorsun. Nasil ayarlayacagim o dengeyi, onu bilemiyorum iste. Cok da rahat bir insanimdir. Her ortama girer cikarim fakat kendimi onlarin yaninda tahayyul edemiyorum iste. Tesekkur ederim okuyup cevap yazdigin icin.

Benim takipçim de mi varmış :KK66: sevindim. Konuyu açarlarsa ben kapattım o defteri dersin öncelikle. Her zamanki gibi rahat olmaya çalış. Çok gerileceksen eğer alıyorsan biraz alkol al ya da bi sakinleştirici iç. Herşey yolunda gider umarım.

Ya hu kadin altinlari almak istemis, annen kavga cikarinca da ogluna kendini aklamak icin biseyler uydurmus iste..

Olur boyle sorunlar. Aile olgun davranip sureci iyi yonetmeli, seni de dogru yonlendirmeliydiler diyorum sana. Sonucta sen toysun yani normal becerememen iliski yonetmeyi.

Sen aileyle resmi ve asgari musterekte de olsa bir iliski kurmadan bu evlilik duzgun yurumez. Cok acik ve net bu.

Neyse elestiriye kapalisin, ne desem su an bos. Ama gelecekte bir gun anlarsin ne demek istedigimi mutlaka. Mutlaka.
Kendini aklamanin yolunun hirsiz diye iftira atmak da olabilecegini soyleyen size daha fazla bir sey yazmayacagim. Zaten esim icin gidecegim cunku bunu hak ediyor diyorum hanimefendi. Hirsiz onlar diye ogluna ve herkese soyluyor. Bu kendini aklamak icin dogru bir yol muydu? Elestiriye asla kapali degilim. Ama neyi hak olarak goruyorsunuz bir dusunun. Eli ayagina dolanan, kotu bir durumdan siyrilmak isteyen herkes iftira atabilir mantiginiz hic hos degil. Burada esimin annesi hakli mi haksiz mi diye sormadim zaten. Cocuklari dahi ne demek istedigini biliyor. Bu bize yaptiklarini damatlarinin ailesine de yapmis bir kadin zaten. Burada akil almak istedigim mevzu baska. Yoksa ne dendigi, kimin hakli veya haksiz oldugu su goturmez bir gercek. Neyse zamaninizi aldim, hosca kalin.

Son düzenleme:
Benim takipçim de mi varmış :KK66: sevindim. Konuyu açarlarsa ben kapattım o defteri dersin öncelikle. Her zamanki gibi rahat olmaya çalış. Çok gerileceksen eğer alıyorsan biraz alkol al ya da bi sakinleştirici iç. Herşey yolunda gider umarım.

Aaa tabii ki. Her konuda gozum mutlaka seni arar. :) alkol alamiyorum midemi bulandiriyor. Sakinlestiriciyi de dusundum ama ya cok gulec bir insan haline gelirsem diye korktum. :) sag ol umarim tabiri caizse "cool" davranabilirim.

X